Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2006.12.21 0 0 76
Nem, nem lassú. Nekem is így szokott menni. :-)
Előzmény: rrroka (75)
rrroka Creative Commons License 2006.12.21 0 0 75
előszoba egy óra? :) ma ráment a napom! :DDD
muszáj volt átkenni mert nagyon tré volt, az a spaklizásnál kiderült. amugy 3,2x3,2m 2,6 belmagassággal, van benne rohadt sok kanyar, sarok, ajtónyílás, padlásföljáró széle... majdnem a teljes felületet át kellett kenni.
Lehet h bazi lassan melózom?! de komolyan?
Előzmény: demend (74)
demend Creative Commons License 2006.12.20 0 0 74

Szia

 

Szerintem csináld meg az előszobát is rendesen ,a második glett,nem tudom mekkora az előszobád de nem tarthat 1óránál tovább megglettelni,vagy legalább amennyit elérsz kézzel azt gletteld át. és a száradás sem olyan vészesen sok idő.

 

teddyre tekert rongyot még nem használtunk,ha valakinek mintásabb kelett akkor általában mintás hengerrel csináltuk,

biztos jó megoldás a rongyozás is de nekem inkább a minőségi szerszám a megtérülőbb.

Ki kell próbálni pár m2 en ,ha nem jó akkor átkened mégegyszer sima teddyvel.

 

Jó festést.

 

Előzmény: rrroka (73)
rrroka Creative Commons License 2006.12.20 0 0 73
akor jó, mert én is partvis használtam! :DDD nagyon jó találmány a pókhálokat is eltünteti!
természtesen 6-30as geltt. jó volt, mert lassabban száradt és amugy is sok helyen vastagon kellet rakni annyira szar volt az új vakotal (vmi nagyszemű homok, csíkoz mint a fene).
őstehetség lehetek, mert a sarkok lehúzására is a te általad javasolt módszerrel éltem, igaz a mutatóujjamról leszáradt-kopott 3 réteg bőr...
nemsokáre megyek is csiszcsiszelni tovább. :)
de ugy döntöttem az előszobát csak egyszer glettelem, meg lespaklizom, mert egrész szorít az idő, másrészt mert ha vki kifogásolja
a) megverem, kezébe adom a glettevasat azt hajrá,
b) ha erősebb mint én akkor azt mondom h ez nem hiba hanem _sturktúra_!

Arróla módszerről amikor rongyot tekernek a teddyre és ettől olyan csíkos lesz a fal tudnál mondnai vmit bővebben?

és köszönöm az eddigi jótanácsokat!!! :)
Előzmény: demend (72)
demend Creative Commons License 2006.12.19 0 0 72

Mi mindent 3-6 ossal húzunk,még a flekkelést* is azzal csináljuk.

Portalanítani a jó öreg Partvissal szoktunk.

A 0-3 ast meg felesleges megvenni szerintem pénzkidobás.

Akkor inkábba Széria glett,10 mm ig az sem reped ki,de 3-6 al már kipróbáltuk  4cm vastagon, nem repedt meg.(ami késik nem múlik)a Széria hidegben is hamar megszárad,viszont gyengébb minőségű mint a Rigips.

Gondolom a 3-60 an az inkább 6-30 akar lenni.De ez lényegtelen csak gondoltam megjegyzem.

A sarkokat meglehetcsinál n szépen ha a mutató ujjaddal belenyúlsz az anyagba és szépen bele húzod a sarokba,ha kihúztad amenyit elérsz akkor ha csikos a két széle

szintén ujjal lehúzod,majd ha megszáradt ,kicsi csissz és szép a sarok.

A megtelt 100 as csisz papírokból egy-kettőt tarts meg a javítások csiszolására,sokkal finomabban csiszol nem szedle annyi anyaot mmint az új 100-as

Azért festés elött csiszcsissz rendesen mert utánna ha rossz megint kétszer kenheted azt a felületet amit csiszoltál.(aki rest kétszer fárad.)

Én még festés elött is szoktam flekkelni egy picit.

 

flekkelés:első festékréteg után a festék kihozza a hibákat és ennek a javítását híjják flekkelésnek.Azaz kicsi annyaggal a spaklin belehúzól a hibákba ,majd száradás után csiszcsisz hogy a szélei nelátszodjanak. 

