hát, ez valóban no comment:(( na látod, az ilyet én ott helyben és statáriálisan!!!!
a gondom ezzel csak az, hogy ennek a "tenyésztőnek" is megy a hirdetése gondolom én valahol orrba-szájba és az érdeklődő ezt nem látja, mármint hogy mi rejlik egy-egy cicasors-tragédia mögött:-((
Nem is kell ebből engedni, de ezt anno meg is beszéltük már :)
A szerződés és társai témát sztem csak az nem érti meg, aki eleve nem érti azt, hogy mi az a tenyésztés.
A szaporításról nekem is van 1 sztorim, nem túl vidám, de elmondom:
1ik ismerősőm vett egy sziámi cicát és utána elutazás miatt visszavitte a "tenyésztőhöz" a macsot, ahol épp szülés után volt 1 anyamacska és órák óta vérzett. Erre a "tenyésztő" azt mondta, hogy nem viszi el orvoshoz, mert akkor lehet, hogy ivartalanítani kell és akkor nem tudja újra bepároztatni......... no comment......
ballage: te egy korrekt gazdi vagy és ez OK:)) ezt mondtam én is, hogy a gazdikat meg kell szűrni, a bizalom nagyon fontos és szerencse is kell hozzá. nagyon-nagyon nehéz megfelelő gazdikat találni, de lehet és kell is. ebből nem engedek!!!
ha a tenyésztő így egyezett meg veled, és azt ti megbeszéltétek, az totál korrekt és fair eljárás.
nekem is ilyen Brandon cicám. ő egyébként Flamy vőlegénye:-))
Az ivartalításról, bár én nem vagyok tenyésztő de azért had szóljak bele:
a Nightyt én is szerződéssel vettem, úgy, hogy benne van az ivartalanítási kötelezettségem. De a tenyésztőnek sajnálatos módon nincs már meg az ő anyukájának a vérvonala, ezért megbeszéltük, hogy 1enlőre nem ivartanítom, mertha tud olyan kandúrt, akinek a vérvonala megfelelő és a macsek is tenyész minőségű akkor kellene pároztatni... És nekem eszembe se jutott pároztatni mással... tehát sztem érett ez a társadalom, csak megfelelő gazdikat kell találni :)))
Nem tudom, tudod-e, hogy én nem vagyok magyarországi egyesület tagja. Sem FAMKAT, sem más.
A FAMKAT-ot kicsit jobban ismerem, mert vannak ott barátaim, ismerőseim, de azt hiszem, hogy a tisztességes tenyésztés nem biztos, hogy elsősorban klubfüggő, ahnem, ahogyan te is írod, egyénfüggő. Más egyesületeknél is lehet tisztességesen végezni a dolgunkat, csak az lehet a gond, ha ezzel egyedül maradunk.
abban is egyetértünk, hogy Mo. még nem elég érett azokra a dolgokra, amikről lentebb szó volt, de ezért ragadok meg, ragadsz meg, és még páran ragadnak meg minden fórumot, hogy szórják az igét, mégha ez néha megnemértetséggel, félremagyarázással is találkozik.
Az is lehet, bár csak kenegetve volt, tablettát, szurit sose kapott.
Igazából bonycsibb a dolog: 2 macsekom van, a Sába és a Nighty (burma). A Sába lett gombás, ami a kezelgetés ellenére nem múlt el. Majd elkapta a Nighty, akinek a kezelésre elmúlt (na jó nem az elsőre, de a 2. fajtára). Amiből számomra nem következett az, hogy rossz a módszer... Nem is volt rossz, csak az allergiája miatt a bőre nem úgy reagált, ahogy kellett volna. Amikor vérvétel + mintavétel után (jó volt az eredeti doki kezelése is, csak önmagában kevés) az új doki adott neki allergia-ellenes szurikat, rögtön elmúlt a dolog. Az orvosokat pedig én is elég nagy fenntartásokkal vagyok....
Háááát valahogy azt érzem, hogy mo. erre még nem érett! :(
"Hiába" védjük a vérvonalakat és tisztességesen tesszük a dolgunkat, amíg akárki lehet teny. és úgy ahogy ő akarja...addig ez a dolog nem fog felértékelődni és megbecsülést szerezni sem...sajnos!
De nem lehet, hogy ez a 3/4 éves kezelgetés alatt felhalmozódott gyógyszerek miatt volt?
