Keresés

Részletes keresés

old shatterhand Creative Commons License 1999.09.19 0 0 90
Eszter !

Szerintem teljes a listád. Bár ne lenne igazam. Biztos lenne még mit írni a fiúkról.

old shatterhand Creative Commons License 1999.09.19 0 0 89
A Fotex-ban 4960 volt a CD. Lehet, hogy máshol olcsóbb, de nekem törzsvásárlói kártyám van 8 % engedménnyel.
JLeszter Creative Commons License 1999.09.18 0 0 88
Halihó!

Tud valaki ezeken kivül más magyar nyelven megjelent könyvekrőkl?
Előre is kösz!

Beatles-biblia Ungvári Tamás - Gondolat 1969
John Lennon 1940-1980 Koltai Gábor - Zeneműkiadó 1981
Beatles biblia Ungvári Tamás - Zeneműkiadó 1982
A Beatles most és mindörökké Ungvári Tamás - 1982
Halhatatlan Beatles Molnár Imre/Molnár Gábor - 1986
Yesterday Maecenas 1990
Népszerűbb Jézus Krisztusnál?! Molnár Imre - Tinódi 1990
Boldog Karácsonyt - Happy Christmas Édesvíz 1990
Üzenet. John Lennon az ötödik dimenzióból Jason Leen - Hunga-Print 1992
John Lennon Richard Buskin - Hajja & Fiai 1993
Együtt a Beatlesekkel Pearce Marchbank - Berger 1992
B mint Beatles Bánosi György - Sygnatura 1993
Beatles-biblia 1969-1993 Ungvári Tamás - Korrekt 1994
Beatles Jon Ewing - Kulturtrade 1994
John Lennon (Ahogy ők látják) Lord 1995
Mágikus, misztikus utazás with the Beatles Brandon Toropov - Alexandra 1998
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.18 0 0 87
Nem tudtok olyen weboldalt, ahonnan Beatles-bootlegeket lehet letölteni? Stoneshoz 2 ilyet is tudok jelenleg, Syd Barrettnek is van ilyenje, kell lennie a Beatlesnek is.

shatterhand:

hogyér atták a fotexbe?

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.18 0 0 86
Nem tudtok olyen weboldalt, ahonnan Beatles-bootlegeket lehet letölteni? Stoneshoz 2 ilyet is tudok jelenleg, Syd Barrettnek is van ilyenje, kell lennie a Beatlesnek is.

shatterhand:

hogyér atták emcédébe?

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.17 0 0 85
Milyen bootlegben?
old shatterhand Creative Commons License 1999.09.17 0 0 84
Tegnap (16-án) megvettem a Yellow Submarine-t a Fotex Recordsban. A hangzás baromi jó. Álítólag a számok remixelve vannak, ebből az én fülem első hallgatásra nem sokat vett észre.
A borító viszont baromi puritán. A bootlegben pedig semmi információ nincs sem az erdeti sem az új változatról.

Ugyanott kapható a film videón is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.17 0 0 83
Köszi, Kopasz, akkor szörfözök, máris indulok. Kérdés, nálunk mikor kapható.
Kopasz Creative Commons License 1999.09.17 0 0 82
Szabolcs!

Az amazon.com-on a főoldalon nyomják, most 30 %-os kedvezménnyel rendelhető. Vevői vélemények szerint nagyon jó lett a hangminőség. Mellesleg a lemezen az eredeti Yellow Submarine lemez "A" oldalának számai mellett vannak dalok a Revolver, Sgt. Pepper's albumokról meg pár kislemez nóta (pl. All You Need Is Love, ha jól emléxem). A George martin féle szimfónikus zene nincsen rajta, tehát ez egy teljesen más változat, valószínűleg tényleg a filmben teljesen vagy részben elhangzott dalokat gyűjtötték össze. Szörfözz el az amazonra és nézd meg!

Üdv: Kopasz

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.17 0 0 81
Ki tud valamit az új Yellow Submarine-ről? Már meg kellett volna jelennie, és sehol semmi... Legalábbis én még egy lemezboltban sem láttam.
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.16 0 0 80
Félek...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.14 0 0 79
VIGYÁZAT, SÜLLYEDÜNK!
Kopasz Creative Commons License 1999.09.14 0 0 78
Helló!

