Keresés

Részletes keresés

szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.31 0 0 128
Ne hozakodj elő a papokkal, mert nem vagyok vallásos. Ráadsául a kereszénységet meg is vetem, mivel egy nagy hazugság...
Előzmény: Törölt nick (127)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.31 0 0 126

TE valami nagy genius lehetsz, hogy rájöttél arra, hogy Szolnokon élek....

Továbbiakban tájékoztatlak, hogy nem ítélkeztem, csak a véleményemet fejtettem ki a témával kapcsolatban. Én úgy gondolom, hogy erre való a fórum...

 

Az, amit te írsz, olyan is van, de vannak olyanok, akik kimennek dolgozni, és olyan helyre kerülnek, ahol több magyar is dolgozik.  Nekem van ilyen ismerősöm...

 

Ja, és örülnék, ha nem oktatnál ki!

Előzmény: Törölt nick (125)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.31 0 0 123
Nem tudom... Én nem gondolnám, hogy agyahottak!
Előzmény: tombrez (121)
tombrez Creative Commons License 2006.07.30 0 0 121
A kiment magyarok is agyhalottak,mert azt tanultak meg.Es kesobb is eleg nehez felrazodni.
Hat ez van,de ok legalabb batrak agyhalottkent,tudatlanul neki a vilagnak........

What did you learn today???
Előzmény: szolnokisrac (117)
Becenick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 118
Tökéletesen egyetértek !
Én szívesen használnám és pont az lenne a jó benne, hogy a mindennapi életben egy spontán szituációban egyfajta magabiztosságot adna, ha már rutinból jönne minden !
De a nyelviskola sem ugyanaz, mint a való életben... (ráadásul sokkal drágább)... :)
Előzmény: szolnokisrac (117)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.28 0 0 117

Folytatnám a hozzászólásodat...

Nem csak magyarországon agyhalott mindenki. Sokan kimennek amerikába, azzal a céllal hogy nyelvet tanulnak, és amíg kinn vannak nem is használják az angolt, mivel magyar társaságban vannak.

A másik dolog, hogy mivel magyarországon mindenki magyarul beszél, ezért nem valószínű, hogy valaki is használni fogja "hivatalos" ügyekben, akár vásárláskor stb.

Előzmény: tombrez (116)
tombrez Creative Commons License 2006.07.28 0 0 116
Nem sok eselyt latok,amig nem beszelsz megfeleloen angolul.
Erre torekedj es lehet talalni beszelgeto tarsat.Nekem is van es mindennap beszelek vele ,igaz ketszer annyi idos mint en.
Es o is orul neki.Mozog az agya.
Magyarorszaggal sajnos az a baj hogy mindenki agyhalott.Senki nem hasznalja.....
Előzmény: Becenick (115)
Becenick Creative Commons License 2006.07.28 0 0 115
Mondjuk annak én sem sok értelmét látom, hogyha a fórumot csak egymás "fikázására" használjuk :) nem kell egyetértenie az egyes fórumtagoknak!
Nem kell feltétlenül meggyőzni a másikat...
Mindenkinek megvan a maga véleménye, ami különbözhet a másikétól...

