Keresés

Részletes keresés

ilang_ Creative Commons License 2003.05.28 0 0 56
És mi a helyzet Walter Scottal?? Tőle senki nem olvasott semmit?:-)
tracy Creative Commons License 2003.05.28 0 0 55
Érdekes, én is éppen a Szenvedélyes szeretnél járok:)) Viszont arra nagyon kiváncsi lennék, hogy van-e tervbe véve folytatás, mert igaz, hogy 12 kötet az egész, meg Merle se mai csirke, de az utolsó kötet valahogy nagyon nem úgy ér véget, ahogy egy utolsó kötet szokott...
Előzmény: eMM (52)
Szilgyo Creative Commons License 2003.05.28 0 0 54
A Merle-féle Francia História kötetek színvonala némileg csökken a későbbi kötetekkel, de ez a csökkenés nem drámai, nagyon élvezetes pl. az általam most olvasott negyedik epizód. Valahol olvastam olyat, hogy a későbbiekben pont az veszik ki a könyvekből, ami az elején még megvolt: nevezetesen annak a vonulatnak az ábrázolása, hogyan lesz egy kisemberből a francia király bizalmasa. Ebből a szempontból tényleg egyre kevésbé érdekesek a későbbiek.
mezga geza Creative Commons License 2003.05.28 0 0 53
eMM,
A nyomdokaidban jarok, en most fejezem be az elatkozott kiralyokat (meg 100 oldal) es uatana terveztem a Merle-s sorozatot :-)))
Előzmény: eMM (52)
eMM Creative Commons License 2003.05.28 0 0 52
én már meg nem mondom ahhoz már régen volt.
Most Merlétől a Francia Históriás regényfolyamot gyüröm újra, a Szenvedélyes Szeretetnél tartok,de max a Pirkadatig tervezeMM olvasni.
Amikor a bájgúnár első nemes Siorac lép szinre akkor már nagyon fárasztó kezd lenni a mese.
Előzmény: mezga geza (51)
mezga geza Creative Commons License 2003.05.27 0 0 51
eMM,
Azert az otodik kotetben egy kicsit eltuloztak Robert the Bruce korat, '80 eves aggastyan'. 55 volt amikor meghalt 1329-ben, az igaz, hogy lepras volt :-)

Bar lehet, hogy en olvastam melle valamit a konyvben.

Előzmény: eMM (43)
eMM Creative Commons License 2003.03.12 0 0 50
Mahaut D'Artois lenne a fekete bárány.
De az "igazi" D'Artois se kutya, szóval végülis egyik kutya másik eb.
Igen xxxx bíboros (most lusta vagyok megnézni) ő valóban pozitív szereplő, még ha csak mellék is.

Guccio szerintem illik a mese szövevényébe.

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.12 0 0 49
Guccio nekem is antigyogyszersz,valahogy nem illik a kepbe,s Maud d'Artoist is utaltam nagyon.
Az en kedvencem Luis d' Valois,O az igazi nagy penge,persze Szep Fulop politikusai sem gyengek,a biboros akibol vegul papa lesz-nevet elfelejtettem-igazan jo arc.
Előzmény: eMM (46)
tracy Creative Commons License 2003.03.11 0 0 48
Én is értem, hogy miért kell bele egy ilyen kis minden lében kanál figura, csak a szerelmi szálat, illetve Guccio személyét tartom gáznak. Ez viszont teljesen szubjektív...
Előzmény: eMM (46)
Sveriges fana Creative Commons License 2003.03.11 0 0 47
javaslom az idelátogató törzsközönségnek Mika Valtari bármely művét.
Nekem a kedvenc íróm.
Majd beírok elemzést is, ha több időm lex írogatni...
Üdv:
GG
eMM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 46
Ha Gucció nem lenne, Tolomei se lenne.
Meg a bonyodalom a királycserével, szóval kell bele.
Én pld azt nem értem hogy az írónak miért D.Artois a kedvence,hát nekem nem az.
Előzmény: tracy (44)
komancs Creative Commons License 2003.03.11 0 0 45
Nekem Ken Follet : A Katedrális című könyve tettszett nagyon.
Egész belevarázsolt a középkorba.