Kösz a válaszokat mindenkinek. A fadobozos gyűjteményért 39 kFt. nem is tűnik soknak! De mostanában nem lesz rá ennyi pénzem. -((((

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.14 0 0 77
Legújabb (tegnapi) információim szerint az MCD Áruházban (Jókai utca) már ma, azaz 14-én kapható lesz az új Yellow Submarine. A film mellett megjelenik egy új soundtrack is, mégpedig nem az 1969-es változatban, hanem úgy, hogy az album tartalmazza a rajzfilmben elhangzó összes (?) számot. (Vajon mi lesz a címe? "Yellow Submarine '99"?)
AZ MCD Áruház előterében látható egy plakát, amely a végén olyasmit ír, hogy a legifjabb nemzedék, akik a szirupos Free As A Bird és Real Love nyomán ismerték csak meg a Beatles-t, csodálkozni fognak a Hey Bulldog hallatán. Azt hiszik majd, hogy az Oasis...
No comment.
JLeszter Creative Commons License 1999.09.14 0 0 76
Sziasztok!

Természetesen fanatikus vagyok. Sajnos nincsenek különleges felvételeim, ám sok mindent hallhattam és láthattam, még az 1982(?)-ben elindított és a Fábián által dirigált Beatles-klubban.
Egy Angliában élő ismerősömtől kaptam egyszer egy csomó kiselejtezett LP-t és SP-t, többek között egy eredeti 1969-es DECCA kiadású Let It Bleed-et, aminek talán örültem volna, ha történetesen a RS-t szeretem.
De volt ám a csomagban egy eredeti kiadású Yesterday EP is... Ettől viszont majdnem szívrohamot kaptam. Persze a gyönyörtől.
És a legérdekesebb és fantasztikusabb élményem a Beatles-szel kapcsolatban a következő volt:
1994-ben vettem egy autót Németországban(!). (Használt volt és gyűrött - kb. 200000 Ft-ra jött ki a végén, szóval nem ezért írom a történetet.) :-)
Már itthon voltam, amikor úgy döntöttem kitakarítom a jószágot, a csomagtartójából elő is került egy néhány éve bentlakó vastag nylonborítás, ami védte(?) a csomagteret. Odavittem a szeméttárolóhoz dobom ki, és ekkor hallottam, hogy valami a földre esett. Lenézek, egy csupasz kislemez.
Az "We Can Work It Out" eredeti kiadása volt (azóta már kiderítettem), sajnos külső tasak nélkül, de nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy az enyém lehet.
Szóval így állok a Beatles-szel...

És egy kis infó: (ez nem kalózverzió, a Lingasong - a jogtulajdonos - által feljavított anyag került a CD-re, tehát viszonylag jól szól.)

Beatles At The Star Club:
(CD) - November 21, 1988 (Baktabak CTAB 5001)

A CD teljes (30 számos) verzió.

- Ringo a legjobb dobos! -

old shatterhand Creative Commons License 1999.09.13 0 0 75
Kedves Kapsel !

Elgondolkodtam a Flaming Pie-jal kapcsolatos véleményedről és azt hiszem igazad van: Jeff Lyne eléggé ELO-s ra alakította a lemezt. (Ami azért nem a legrosszabb minősítés) A Sometimes c. szám viszont, amit Martin hangszerelt valóságos kis gyöngyszem. A középrészben a barokkos instrumentális betét engem egy kicsit az In My Life hangulatára emlékeztet.
(kösz a figyelmeztetést a nagybetűre, de most már maradok ilyen nemecsek ernő)

Kedves Kopasz !

A fadobozos gyűjteményt két hete láttam a Vörösmarty téri CD boltban, ha jól emlékszem: 39 e Ft körüli áron.

Egyébként 15-én már itthon is kapható lesz az új Yellow Submarine, gondolom ejtünk róla majd pár szót.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.13 0 0 74
Szívesen megvenném az mp3-ba tömörített Beatles-CD-t. Dobjon mailt, aki elad nekem egy másolatot!
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.13 0 0 73
Hello Kopasz! A BBC-lemez változó minőségű - vannak rajta nagyon jól hangzó dalok, és vannak nagyon pocsékul hangzók (pl. I Forgot To Remember To Forget Her). Viszont érdemes megvenned, mert a hangulata, amit tükröz és visszaad, elementáris.
Mondom én, szubjektíven.
A díszdobozos kiadást én papírdobozban láttam néhány éve, árára nem emlékszem.
Kopasz Creative Commons License 1999.09.13 0 0 72

