Keresés

Részletes keresés

roszner Creative Commons License 2020.11.13 0 1 5885

Nagyon jó kisfilm, ajánlott mindenkinek megnézni. A végén a csattanó félelmetes.

 

https://videa.hu/videok/film-animacio/vilagok-boltja-1975-magyar-sci-fi-kEvoiOr1OeHCurKC

weirdo Creative Commons License 2020.11.13 0 1 5884

Hogy igen, erről a könyvről van szó!!!!!

Előzmény: roszner (5883)
roszner Creative Commons License 2020.11.12 0 0 5883

??

Előzmény: weirdo (5882)
weirdo Creative Commons License 2020.11.08 0 0 5882

Hola, mimás?

Előzmény: tillA (5879)
tillA Creative Commons License 2020.11.07 0 0 5881
seci Creative Commons License 2020.11.03 0 0 5880
tillA Creative Commons License 2020.10.29 0 0 5879

talán ez?

Előzmény: baranyindex (5878)
baranyindex Creative Commons License 2020.10.28 0 0 5878

Elnézést, több év hiábavaló keresgélés után döntöttem hogy sci-fi olvasók fórumaiban kérdezek rá:
Egy regényt kersek, nem lelem meg emlékeimben a címét.

"Szovjet blokk vmely országának sci-fi regénye volt...

Piramisban(?) v. vmi ősi helyen talált
tartály porát megvizsgálják

és nem por...hanem feloldva
emberinek tűnő hímivarsejtek...

Az egyik könyvszereplő doktornő v kicsoda
saját magát teszi meg alanynak... 
és megszületik eképpen 'az időutazó' aki teljesen embernek tűnik..."

Gyerekként, nagyon régen olvashattam...

KISEGÍTENE VALAKI A CÍMÉVEL v akár csak a SZERZŐ nevével?

Nagyon szépen köszönöm neki előre is.

b.veronik Creative Commons License 2020.10.13 0 2 5877

Ezt találtam. ???

Unknown2019. március 5. 15:24

A Magyar Nemzeti Filmarchívumban jó eséllyel megvan ez a film. Tőlük lehet akár egyszeri vetítésre is kikérni a filmet. Nagyjából olyan 15.000 Ft-ba kerül egy ilyesmi, és digitális formában adják oda.

Előzmény: roszner (5875)
tillA Creative Commons License 2020.10.07 0 0 5876

"Senkinek" sincs meg... :(

Előzmény: roszner (5875)
roszner Creative Commons License 2020.10.07 0 0 5875

Tisztelt (eltűnt) fórumozó társaim!" 

 

Valakinek megvan  - és meg is osztaná velem - "Az idő ablakai" című, 1969 - ben készült magyar sci-fi? 

hrl Creative Commons License 2020.08.22 0 3 5874

Ma 100 éve született Ray Bradbury.

seci Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5873

Kuldtem neked emailt!
-seci

Előzmény: roszner (5872)
roszner Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5872

"A bunker" sorozatot az egyik legjobb magyar sci-finek tartom.

Előzmény: seci (5871)
seci Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5871

Egyebkent itt https://archivum.mtva.hu/m3/open vannak a "szabadon elerheto" musorok, tobbe-kevesbe kategorizalva.

 

Pl a TV Filmet es Sorozatoknal levo "A bunker" is siman elmegy sci-finek.

 

-seci

Előzmény: roszner (5870)
roszner Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5870

A jóból sohasem árt meg a több :) ... de, ha az általam ajánlott oldalon rákattintasz a filmek kezdő oldalaira, az összes nálad megjelenőt kiadja.

Inkább kettő mint egy sem!   :) 

Előzmény: seci (5869)
seci Creative Commons License 2020.08.19 0 0 5869

Ezek szerint ez http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=155330527&t=9131731 elkerulte a figyelmedet, ott egy par filmmel tobb is van.

-seci

Előzmény: roszner (5868)
roszner Creative Commons License 2020.08.18 0 0 5868
Eolomea14 Creative Commons License 2020.07.27 0 0 5867

Hm... talan lehetne veluk beszelni, hogy hogyan lehetne abba a "dedikalt halozati terminal"-ba bejutni? Amugy nem tudom, mit oberkodnak - ha valaki birtokolja a jogdijat a digitalis fajlok folott, az en vagyok, hiszen en rendeltem meg, es fizettem ki, azokat. Az OSzK-nak csak az eredeti "kezzelfoghato" konyv folott rendelkezhet.

