Keresés

Részletes keresés

JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218308
Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218307

Nem is a magyar foci megtisztulására gondoltam, bár arra is ráférne, de mi ahhoz kicsik vagyunk. Addig is, sepregessünk a saját házunk táján...

Előzmény: Sheverush (218306)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218306

Attól, hogy MI az nb2-ben vagyunk, nem fog megtisztulni a magyar foci. Ugyanúgy ott lesz a felcsút. kisvárda, kövesd az útban, vagy éppen melyik hadúr akaszt le egy zsák (köz)pénzt. Ugyanúgy le lesz osztva legalább az első két hely, ugyanúgy az egekben lesznek a fizetések... össze lehetne rakni egy ütősebb fiatal társaságot, akiket visz a lelkesedés, hogy feljussanak, de ott megint megállna a dolog, a két nagy, de akár a pénzesebb falvak/kisvárosok is lerabolnának minket, mert aki fejlődni vagy keresni akarna, lelépne hamar, ugyanitt lennénk, vagy még lejjebb.

 

Szerintem sem fogunk még most kiesni. Patikamérlegen ki volt számolva, hogy a minimum meglegyen. De ha bele kéne tenni sokszázmillás pénzeket, valszeg még a kaszinókkal együtt sem érné meg Szimának. Arról nem is beszélve, hogy a kaszinónak nincs kerthelysége... - komoly bevételkiesések lehetnek arrafelé.

Előzmény: Té (218304)
cassano71 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218305

Nagy esélyt kaptunk, muszáj élni vele. A Honvéd fáradt, két meccset játszott gyorsan egymás után két tétmeccset, tegnap a hosszabbítasban már görcsölt több játékosuk. Jövő héten meg kupadöntő.

Én olyan infót hallottam Honvéd belső körökből, hogy Pisont kiadta az ukázt, cél a kupagyőzelem és a hétvégi bajnoki másodlagos. Állítólag több kulcsjátékost nem fog játszatni. Meglátjuk igaz-e az info.

Ha igen akkor kötelezően élnünk kell az eséllyel mert nagyon necces a helyzetünk a táblázaton.

 

Előzmény: JuveFan1897 (218296)
Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218304

Igen, tudjuk, elmaradnak az állami pénzek, lehetetlen lesz a visszajutás, stb. De, akkor az MTK-nak hogy sikerült kétszer is?

Ezzel együtt én sem gondolom, hogy az NB II-t, valami kívánatos dolognak kellene beállítani. Akkor sem, ha vannak ott nagy múltú csapatok is. Viszont inkább bevállalnék 1-2 év másodosztályt - ha ez magával hozná a megtisztulást - mint ezt a vegetálást még ki tudja meddig.

Előzmény: Sheverush (218303)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218303

sokan leírták már, hogy a kiesés miért nem lenne jó hosszú távon - de sajnos egyre nehezebb értékelni az nb1-et, és mindazt, ami vele jár

Előzmény: OnlyLoki (218302)
OnlyLoki Creative Commons License 2020.05.27 0 6 218302

Nehéz úgy pozitívnak lenni, hogy közben "semmi okom nincs rá, hogy pezsgőt bontsak. Mer' amit látok, meg amit hallok az gyalázat."

Őszintén! Még jobb is lenne az nb2! Ki a f.szom akar a Budaörssel, Felcsúttal, Kisvárdával, Mezőkövesddel meccselni, amikor ott van az nb2-ben a Békéscsaba, Nyíregyháza,, Győr, Pécs, Haladás, de még a Vasas is. A ránk eső évi egy Fradi elleni meccset meg megkaphatjuk a kupában is, legalább mi leszünk majd a pályaválasztók, és nem fehér asztalnál "sorsolnak" a korrupt gecik maguknak két hazait, mint erre a szezonra tették! El leszünk mi a másodosztályban, legalább jöhetnek az akadémiáról a tehetségek, ha vannak!

Előzmény: Té (218298)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.27 0 3 218301

A miniszterelnök megosztja, hogy leszarja a karantént, a külügyminiszter megosztja, hogy zárt kapus meccsre is bemehet és beül a család közepébe. Pár hete írtam, hogy én örülnék, ha nálunk kötne ki. Most ünnepélyesen visszavonom. Aki ilyen magasságokban él már, hogy semmilyen szabály nem vonatkozik rá, az méreg lenne bármilyen csapatban. Sosem az eszéért kedveltem, de ez már sok.