De olvastam Az elátkozott királyokat és az is jó!

tracy Creative Commons License 2003.03.11 0 0 44
Én Gucciót utáltam az egészben, de nagyon. Most, hogy ilyen nagy vagyok, már azt mondom, hogy hiteltelen, meg dramaturgiailag felesleges, meg ilyesmi, de van egy halvány gyanúm, hogy mindezt csak azért mondom, mert amior 13 éves korom körül először olvastam a könyvet, akkor egyszerűen nem volt szimpatikus:)))
Előzmény: eMM (43)
eMM Creative Commons License 2003.03.11 0 0 43
Na "kivégezteMM" mind a hat kötetet.
Végülis a gyengécske kezdés után azért belejött az író,gyakorlatilag nekem úgy a harmadik kötet környékén kezdett letehetetlenné válni a mű.
Most ott figyel a hat kötet a polcon nagyon dekoratív(+) és ennyi pénzért 2 kötet ajándékba volt(++)
Egy picit sajnálom hogy a Crécy csata már kimaradt,de végülis így volt logikus a történet pont egy emberöltőnyi idő.
Értékelés: Szóval aki szereti a "könyedebb de érdekes" történelmet és van rá pénze vegye nem fog csalódni...
Nagyon fontos hogy a könyvben nincs rossz történelmi adat, és a cselekményben sem jelenik meg valótlan hiteltelen esemény.
Az más kérdés hogy ahol lehetőség volt rá "színezett" az író ezért regény és nem dokumentumkönyv.
Értékelés 4.4/5

tracy, most már elárulhatod hogy mi nem texett a történetben,mondjuk tippem volna rá több is.

Előzmény: tracy (42)
tracy Creative Commons License 2003.02.17 0 0 42
Hajrá:))
Előzmény: eMM (41)
eMM Creative Commons License 2003.02.17 0 0 41
Már túl vagyok a második köteten ami már jobban texett, és a harmadik pedig már egész jónak tűnik.
Ki tudja még híve leszek a sorozatnak,de azért nyugtával dicsérd a napot!:)
Előzmény: eMM (40)
eMM Creative Commons License 2003.02.05 0 0 40
Kétszázakárhányadik oldalon tartok már,azért valamivel jobb már a benyomásom a műről de nem átütő erejű.
Hamarosan itt a vége fuss el véle, oszt majd meglátjuk.
Előzmény: tracy (33)
Moll Flanders Creative Commons License 2003.02.04 0 0 39
Hali,

Az előző kötetek bejöttek?

Graves nagyon jó.

Előzmény: Ayreon (26)
eMM Creative Commons License 2003.02.02 0 0 38
Türr Pál főhadnagy a regény főhőse.
Na a cigizés hiteles,szinte az összes fronton megrodult összes katona élt vele,jó feszültségoldó, és pia meg különben sem volt kéznél, meg a fronton azért nem minen esetben előnyös a sok pia.
Ebből a szempontból hiteles a könyv.
Előzmény: Moll Flanders (37)
Moll Flanders Creative Commons License 2003.01.31 0 0 37
Nem a Vaskirály cigizik te nagyom eMM, hanem az Apassionata főhőse! :) (nemtom a nevét, régen volt)
Előzmény: Moll Flanders (34)
eMM Creative Commons License 2003.01.30 0 0 36
Tehát a Wellington bombázógép volt és nem vadászrepülő.
Ja és a Botond végsebessége 60km/h és bizony 75km/h-val is repesztenek vele egyszer a regényben.
Mentségére mondjuk az írónak hogy akkoriban ezekhez az infókhoz a Botondról nehezen(de nem lehetetlenül nehezen) lehetett hozzájutni.
Mondjuk nem ez a történetben a lényeg, de azért legalább pontosítok.
Előzmény: eMM (31)
eMM Creative Commons License 2003.01.30 0 0 35
úgy legyen.
Moll Flanders!
A Vaskirály cigizik??????
Előzmény: tracy (33)
Moll Flanders Creative Commons License 2003.01.30 0 0 34
off,

És mindig cigizik a pasi :)
Így szokjon le egy szegény, jobb sorsra érdemes szélhámosnő a cigiről olvasás közben... :))))

