Keresés

Részletes keresés

Szedrencs Creative Commons License 2003.07.21 0 0 87
Néhány kérdés még gyorsan:

- be kell még jelentkezni a helyi rend?rörsön, vagy ezt a fasisztoid dolgot már megsz?ntették?

- Westeles el?fizetéses roaming tarifákról meg mobil+Montenegró viszonylatban tud valaki mondani valamit?

Hawk T Creative Commons License 2003.07.20 0 0 86
Tegnap érkeztünk haza Montenegróból! Szerintem nagyon jó hely. Ulcinjban a belvárosban laktunk nagyon élveztük. A helyi emberek nem semmi alakok, autóikkal dudálnak, megállnak az út közepén beszélgetni, nem zavartatják magukat a feltorlódott autók miatt.
Ami a lopást illeti itt még a slusszkulcsot is az autóban hagyják, mivel a parkolás nehéz a sok autó miatt, így néha egymásra állnak rá. Most jön a poén: ha te vagy belül akkor fogod és elállsz a másik autójával majd kiállsz a sajátoddal. Ez nem vicc.
Velünk is megesett: fószer(Golf4) rááll a kocsinkra, mennénk el, dudálás, bosszankodás ezerrel, akkor vesszük észre, hogy benne van a kulcs. Bratyó modja ő kiáll vele én meg a sajátunkkal, így is lett, a faszi meg a kávézóból megköszönte.

Kaja:
Szerintem nagyon jó az ottani koszt. Az Ulcinji várban lévő Antigone vendéglőbe feltétlenül menjetek el ha arra jártok nem fogtok csalódni. A tulaj úgy nézz ki mint Al Capone, Welcome Drink ezerrel kaja elött majd utánna. Mi Halat, polipot, rákot ettünk, 4 főre, 6 sör, 4 ásványvíz=85 EUR

Pizza: 4 EUR -Sonkás, Margareta
5,5 EUR Tenger gyümolcsei

Sör:
Nicsici 0.6 EUR 0.5
Nic Gold 0.6 EUR 0.33
Nic lime 0.6 EUR 0.33
Ásványvíz 0.5 EUR 1.5

Strand:

A városban lévő stand nagyon zsúfolt így aki autóval van az szerencsés helyzeteben van mert 10 percnyi autózás után egy baromi nagy strand van 14 km hosszú homokos! part napernyőkkel(1,5 EUR), napágyakkal(? EUR).

Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.16 0 0 85
Ja és ki ne felejtsem, hogy a Shkodrai-tó partján Virpazarban remek sült halakat zúztunk be orcánkba.
Itt olvasható a tavalyi beszámolóm (208-as beszólás).
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 84
A raznyica roston sült hússzeleteket jelent.

Itt is egy szótár.

ephrajim Creative Commons License 2003.07.15 0 0 83
két friss, de nem velemmegesett élmény:
egy ismerősöm most jött haza, feleannyi mint horvátország, lassú ügymenet, tesznek magasról az emberre, de ha megszokja a turista az ottani tempót, jól ellesz, 5 euro az apartman, és kapkodnak az ember után.

montenegro-tours-al ment ki két ismerősöm, ulcinj helyett budvát kaptak, a szallóban semmi nincs, ellenben ami igen, az gázos:
- az első nap kirabolták őket, penz, iratok, stb, minden eltűnt, szálló vezetése az utazási irodával egyetemben tárja szét a karját, nem tehetnek róla. lehet, h nem, de akkor is, nagyon ciki.

én pár évvel ezelőtt voltam, a vendégszeretetük nem éppen mosolygós, de tényelg jól ellehet az ember, bár arra nem árt felkészülni, hogy nem a vendég az első, de nem is a bevétel, ami azért szempont, vagyis nem találkoztam lenyúlos helyekkel, helyiekkel.

mihula Creative Commons License 2003.07.15 0 0 82
http://dictionaries.travlang.com/

mindenbôl mindenbe néhány szót

Előzmény: Szedrencs (81)
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.15 0 0 81
H?ha...se angol, se német. Asszem gondjaim lesznek. Magyar-szerbhorvát szótárral próbálkozhatok, vagy a helyszínen kivégeznek? :)

Tényleg, kéne valami szószedet féleség. Nincs valakinek?

Üdv:
Szedrencs

U.i.: Köszi mindenkinek a kimerít? infókat, sajna még ebéd el?tt vagyok, úgyogy majdnem meghaltam, amíg olvastam itt a kajás hozzászólásokat.

(Reklám on)

Egyébként aki meg akar ismerkedni a déli konyhával, az nézzen el a Vogue hajóra (Pesti rakpart, Margitsziget közepével egy magasságban.)

Magát szerbnek valló horvát-magyar haverom autentikusnak ítélte. Szóval lehet jókat kajálni, f?leg a Vogue-tál Ajvárral és friss cipóval az, ami eléggé finom tud lenni.