 

https://foci.444.hu/2020/05/26/szijjarto-es-dzsudzsak-zartkapus-meccsen-is-egyutt-szurkolhat

Sheverush Creative Commons License 2020.05.27 -1 4 218299

És nemcsak a lockdown előtti nézőszámok mutatják, hanem méltő díszletet adnak hozzá a lockdown után is a papírmasé szurkolók és hangfalról bejátszott szurkolás a milliárdos, steril csodastadionokban. Ez kamu bajnokság állami csöcsön lógó kamu csapatok közt leosztott szerepekkel. Aki a körön kívül van, nem rúg labdába. Ha nincs igazi verseny, ne lepődjünk meg, ha senkit sem érdekel igazán, se tulajdonost, se játékost, se szurkolót.

Előzmény: OnlyLoki (218297)
Creative Commons License 2020.05.27 0 0 218298

Ennyire még én sem vagyok pesszimista. Nem mintha bíznék ebben a botlábú, lelketlen csapatban, inkább abban, hogy lesz nálunk rosszabb. Állítólag pl. Újpesten nagy szar van.

Előzmény: OnlyLoki (218297)
OnlyLoki Creative Commons License 2020.05.27 0 2 218297

Az utolsó kérdésedre válaszolva: szerintem már semmit, megyünk az nb2-be! Ott meg lesz nagy egymás nyakába borulás, meg DVSC-DEAC, amit azzal adnak el, hogy együtt mennyivel erősebbek vagyuk/leszünk. Mindenki boldog lesz, én meg elhányom magam.

Bódi mondatai mögött én némi klubért aggódást is felfedezek, hogy a egyes játékostársaknak ez a klub már nem fontos, nem teszik oda magukat.

 

Ez már nem az a foci, amit én megszerettem, minden hibájával együtt elviseltem fiatalon. És hogy nem csak én vagy ezzel így, azt mutatják a vészhelyzet előtti nézőszámok is.

Előzmény: Laci-papi (218295)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.26 0 1 218296

A Kispest túlórázott, jövő szerdán kupadöntő. Ha vasárnap kikapunk tőlük, akkor lehúzhatjuk magunkat a wc-n.

Laci-papi Creative Commons License 2020.05.26 0 5 218295

Akármit mondtok (írtok) ezt a játékot kapus nélkül nem lehet megnyerni! Nekünk meg nincs kapusunk.

Mind a két gól a kapusé volt.

 

Az elsőnél, ha már nem szedte le a kapufáról lepattanót, akkor ahogy előre lépett tovább kellett volna mennie és belevetni magát a lövés útjába. Ha nem is ér oda legalább akkora szöget lezár le, hogy nem lehet ellőni mellette, pláne nem felette.

 

A második meg röhej, hogy abból a távolságból a kapu közepébe a feje fölé kap gólt. Nemhogy bravur kapusnak, de még átlagos kapusnak sem nevezném. Mellesleg mi indokolta, hogy visszakerült a kapuba? (Nem mintha a másik, olyan virtuóz lenne).

 

A 10. perc után nyújtott "beszari-játék" meg az edző hibája. 5 csere lehetőséggel nem tudjuk ezt végig csinálni akkor mit akarunk mi ettől a bajnokságtól?

hallaignác Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218294

Eddig sem vettem részt abban a vitában, hogy ki állítja össze a csapatot, most sem teszem. Ettől még Hadobva, Csősz, meg egyéb nagyzoli klónok nem valók ide.

Előzmény: Törölt nick (218293)
hallaignác Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218292

Amit én láttam az nulla. Ennek ellenére nem én ítélkezem, hanem az edzők, hiszen ők állítják össze a csapatot.

Előzmény: Törölt nick (218289)
Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218291

Nem tudom mi lesz a vége, de valahogy úgy kell hittel játszani egy erősebb csapat ellen, ahogy a Mezőkövesd csinálja. És amitől mi szombaton nagyon mesze voltunk...

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218290

Akkor meg Böde Dani!!! végigviszi a pályán. 

Reménytelen. 