Segíteni meg tényleg nem nagyon lehet ilyen téren szerintem...
A műszaki managerrel pont ez a baj, amit kérdeztél... "mi az ?"...
Kutyulékszakma... szervező és informatikai szakirányt választottam...
De nem vagyok se programozó, se konkrétan informatikus (bár atéren igyekszik az ember elhelyezkedni), se közgazdász... senem műszaki dolgokban jártas mérnök :)
Az angolról meg ... hát nehéz erre mit mondani !
Megvan a középfokúm, de aki nyelvvizsgázott már az tudja jól, hogy ez mennyit jelent...
Ráadásul nem használom, mert nem kényszerülök rá, itthon meg nem szoktam senkivel sem angolul társalogni :)
Megértetni talán megtudom magam... és elképzelhető, hogy egy kis gyakorlással belerázódnék ! Szóval ennyi... :-/
Előzmény: Törölt nick (112)
Becenick Creative Commons License 2006.07.27 0 0 111
Hidd el nekem sem büdös a munka, csak épp úgyérzem, hogy rossz szakmát választottam mikor fősulira jelentkeztem! Műszaki manager lettem...
Se műszaki, se gazdasági, se informatikai szak!
Valami gyúrt maszlag, amivel főként helpdeskezni lehet... (tapasztalataim szerint)...
Ezzel szerintem kint sem megyek sokra!
Az esélytelenséget igazából arra értettem, hogyha ITTHON próbálsz meg 0-ról talpra állni, akkor kevesebb esélyed van mint kint...
Ha ott tartanék, hogy megkaptam az esélyt a boldogulásra kint, akkor már énis máshogy látnám a helyzetem ... nem létezik hogy ne találnék valamit (úgyérzem)!
"Csak annak nem sikerül, aki sírással, panaszkodással tölti el az idejét." ...
Ez igaz... de a vízumot a "magamfajtának" akkor sem adják meg ha fejreállok !
Manapság meg illegálisba próbálkozni sztem nem érdemes...
Menjek el zöldkártyalottózni ? ;)) Vegyek el egy amcsi lányt ? :))
De mielőtt komolytalanságba csapna át a dolog.... milyen más eséllyel indulhatnék neki ? Szerintem nem sok lehetőségem van sajnos !
Előzmény: Törölt nick (108)
Becenick Creative Commons License 2006.07.27 0 0 107
Elszomorító a helyzet, de ezzel tisztában is voltam...
Én sem szeretnék kötözködni, de szerintem itthon aztán főleg nincs kolbászból a kerítés!
Sokkal több lehetősége van az embernek ott szerintem, mint itthon !
Itthon a 0-ról elindulok, hová jutok ?
Telnek múlnak az évek és lakásra vagy bármiféle élettér megteremtésére semmi esélyem nincs ... az átlagfizetések tekintetében mégannyira sem!
Az ember belefoghat egy vállalkozásba, ami vagy bejön vagy nem...
Ha bejön, akkor itthon is jól ellehet éldegélni, de ha nem, akkor várhatod, hogy mikor lesz SAJÁT fedél a fejed felett! Én meg nem "kihalásos" alapon szeretném ezt elérni...

Semmi nem egyszerű ezt aláírom és meg is kell az embernek dolgoznia a pénzéért, de számomra hihetetlen, ha valaki azt állítja, hogy kint nehezebb mint itthon...
Tény, hogy kezdet nehéz, hisz MEGBÍZHATÓ kapcsolatok (bele nem számítva a sokak által tapasztalt jó magyar "átbaxlak ahol tudlak " mentalitást) és egy "jó" munkahely nélkül már megis van lőve az ember...
De ha sikerül találni valamit, amiből "elkaristol" az ember egy darabig, akkor onnantól szerintem már csak idő és nyitott szem kérdése, hogy jobban élsz e mint itthon...
Tudom nem tapasztalat, de én leginkább nem panaszkodni hallom azokat akik kijutottak oda!
De a gond itt kezdődik! "kijutni"...
Illegális bevándorlóként ott próbálni valamire jutni... szerintem kész szerencsejáték!
Mert csúnyán megütheti az ember a bokáját, ha egyszercsak hazatoloncolják...
Foggggalmam sincs hogyan működnek a dolgok és milyen kiskapukba vagy lehetőségekbe kapaszkodhat, hogy miben és kiben bízhat az ember... de jó lenne, ha nem lenne ennyire lehetetlen/reménytelen a helyzet :-/
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.27 0 0 105
DE ahhoz, hogy kinn szerezz munkát, ahhoz ki is kell jutni. Ehhez vízumra van szükség. De mivel nincs magyarországi kötődése, így nem valószínű, hogy megkapja a túrista vízumot. Szal, itthnról kellene munkahelyet keresnie...
Előzmény: Törölt nick (104)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 103

Hát, egy jó tanács, hogy előbb szerezz munkahelyet. És a munkahely majd segít kijutni...

