Keresés

Részletes keresés

Gyurci1024 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 101

Hy Stef01!

 

Én most még gyűjtöm a lapszámokat jelenleg én ott tartok amilyen képeket még régebben feltettem ide.

 

Szerintem most hétvégén folytatom tovább és rakok fel képeket!

 

Én forraltam vizet de az nem volt annyira jó de anyám gőzölős vasalója atom jól tolta a forró gőzt a lemezre. Nekem simán oda fogta a pillanat ragasztó.

De enyvel is megerősítettem egy két helyen.

 

Várom, hogy tegyél fel képeket!

 

Üdv

Előzmény: Stef01 (99)
Mobius Creative Commons License 2009.03.02 0 0 100
Szia KoAn !

Te is ezzel töltöd az unalmas óráidat? :)
Előzmény: KoAn (92)
Stef01 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 99
hi.
Hogy haladtok az építéssel?
Sikerült kivágnom a törzs részeit és egy pár szárny bordát. Jövőhétre lesz ragasztóm is. Tökre örülök, hogy végre elkezdem összerakni.
A hátsó szárnyak is ki vannak vágva, csak ragasztani kell.

Gőzölni, hogyan gőzöltétek a lemezt? Van valami spéci eljárás? Mert németül sajna nem tok? Az összerakási útmutató pedig németül van.
A lemez nedvesen is odaragad?

1 hónap múlva remélem már a test kész lesz és a szárnyak egy része is.

Bonyodalom mentes építést.
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 98

Hello Peti!

 

A két lapszámot odaadom neked 3500 Huf-ért + posta költség amit most nem tudok meg mondani mert az csak a feladásnál derül ki. De szerintem 700-800 Huf lehet.

Írsz egy mailt nekem, hogy mikor küldjem és akkor feladom neked szívesen. Mail: horvathgy@mail.kabelnet.hu

 

Remélem megfelelő árat mondtam!

 

Üdv:

 

Gyurci

Előzmény: Tech 2 (97)
Tech 2 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 97
Szia Gyurci1024,

Bp.-i vagyok de a jövő hét nekem nem jó, ezért az utána lévő héten tudnám csak átvenni. Még mielőtt az üzletet létrehoznánk tudnom kellene, hogy mennyi lenne a két szám ára postával. A bolti árnál semmivel sem akarok többet fizetni érte. Remélem megérted.

Köszi

Peti
Előzmény: Gyurci1024 (96)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 96

Hello!

 

Nekem van 12-13-as számom! Ha érdekel küldd a címet és feladom ha gondolod!

Vagy ha Győr környéki vagy akár össze is futhatunk!

 

Üdv

Előzmény: Tech 2 (95)
Tech 2 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 95
Sziasztok,

esetleg ha lenne valakinek felesleges 8, 10, 12, 13, 14, 18-as lapszáma akkor arra vevő lennék.

Peti
KoAn Creative Commons License 2009.02.26 0 0 94
biztos nem az Ő mérete volt :)
Előzmény: Gyurci1024 (93)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 93

Hy nekem múlt hét pénteken jött meg a 18-19-es csomag.

A pólót mint ajándékot kedden kaptam meg a postás belegyűrte a kicsi posta ládámba! :D:D

Ügyfélszolgálat mondta, hogy a gyorsabb küldés érdekében küldnek pár üres csekket és amennyit amikor tudok fizessek be és úgy hamarabb jönnek a csomagok!

 

Üdv mindenkinek!

Előzmény: KoAn (92)
KoAn Creative Commons License 2009.02.20 0 0 92
ma megyek a 24-25-ös számokért. Ha jól sejtem kész lesz a futóműszárny...
gisztikus Creative Commons License 2009.02.17 0 0 91
hy mindenki.Ha valakit érdekel van pill ragim a báróhoz.Akit érdekel az irjon a gisztikus@citromail.hu ra.További jó bütykölést:-)
Előzmény: Gyurci1024 (90)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 90

Hy!

 

Akt érdekel van felesleges 12-13. lapszámom!

Ki sincs bontva!

 

Üdv

Előzmény: Gyurci1024 (89)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.09 0 0 89

Egy raklap talán kitartana!

 

De amire a modell végére érünk addigra lejárna a szavidejük :D

Előzmény: KoAn (88)
KoAn Creative Commons License 2009.02.08 0 0 88
23.

készül a futóműszárny. Csak most elfogyott a pillanatragasztóm. :) kéne venni valami nagy kiszerelést :)
Előzmény: Gyurci1024 (87)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 87

Hy!