 

Előzmény: Lokista10 (218284)
pippolinó Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218288

A másik, hogy Feckó és Mátyus nem türné meg az alibiző játékost, míg Vitelkinek meg van kötve a keze, ha egyáltalán van benne ilyen irányú igény a játékosok felé.Gyanítom ő nem ez a karakter.

pippolinó Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218287

Szerintem ha egy játékosban nincs meg a "gyilkos ösztön",abba szerintem nincs az az edző, aki beleszövegeli.Vagy benne vanegy játékosban a mindenáron győzniajarás vagy nincs.A 85-86-os időszak stimmel, akkoribanvoltam huszobéves.Volt szerencsém ha csak hírverő meccsen is az utolsó mohikánok,a fradista Nyilasi,Ebedli, Szokolai , de a Honvédos Nagy Anti,Garaba,Eszterházi fémjelezte sztárok ellen játszani.Nem egy osztálynyi , hanem iskolányi különbség volt játéktudásban köztünk, de én akkor is meg akartam mutatni nekik.Az más kérdés mennyire sikerült,többnyire semennyire.Az nekem sem tetszett, ahogy paroláztak a fíuk meccs után a fradistákkal, valóban azt lehetett érezni, higy helytálltunk, jól van ez így.

Előzmény: cassano71 (218279)
Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218286

Olyan is van. Meg olyan is, hogy lenne más helyette, de játszatni kell, mert a mindenhez is jobban értő azt mondja...

Előzmény: Barry Unger (218283)
hallaignác Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218285

Na azért Csősszel főleg a semmi van megoldva. Habovda ugyanolyan semmit tett hozzá a játékhoz amikor pályán volt. Igen. Kusnyír kellene mindenki helyett, de sajnos csak kettő helyett tud játszani egyidőben.

Előzmény: Lokista10 (218284)
Lokista10 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218284

Kusnyír - Haris/Csősz középen, jobb bekkben Habovda vagy Bényei és meg is van oldva Tőzsér jegelése.

Előzmény: Barry Unger (218283)
Barry Unger Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218283

Nem lehet, hogy Vityának nincs választási lehetősége és játszatnia kell azokat, akiknek nem megfelelő a hozzáállása, mert mondjuk nincs más helyette?

Előzmény: cassano71 (218279)
DEBRECENIVSC Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218281

"Ferenczi stabil tagja volt a veretlenül bajnok csapatunknak, amíg meg nem sérült."

 

??:D

-cserepadról beállva 33 perc az első meccsen, majd megsérült, de nem a meccsen

-stabil tag

 

Szerintem ez a két rész kizárja egymást, de lelked rajta.

Előzmény: Sheverush (218274)
Creative Commons License 2020.05.26 0 1 218280

"Jó lenne ha belátná magától, hogy nem tud már érdemben segíteni a Lokinak, most szezon végén még emelt fővel tudna visszavonulni szerintem."

Szerintem meg ezzel már elkésett, a szurkolók 80%-a a bajnokság kezdetétől folyamatosan ekézi a futásteljesítménye miatt, mémek születnek róla, stb. De talán már régebben is késő lett volna, az a "nem voltunk elég motiváltak" mondása eléggé elhíresült. Egy ilyen beszólás után emelt fővel visszavonulni... a lehetetlen kategória.

Előzmény: cassano71 (218278)
cassano71 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218279

Ezt Mezey Gyuri bácsitól hallottam utoljára, a nyerő típusú játékost :-) Még a '85-86-os csapatról mondogatta ezt mindig, hogy úgy válogatta ki a játékosokat, hogy nyerő típusúak kerüljenek be a keretbe.

De persze értem mire mondod, bár Harist én nem látom ilyennek aki ne hajtana, ne tenné oda magát és Varga Kevint sem, Tőzsérrel és Ferenczivel viszont tényleg van ilyen jellegű probléma.

Egyszerűen is megfogalmazhatjuk: az ember azzal lenne elégedett ha mindenki úgy állna hozzá, úgy készülne mentálisan egy-egy meccsre mint anno Dombi Tibi tette. Akkor aligha lenne ilyen jellegű problémánk.

Ez amúgy sajnos nem csak a játékos hanem részben a stáb felelőssége is, ha egy játékos nem megfelelő mentális állapotban, nem megfelelő motivációval játszik végig egy meccset. Vannak akik ezen a területen jók az edzői karból, pl. Feczkó vagy Mátyus ilyenek és ezzel meccseket tudnak nyerni néha, egyelőre nekem úgy tűnik hogy sajnos Vitelki nem ilyen és ez nem először jön ki.

