Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 2742

Tegnap sétáltunk a gyerekkel, vittem a gépet. Ilyeneket lőttem.

 

   

 

Nikon D50, Sigma 3.5-5.6/18-50

panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2741

Passz... Ez nekem kínai  :)  Nálam a CANON Pro1 a vége ezen a téren. annak meg a menüjében lehet ND-t állítani.

 

Előzmény: garfieldka* (2739)
panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2740

Ez nem tudja azt, amire gondolsz.:)  Volt a BNV-n kiállítva ilyen, leteszteltem, rá is irányítottam sutyiban nőnemű dolgozóra. :D  Ez hőképet produkál.

 

A modellek?  Néha sikerrel alkalmazom a "ruhát leimádkozni" módszert a Hoya szűrő helyett. :)

Legutóbb is a LIgetbe szerveztem egy IR-fotózásnak tálalt TFCD-t, aztán amikor a modell úgy döntött, már felesleges volt az infra :D

Előzmény: garfieldka* (2738)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2739

Az ND fotózás is egyszerű manapság. Lehet változtatható fokozatú ND szűrőt (Fader Filter néven fut) kapni (betekerhető) sokféle méretben, kb. 20-40 USD áron. Ha nem elég, akkor esetleg még egy normál ND szűrővel lehet a hatást fokozni. EZ utóbbit csak gondolom, nem próbáltam csak az következő bekezdésben olvasható megoldást.

 

Ennek egyszerűbb módja két polfilter összetekerése. Az objektíven ezek forgatásával hasonló hatást kapni. A világosból a feketébe átmenet nélkül. Bár egyes pilfilterekkel lilás elszíneződés jelenik meg, de azt ki lehet PS-ben szűrni.

Előzmény: panabubus (2734)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2738

Neked inkább erre lenne szükséged!

A modelljeidről vele készül képeidet sokan nézegetnénk! :))

 

http://www.maxmax.com/eztherm_881.htm

 

 

Előzmény: panabubus (2734)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2737

6-8 éve vettem magamnak Kínából lyukblendét. Bármelyik M42-es adapterbe be lehetett tekerni. Bánatomra eladtam. Most is kapni, csak sokkal drágábbért. Ezek objektív kinézetű eszközök az adott gép bajonettjével. 6-8 ezer forint.

 

Van egy forrásom, ahonnan viszont egy rézfóliába lézerrel fúrt lyukblendét szoktam beszerezni annak, aki kéri. Ezt kis barkácsolással sokféle módon lehet használni. Pl. a gépvázvédő sapkába egy nagyobb lyukat fúrva, a lyukblendét a belső felére felragasztva.

 

Én most egyéni utat próbálok. Szintén a gépvázsapiba fúrt lyuk lesz az objektívem. (Ilyet is lehet készen, fúrva kapni kb. 6-8 ezer forintért külföldről).

Azonban magam fúrom a lyukakat majd. Van 0,2 / 0,25 / 0,30 / 0,40 és 0,50 mm-es fúróm. Időm viszont alig, ezért a szerszám és a sapka itt pihen hetek óta az asztalomon. :)))

 

Ha sikerül, akkor beindul majd a bolt. :DDD

Előzmény: gy53 (2735)
gy53 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2736

A hegesztőüveget Cokin szűrőtartóba kell bevágatni, akkor elég ha az egyik oldalát vágatod méretre, ha normális az üveges megcsinálja köszönöm szépenért, eltart neki vagy két másodpercig, utána otthon egykis csiszolóvászonnal elveszed az éleit és kész,csak az a baj nagyon zöld, nekem nem sikerült teljesen kiszűrni.

Előzmény: panabubus (2734)
gy53 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2735

Szia!

Tudod hol lehet olyan pici lyukat furatni? / 0,22 mm/

Előzmény: garfieldka* (2733)
panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2734

A lyukblendés majd lehet hogy érdekel engem is..:S  ND-szűrős kísérletekre tanácsoltak más fórumban ún. hegesztőüveget is, annak beszerzése+bevágatása szűrőkeretbe egész barátságos áron elérhető..:)

Előzmény: garfieldka* (2733)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2733

ISO értéktől és a világítástól függően az utóbbi napokban ide berakott képeim 10-20 sec expóval készültek és 5,6-8-as blendével.

 

A mozgó alakok, autók. stb. eltüntetése ennél az infánál adottság. Ha nem kell az infra hatás, akkor csak ND szűrőt használok. Engem mindkét terület a. Az infra fekete-fehérben és színesben is. De a hosszú megvilágítási idővel való fotózás is. Az interneten mindkettőből rengeteg szép felvétel található. De ezt is meg kell tanulni, s egyelőre nagyon az elején járok.

 

Most pedig belevágok a lyukblendés fotózásba is. Pár éve csináltam néhány képet, de ideje felfrissíteni azt a technikát is.

Előzmény: panabubus (2730)
Beiderman Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2732

Ugyanott.

Előzmény: DimensionSeven (2668)
panabubus Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2731

1/125s  idővel azért kényelmesebb szerintem..:)

 

Előzmény: garfieldka* (2725)
panabubus Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2730

:) épp írni akartam, hogy akkor rendes záridő lehetett.

Ez a járókelős tetszik.