A zöldkártya is jó, de az a baj vele, hogy nehezen szerezhető meg. Lehet házassággal megszerezni vagy Zöldkártyalotton mgnyerni. Az utóbbira kissebb az esély. A házasság működik (de ahhoz idő kell, hogy megismerj valakit :) ).

Mivel nincs Mo-i kötődésed, a túristavízum sem fog menni. Nem adjk meg, mert félnek tőle, hogy kinn maradsz, és nem térsz haza időre.

 

Nekem itt kifújt a tudásom... Szerintem nincs is több esély!

üdv

Előzmény: Becenick (102)
Becenick Creative Commons License 2006.07.24 0 0 102
Szerinted ? Sehol sámli...
Ha mindez meglenne, akkor azt hiszem már nem annyira látnám én sem esélytelennek a dolgot! A vízumot pont a magamfajta embereknek nem szokták megadni!
(mondjuk őket is megértem)..
Néhány fórumot olvasgatva többen a zöldkártyalottóban reménykednek (sztem az is esélytelen)... míg mások az érdekházasságra esküsznek !
Igazából lövésem sincs, hogy ez utóbbi manapság még működőképes megoldás e...
De 1 biztos... nem óccsó !
Szóval úgy nagyjából tisztában vagyok az esélyeimmel, de gondoltam mi van ha valaki mégis megcáfolja az esélytelenségem valami olyan infoval amiről még én sem tudok :)
Előzmény: szolnokisrac (101)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 101

És van már "helyed" odakint? Megvan már, hogy hol fogsz dolgozni? Jelentkeztél már valami állásra? Van kapcsolatod valamilyen amerikai munkahellyel?

 

Ha ezek nincsenek, akkor nagyon kicsi az esélyed!

 

Előzmény: Becenick (100)
Becenick Creative Commons License 2006.07.24 0 0 100
Műszaki manager ! (szervező informatikai szakirány)
Sokra nem megyek vele egyenlőre nagyon úgy tűnik !
Ez a szakma max. akkor lenne előnyös, ha az ember valamiféle "vezető" pozícióba tudna kerülni, de az pedig kikerülhetetlen szakmai tapasztalat nélkül...
Így pedig a tapasztalataim azt mutatják, hogy mivel senem KONKRÉTAN gazdasági, senem kifejezetten informatikusi képzettség, ezért olyan helpdesk-szerű (no meg persze mindenféle ügynöki) területeken lenne / van kereslet irántam !
Mondanom sem kell... annál már inkább szívesebben végeznék fizikai melót is (ha rendesen megfizetik)! Itthon erre természetesen semmi lehetőség, kint viszont annál inkább! Itthon ha nincs hátszeled vagy nem vágsz bele valamibe, ami sikeres, akkor esélyed nincs szinte...
Az ember elgondolkozik ilyenkor... számomra egy normális élettér, egy autó és az, hogy néha megengedhessek magamnak 1-1 utazást már elégedettséggel és egyfajta biztonságérzettel töltene el ! Ebből az autó megszerzése nem egy történet manapság, de ha esetleg valamiféle életteret is szeretnék mellé teremteni magamnak (legyen az ház vagy akár egy panellakás.... pláne ha nem csak magamnak), akkor erre a mai átlagkeresetekből nem is reménykedhetek !
Pedig én "élni" szeretnék... ha nemis nagylábon, de legalább biztos talpakon!
Még felmerülhet a kérdés, hogy akkor miért pont NY-t szemeltem ki ha oda ilyen nehézkes kijutni ?!?
Ennek megint más oka van :) egy másjellegű, de (számomra) annál fontosabb "tényező"...
Annyi a lényeg, hogy ha lenne lehetőség kimennék !
A gond, hogy fogalmam sincs hogy működik ez manapság. Innen-onnan hallottam már különféle megoldásokat, de ahhoz is vagy sok pénz kell, vagy az sem segít...
Kiskapuk meg nem tudom, hogy egyáltalán léteznek e még...
Hát ennyi !
Sajnos :-/
Előzmény: szolnokisrac (99)
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.24 0 0 99

Egyáltalán milyen diplomád van?