(Reklám off)

Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 80
Télleg, télleg, hagyma is volt benne!
Előzmény: WYE (79)
WYE Creative Commons License 2003.07.15 0 0 79
Én úgy tudom, hogy a sopszka az bolgár eredetű saláta: paradicsom, paprika, lilahagyma, uborka kockákra vágva, a tetején reszlet juhsajt, nagyon finom.

Cevapcici, plejskavica: eredetileg kétféle húsból készül: pontosan nem tudom, hogy marha-sertés, sertés-birka, vagy marha-birka párosításban. Szóval ezekből kettő össze van gyúrva, jó fokhagymásan és borsosan fűszerezve és roston kisütve.

A raznyicát passzolom, inkább fogyasszatok rakiját
(pálinka).

Előzmény: Kőkapu (78)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 78
Szia!
Sopszka: saláta, leginkább olyan, mint a görög saláta, oliva bogyó nélkül, de paprika is van benne. A sajt - javítson ki aki jobban ért hozzá - nagyon hasonló a görög fetához, persze biztos nem az a neve.

A pleskavica az ilyen darált hús szerűség kerekre kilapítva, és megsütve. A csevap szintén ilyesmi de kis rúd szerűségekre formázva.

A raznyicát nem tom, hogy mi :-)

Ajánlanám még a Njegusi sztéket, ez asszem marhahús prosuttal, és sajttal töltve.
És a punjeni lingnje-t, ez tintahal töltve, de hogy mivel, az általában az étteremtől függ.

Előzmény: Kicsy (77)
Kicsy Creative Commons License 2003.07.15 0 0 77
Kőkapunak!

Meg tudnád modani, hogy pontosan milyen ételt takar a sopszka, a csevap, a raznyica, meg a pleskovica név? Mi augusztus elején megyünk egy hétre, és mindenképpen ki szeretnénk próbálni a helyi konyhát.

Üdv, Kicsy

Előzmény: Kőkapu (76)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 76
Néhány kép található itt:

http://kep.tar.hu/kokapu/index.phtml?aid=27579031

Kőkapu Creative Commons License 2003.07.15 0 0 75
Szia!

Érdekes, hogy ezt írod, mert találkoztunk egy magyar családdal (ők még ott vannak - de jó nekik!), és mondták, hogy már tavaly is Montenegróban nyaraltak. No, ők is mondták, hogy tavaly sehol nem lehetett kapni Niksici sört.

Viszont most tényleg volt mindenütt :-)

Előzmény: Riff-Raff (73)
WYE Creative Commons License 2003.07.15 0 0 74
Akinek információ éhsége van ajánlanám az alábbi két linket:
http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=26&file=1052388481

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=1&file=1028799575

Előzmény: Szeder Bandee (66)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 73
Mi Ulcinjben egy idő után már kerestük a niksici sört, mert több helyen ki volt rakva a cégére, de sehol se volt, aztán nagy nehezen találtunk az egyik helyen Nik Gold-ot, de Niksicko nem volt sehol. Aztán valaki mondta, hogy azért, mert bezárt a niksici sörgyár, amire kissé elkerekedett a szemünk. Bezárni egy sörgyárat??? Aztán később Kotorban találtunk Niksickot is.
Előzmény: Kőkapu (69)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.15 0 0 72
Bár hozzáteszem, hogy mi nem beülős éttermekben kajáltunk, hanem kicsi, teraszos vendéglőfélékben, ahol lehetett kapni pljeszkanyicát meg raznyicát.
A vízi sportoknak nem hódoltunk, csak egy napot strandoltunk, a többit Albániában töltöttük.
Előzmény: Szedrencs (68)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 71
Ja, egyébként boltban ugyanaz a dobozos kóla pont a felébe, 0,5 euba kerül. De hát ez így van nálunk is :-)
Előzmény: Kőkapu (69)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 70
Hát, vízisportokban nem vagyok járatos (merhogy úszni is csak a mellig érő vízben tudok), de szerintem Budva (ez a helyi Siófok) környékén lehet.
Előzmény: Szedrencs (68)
Kőkapu Creative Commons License 2003.07.14 0 0 69
Szia!
Irígyellek, legszívesebben máris indulnék vissza :-)

Éttermi árak, lássuk csak.

Általánosságban elmondható, hogy a kóla (0,25-ös üveg) nagyjából 1 eu mindenhol (étteremben, kávézóban), és ugyanennyi a Niksici sör is. Ami egyébként -főleg a Nik Gold- nagyon finom.

11 euróért már ettünk étteremben: két kólát, két sopszkát, egy pleskovicát, és egy csevapot. Plusz köret és kenyér. A kenyeret van ahol felszámolják, van ahol nem. És a köret sem mindig 100%, hogy van hozzá, de általában igen.

14 euróért volt két sör, két csirkesült körettel, két saláta.

Legdrágábban egy hotel éttermében ettünk, 30 euróért. Ebben négy üdítő, két sopszka, kenyér, egy töltött tintahal (punjeni lignje) körettel, és grillezet rák volt szintén körettel és még egy plusz sült krumpli (pomfrit) köret.
Őszintén szólva a rákot véletlenségből rendeltük, mert szerbül gamboli volt írva, az angol étlapban meg crayfish néven szerepelt, és ezt mi halnak gondoltuk. Viszont finom volt nagyon.

