Keresés

Részletes keresés

geronim0 Creative Commons License 2003.07.12 0 0 64
szasztok! müködik rendesen a bankártyarendszer Crna Gorában? pénzkivét stb... köszi a válaszokért előre is!
WYE Creative Commons License 2003.07.11 0 0 63
Ja, sorry! :) Vágom
Előzmény: Riff-Raff (62)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.11 0 0 62
Mit nem értesz rajta? A 64 és a 65 között egy kötőjel van, nem kivonásjel. :)
Előzmény: WYE (56)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 61
. kérdés: Podgora-ból észak fele nincs valami kis út, amin le lehet jutni a Tara-kanyonhoz? Vagy mindenképpen csak Zabljak-on át a főúton lehet a kanyont megnézni? Ha jól értelmezem a Tara-kanyon folytatása a Moraca-kanyon.

szerintem nem nagyon van más út, a kanyon maga tényleg keskeny 2-300méter max a szélessége, de leginkább 50-100 között van

Baraka által ajánlott helyeket nézd meg: Mokoca kolostor, ott lelehet menni a folyópartra a régi kőhídhoz, ezt ne hagyd ki

Zabljakban is jó kis szállásunk volt, de a nevére már nem emlékszem, csak arra hogy a város/falu szélén volt, azon a felén, ahonann attól a baromi hosszú viaduktól lehet feljönni Zabljak felé

na ennyi jutott az eszembe még

Előzmény: Tatyu (51)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 60
király a kép!
ugye jöttök hétvégén Tihanyba???

hozz egy csomó képet......

én megírtama cédéimet

meg van még az a NIkon D100???

Előzmény: Képkovács (49)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 59
akkor még belefértem a határidőbe

jó utat

Előzmény: Tatyu (52)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 58
Feketet tó partján indul egy út a bobotv kuk-ra
talán piros kör a jelzés
és csak azt kell követni a fák, sziklák oldalán
1800méter magasan van egy ház, hogy ez menedék ház azt nem tom
Előzmény: Tatyu (51)
Tatyu Creative Commons License 2003.07.10 0 0 57
Lehet, hogy inkább a Horvato forumba kellett volna írnom? Na most már mindegy!

üdv
Tatyu

WYE Creative Commons License 2003.07.10 0 0 56
Kössz Riff-Raff. Csak azt nem értem, hogy 1 EUR=64-65 dínár???????
Előzmény: Riff-Raff (55)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.10 0 0 55
48 dínár.
1 Euro = 64-65 dínár, ahogy legutóbb hallottam, én már régebben voltam utoljára.
Előzmény: WYE (54)
WYE Creative Commons License 2003.07.09 0 0 54
Meg tudná valaki mondani nekem, hogy Szerbiában mennyi most a benzin??

Köszi!

Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.09 0 0 53
Nemzetközi jogosítvány nem kell, zöld kártya kell.
Előzmény: WYE (48)
Tatyu Creative Commons License 2003.07.08 0 0 52
Sziasztok!

Az 51-es hozzászólásomhoz a segítséget e hét csütörtök 14.00-ig várnám. Péntek reggel utazom.
Előre is köszönöm annak, aki hozzá tud szólni!

Jó nyaralást mindenkinek!
Tatyu

Tatyu Creative Commons License 2003.07.08 0 0 51
Sziasztok!

