Keresés

Részletes keresés

meleka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 253

Sziasztok!

 

Az ismeroseim elmentek egy vezetett turara itt, a torok oldalon es nagy sajnalattal illetve felhaborodassal hallom, hogy a magyar idegenvezeto holgy vegigpolitizalta a turat, es hogy szoszerint a barataimat idezzem, "vegig szidta a torokoket".

En ehhez csak annyit szeretnek hozzaszolni, hogy ha valaki ennyire utal egy valakiket, akkor minek megy oda idegenvezetni? A masik meg az, hogy a ciprusiak mentalitasa nagyjabol ugyanaz, fuggetlenul attol, hogy gorog-e vagy torok. Tobb szaz evekig elt ez a ket nep egyutt, itt Cipruson. Ugyanazt eszik, ugyanaz a nemzeti italuk, sok a kozos szavuk es toleraltak a vallasi kulonbsegeket is. Az mar mas kerdes, hogy a Makarios, a torokorszagi megszallas es az EU csatlakozas melyikojukre milyen hatassal volt es meg most is van.

Mindenki, akit erdekel, jojjon Ciprusra, es tapasztalja meg az eszak ciprusiak vendegszeretetet, a kulturajukat es probalja meg elvezni, anelkul, hogy belemenne politizalasba, illetve messzemeno kovetkezteteseket vonna le hallottak alapjak.

Igazabol nyari szezonban nagyon sok itt a turista, csak Magyarorszagon nem annyira elterjedt uticel meg, es ezert van az emberekben a felsz, de itt is ugyanugy emberek laknak, a kozbiztonsag nagyon jo, es a helyiek nagyon szeretik az erdeklodoket.

Nagyon jo itt a forumon is olvasni, hogy egyre tobben erdeklodnek es jonnek is ide.

Ugyhogy kivanok mindenkinek tobb nyitottsagot, kevesebb itelkezest, es persze nagyon - nagyon kellemes idotoltest Cipruson!

 

Udv.

Meleka

BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 252

igen ez így igaz, és örülök, hogy az északi részen ekkora  a fejlődés.

alig várom, 10-ét, hogy induljunk, a déli részen közel 20 év alatt már tizenegynéhányszor voltunk, de északon sosem, szóval nagyon kíváncsi vagyok...

 

já és nagyon köszi a válaszokat!!!

Előzmény: meleka (250)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 251

persze, hogy keo nem tudom, hogy miért írtam c-vel:)))

szerintem nem rossz az efes, mikor Bodrumban voltunk azt ittuk.

 

Előzmény: meleka (249)
meleka Creative Commons License 2009.09.30 0 0 250

A deli oldalon a peksegekben, sok etteremben, es a kis kozertekben sem lehet kartyaval fizetni. (Ha ez mond valamit, akkor vegig tudok ugy setalni a Themistokli Dervin, Nicosiaban, hogy egyik kozertben sem lehet kartyaval fizetni, illetve ettermekben sem mindenhol.)

A torokoknel a legkisebb boltban is lehet mar kartyaval fizetni.

Előzmény: BonLaci (247)
meleka Creative Commons License 2009.09.30 0 0 249

A kartyas fizetes mindenhol elterjedt.

Mindenfele sort lehet kapni mindenhol, nem csak Efest. En ezt a Ceo sort meg nem lattam, de Keo van a gorog oldalon. Meg merem kockaztatni, hogy nehol meg a torok oldalon is fellelheto. Ha nem szeretitek azt a "sima" Efest, akkor igyatok masfele sort az Efestol, annyi valaszteka van. De van a Marmara is, az is torok sor. (Jo, hogy itt ilyenrol irogatok.. most ugy lenyomnek egy Sopronit ;)) )

A zoldseg, gyumolcs valasztek szerintem mindket oldalon tokre ugyanaz.

 

Jo utat!

Előzmény: BonLaci (243)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 248
úgylátszik egy időben írtunk:)))
Előzmény: BonLaci (247)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 247

köszi a válaszokat, azért a Ceo-t én is jobban:)))) (ez már egy közel 20-éves szerelem)

a kártyára nem tértél ki, mert délen tudom, hogy a piacokon kívül szinte mindenhol:)

 

Előzmény: csello9 (245)
csello9 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 246
Kártyás fizetés - nagyobb boltokban Lemar, Tempo, Astro teljesen oké. Az út melletti zöldségesnél csak kp. Azért reklámozom ezt az út melletti zöldségest, mert tök jó fej, nekünk sokszor adott egy-egy dolgot ingyen, persze ahhoz egy 8 éves szőke kislány nem árt ha veled van :)
Előzmény: BonLaci (243)
csello9 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 245

Most látom, egy csomó kérdésre elfelejtettem válaszolni, és elküldtem. Szóval, lehet inni, nem nulla a tolerancia, sajnos pont ezért sok a baleset, mivel vannak akik részegen vezetnek. Egy kiadós finom vacsoránál megiszol egy két pohár sört, teljesen belefér, és nem büntet meg a rendőr. Ez jó. Csak mértékkel.