 

 

Előzmény: rrroka (71)
rrroka Creative Commons License 2006.12.19 0 0 71
per pill rimano 3-60 első réteg lespaklizása után kenek egy rimano 3-6ot, azt meg lesziszoljuk. szemmel látható az átfedés, de kézzel végigsimítva már nem érződik szinte semmi. a 0-3 glettet nem mertem használni, mert mire elhasználok az én sebességemmel egy fangli vízzel kevert cuccot addigra kezd alaposan beszáradni, pláne ha időhúzó szarakodás van pl. sarkoknál.
csiszoláshoz 100as papírt vagy olyan kis csizolós szivacskockát hazsnálunk. porzik mint a rohadás, nem is tudom h fessek-e addig amíg minden le nincs csiszatolva rendesen.
tipp a portalanításra? elég ha átmossa az ember egyszer vizes teddyvel a falat?
Előzmény: demend (70)
demend Creative Commons License 2006.12.19 0 0 70

hát nem sokat!

a nagyobb felületi egyenletlenségeket,meg csikokat az első réteg festése után súrolófényel megvilágított falon kijavítják.(spaklival húznak anyagot a felületre)

Vegyé egy kiscsomag SERIA glettet(5kg),ez száradás után hófehér lessz

ezzel elég sok hibát kilehet javítani ,és a másodikréteg után sem fog látszani a javítás.

Csak ne felejtsd meg csiszolni a javításokat mert akkor csúnya széle lessz.

 

ha kell még több infó akkor este még tudok segíteni.

Magam is gyakorlott festő is lennék.(nem csak festek)

Előzmény: rrroka (68)
demend Creative Commons License 2006.12.19 0 0 69

Szerintem mielőtt letépkeded a tapétát,csinálj egy próba festést,1-2 m2 en.

ha nem jön le ,akkor is meg van az esélye hogy ráncosmarad száradás után,de ha nincs gondod vele akkor lekenheted,az lllesztéseknél valószinűleg felfog jönni párhelyen a tapéta,nem kel nagy ügyet csinálni belölle, ez is orvosolható házilag,ha érdekel azt is leírhatom mi módon.

Nem nagy kunszt megcsinálni.

Előzmény: monique30 (67)
rrroka Creative Commons License 2006.12.19 0 0 68
fú ez a glettelés egy marha szar dolog. nem is maga a felkenés része, hanem lecsiszolni. az embernek a keze leszakad, közbe meg a... na, szóval mindene gipszporos.
az az érzésem amugy elnézve tesómék festését amit festő csinált, h mi túlzásba visszük ezt a glettelés-lecsiszolás dolgot.
mennyi hézagot vesz fel szerintetek két réteg festék (héra+)?
monique30 Creative Commons License 2006.12.02 0 0 67
Sziasztok. Egy kis segítség kéne. Panel lakás festésével kapcsolatban, ahol jelenleg tapéta van. Egyik szoba nem gáz, mert az fűrészporos tapétás. Azt simán át tudom festeni, de a másik szobában rendes (talán hab) tapéta van és attól tartok, hogy le fog nekem a festés során jönni az egész, mivel nem tudom mivel ragasztották annak idelyén. Szóval lehet hogy le kéne tépnem az egészet?! De hogy kell glettelni. Még sosem csináltam. Csak ennyi a gondom. Ha tud valaki akkor segítsen
rrroka Creative Commons License 2006.11.29 0 0 66
Hahó!

Most beszéltem egy bizonyos Harzo 3 festék forgalmazójával. azért érdekldőtem nála, mer a multkor egy újságban olvastam h van egy speckó festék ami alá nem kell gfeltt, meg csiszolás meg stb és a kövi infókat kaptam, kiváncsi lennéka véleményekre:
-egy mélyalapozó után lehet kenyni a falra a festéket sitty-sutty, minden nélkül.
-ez egy "tejföl sűrűségű anyag" , amire a felvitel után lehet "struktúrát képezni", vagyis tükörsimára nem való
-a 20 kg-os kiszerelés kb 20++m2-re elég, mert jó vastagon kell felvinni. az ára 10-12eFt.
Szerintetek megéri? a gletteléssel, csiszolással elmenne egy csomó nap meló, kell vennii magát a glettet, szerszámokat, csiszolót, maszkot stb, mert jelenleg semmim nincs itt, csak néhyán teddihenger.
vélemények?
kivi Creative Commons License 2006.11.20 0 0 65
leslie_hu,
én épp szobafestőt keresek, egy cirka 30 négyzetméteres fürdőszoba festéséhez. Ha tudsz ebben segíteni, akkor levélben folytatnám. :-)
leslie_hu Creative Commons License 2006.11.13 0 0 64
Sajnálom nem tudok ilyen telepet. Viszont sehol sincs az a szag a berohadt enyvesfestékhez képest. azzal tömeget lehet oszlatni. :-)
Előzmény: Marcesz (63)
Marcesz Creative Commons License 2006.11.12 0 0 63