 

Én már tökre elvesztettem a fonalat, hogy hogyan milyen ütemben küldik. Holnap küldöm nekik vissza a 12-13. számot. De az tuti, hogy postai utánvéttel adom fel és írok egy levelet nekik, hogy nagyon elbaszott a rendszerük. Hétfőn felhívnak, hogy küldik a 18-22. számot erre rá másfél hét múlva kapom a 12-13. Ezeket kb 1 hónapja személyesen vettem meg a központjukba. Eléggé súlyos adminisztrációs hibáik vannak!

 

Koan te most hányadik számnál tartasz???

Arpici Creative Commons License 2009.02.07 0 0 86
Egyébként én párhuzamosan két bárót készítek, egyet az újság szerint és egyet 50 %-al megnövelve, vagyis 1:4 arányút... Itt van róla pár kép.

kicsiesnagy

kicsiesnagy2
Arpici Creative Commons License 2009.02.07 0 0 85
Tehát a 16-17 valamint a 18-19 van úton...
Előzmény: Arpici (84)
Arpici Creative Commons License 2009.02.07 0 0 84
Sziasztok Vörös Bárózók... Én is a minap érdeklődtem a minap, hogy mi lesz már a kiküldéssel, és mivel nekem eddig 15-ig jött meg, mondták, hogy úton van a 16-17-es szám és jövő héten felteszik a 20-25-ig tartó számokat... Szóval úgy látszik valóban rájöttek, hogy ez így nem a legmegfelelőbb ami eddig volt. Most várok és számolgatok, hogy mennyit is kell kicsengessek...
KoAn Creative Commons License 2009.02.05 0 0 83
Azt a csomagot kb 2 hete adták fel.
Előzmény: Gyurci1024 (82)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.04 0 0 82

Hello!

 

Egy kicsi érdekesség!

Ma kaptam csomagot. Örültem mint a fene. Kibontom és a 12-13-as van benne. Két hete jártam pesten és 17-ig elhoztam. Akkor átvételi elismervény stb (tehát nyoma maradt) készült, hogy addig megvan és KIVAN FIZETVE!!! Kb. 5 napja felhívott az ügyfélszolgálat, hogy nem gond-e nekem, hogy küldik a 18-21-ig. Mondtam, hogy nem és akkor elvileg regisztrálták is, hogy az lett feladva.

 

Kérdem én, hogy ezeknek milyen atomul elb....ott rendszerük van, hogy már

másodszorra küldik ki ugyanazt?????

 

Kétszer is megkérdezték, hogy hol tartok és melyik lapszám jöjjön.

 

Ennyire hülyék nem lehetnek!!!!!!!!!!!!!!

 

Persze most majd jön az, hogy saját költségre visszaküldöm, vagy elvárják, hogy adjam fela 4200 Ft-ot amit egyszer má kifizettem. Persze az anyagok a repülőbve má ezer éve belevannak építve!

Hát egy petákot sem fogok fizetni az tuti!

Jah és utánvételesen fogom visszaküldeni!

 

Egy hangyányit felvagyok háborodva! Ezek nem kommunikálnak egymással??????? Ha én ilyet csinálnék a munkámban akkor már rég a hid alatt laknék!

 

Üdv

Előzmény: Gyurci1024 (81)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 81

Hy!

 

Én most is fehér enyvet használok. Azstalostól szerztem fél litert de ez is eléggé jó ütemben fogy. Az adagoláshoz injekciós tubust használok. Felszívom az enyvet és szépen tudom adagolni! Mostanában télleg sok volt a pillanat ragasztó!

Én elvileg jövőhét hétfőn kapok négy számot akkor majd megint tudok haladni és képeket feltöltetni!

 

Üdv!!

Előzmény: Stef01 (79)
KoAn Creative Commons License 2009.02.02 0 0 80
Fehérenyvet egy kis tubust küldtek, de 3-4 szám alatt elfogyott. többet nem küldtek. Van aki a palma fa express-re esküszik, és Ceys Cola Blanca rapida5-öt kaptam az obiban, ez is jó anyag. A Palma annyival jobb, hogy hegyes csőre van, jobban adagolható.
Én a kapott tubust meg feltöltöm, mert a Ceys-nek bumszli adagolója van.

De az utóbbi időben sok pillanatragasztó fogyott. :)
Előzmény: Stef01 (79)
Stef01 Creative Commons License 2009.02.02 0 0 79
Sziasztok.