 

Kenyér, hús, gyümölcs - az árak kb. annyi mint otthon, vagy egy kicsit olcsóbbak. :)

 

A forgalom az utakon, reggel és délután zsúfolt, mikor teli van suli buszokkal és munkába igyekvőkkel, egyébként oké, természetesen ne felejts el a másik oldalon közlekedni :)

 

Előzmény: BonLaci (242)
csello9 Creative Commons License 2009.09.30 0 0 244

Hát, KEO-t északon nem kapsz, mert az a görög ciprióták helyi söre :)))))

Igen, Efes-t lehet kapni északon, a férjem a KEO-t jobban szereti. Hmm.

Lemarban mindent kapsz. De vannak útmelletti éjjel-nappal nyitva tartó züldségesek pl. Catalkoy - Girne útvonalon, ahol nagy választék van, mindenféle zöldség és gyümölcsből. És jóval olcsóbb mint délen, kb. 30 %-al !

Persze, találsz egy csomó parkolót, napi jegyes - 2 líra, egész közel a tengerparthoz, a Girnei látnivalók mellett, vagy egyszerűen megállsz egy kis utcában ingyér, és egy kicsit többet gyalogolsz.

 

Előzmény: BonLaci (243)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 243

közben látom, hogy létezik kint market lánc (Lemar, Tempo, Astro).

lehet, hogy Ceo sörért nem is kell megállni, mert lehet kapni "efest", azt is ittam már és nekem izlett.

 

kártyás fizetés mennyire elterjedt?

Előzmény: BonLaci (242)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.30 0 0 242

szia!

 

alakulnak a dolgok, szállás kifizetve, transzfer oda vissza (90GBP) rendben, autó bérlés rendben (Opel Corsa aut. 18 GBP/nap), GPS beüzemelve, a fő látványosságok bejelölve.

 

mivel nincs kajánk, milyenek a boltok, árak stb. hol érdemes vásárolni, CEO sört lehet e kapni, vagy állítsam meg a transzfert még a déli oldalon, a párom imádja a déli oldalon kapható sötétzöld paprikát, tudod azt a vékonyhusú gyüröttett:) ez északon is kapható, vagy ezért is meg kell állni. kenyér, hús, gyümölcs??

 

Kyrenia belvárosában van valami parkoló ha esténként bemegyünk sétálni? egy pohár sör elmegy e a soförnek, vagy itt is 0 tolerancia van? milyen a forgalom az utakon?

 

egyenlőre ennyi:))))

Előzmény: csello9 (237)
csaba08 Creative Commons License 2009.09.29 0 0 241
Szia Angéla,

Sajnos úgy néz ki, hogy nem tudok menni.
Volt ez az akció, de bonyodalmak vannak körülötte. De egyszer biztos találkozunk! Megígérem.
Észak-Ciprusra még visszamegyek! Ez tuti!
Sajnálom, hogy ez most nem jöhetett össze...

Csabi
Előzmény: meleka (238)
sa77 Creative Commons License 2009.09.26 0 0 240

Sziasztok!

 

Kis segítség kellene. Ciprusi zenét keresek a nyaralási képekből készült kis videó hanganyagához. Tud valaki olyan oldalt ajánlani, ahonnan le tudok szedni párat? Előre is köszönöm!

csello9 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 239

Hello Peter,

 

atmegyek en is privibe :)

Irj, ha van meg kerdesed.

Eszak Ciprus gyonyoru hely :)

Udv

Csello

Előzmény: petertoszegi (234)
meleka Creative Commons License 2009.09.25 0 0 238

Csaba,

 

Akkor ti jottok valamikor?

 

Udv.

Meleka

csello9 Creative Commons License 2009.09.25 0 0 237

Jol van. Szepen alakul. Remelem a 90 oda-vissza ar.

Erezzetek jol magatokat !

Előzmény: BonLaci (236)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.25 0 0 236
igen az ő embere, annyira hogy a pasi tartja karban a villát, ő fogja megoldani a transzfert 90 GBP-ért, szerintem ez nagyon jó ár, és legalább utközben bemutatja a környéket:)) a kocsibérlést is vele fogom intéztetni.
Előzmény: csello9 (233)
meleka Creative Commons License 2009.09.24 0 0 235

Szia Peter,

 

Kuldtem neked emailt.

 

Udv,

Meleka.

Előzmény: petertoszegi (234)
petertoszegi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 234

Szia Csello9!

 

Köszönöm a sok-sok segítséget.

 

Nem tudod, hogy Angélát hogyan lehetne utolérni? Érdekelne az ő vélemény, meglátása és információi is.

 

Köszi, T.Péter

 

csello9 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 233

Ha jo arat ad a repteri transzferhez, fogadd el, legalabb az o embere odavisz a hazhoz, nem kell azon izgulni megtalaljatok-e :)

Ha vegig csak Eszakon akartok maradni, akkor kenyelmesebb eszaki rendszamu kolcsonzott autoval kozlekedni.