Megspóroltad a "turist removal" progi-t  :)

Előzmény: garfieldka* (2725)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2729

Ma végre süt nálunk is a Nap!

 

 

Vagy mégse???

 

 

IR 720-as szűrővel.

pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2728

Műszerész úr csinálta, idehaza. Én nem mernék hozzányúlni... :)

Előzmény: garfieldka* (2727)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2727

Köszi, ezekkel a válaszokkal be tudom "tájolni", hogy hogyan tovább?

 

A géped hol zsigerelték ki? Itthon, külföldön? Vagy sk. csináltad?

Előzmény: pater68 (2726)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2726

Toshiba laptopon erőteljes színekkel jelenik meg...

Előzmény: garfieldka* (2721)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2725

Szia! Köszi a választ.

 

A gép nem lett megbontva, gyári állapotú. Szűrőmenetbe tekert IR 720-as volt a "Bűnös".

 

Ahogy az alábbi képnél is. Csak az még a Canon EOS 300D-vel és egy 950-es IR szűrővel készült. Megvilágítási idő az volt bőven. A szombati, járókelőktől zsúfolt székesfehérvári belvárost látjátok. :)))

 

Előzmény: panabubus (2724)
panabubus Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2724

Hasonló kérdés, mint a másik témában, csak kicsit másképp: benne van a hotmirror ugye a gépben?

Egyébként nálam erőteljes, a siemens nixdorfon is, de a Dell Inspiron LCD-jén is.  (Habár utóbbi az a csicsás Win7  hülyítés, az alapból túlszaturált)

Előzmény: garfieldka* (2721)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2723

Igen, direkt infravörös tartományra van beállítva a gép. Érzékelőről le van szedve a szűrő, az autófókusz át lett állítva.

Előzmény: gy53 (2722)
gy53 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2722

Szia!

Ez hogy készült , ki van véve a szűrő a gépből?

Előzmény: pater68 (2717)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2721

Ez egy próbakép. Ma dél körül, ködös időben csináltam. A monitoromon erőteljesek, de nem túlszaturáltak a kép színei. A fiam lapos képernyőjén viszont elveszik a kép hangulata, mert halványak a színek.  Egyikünk monitora sincs pontosan kalibrálva.

 

Arra vagyok kíváncsi, kinél hogyan jelenik meg a kép? Fakó vagy erőteljes? Köszi.

 

Egyébként egy 720 nm-es szűrővel készült a felvétel.

 

Andrew77 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2720

A 77mm-es infra szűrők árát levittem 8000Ft/db-ra.

Személyes átvétel az Örs vezér terén vagy +500Ft póstaköltség. 

 

Előzmény: Andrew77 (2719)
Andrew77 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2719

Eladó egy 850 és egy 950 nm-es, 77mm-es infra szűrő.

 

Darabja 9999Ft.

 

Hírdetésem megtalálhatod a vaterán is a következő linkekre kattintva:

 

http://www.vatera.hu/77mm_infra_szuro_ir_77_infraszuro_950nm_ir950_950_1490045456.html

 

http://www.vatera.hu/77mm_infra_szuro_ir_77_infraszuro_850nm_ir850_850_1490048681.html

 

Ha nem a vaterán veszed meg, hanem e-mailben jelentkezve, akkor átvállalom a szállítási költséget.

 

 

panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2718

Akkor valszeg ez is olyan, mint  a fekete ruhaanyagok. Némelyiket "kifakítja", mások maradnak IR-ben is sötétek :) Én arra gondoltam, ami most a hsz.-od felett van, a fák "cukorhab"-effektje kapcsán. Azért kérdeztem a szűrót, mert elsőre olyan ugrott be, amikor anno floppy-ból készült "szűrőkkel" próbálkoztunk. Raw konverter helyett érdemes a Lightroom-al próbálkozni. Azon belül még lehet  "mókolni" is ezt-azt :)

Előzmény: fotoblog (2716)
pater68 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2717

Próbakép...

Nikon D50, Sigma 2.8/24, f10, ISO200

fotoblog Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2716

Egy fórum azért van, hogy belepofázzon az ember, nem? :-)

Hoya R72-vel készült, nem tudom miért ilyen. A fenyőfák alapból sötétebbek szoktak lenni. Ami nem fenyő, azért az elég világos.

Biztos, hogy szoktam fehéregyensúlyt állítani, a mindenkori hangulatomnak megfelelően... :-)

De egyenlőre még csak barátkozom a technikával, RAW konverter is csak az van, amit a géphez adtak, azt is tanulni kell. Sajnos a Rawshooter már nem ismeri az 550D-t.

Előzmény: panabubus (2712)
panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2715

Ilyesmire gondoltam, hogy a fák... :S

 

(érdekes, hogy némelyik fekete szövet meg ilyen hülye színű lesz.)

 

 

 

"Powershot - brutalshot" :)

Előzmény: panabubus (2712)
panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2714

Szia!

Egy mail  ment.

Üdv:

O.

Előzmény: kalcichris (2713)
kalcichris Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2713

Sziasztok!

Érdekelne egy átalakított fényképezőgép. 

Ha van valakinek eladó, kérem szépen írjon egy üzenetet. 

Köszönöm.

Üdv.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!