Közben csekkoltam a dolgot. A nagy bűzáradatban végre megtaláltam az egy bödön sárgát, amibe valamilyen fura véletlen folytán nem sikerült vizet rakniuk a festőknek másfél hónappal ezelőtt, az megúszta. De van kb. 20 liter festékem, teljesen berohadva, penészvirággal, és ez a szag, komolyan mondom, új dimenziókat nyitott az orromban (simán elkezdték vele javítani a falat!). Most már csak ki kellene valahol szárítani, nem szívesen önteném a csatornába. Tudsz esetleg olyan vegyipari telepről, ahol átvesznek ilyet ártalmatlanításra?

Előzmény: leslie_hu (62)
leslie_hu Creative Commons License 2006.11.12 0 0 62
Szia!
Elméletileg nem kéne megbüdösödnie. Valahol van a kannán gyártási idő, nézd meg milyen régi a festék.
Előzmény: Marcesz (61)
Marcesz Creative Commons License 2006.11.12 0 0 61

Egy kérdésem lenne festőkhöz: bebüdösödhet-e bármilyen szinten a két hónapja tárolt diszperziós falfesték, ha nem adtak hozzá vizet (Sefra, géppel színkevert)? Esetleg attól, hogy ugyan vízzel nem volt higítva, viszont vizes ecsettel/hengerrel már festettek az edényből?

cicmarek_ Creative Commons License 2006.11.09 0 0 60

Szia!

Mi is 100-assal csináltuk, reménykedtem hogy lehet esetleg durvábbal is. Elég lassan megy... Ezért is gondoltam a gépesítésre is. Semmi konkrétat nem tudok ezzel kapcsolatban, csak gondoltam hátha van ilyen. Tudod, mint mosogatáshoz a mosogatógép...

Köszi

C.

Előzmény: leslie_hu (59)
leslie_hu Creative Commons License 2006.11.08 0 0 59
Szia!
100-as vagy 120-as csiszoló vászonnal, szoktuk csiszolni kézzel. Milyen gépi csiszolásra
gondolsz? Ahhoz túl puha a glett. Van toldós megoldás, de ahhoz csukós stekli kell. Egyébként steklit használunk mi is, vagy csiszolópárnát.
Üdv.
Laci
Előzmény: cicmarek_ (58)
cicmarek_ Creative Commons License 2006.11.07 0 0 58

Sziasztok!

Glettelt falat milyen durva csiszolóval szoktátok csiszolni? Van erre esetleg valamilyen gépi lehetőség, vagy csak manuálisan lehet?

Köszi

C

pingui Creative Commons License 2006.11.07 0 0 57

Köszönöm a válaszokat!

 

leslie_hu Creative Commons License 2006.11.06 0 0 56
Ha lefested 2x akkor nem látszik semmi, amennyiben vékonyan van a tapétán a ragasztó. Ha mintás a tapéta akkor le kell törölni, mert surló fényben látszik. Ha a festett falra megy rá a ragasztó, akkor szintén rá lehet festeni, bár le is lehet törölni nedves szivaccsal. Szerintem törölgetés után mindenképpen rá kell javítani.
Előzmény: pingui (54)
remote access Creative Commons License 2006.11.05 0 0 55
Nedves szivaccsal le lehet törölni a ragasztót. A tapétán nembiztos, hogy meglátszik a ragasztó de glettelt falon festés után szépen látszik.
Előzmény: pingui (54)
pingui Creative Commons License 2006.11.05 0 0 54
ha a tapétaragasztó rámegy a tapéta festendő felületére, akkor azt hogyan kell letakarítani? Le kell egyáltalán?
Előzmény: leslie_hu (53)
leslie_hu Creative Commons License 2006.11.05 0 0 53
Szia!
1-2mm elég ráfedésnek. Azért kell betépkedni, mert jobban eltűnik a javítás, ha elvágod ollóval élesen, látszódna egy vonal. Bár össze is lehet vágni sniccerrel, csak a beázott tapéta könnyen elszakad. Egymás fölé teszed a két tapétát, rányomsz egy spaklit, és a spakli pengéje mellett közvetlenül összevágod a két tapétát. Ha régi a fal, és nagyon megkarcolod alatta a glettet, vakolatot, félő hogy kinyílik a tapéta. Amikor megázik a tapéta akkor nyúlik, amikor szárad akkor eléggé feszül a szélein. Ezért kell a makulatúra a tapéta összeillesztéseihez.
Előzmény: pingui (52)
pingui Creative Commons License 2006.11.04 0 0 52
leslie hu:
Thx a tanácsokat. A tapéta szélét miért kell megtépkedni, és miért kell picit ráfedni? Össze fog zsugorodni? És mennyi az a pici? 1mm? 1cm?
Ezt a tépkedés dolgot viszont nem értem...
Előzmény: leslie_hu (51)
leslie_hu Creative Commons License 2006.11.03 0 0 51
Szia pingui!
1.
Konyhában le kell szigetelni az olajos zsíros foltokat. Mi valamilyen alapozóval szoktuk, ami éppen van, pl: Trinát alapozó, vagy walkyd falfesték. Beázási foltoknál is ugyanez a teendő. Tőbbi helyiségben nem kell sikálni a falakat, ha nem ugrik szét a festék akkor eltakarja a foltokat a falon. Ha akarod ott is rákenhetsz az alapozóval.