 

Előzmény: Becenick (98)
Becenick Creative Commons License 2006.07.24 0 0 98
Sziasztok !

Az milyen amikor valaki egy kalap xar diplomával, (nehézkesen használható) középfokú nyelvvizsgával... FULL SEMMI Magyarországhoz való kötődéssel szeretne kimenni NY-ba (magánjellegű okokból) valamilyen munkát vállalni ?
Kiskapukat nem ismerek; érdekházasságról már hallottam, de nem tudom mennyire működőképes a dolog (pláne mennyibe lehet); egész egyszerűen lövésem sincsen, hogyan oldhatnám meg a dolgot !
Én úgy látom, hogy manapság esélytelen :(
Cáfoljon meg valaki pls ! :)
gaborbol Creative Commons License 2006.07.21 0 0 95

Notice of action-ről volt másolatom ,de a harmadik költözés óta nem találom.Amikor legutóbb beszéltem az ügyvéddel akkor kértem tőle a case numbert, akkor mondta ,hogy már semmire sem jó . Amit küldtél linket ott sem találom ,hogy hová lehet beírni a számot,csak kvóták vannak.

Várok még kb 1 hónapot, hogy mi jön vissza a labor departmnet-től aztán meglátom a továbbiakat.Remélem most már tényleg történik végre valami.

 

Előzmény: Törölt nick (94)
gaborbol Creative Commons License 2006.07.20 0 0 92

Papírok az ügyvédnél vannak.

Azt mondta hogy a visa bulettin megszűnt ,mert az összes beérkezett kérvényt áthelyezték egy központi helyre. Azóta nincs lehetőség az ügy nyomonkövetésére. Egy darab levelezési cím van megadva, ahol csak és kizárólag írásban adnak tájékoztatás.Június végén kért írásbeli tájékoztatás,de még semmilyen válasz nem érkezett.Állítása szerint kb 1-2 hónap mire válaszolnak.

Előzmény: Törölt nick (90)
ugrocsiga Creative Commons License 2006.07.20 0 0 91

Koszonom, teljesen jo otletek. Igazabol nem ismerem a zenei izleset annyira, de a helyi magyar kozossegben biztos lesz valaki akinek tetszik :-) Nagyok jok amiket irtal, rakeresek majd neten.

Koszi, tovabbi szep napot!

Előzmény: Törölt nick (88)
gaborbol Creative Commons License 2006.07.20 0 0 89

Ezt ugyan írtam a legutóbbi e-mailedbe de igazából akkor nem értettem meg pontosan mit is jelent a "parole".

A céggel meg nem lesz gond, mert 10 éve folyamatosan hirdetnek minden héten felvétel miatt,interneten,hirdetőtáblán,újságban....

Gyakran szoktunk beszélni telefon,e-mail, ilyen szempontból nem lesz gond.

Maryland-ben van a cég azt mondják közel a kormányzat, ezért ott mindíg lesz munka.(1960 -óta megy a cég)

 

"még annyit, hogy neked jelenleg van egy labor certificate-ed, és beadtál egy vizum kérelmet, amire betettek a 6-os preferencbe és ott Mo-on várod ki a sorodat?"

 

Igen.Amikor lejárt a J-1 az ügyvéd azt mondta nincs más lehetőség a maradásra.Ill egy másik ügyvéd mondta, hogy tud intézni ideiglenes munkavállalói vízumot de az nekem évi 3500 $-ba fog kerülni.Így hát hazajöttem,és itt várok...