Nem akarok okoskodni, mert ezt nem tudhatom azért kérdezek! :)
Nálunk is kb így történt a dolog, már nagyon ki voltam 6 cicám is megfertőzödött és már nem bírtam tovább...nem beszélve az anyagi hozadékáról..sajnos vannak ilyen tisztességtelen orvosok is, mert nem az a baj, hogy nem ért hozzá, hanem hogy ezt titkolja és nem tesz meg mindent az állatért és nem küld tovább!!! :(
- akkor nem ismétlem el, amit már úgyis ismersz a véleményemről:))
- volt olyan cica, akit ivartalaníttatási kötelezettséggel adtunk oda hazdinak, pedig-pedig. viszont, ha nem volt rá , az igényeinknek megfelelő tenyésztő jelentkező, akkor inkább ezt teszem, mintsem csak úgy odaadjam. megtartani majd mást akarok, mert sajnos a helyszűke nálam (is) dominál...bevallom őszintén, nem bántam meg, mert jó dolga van és szeretik. erre mondtam, hogy fontos, hová kerülnek a cicáim, de ezzel mindenki így lehet, gondolom.
- azok a cicák, akik külföldön találtak gazdit, kedvencként, már ivartalanítva kerültek ki, négy hónapos kor után, mert bármennyire is megbízom a gazdiban, azért jobb a békesség és senkivel sem kívánok utána vitázni. másrészt meg köt egy szerződés Jack tenyésztőjével, ami azért nem engedi meg, hogy csak úgy adjak amsckát tenyésztésre bár,kinek. ezt maximálisan elfogadom és én is ezt a gyakorlatot alkalmazom. A legutóbbi alomból ketten kerülnek külföldre tenyésztésre, szigorú feltételekkel, amit mindkét tenyésztő üdvözölt és maxmálisan egyetértett abban, hogy ők is ilyen szerződéssel adják a cicáikat.
- a kedvencek esetében, akik Magyarországon maradnak, ivartalanítási kötelezettséggel adom őket, és eddig nem is faragtam rá. hiszen tartom a gazdikkal a kapcsolatot, összejárunk sokakkal, hívnak és tanácsokat kérnek és persze ivartalanították a cicákat a kérésemnek és feltételemnek megfelelően. Soha fel sem merült bennük, hogy nem teszik!!!! ez kicsit azért a tesztcicáim érdeme is meg persze nagyban a gazdik becsületességét dícséri.
most volt olyan cicám (mivel nagyon messzire kerül Mo-n), hogy a gazdikkal abban álalpodtam meg, hogy már eleve ivartalanítva kapják meg. időközben azonban sokkal inkább megismertem őket és még szimpibbeknek találtam őket és mivel a programjuk úgy alakult, abban egyeztünk meg, hogy vigyék el most a cicát és majd később ők műttetik meg.
Én azt hiszem, ez bizalom kérdése meg persze egy kis szerencséé is:))
1 dokiváltás volt közben, őneki az első dolga az volt, hogy minta tenyésztésre, vérvétel... Meg előtte volt 1 oltás, amire 1értelműen allergiás tünetet produkált (utána is kapott már szurit, amire szintén...)
A legnagyobb gond az, hogy szegény elég bizalmatlan lett az ilyen "beavatkozásokkal" kapcsoltban. Kb 3/4 év volt, amig kezelgettük, hordtuk dokihoz a gombájával (nem volt gázos, ronda, nem nőtt, csak nem akart elmúlni. Aztán dokiváltás és 3 hét alatt teljesen elmúlt, de ez már más történet.) Szóval útál minden olyan dolgot, ami nem simogatás, vagy fésülés :) De azért megpróbálom :)
Beszéltél erről az Évával? Ő nagyon sok mindent tud, mert tudod nekem és többeknek is az a tapasztalatunk ha egy doki valamivel nem tud mit kezdeni rámondja, hogy allergia, mert az olyan misztikus és nehezen felderíthető...
Nekünk egyszer 1 gombafertőzéssel nem tudott mit kezdeni a végén kitalálta hogy allergia! Aztán elmentünk egy "specialistához" és mindenre fény derült....nem nézette meg laborban a szőrmintát, csak mikroszkoppal nézte és hát azon nem mindíg látszik....
Szóval minden dokinak van szakterülete ez jól megtanultam!
De félretéve a tréfát, lehet, hogy mázlim van pár macsekommal. Mondjuk, nem a kicsikből indulok ki, akiket gyakorlatilag naponta kétszer is mértem, mérek a digitálison (5,3 kilóig mér), mert ők megszokták már. Hanem pld. Famy, akinek a súlyát néi túlzással csekkolom, annyira szeretném, ha rendesen menen a terhességével kapcsolatban minden, nos, megfogom őnagyságát , ráteszem és az a kis bambusz meg ottmarad: mosakszik, néz, és ül. Én meg nézegethetem a kijelzőt:))
Mi lenen, ha elterelnéd esetleg a cirmák figyelmét , rácsábítanád a mérlegre és közben
Az ivartalanítás nagyon fontos téma, ezzel kapcsolatban már régen szerettem volna beszélgetni egy "gyakorlóval"...szóval én nagyon nem vagyok megelégedve az "egyesületemmel" (ha lehet ezt rá mondani, de a famkattól meg többek közt ez az ami távoltart. Nem tudom, hogy "jogom" van-e ivartalanítva eladni 1 cicát, ezt ne vedd minősítésnek ez csak rám vonatkozik most ok?