2.
Beáztatsz kevés cmc-t, és bekened a tapétát. Miután beázott akkor levágsz hasonló darabokat mint amiket pótolni kell, csak kicsit nagyobbakat. Utánna letépkedsz a a bekent tapétadarabok széléből egy kicsit, és úgy ragasztod fel, hogy a tépett rész ráfedjen kicsit a régi tapéta szélére, és jól lesimítod, a cmc-és ecsettel jól oda nyomod, csak nemozduljon el a pótolt darab. Elég jól lehet így javítani a fűrészporos tapétát. Száradás után lefested egybe az egész falat.

3.
Lehet keverni a festékbe penészesedés gátlót, festékbe lehet belekeverni. Festékboltban lehet kapni. Jobb mint a penészeltávolitó sprék, vagy penészesedést gátló festékek, mert azokban van egy kis hipó, és kész. A foltokat töröld át domestosszal.
A fal leghidegebb pontjain (hőhíd) kicsapódik a pára a levegőből és ott lesz penészes a fal. Megoldás sokat kell szellőztetni, vagy valamilyen hőszigetelés. Van hőszigetelő tapéta, kb. 1cm vastag, vagy hongarocel lapokat felragasztani, arra dryvit hálót csemperagasztóval felragasztani, arra lehet glettelni,festeni tapétázni.

Üdv.
Laci.
Előzmény: pingui (50)
pingui Creative Commons License 2006.11.03 0 0 50
Hello!

Festés előtt álok, és lenne 3 kérdésem:

1: Adott a fal, szépen le van tapétázva évek óta, és csak át akarom festeni. Veszek festéket, henger, eddig ok. De mivel "takarítsam" le a tapétát, hogy a festék rajta is maradjon? A konyhában is ilyen a tapéta, ott viszont még az olajgőzök is lecsapódtak a tapétára, azt mivel kell letakarítani?

2: A tapéta 1-2 helyen feljött a faltól (pl szegélylécek mentén 5cm magasságban) némi vakolattal együtt.  Gondolom kihúzom a fal síkját valami gipszes glett cuccal, de a tapétát hogyan lehet "toldozni" szépen? 

3: Egy nedvesebb helységben pici foltokban elkezdett a penész kijönni a tapétán. Festés előtt milyen szert használjak, ill. keverjek-e valamit a festékbe?

A tapéta mindhárom esetben fűrészporos tapéta Hérával festve.
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.02 0 0 49
Tud vki nagy választékú tapétaboltot?
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.30 0 0 48

a fehér glett az bóvli, nagyon porózus, ameddig csiszolod addig jön le

a gipsz alapú a jó, mert az kemény, nem olyan egyszerű lekapni

egyébként falfixel át kell kenni, hogy ne maradjon poros a felülete és akkor normálisan le lehet festeni, nem vagyok festő, de mi így csináltuk és eddig jó :)

Előzmény: -cc- (42)
leslie_hu Creative Commons License 2006.10.25 0 0 47
Kimaradt: Ha jól megvan csinálva, akkor hosszú évekig csak át kell festeni, nem reped a fal, tűzálló.
Előzmény: karlo10 (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!