Előzmény: eMM (31)
tracy Creative Commons License 2003.01.30 0 0 33
Biztatlak, a cselekmény egyre bonyolódni fog, és vannak nagyon profi részei (illetve van benne egy olyan megoldás, amit én nem szeretek, de ezt majd akkor fejtem ki, ha elolvastad:))
Előzmény: eMM (32)
eMM Creative Commons License 2003.01.30 0 0 32
Most leértékelten lehet kapni a teljes sorozatot az Europarki könykuckóban, az első rész(A Vaskirály) amit próbából megvettem 1300 pénz helyett 890 HUF volt.
Neki is kezdteMM.
Háát mit ne mondjak nem vagyok elájulva.
Kicsit gyermetegnek tartom a cselekmény szövését.
Viszont a végén található történelmi adalékokk(a megcsillagozott) nagyon tetszenek, na ez jó korrajz.
Azér még nem adom fel a harmadik fejezetnél tartok, olvasok tovább.
Előzmény: Törölt nick (29)
eMM Creative Commons License 2003.01.12 0 0 31
Szilvási Lajos:Appassionata
Félig történelmi félig szépirodalmi mü.
Arról(is) szól hogy 5 katona 1944 október 15.-én úgy dönt a fronton, hogy nem áll át az oroszokhoz hanem egyszerüen csak nem csinálja tovább a háborút.
A regény megírásakor/megjelenésekor ez még nem igazán volt szalonképes iránylev az a katona volt a hős aki a "felszabadító szovjet hadsereg" kötelékében folytatta a harcot a "fasiszta fenevad" ellen.
Épp ezért a belőle készült filmet(kb 1986-ra teszem) jól le is húzta a kritika.
NekeMM texett, nagyon várom már hogy az mtv vagy a filmúzeum müsorra tüzze végre.
A regényről még:
Nehezen találhattak volna hőseink angol vadászrepülő tisztet nálunk,(Gilbertet)hisz az ángolok csak aknarakó gépekkel röpülek be éjszaka a légterünkbe(a Dunát,dunai szállítást aknásították el meglehetős sikerrel) általában kétmotoros Wellingtonokkal amik akkor már nem képezték a nehézbombázók gerincét.
Ja és a Botond mind az A,mind a B típus(valszleg B tipusú szerepel a regényben) nem 4 hanem 6 kerekü volt.
Ezzel együtt ajánlott kategória,pedig nekem nem kedvencem Szilvási.

eMM Creative Commons License 2003.01.09 0 0 30
sok a csata.
Hát tudod Belizár hadvezér volt:)

Graves Claudiius regénye tényleg elég érdekes teória,de kétlem hogy így volt.
Claudius azért volt "hülye" mert elcsábult Agrippinának.
Meghát szerette a gombát:)

Előzmény: nefelejts (27)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.08 0 0 29
Druon:
Elatkozott kiralyok

nalam ez a best a tortenelmi regenyek kozott.

Epaminondas Creative Commons License 2003.01.07 0 0 28
Helló!

Hosszú évekkel ezelött, mikor is Robert Graves: Én, Claudius c. regénye előszőr kezembe került, komolyan elhittem a benne történteket és sehogy nem tudtam megérteni , hogy a fenébe kerülhet a hatalom Néró kezébe. Azt gondoltam ez valami ókorból fennmaradt napló.
Graves a magányos óriás. Tudtok az életéről valamit, egy szigeten alkotott teljes meg nem értésben ?

nefelejts Creative Commons License 2003.01.07 0 0 27
Egyetertek! En is sokkal jobban szeretem a tortenelmet, ha regenyben olvasom.
Nemreg olvastam Mika Waltaritol az Emberiseg ellensegeit es nagyon bejott. Ami meg kulon jo volt, hogy nagyjabol azt a korszakot fedi le mint ami a Quo Vadisban is van es nagyon erdekes volt osszehasonlitani ket szemszogbol a sztorit. Nekem Waltari alakjai sokkal eletszerubbnek tunnek. A Quo Vadisban egy csomo szereplo vagy tiszta szent vagy megatalkodott gonosz, ott meg valahogy arnyaltabb volt az egesz.

Most epp a Belizart olvasom. Jo, csak kicsit tul sok a taktika meg a csata.

Előzmény: mezga geza (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!