Előzmény: seci (5866)
seci Creative Commons License 2020.07.27 0 0 5866

Ize... Az Ön által kért dokumentumot csak az OSZK dedikált hálózati termináljáról lehet megnyitni.

 

avagy másképp:

Megjelenítés Fájlnév Típus Méret Nyilvánosság Cél

A_szelrozsa pdf 61857524 Byte Dedikált hálózaton belül Szolgáltatás A dokumentum a Szerzői jogról szóló (1999. évi LXXVI. törvény) 38. §-ának (5) bekezdésében megjelölt tudományos kutatás vagy egyéni tanulás céljából vehető igénybe.

 

-seci

Előzmény: Eolomea14 (5865)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.07.27 0 1 5865

Jol latni, hogy mas is ertekeli Jefremovot:

 

Az Orszagos Szechenyi Konyvtarbol le lehet harom szuper konyvritkasagot PDF fajlban tolteni (ketto ebbol novellagyujtemeny, ami Romaniaban/Erdelyben jelent meg magyar nyelven):

 

http://oszkdk.oszk.hu/DRJ/1387

 

http://oszkdk.oszk.hu/DRJ/1388

 

http://oszkdk.oszk.hu/DRJ/815

 

Mondhatnam, hogy legyetek a vendegeim, mert anno en rendeltem meg a digitalizalasokat - es miutan azokat kifizettem, az OSzK feltette kozpredara a honlajukra.... es azota is csak ezekek elerhetok ilyen, ingyens modon. (Hat, ugy latszik az o etikajuk nem azonos az enyemmel ;)

 

Amugy valoszinuleg nekem van a vilagon az egyik legteljsebb Jefremov gyujtemenyem - reszben ugyan csak masolatban (a legvaltozatosabb helyektol, mint pl. amerikai kormanyhivatalaktol). Egy, az 1940-es evekben egy brit magazinban kiadott novella kivetelevel - aminek megtalalasban meg Jefremov ozvegye sem tudott segiteni - minden magyarul vagy angolul kadott irasa [ugy szepirodalmi, mint tudomanyos], ill. a vele keszult interjuk es a rola keszult tanulmanyok, konyvek [az osszes kiadasukban] mind megvanak (nemelyik az iro-tudos bejegyzesevel/alairasaval).

 

 

Előzmény: feketekavics (5864)
feketekavics Creative Commons License 2020.07.26 0 1 5864

Jefremov nagyon jó, én is szeretem.

_FK

Előzmény: Eolomea14 (5859)
kapitany_91 Creative Commons License 2020.07.19 0 1 5863

Azért amikor az első részben kicsit kukkolnák a kamerával az sokaknak kihúzná a gyufát. Mondjuk értelmet ne  keress benne, azok akik ilyesmibe belekötnek kb ez a hobbijuk

Előzmény: Eolomea14 (5860)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.07.18 0 1 5862

Az elso mondathoz: igy igaz - jomagam az orionos Lydia van Dyke tabornokon kivul nem is hallottam mas tabronokrol :)  Amugy, sokaig nem lesz ferfitobbseg a katonasagnal - ugyanis katonas sem lesz sokaig. Vagy nehany evtizeden belul utopia lesz (ahol a "katonasag" ertelmetlen fogalom lesz - ahogy Orkeny Istvan irta volt: a "haboru" egyfajta fagylalt neve lesz), vagy egy barbar hordak fognak koszalni a tonkrevagott Foldon.

 

Most hallgattam Isaac Asimov egy 80-as evekbeli beszedet, ahol o 2000-ben jelolte meg ezt az utelagazast. Hat, ez az idopont mar ket evtizede a hatunk mogott van, es azota is csuszunk lefele a lejton.

 

A masodik mondathoz: Ugy emlekszem, McLane egyik magyar szinkornban sem fogalmazott ennyire sarkosan - ambar tenyleg ferfit vart, es valoban elcsodalkozott azon, hogy a bolygo vezetoje egy no. 

 

Az Orionban a nok, bar szamszerint kissebsegben vannak, nem jatszanak alarendelt szerepet. Peldaul eszembe jutott, hogy mikozben Muran a fogsagba esett, cellajukban tehetelenul hevereszo ferfiakat a furfangos - es noi bajaikat beveto - Tamara es Helga szabadidja ki. Ez elegge elter a korabeli SF filmek klisejetol, ahol a nok jobbara csak dekoraciokent csungenek - egy jol idozitett pillanatban velotrazoan sikitva - az oket oltalmazo ferfiak mellkasan.