Üdvözletem Minden Kedves Beatles Rajongónak!
Magam is közéjük tartozom, bár nagyon sok más zenét is kedvelek. Nekem életem első nem magyar előadó alkotta lemeze a Rock'n'Roll Music című dupla válogatás volt, ami elementáris hatással volt rám. Bár ma már szinte az összes albumuk megvan CD-n és LP-n is, de ez az ősi LP még mindig megdobogtatja a szívem, a 12. vagy 13. születésnapomra kaptam (75-ben vagy 76-ban!) , ára 380 Ft. volt (akkoriban egy vagyon!), igazi indiai préselés, de meglepően jól szól még ma is. Manapság szívem titkos vágya az összes Beatles LP + a két Past Masters lemez EMI kiadású gyűjteményes kiadása exkluzív fadobozban CD-n... Látott már valaki ilyent? Mennyi lehet ez ma Mo.-n (ha ugyan kapható)?
Most egy kérdés. A Live at the BBC lemezen milyen minőségű a felvétel? Ugyanis ezzel a lemezzel már egy ideje szemezek, valószínűleg be fogom szerezni, de érdekelnének róla vélemények. Bár ahogy magamat ismerem, az Antology CD-ket is meg fogom venni előbb-utóbb.
Más. Harrison Cloud Nine lemeze kapitálisan jó zene, mindenkinek nagyon ajánlom! És nem a Got My Mind Set On You, meg a When We Was Fab nóták a legjobbak rajta!

UI: A Beatles-Stones ellentét csak a seggfejek kitalációja. Nekem a legjobb Stones album az Exile On Main Street, egyébként Keith Richards szerint is ez a legjobb lemezük. Nagyon húzós még a Tattoo You is.

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.13 0 0 71
Egy másik "magyar Beatles", talán még emlékeztek rá, a kilencvenes évek elejéről: Beathoven ("Szerelmes voltál, ó, a múlt éjszaka..." - The Night Before.) FELEJTSÜK EL!
A Mindhalálig Beatles nyári, margitszigeti bemutatója előtt Koltayék váltig állították, hogy Paul is eljön. Aztán néma csönd... VISZONT egy friss hír Londonból: állítólag ősszel "Beatles-koncert" lesz egy "hatvanas évek revival"-show keretében. Tud erről valaki?
Csülök Creative Commons License 1999.09.13 0 0 70
A Mindhalálig Beatles, mint darab, meglehetősen harmatos, de az az "Oh, darling" az valami nagyon jó volt benne. Olyan szívből jövő...
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.13 0 0 69
Üdv MINDENKINEK!
A Milk And Honey-t én említettem, 1984-ben jelent meg, hat Lennon-szám van rajta 1980 végéről, kiegészítve hat Yoko-számmal, úgyhogy a koncepció ugyanaz, mint a Double Fantasy-nál volt, sőt a borító is hasonló. A számokon Lennon biztos még dolgozott volna, de így nyersen is nagyon megkapóak; többnyire arról énekel, mennyivel jobb idősebbnek és bölcsebbnek lenni, mint fiatalnak. A Borrowed Time a kedvencem a lemezről.
A Mindhalálig Beatles-t én is láttam, nagyon zavart az élményben, hogy egy öreg hobó ült mellettünk, aki végigénekelte a számokat, és iszonyat büdös volt a szája... Egyébként Mikóék "irodalmi angolsággal" énekelnek, ami azt eredményezi, hogy néha nem jön ki a rím és a szöveg ritmusa, mivel a Beatles erős akcentussal énekelt (és beszél), és a rímeik is gyakran ezekre épültek.
Én úgy tudom, hogy a Grow Old With Me-t csak tervezték a Fiúk fölvenni, végül nem is nyúltak hozzá; a What's The New Mary Jane-n is akartak dolgozni, ám végül az is úgy maradt. A Grow Old With Me a Lennon-antológián kívül egy (szerintem) jobb változatban a Milk And Honey-n is hallható.
Egyébként nektek hogy tetszik a Lennon-antológia?
(A "Grow Old With Me"-ről jut eszembe egy egyórás videoklipp-összeállítás Lennonról és a Beatlesről, 1990-ből, Yoko asszisztálásával: Grow Old WITHOUT Me. Ismeritek?)
thesaint Creative Commons License 1999.09.11 0 0 68
hello mindenkinek !

Egyre érdekesebb dolgok kerülnek elő ebben a topicban, pl: a Beatles klub dolgai.Most létezik valami hasonló ? Mintha valaki már kérdezett volna valami hasonlót :)
Szerintem a Beatles Biblia mellett a B mint Beatles is jó könyv. semmi szubjektivitás, csak adatok. A Halhatatlan Beatles-ben is az adattár tetszett a legjobban.
Nemsokára (szept 15-én) jön az újrakevert Yellow Submarine-biztos érdekes lesz.