Idén egy biciklis Duna menti túrát terveztem a haverokkal, azonban a jelentkezők az uccsó pillanatban visszamondták. Mivel a 11-ből 2-en maradtunk, így a kiutazás költségei jelentősen megnövekedtek volna. Lemondtam. Helyette szólt egy haverom, hogy Montenegroba készül, most pénteken! Megtetszett az ötlet, gyorsan kifaggattam, hogy az egy hetes nyaralás alatt milyen látnivalókat keres majd fel, és úgy döntöttem, hogy vele tartok. A haverom szervezi a túrát de én is szeretek tájékozódni, hogy pontosan hova is megyünk, ja és autóval utazunk. Kicsit körbenéztem a neten, a Baraka honlapon, majd eljutottam ide. Mivel az idő nagyon sürget, konkrét kérdéseket fogok feltenni, remélem tudtok segíteni!
Első nap: Bosznián át megyünk a következő útvonalon: Mohács – Eszék – Lukavac (itt ismerősöknél megpihenünk, ha mégsem fogadnak, akkor valahol Tuzla környékén csak találunk vmi szállást)
Második nap:Lukavac – Sarajevo – E762-es úton lépünk be Montenegroba – Trsa fele felmegyünk a Durmitor N P-ba ameddig csak lehet, és menedékházban vagy sátorban megszállunk
1. kérdés: Mindenképpen a hegyeknél szeretnénk kezdeni, ezért akarunk itt átlépni a határon, és nem lent Horváto. felől. Járt már erre valaki? Mire számítsunk? Emelkedők gondolom lesznek rendesen, azoktól nem félünk, mentünk már 25%-oson is felfelé.
Harmadnap: mászás Bobotuv Kuk-ra és 2000 méter feletti társaira
2. kérdés: A hegység nyugati oldalán úgy tudom van egy menedékház. Járt már itt valaki? Vannak turistajelzések? Vagy az ember meglátja a legnagyobb csúcsot aztán megy amerre tud?
Negyedik nap: Lemegyünk Zabljakba, Fekete-tó megtekintése, esetleg Podgora-ba le, majd irány a Tara-kanyon, Moraca-kanyon, Podgorica, Petrovac vagy Budva, alvás a tengerparton.
3. kérdés: Podgora-ból észak fele nincs valami kis út, amin le lehet jutni a Tara-kanyonhoz? Vagy mindenképpen csak Zabljak-on át a főúton lehet a kanyont megnézni? Ha jól értelmezem a Tara-kanyon folytatása a Moraca-kanyon. A visit-montenegro.com oldalon láttam szép fotókat, a helyet ahol a fotó készült, hol lehet megtalálni? Merre van a Nevidio-kanyon? Rijeka Crnojevica útba esik ahogy megyünk a tenger felé (feltéve ha Budvanak megyünk)! Könnyű megtalálni azt a folyókanyarulatot, ahonnan Képkovács a Motel Gazivoda alól azt a gyönyörű fotót készítette? Van valakinek tapasztalata a montenegroi vadkempingezésről? Valamikor a 90-es években voltam valahol Budva környékén a családdal. Kb 10 éves lehettem. Egy kempingben szálltunk meg, és először találkoztam életemben pottyantós wc-vel. A wc-zést leszámítva azonban mindent megcsodáltam. Emlékszem a partra zöldes-kékes gyöngyöket sodortak a hullámok kifelé. Csak ámultam és bámultam, aztán azt a választ kaptam, hogy ezek törött üvegdarabok, amiket a víz lecsiszolt. A mai napig nem tudom, hogy tényleg az volt-e. Gyerekfejjel nagy élmény volt minden. Az úton keresztbe mászó görög teknős, amit aztán elkaptunk stb. Na, egy kicsit nosztalgiáztam, bocsánat.
Ötödik-Hatodik nap: Sveti Stefan, Lovcen-hegy, Kotori-öböl, kisebb városok, szállás valahol a tengerparton kempingben, esetleg apartmanban.
4. kérdés: Melyik város az amit, semmiképpen ne hagyjunk ki?
Hetedik nap: Utazás hazafele, szállás Boszniában magánházban
5. kérdés: A Barakások pontosan melyik útvonalon utaztak hazafele? Hol lépték át a montenegroi határt? Érdemes nekünk arrafele hazamenni?
Nyolcadik nap: Hazautazás

Előre is köszönöm a segítségeteket! Bocsánat ha túl bőbeszédű voltam, legközelebb rövidebbre fogom. Megpróbálok egy digitalis fényképezőt venni, vagy ha nem sikerül akkor kölcsönkérni, és ígérem a fórumnak JÖVÖK EGY BESZÁMOLÓVAL!