Előzmény: beauvois (5861)
beauvois Creative Commons License 2020.07.17 0 0 5861

Azért az Orion katonai űrhajó, a földi szereplők is nagyrészt katonák és azért a katonaságnál a világon mindenhol férfitöbbség van (és várhatóan lesz még sokáig).

 

A Krómán volt egy jelenet, amikor McLanenel közlik, hogy az ottani főnökvel fog tárgyalni, mire a válasz: "nem lehetne inkább egy férfival?"

Előzmény: Eolomea14 (5860)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.07.16 0 1 5860

"El se tudom képzelni manapság milyen seggfájás lenne ha női karaktereket így kiosztanának :D"

 

En nem latom, hogy cudarul bannanak a nokkel az Orion-ban. Sot, korat megelozoen, a nok egyenrangu urhajosok es katonai vezetok a sorozatban. Gondoljunk csak Lydia van Dyke tabornokra, aki McLane felettese - es ilyen minosegben parszor o osztja ki a[z ugyebar ferfi] McLane-t.

 

Ugyszinten, Tamarat osztajak be a [jobbara ferfiakbol allo] Orion legenysegenek felugyeletere. Igaz, ot sikerul "betorni", de a vagany legenyseg ugyanezt tette volna egy ferfi felugyelovel is - elvegre, az alfa parancsot kiado felugyelo csak akkor kerult kiosztasra, ha nem volt igaza. Viszont amikor o kepviseli a jozansagot, akkor az o szava dont - mint peldaul amikor fegyverrel akadalyozza meg Mclane-t, hogy Lydia segitsegere siessen, ahelyett, hogy a Foldet mentene meg inkabb.

 

Ugyszinten, egy egesz bolygon [a Kroman] nok uralkodnak. Igaz, nem hibatlanul - de az o vilaguk sok mindenben kulonb a Foldnel (mint pl. a termeszet szeretete es apolasa tekinteteben - ami mara kulonosen jelentosse valt). A tortenet vegen a kromai vezetono es az Orion kapitanya kozott kolcsonos csodalat alakul ki.

 

Előzmény: kapitany_91 (5856)
Eolomea14 Creative Commons License 2020.07.14 0 0 5859

Orulok, hogy szereted az Oriont es hogy Jefremovot olvasol. Az utobbival kapcsolatban: erthetetlen modon rola teljesen elfeledkezett a magyar konyvkiadas/olvasotabor, pedig ez politikai szempontbol [ha ez a kivalto ok] benne egyaltalan nem lehet kifogast talalni (nem ugy, mint a sokkal-sokkal nepszerubb Sztrugackiejekben vagy Lemben; ugyanis veluk ellentetben, Jefremov sohasem alkudott meg).

 

Ivan Jefremov egy zsenialis tudos, muvesz es latnok volt. Sajnos,ahogy elnezem, magyarul sohasem fog megjelenni az utolso regenye, a brillians Atheni Taisz (amit angolul harom kulonbozo forditasban is kiadtak az elmult evtizedben). Igaz, ez nem sci-fi, de mint minden Jefremov iras, szerves resze a nagy egesznek.

 

Amugy Jefremov csak kishazankban szorult hatterbe - a nagyvilagban mindig is elismertek. Peldaul egy amerikai konyvkiado szinte az osszes muvet kiadta/ja [igaz, gyenge angol forditasban].

 

 

Előzmény: kapitany_91 (5858)
kapitany_91 Creative Commons License 2020.07.13 0 1 5858

Szuper. Ha elfogy az alfa holdbázis szerintem csemegézek. Az utóbbi napokban nagyon rápörögtem a retróra. Pár napja Jeffremov novollákat kezdtem olvasni. Redditen egy orosz srác teljesen meglepődött hogy rajtuk kívül ismeri valaki

Előzmény: seci (5857)
seci Creative Commons License 2020.07.13 0 0 5857

itt van még egy kis retro-scifi, ha kedvet kaptal hozza: https://archivum.mtva.hu/m3/open?collection=M3-c2NpZmk

-seci

Előzmény: kapitany_91 (5856)
kapitany_91 Creative Commons License 2020.07.13 0 0 5856

A napokban néztem végig. Azóta már az alfa holdbázist nézem. Koromból adódóan új korában nem láthattam az oriont, de bevallom tetszett a sorozat. El se tudom képzelni manapság milyen seggfájás lenne ha női karaktereket így kiosztanának :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!