Kapsel Creative Commons License 1999.09.11 0 0 67
vinatkozik=vonatkozik
Kapsel Creative Commons License 1999.09.11 0 0 66
Kedves Old Shatterhand (így nagybetűvel azér jobb).

Paul szólólemezeinek rangsorba állításával nagyjából 1-tértek, de:

A Press To Play albumként talán a leggyengébb (főleg a második fele), viszont a Good TImes Coming/Feel The Sun egy hihetetlen jó nóta. Sőt a Press is nagyon jó csak nem az a változat ami az albumon van. Évek óta kergetem az eredeti változatot ami nem volt agyonvágva szintetizátorokkal. Ezt a változatot én Göczey Zsuzsa Lemezbőrze helyett című műsorában hallottam, megvan esetleg valamelyíkötőknek ez?

FLAMING PIE: egy nagy gondom van vele (és ez vinatkozik a FREE AS A BIRD és a REAL LOVE antológia single-kre is), mégpedig az, hogy ezeken nagyon hallatszik, hogy a producer JEFF LYNE (Electric Light Orchestra, Travelling Willburries), ugyanis majdnem teljesen eltűnt az a zenei finomság amit George MArtin vitt a zenébe. Ettől függetlenűl jó a lemez, de SZVSZ lehetett volna még jobb.

J.LENNON: New York-i koncert meg a Double Fantasy a legjobb, de vki. említette a MILK and HONEY-t amit nem ismerek, ez tényleg Lennon halála után jelent meg?

Mud: azt írod, hogy Paul Wings-es korszaka "fika", hát nem tudom, de szerintem a SILLY LOVE SONGS, LIVE AND LET DIE, LISTEN TO WHAT THE MAN SAID stb. elég jó darabok és azt hiszem ezek is ebből a korszakból vannak.

old shatterhand Creative Commons License 1999.09.11 0 0 65
A Beatles nóták más által történő előadásáról jut eszembe:
Nem tudom közületek ki látta az elmúlt években a Mindhalálig Beatles c. darabot. Mint színmű, szerintem elég tré, bár volt benne néhány jó poén. A számokat viszont óriási átéléssel játszották Mikóék, igaz, hogy a szövegeknél néha halandzsáztak. Pl. az I'll Follow The Sun náluk így kezdődött: "One day, someday you see the sun..."
Mindenesetre a színházban gyakran olyan hangulat uralkodott, ami talán hasonlított egy kicsit a fiúk koncertjeire. Ami figyelemreméltó volt még, hogy a legnagyobb örjöngést 15-18 éves lányok csapták. Vissza is tért a hitem nekem vén 32 évesnek, hogy az országban nemcsak sivár technorajongók vannak.
mud Creative Commons License 1999.09.11 0 0 64
Kedves Magnum,
Te vagy nem olvastad el figyelmesen a hozzaszolasomat, vagy uldozesi maniad van..:-)))
En csak csak probaltam megvedeni a Walls & Bridgest, ami - mint mondtam - a kedvenc Lennon albumom. A London Town-t meg se emlitettem, de ha mar szoba hoztad... igen, ismerem, meg is volt, bar utoljara 80 korul hallgattam, nem emlekszem, hogy annyira megerett volna a fikazasra, amennyit kap toled... akkoriban bizony a Paul eleg gyenge volt, nem szeretem a Wings-et kulonosebben, zeneileg fika. Volt egy olyan albumom, hogy Wings Over America... a Venus and Mars... ezek kb mind egy szinten mozognak es ez nem magas.

Ami a Feliciano-t illeti, o hires arrol, hogy mas szamait meszarolja, fogalmam sincs rola, miert nepszeru, bar mashonnet nezve a Kenny G, meg a Fenyo Miki is nepszeru...
Na csok, es nehogy megegyszer felkapd a vizet...!

Törölt nick Creative Commons License 1999.09.11 0 0 63
Jose Feliciano: I Feel Fine (át is kavarta rendesen, nem csak eljátszotta).
old shatterhand Creative Commons License 1999.09.10 0 0 62
Kíváncsi lennék a véleményetekre, hogy kitől hallottátok eddig a legjobb Beatles feldolgozást. Itt nem kizárólag a legjobban lekoppintott dalokra gondolok.
(Elrettentő példa: Anyáméknak megvolt lemezen Korda Gyuritól a Can't Buy Me Love)
Törölt nick Creative Commons License 1999.09.10 0 0 61
Igen, a Grow Old With Me derengett nekem is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!