Tatyu

Képkovács Creative Commons License 2003.07.07 0 0 50
OFF
Profiknak (és amatőröknek is) fotólaborálok főként kiállításokra, galériákba elsősorban nemes technológiákkal.
ON
Előzmény: LittleMermaid (22)
Képkovács Creative Commons License 2003.07.07 0 0 49
Itt egy kép a Motel gazivoda alatti kanyarból.
Előzmény: Szilvásgombóc (39)
WYE Creative Commons License 2003.06.26 0 0 48
HElló!

Ki mit tud, Jugoba kell nemzetközi jogsi, ill. nemzetközi zöldkártya??

Előzmény: mihula (47)
mihula Creative Commons License 2003.06.25 0 0 47
tentike!
mail ment.

m

Előzmény: tentike (43)
Fan Creative Commons License 2003.06.25 0 0 46
Elkalandozok neha...
Pld. redőnyos ismerose nincs valakinek? :)
Eziranyu topicomat valahogy nem kelltet nagy feltunest... pedig egy ket otlet, tanacs, stb. jol jonne.
mash Creative Commons License 2003.06.25 0 0 45
végre visszataláltál a topicodra
:)
Előzmény: Fan (41)
mash Creative Commons License 2003.06.25 0 0 44
az elterelés Szarajevó után nem úgy ért végett, hogy egy folyó fellett átívelő kis vas hídon kellett átmenni??? egy jó 30-40 méteres kis kanyon felett???
egyik oldalon a boszniai a másik a montenegrói határőrőkkel???

maga za út olyan keskeny volt, hogy 1 kocsi is csak elig fért el???
:)

Előzmény: photograph (40)
tentike Creative Commons License 2003.06.25 0 0 43
Szia Mihula!

Megvan még a Montenegro könyved? érdekelne...

köszi

Előzmény: mihula (38)
mash Creative Commons License 2003.06.25 0 0 42
én BUdva környékén voltam a tengerparton és ott apró kavicsos a part, egyszóval ha rám hallgatsz akkor viszel
Előzmény: Fan (41)
Fan Creative Commons License 2003.06.25 0 0 41
Vegre egy elmenybeszamolo! :))
Orulok hogy jolereztetek magatokat, es koszi hogy megosztottad az elmenyeket.
Mi a le utat augusztus elejen inkabb Horvatorszagon keresztul tervezzuk. Van valakinek errol az utvonalrol tapasztalata?

Ja es meg lenne egy kerdesem... mint kezdo Adrias. Erdemes esetleg valami vizallo szandalt vinni a strandolashoz? Tobb helyrol hallottam hogy eleg koves nehany partszakasz, es hogy erdemes ilyenben flangalni.