Előzmény: BonLaci (231)
csello9 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 232

 

http://www.shelteroffshore.com/index.php/living/cat/C45/

 

 

http://www.aboutnorthcyprus.com/index.php/feature/m/living-in-north-cyprus/

 

 

http://www.north-cyprus-property.eu/contact.htm

 

 

terkep :

http://www.cyprus44.com/map/north-cyprus-road-map.jpg

 

 

En ezeket mentettem el a kedvenceim koze, de sokat talalsz a neten, jo bongeszest :)

Megeri, gyertek, szep elmeny lesz a csaladnak :)

Csello

Előzmény: petertoszegi (230)
BonLaci Creative Commons License 2009.09.24 0 0 231
még nem, de remélem megteszi, pont most indítottam el az utalást, utánna biztosan közlékenyebb lesz, ajánlott segítséget a transzferben és az autóbérlésben is, meghallgatom az ajánlatait aztán majd döntök?)
Előzmény: csello9 (229)
petertoszegi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 230

Köszönöm a jótanácsokat. Tudsz esetleg olyan webcímet, vagy linket, ahol neten lehetne előre lakást nézegetni?

 

Köszi, Peti

csello9 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 229

EUR vagy GBP ? Tul kepp mind1, de inkabb GBP-t szeretik. :) Mar csak konok ellenallaskeppen a deliekkel szemben is :)

 

A haz tulajdonosa elmagyarazta hogyan talalsz oda ? Mert rengeteg ilyen villa van....

Előzmény: BonLaci (226)
csello9 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 228

Hello Peter !

 

Elorebocsatom, hogy Famagustat nem ismerem, mi Girne mellett laktunk.

Tartozkodasi, letelepedesi : Angela, talan jobb es tobb info-t tud adni mint en. Amit en tudok : 3 honapos ingyen vizumot kaptok mikor beleptek, ezt meghosszabbitani a deli gorog cipriotak fele torteno ki es be lepessel nem lehet.

Lakas/ haz : nagyon sok kiado ures villa van Eszak Cipruson, az angol tulajjal kell egyezkedni.

Eszak Ciprus nem EU. Haziorvosert fizetni kell.

Feleseged es a gyerkoc jol ereznek-e magukat ? Ha medences villat berelsz - nyaron tuti. Vagy ha kozel a tengerpart stb. Telen azert hideg van. 10-15 fok korul, ami kirandulasra kivalo, de a lakasban azert futeni kell. Az en velemenyem szerint a legkondi (mely meleget is fuj) nem er semmit, a meleg elszall, mi meg megfagytunk. Ezert vettunk gaz (palackkal mukodo) melegitot. Ha kozponti futeses hazat berelsz, mely fel van szerelve radiatorokkal, akkor szamold a gazolajat, ami eleg draga. A tel 3 honap csupan : decembertol - februarig. Marciusban mar nem futottunk.

1700 USD per ho ? Az kb. 1100 EUR. Nem sok, de meg lehet elni belole, akkor villat nem tudtok berelni, de lakast igen. Nekunk a villa berlese 450 GBP volt, es a kaja is kb ennyi 5 fonek.

Hasznalt autot helyben auto piacon erdemes venni, sok sok alku utan. Van egy csomo. 1 ev utan majd nehez lesz eladni, mikor hazamentek.

Hirtelen ennyi, udv

Csello

Előzmény: petertoszegi (224)
petertoszegi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 227
Csello9, kérlek, segíts a tapasztalataid alapján!!!
BonLaci Creative Commons License 2009.09.24 0 0 226

a kocsibérlés helyén még gondolkodom, lehet hogy transzfer oda vissza és északon helyben bérlek kocsit, vagy Larnacán és akkor nincs transzfer.

mivel északon leszünk Eurót vagy GBP-t vigyek ki?

Előzmény: csello9 (225)
csello9 Creative Commons License 2009.09.24 0 0 225

Jo helyen van, persze. :) Catalkoy. 10 perc Girnetol. Mi is nem messze innen laktunk, szinten angoloktol bereltunk. A haz ilyen szep lesz mint a kepen, az angolok erre figyelnek.

Berelt kocsi elengedhetetlen ! Vegulis Larnakaban bereltek deli rendszamosat ? Hataron atengednek, vegyetek biztositast, kozlekedesi tablakat tartsatok be.

Nagyon jo nyaralast Eszak Cipruson ! :)

 

Előzmény: BonLaci (222)
petertoszegi Creative Commons License 2009.09.24 0 0 224

Sziasztok!

 

További kérdéseim is felmerültek, segítsetek kérlek!

 

Az egyik, hogy kb. 1700 USD-ból három ember meg tud élni Famagustában? Nyilván nem fényűző, luxus dolgokra gondolok, csak egy olyan átlagos életszínvonalra, hogy ne kelljen nélkülöznünk.

 

A másik, hogy tudtok küldeni olyan linket, ahol helyben használt autót lehet keresgélni, illetve vásárolni?

 

Előre is köszönettel:

 

T.Péter

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!