Nagyon nem tetszett a Fradi meccs végén a vigyorgás sem az egykedvű beletörődés az arcokon. Ok, mindenki tudta hogy nem mi vagyunk az esélyesek, hogy bravúr kellene, de azért ne így jöjjön már le valaki egy bukott meccs végén a pályáról.

Előzmény: pippolinó (218273)
cassano71 Creative Commons License 2020.05.26 0 0 218278

Igen, ez a helyzet. Nekem semmi bajom Tőzsérrel egyébként, tényleg jó kis játékos volt, olyan csapatokban megfordult amelyeknek a közelébe nem tudni mikor kerül legközelebb magyar játékos, de a hangsúly a múlt időn van.

Hazajött levezetni, ok, nyilván ő is meg mindenki más is tudta, hogy azért jön haza mert sem fizikálisan sem játékban nincs már ott, hogy komoly csapatban játsszon külföldön. Ezzel nincs is baj, volt pár jó lövése, megmozdulása, szabadrúgása az elmúlt években, azt mondom ebbe a jelenlegi Lokiba nem is volt rossz, de ez is a múlt. Lassan tényleg kilóg lefelé, ebben a mostani szezonban ez már elég feltűnő néha. Láthatóan nincs már meg a kellő fizikum, futógyorsaság, futásmennyiség és ami talán a legnagyobb gond, a kellő motiváció sem.

Jó lenne ha belátná magától, hogy nem tud már érdemben segíteni a Lokinak, most szezon végén még emelt fővel tudna visszavonulni szerintem. Ha pedig magától nem látja be, akkor a szakmai stábnak kellene belátni.

Előzmény: Törölt nick (218276)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.25 0 1 218277

Jogos, valóban több meccsérre emlékszem, mint a valóság, meg arra se tisztán, hogy mikor sérült meg - asszem pont azután, hogy pályára lépett, és jól játszott. De visszavonom, tényleg nem tett ahhoz a serleghez sokat hozzá. Mondjuk a másiknál is csak 6 meccset volt pályán. De akkor is kétszeres bajnok. Látott belülről ilyet, hogy hogyan is megy ez...

 

Tartom, hogy a csapat kell nyerő legyen. Nemtom, ki nézi az Utolsó táncot. Az is arról szól, hogyan épül fel fejben a csapat. És ha összeállt, akkor hiába a körülmények, a mentalitás viszi őket.

Előzmény: JuveFan1897 (218275)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 218275

Szerintem valamit elnéztél, Ferenczi semmilyen stabil tagja nem volt a veretlen csapatnak, összesen két mérkőzésen lépett pályára 11/12-ben.

Előzmény: Sheverush (218274)
Sheverush Creative Commons License 2020.05.25 0 1 218274

Teljesen  nem értek egyet ezzel a nyerő típusú játékos definícióval. Nem a játékossal van a baj szerintem. Tőzsér belga bajnok volt, csapatkapitány 161 meccset játszott ott 22 góllal és 30 assziszttal, és olyan csapattársai voltak mint De Bruyne... De megfordult a Watfordban 66 meccsen, az AEKban 57 meccsen, de még a Seria A-ban is játszott 22 meccset. Ezt nem lehet alibivel. Ferenczi stabil tagja volt a veretlenül bajnok csapatunknak, amíg meg nem sérült. Márpedig akkoriban a mentalitással nem lehetett gond, a számok makacs dolgok. Harissal és Kevinnel sem a személyes mentalitása lehet a gond - biztos vagyok benne, hogy egy ádáz, mindenáron győzni akaró csapatban ők is megtanulták volna, mit jelent odatenni magad.

A győztes mentalitása szerintem legalább annyira a csapatnak és a klubnak van. Több évbe telik felépíteni egy ilyen kultúrát, ahol a játékosok, ellenfelek, bírók, szurkolók, támogatók, szertárosok és csíkhúzók elhiszik, hogy ez egy bajnokcsapat, és ilyen színvonalon állnak hozzá. Láttuk ezt az utat Szentes alatt, és sajnos láttuk leépülni is "nem voltunk elég motiváltak"... 

Előzmény: pippolinó (218273)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!