Előzmény: photograph (40)
photograph Creative Commons License 2003.06.24 0 0 40
Én tegnap este értem haza Montenegróból.Bács-Kiskun megye déli feléből mentünk Udvar átkelőn keresztül Horvátországba,majd a Beli Manastir,Eszék,Djakovo,Slavonski Brod útvonalon keresztül Boszniába.Az út tűrhető minőségű volt,de a sebességhatárokat nagyon be kell tartani,mert még a bokorból is rendőr bújhat elő,különösen a Republika Srpska területén.A Sarajevón való átjutás iszonyatosan nehezen ment egy elterelés miatt.Nem győztem érdeklődni a járókelőktől.A további út a Sutjeska nemezeti parkon és egyéb gyönyörű tájakon vezetett keresztül.Kicsivel Dubrovniktól délre léptünk be újra Horvátországba,majd 8 km után Montenegróba.A határon semmilyen kötözködés nem volt,csak pecsételtek.A szállásunk Igaloban volt,25Euroba került 4 személyre naponta.Montenegróban még jobban nyüzsögtek a rendőrök,mint Boszniában,de aki betartja a sebességhatárokat,azzal nem kötözködnek,legalábbis mi ezt tapasztaltuk.Mi legtávolabb Barig mentünk le,de csak azt tudom mondani,hogy nekem az ország sokkal jobban tetszett,mint Horvátország.A tengerparton megnéztük Igalot.Herceg Novit,Bijelat,Perastot,Kotort,Budvát,Sveti Stefant,Bart,Stari Bart,a szárazföldön a Njegos mauzóleumot a Lovcen hegyen és Cetinjét,a régi fővárost.Az árak kb olyanok,mint nálunk.Pl. kenyér 50Cent,2l üdítő 70-80Cent,pizzaszelet 1Euro,fagyi 40Cent/kuglica,motorcsónakos kirándulás 2,5-8Euro,komp az öbölben 3,5Euro.A szállásunk ismerős útján előre le volt foglalva,de ilyenkor még az utcán is leszólítják a turistát szállásajánlatokkal.5Euro/fő áron már jó szállást lehet találni.Egy öreg bácsi Kotorban az UNESCO védelme alatt álló óvárosban kínált szállást 5Euroért.Ha kell valakinek a név és telefonszám,szívesen megadom.Velünk mindenki kedves volt,többségében pozitív tapasztalatokkal tértem haza.Ami nem tetszett:a sok 40-es sebességhatár,az Adria partján(Horvátországban is) divatos szemétdombok és roncsok.Örültünk,hogy megúsztuk Crna Gorát bírság nélkül.A HR-BiH határon olyan laza volt az ellenőrzés,hogy az egyetlen határőrt nekünk kellett felébresztenünk mély álmából.hogy nyissa fel a sorompót.Boszniában viszon több kellemetlen meglepetésben volt részünk.Először is gyorshajtás miatt(40 helyett 43)megvágott a rendőr 10 konvertibilis márkára,utána pedig útépítés miatt elterelték a főút forgalmát.A terelőút földes volt és 20km hosszú.Természetesen az útirányokat semmiféle tábla nem mutatta.Ha bárki menne mostanában arrafelé,akkor kerülje a Sarajevo-Srbinje szakaszt.Végül 15 órai utazás után szerencsésen,élményekkel és nyelvgyakorlással gazdagodva értünk haza.Mindenkinek csak ajánlani tudom,hogy nézze meg Crna Górát.A képeim kb.2-3 hét múlva lesznek készen,majd akkor felteszem valahova őket közzéteszem a címet.
Attila kovacs.attila@webmail.hu
Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.23 0 0 39
MOtel GAZIVODA
caffe
restaurant
Gezivoda Radovan i Marika (magyar a tulajnő)
Mobtel.: 069 076 157
Pavlova Strana
Rijeka Crnojevica

király helyen van!!!
max 12ember
4 kétágyas és talán 1 4ágyas szobájuk van

ha nem leszek lusta, akkor beszkennelek 2 képet is a környékről
és beteszem ide

mihula Creative Commons License 2003.06.23 0 0 38
Hali Mindenki!

Van egy felesleges Montenegro könyvem (véletlenül 2-t rendeltem :-)).
bôvebb info:


Brandt


Amazon

4500 pénzért bárkinek odaadom. Ki sem bontottam még.
Amúgy rendesen össze van minden szedve és tavalyi adatok vannak mindenrôl.

Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 37
ja, és jó utat nektek

Budvába menjetek át mindenképpen

és ha rám hallgattok úgy mentek, hogy megszáltok valahol útközben +1 napra, mert ha átmentek a hegyeken a tengerpartra, akkor olyan 40km lehet visszafele kocsikázni szerpentinen ha megakartok valamit nézni

Budva óváros, Kotor várhegy, ezetek mindenképpen nézzétek meg

Előzmény: WYE (32)
Szilvásgombóc Creative Commons License 2003.06.20 0 0 36
minél kevesebb határt vegyetek célba
:)

mindig legyen nálad aprópénz euroban, hogy ha megakar büntetni a rendőr minnél kevesebbel megúszd!!!
5-10 eurosból vigyetek többet a nagyobb pénzt meg jól tegyétek el máshova

Előzmény: WYE (29)
Kőkapu Creative Commons License 2003.06.17 0 0 35
Persze :-)
Előzmény: WYE (34)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!