Néztem a modellboltokban, de csak fenyőből készült rétegelt lemez van, ami tényleg nehéz.
Az én lemezemet egy olyan fadobozból szereztem, mint amiben a gyümölcsöket szállítják az üzletekbe. Az első oldallemezt ki is vágtam és kézben tartva nem éreztem különbséget. Majd mérlegen is megnézem. A második és harmadik is készülőben van.
Sniccerrel jól lehet vágni.

Balsafát láttam különböző méretekben is, majd kiszámolom mennyi kell és veszek.

Fehér enyvet küldenek, vagy magatoknak vettetek, mert nem látom a csomagolásban a tubust?

Ha jól haladok, akkor teszek fel képeket.

Jó építést.
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 78

Hi Stef01!

 

Én sajna most leragtam az építésben. Ott tartok amilyen képeket felraktam ide. Tegnap hívtak, hogy kicsit megpróbálják gyorsítani a postázást. Jó lenne a szárnyakat csinálni! Jó sokáig elfog tartani.

 

Szeritnem is a modell boltokban balsa lemezeket lehet kapni. Általában a repülő modellek ebből készülnek. Ha nem akarod működőképessé/röptetni a VörösBárót

akkor szerintem simán össze lehet rakni fenyőből is. (Legalább jó gyanta szaga lesz :D) De ez télleg csak akkor jó ha kiállítod. Ha röptetni akarod akkor mindenképp balsafa mert gondolom ehhez az anyaghoz lett minden paraméter meghatározva és konfigurálva!

 

Ahogy tudok haladni az építésben teszek fel képeket!

 

Üdv

Előzmény: Stef01 (76)
KoAn Creative Commons License 2009.01.28 0 0 77
Modellboltokban lehet venni 3mm-es rétegelt lemezt. Szerintem az nem fenyő, hanem balsa, de nem értek hozzá. A súlya is fontos, nem csak az erőssége.
Előzmény: Stef01 (76)
Stef01 Creative Commons License 2009.01.28 0 0 76

Hi.

 

Nagyon szépek az összeállított testek és hátsó vezérsíkok.  Elkezdtétek már a szárnyakat összeállítani? A német oldalon felrakott összerakási útmutatót nézve jó sokáig fog tarani a szárnyak összerakása.

 

A testvérem talált nekem egy fenyőből készült rétegelt lemezt, ami 3 mm.-es. Szerintetek, ha abból megpróbálom elkészíteni az alkatrészeket, sikerülhet összeraknom a Vörös bárót?

 

Jó építést mondenkinek.

Gyurci1024 Creative Commons License 2009.01.27 0 0 75

Hy!

 

Ma felhívott az ügyfél szolgálat nem gond-e nekem, hogy két hét múlva küldik a 18-19-20-21-es lapszámot. Mondom neki nem.

Megkérdeztem, hogy most ezentúl így lesz??? 4-esével küldik???

Erre azt mondja, hogy csak azoknak akik nagyon megvannal csúszva és ha beleegyezik az illető személy.

 

Én természetesen belegyeztem és mondtam a csókának, hogy amíg utol nem érik magukat addig jöhet akár 4-esével is.

 

További szép napot!

Előzmény: Gyurci1024 (74)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 74

Egy kis érdekesség: vezeték nélküli villany.

 

http://www.enc.hu/1enciklopedia/aktualis/witricity.htm

 

Azért halad a tudomány!

Előzmény: Gyurci1024 (73)
Gyurci1024 Creative Commons License 2009.01.19 0 0 73

Én a 17-ig hoztam el. Elvileg feladják a 18-19-et a héten azt mondták 1 hete hétfőn.

 

Csekk bevan fizetve amit elhoztam az is kivan fizetve.

 

Majd jövőhéten lehet benéz az ismerősöm aztán majd meglátjuk mi lesz. Igazából útba esik neki. :D

 

Akkor kezdik magukat utol érni. Olvastam más fórumokon, akik a ferrarit építik, hogy ott is igen nyögve nyelősen indult a posta, de a végére belejöttek.

Előzmény: KoAn (72)
KoAn Creative Commons License 2009.01.19 0 0 72
20-21. És ez már egyezik azzal, amit postáznának. Vagyis az újságosnál is itt tartanak.

Vagyis csak 2, max 3 számot tudsz elhozni jövőhéten.

De azt rebesgetik, hogy már nem várják meg a csekket, hanem 2 hetente küldik a csomagot.
Előzmény: Gyurci1024 (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!