Mert azt érzem, hogy ez legyen a gazda felelőssége, hiszen ezért "válogatjuk meg", hogy kinek adunk cicát....? Ismerem az álláspontodat és nem is kérdőjelezem meg, csak magamat nem tudom rávenni, hogy ezt tegyem, pedig az igaz, hogy így ki lehet védeni a nem alkalmas egyedekkel való tenyésztést stb....mondjuk egyesülettől függetlenül szerintem az a fontos, hogy a saját erkölcsi normáinkat ne hágjuk át akkor sem ha ezt az egyesület megengedné!
Ti olyan cicót nem adtok el kedvencnek aki teny.re alkalmas?
De, próbáltam :) Ha én rakom rá elrohan, ha meg azt kéne megvárnom, hogy ő ráüljön... Lehet, hogy nem is olyan rossz ötlet! Ma kipróbálom, hogy kirakom a mérleget, csak megnézi, hogy mi lehet az :)))) És ha mázlim van még rá is ül :)
Nekem egy kandúrom van, és három cicalány, akik közül Manó a kipróbált nőstény (saknos úgy alakult, hogy Pearly-t pajzsmirígytúltengés miatt ivartalanítanunk kellett, mert nem lehetett kölyke), Flamy most néz először anyai örömök elé és Topaze pedig pár hónap múlva lesz befedeztetve.
Jack nem tesz ilyet, az viszont előfordul, hogy Topaze üldözte szerelmével Jacket, aki nem győzött menekülni előle!!!
egyébként a természetes fohamzásgátlást használtuk eddig, megtartva persze a szülések közti minimális 8-9 hónapnyi szünetet.
Nem, még nem. Igazából 1 gombás fertőzéssel szenvedtünk vele, a kezelésre nem akart reagálni (mint kiderült azért nem, mert allergiás) és addig nem akartuk, amig nem teljesen egészséges (a doki is lebeszélt róla). Most kerülne rá sor, csak az allergiája miatt kétségek gyötörnek ez ügyben....
Hát lehet, hogy a "szüleiből" több kiderül...:)
A sorrel az nagyon szép, nekem is most épp egy kis sorrelem van akit megtartok egy pedig akit veszek! :)
Tudom, csak tényemgállapítás volt, hogy ugyanttól a tenyésztőtől származó cicáink vannak, csak nem a tesókat rövidebb volt leírni, mint azt, hogy közös tenyészetből való macskáink vannak :)
Fejből nem tudom, megnézem a törzskönyvét otthon.
Sorrel.
Amikor egész pici volt(5-6 hetes) és az Évánál megnéztük, már akkor se maradt meg kézben. kb 12 hetesen hoztuk el.
Hát az nem jelent semmit...2 cicám Beni Hasszán.
Ez csak a tenyészet neve, ott külömböző szülőktöl születnek cicák!
Kik a szülei?
Milyen szinü?
Nem tom miért nem tűri a kézbevevést, mikor került hozzád?
Azt akartam kérdezni, hogy veletek előfordult már, hogy egy kandurci olthatatlan szerelmet táplált egy nőstény felé és üldözte szerelmével ha nem ivarzott akkor is????
Nem vitatkozásra nyitottam ezt a topicot, (ha láttad én nem is vitatkoztam tovább), hanem mert írták, hogy a tenyről ott ne írjunk!
Na, hát az aby alapvetően nem ilyen természetü, sőt mindenki arról áradozik, hogy ennyire közvetlen barátságos cicceket még nem is látott meg ilyesmi...
Nem hiszem hogy kevés, vannak köztük vékonykák. Mennyi idős?
Melyik cicámmal tesók?
Remélem, nem lesz igazam. x idővel ezelőtt nyílt egy topik az ivartalanításról. akkor többen arra kértünk embereket, hogy ha vitatkozni akarnak, jöjjenek át oda.....azt hiszed, átjött valaki?????:((
Remélem, itt nem ez történik majd és hogy a topikodon nem lesz személyeskedés, hanem nyugisan meg lehet beszélni a kérdés minden aspektusát, és tisztázni a mindkét fél részéről (potenciális gazdijelölt és tenyésztő) felmerülő kérdéseket.
Poche, én nem vagyok tenyésztő, és a vitába se óhajtok beszálni, mert sztem mind a 2 tábornak részben igaza van, csak a nézőpont más. Viszont abban 1formák, hogy nem a vita tárgyáról folyt 1 idő után, hanem személyeskedésbe ment át...
Szóval a kérdés aby ügyben: a Sába (hivatalosan Sára) sztem kb 2.5-3 kg környékén lehet, bár a megmérése nehézségekbe ütközik, mivel nem óhajt kézben időt eltölteni (minden aby ilyen?). Ez a súly kevés szted?