Halat én cipolt ettem, azt tudom ajánlani, mert finom ízű, és kevés szálka van benne.

Az adagok mindenütt bőségesek.

A fenti adatok egyébként Tivatra vonatkoznak, állítólag Ulcinj körül, délen, kissé más a helyzet.

Volt nagyon finom hamburger is. Hatalmas buciba (mint nálunk a békebeli mekimentes időkben) egy nagy húspogácsát sütnek, belerakják, aztán a többit neked kell belepakolni. Ki van téve paradicsom, uborka, kecsap, majonéz, mustár, hagyma, saláta, fűszerek, szószok, és annyit raksz bele, amennyit akarsz. Mindezt 1-1,5 euróért.

Az angollal sem lehet sokra menni, csak kevesen tudnak, inkább a régi orosz tanulmányok többet érnek. Angol nyelvű étlap is csak kevés helyen van, de ha van is, nem sokkal ér többet mint a szerb.

Előzmény: Szeder Bandee (66)
Szedrencs Creative Commons License 2003.07.14 0 0 68
Woooo, akkor olcsóbb mint Hispánia. Királyság!

Még egy valóságtól elrugaszkodott kérdés:
szörföt bérelni? Vagy ez már nagyon extra? :)

Előzmény: Riff-Raff (67)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.14 0 0 67
Nekem úgy rémlik, hogy mi tavaly 3-5 euro közötti összegekért kajáltunk.
Bizonyára lehet találni tintahalat Ulcinj-ben (jól írtad, vagy albánul Ulqin), de én nem kerestem, mert utálom.
Előzmény: Szeder Bandee (66)
Szeder Bandee Creative Commons License 2003.07.14 0 0 66
Végre megtaláltam ezt a topikot! Én 26.-án megyek két hétre, úgyhogy információéhségem leírhatatlan.

Kajaárakról valaki tud valamit (étterem)? Tintahalat lehet enni Ulcinj-ban? (Lehet, hogy rosszul írtam :)

Üdv:

Bandee

Kőkapu Creative Commons License 2003.07.12 0 0 65
Helló!

Bankkártyára ne számíts, én csak Kotorban láttam egyet az óvárosban. De a kotori útitársak nem tudtak vele mit kezdeni, és a jó magyar forintot sem váltották be nekik sehol. Vigyél elegendő eurót, az nem baj, ha meg is marad. Az árakkal úgy számolj, hogy nagyjából olyan mint itthon. Esetleg némely dolog picivel olcsóbb.

Egyébként két hét után mi ma érkeztünk haza, és csak annyit mondhatok, hogy fantasztikusan jó, és gyönyörű volt! Azt hiszem, jövőre is oda megyünk.

Ha kérdés van, nyugodtan kérdezzetek, amit tudok, megválaszolok.
Autós kérdésekre nem tudok válaszolni, mi vonattal voltunk.

Előzmény: geronim0 (64)
geronim0 Creative Commons License 2003.07.12 0 0 64
szasztok! müködik rendesen a bankártyarendszer Crna Gorában? pénzkivét stb... köszi a válaszokért előre is!
WYE Creative Commons License 2003.07.11 0 0 63
Ja, sorry! :) Vágom
Előzmény: Riff-Raff (62)
Riff-Raff Creative Commons License 2003.07.11 0 0 62
Mit nem értesz rajta? A 64 és a 65 között egy kötőjel van, nem kivonásjel. :)
Előzmény: WYE (56)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 61
. kérdés: Podgora-ból észak fele nincs valami kis út, amin le lehet jutni a Tara-kanyonhoz? Vagy mindenképpen csak Zabljak-on át a főúton lehet a kanyont megnézni? Ha jól értelmezem a Tara-kanyon folytatása a Moraca-kanyon.

szerintem nem nagyon van más út, a kanyon maga tényleg keskeny 2-300méter max a szélessége, de leginkább 50-100 között van

Baraka által ajánlott helyeket nézd meg: Mokoca kolostor, ott lelehet menni a folyópartra a régi kőhídhoz, ezt ne hagyd ki

Zabljakban is jó kis szállásunk volt, de a nevére már nem emlékszem, csak arra hogy a város/falu szélén volt, azon a felén, ahonann attól a baromi hosszú viaduktól lehet feljönni Zabljak felé

na ennyi jutott az eszembe még

Előzmény: Tatyu (51)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 60
király a kép!
ugye jöttök hétvégén Tihanyba???

hozz egy csomó képet......

én megírtama cédéimet

meg van még az a NIkon D100???

Előzmény: Képkovács (49)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 59
akkor még belefértem a határidőbe

jó utat

Előzmény: Tatyu (52)
mash Creative Commons License 2003.07.10 0 0 58
Feketet tó partján indul egy út a bobotv kuk-ra
talán piros kör a jelzés
és csak azt kell követni a fák, sziklák oldalán
1800méter magasan van egy ház, hogy ez menedék ház azt nem tom
Előzmény: Tatyu (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!