Előzmény: Törölt nick (83)
ugrocsiga Creative Commons License 2006.07.20 0 0 86
:-) O.K., jegyzetelem a dolgokat, koszi szepen. Upsz, latod, szegyen-nem szegyen, en a Jando Jenorol meg nem is hallottam. A Szakcsi Lakatos Bela mennyire ismert ott kint? (A jazzrol jutott eszembe).
MOst elszaladok lassan dolgozni, de majd meg a meloban ranezek a forumra.
SZia
Kati
Előzmény: Törölt nick (85)
ugrocsiga Creative Commons License 2006.07.19 0 0 84
:-)
O.K. spongyát rá. Nem vagyok egy haragtartó :-) Caprinak egyébként poénból írtam, ismerjük egymást személyesen és latolgattuk az esélyeit. Ennyi volt csak az egész.
Nah, nézzük. SZóval ez a barátom egy 73 éves jópofa öregúr, a nagyszülei mentek ki még az 1890-es évek elején. Van ott egy kisebb magyar közösség is a környéken. Küldtünk már ki nekik saját készítésű magyar zászlót, meg hímzett terítőt. Úgyhogy azzal már el vannak látva. És tényleg nem tudom, hogy mi a pitlit vihetnék ami meglepetés lenne (mindenképpen meglepi kell, azért nem őt akarom megkérdezni, hogy mit szeretne). Mondjuk az ostor is jó ötlet volt nagyon, legalább egyet tutira viszek, meg legalább 2 bográcsot. De ezen kívül.... passz. Tudom, hogy kaját azt nem lehet vinni, mert elveszik ha megtalálják. A mákdaráló is jó ötlet volt, legrémesebb álmomban sem jutott volna eszembe, hogy azt ott nem tömegcikk. Úgyhogy elvileg már megvannak az öteletek. Amit aspen írt, az is jó, egy szép szakácskönyv (a bogrács mellé pont jó). De még van hely a bőröndben, és nem akarom azt csinálni, hogy egyféle dologból sokat viszek. SZóval kérdés, hogy mi az amitől esetleg nosztalgia érzésük lehet. Lehet, hogy nekem ez azért nem annyira egyértelmű, mert én nap mint nap találkozom azokkal a dolgokkal ami ott kint különleges lehet.
Na, további szép napot Neked.
Kati
Előzmény: Törölt nick (82)
ugrocsiga Creative Commons License 2006.07.19 0 0 81
Na, szia
ugyan azt irtam, hogy nem lesz tobb hozzaszolasom, most megis kivetelt teszek... fene tudja miert. Ugy erzem, hogy kell.
Nezd, en amikor beirtam, hogy segitseget kerek, azert tettem, mert tenyleg elkepzelesem sem volt, hogy mit vihetnek ajandekba ami meglepetes lehet es oromet okozhat, es gondoltam aki kint el magyarkent, az tudja, hogy mihianyzik neki MO-bol.
Egyaltalan nem volt benne semmifele dicsekves vagy magamutogatas. Az, hogy voltam kint, az egy dolog, mert egyreszt 3 het alatt nem lehet felterkepezni az aruvalasztekot, masreszt eleg behataroltak voltak a korulmenyek, harmadreszt AKKOR meg nem azzal a szemmel neztem, hogy mit kene vinni legkozelebb, sot, arra voltam felkeszulve, hogy ez az elso es egyben az utolso lehetosegem, hogy az USA-ban lehetek. Ehhez kepest maskeppen alakult (szerencsere). Latod, peldaul ezt nem tudhattad rolam, es pont ezert esett roszzul ami velemenyt formaltal rolam, mert nem ismerted az korulmenyeket, es ugy mondtal eleg rossz velemenyt, raadasul en tenyleg egy kis hulye naiv vagyok es nagyon sokszor meg mindig racsodalkozom olyan dolgokra, nekem valoszinuleg eszembe nem jutna, hogy olyannal megbantsak mas embereket, hogy olyan dolgokat mondjak roluk ami egyaltalan nem igaz. Ebbol kifolyolag velemenyt sem szeretek formalni addig amig nem ismerem a korulmenyeket. En eleg nehezen turom az ilyen "sertegeto velemenyeket", mert en nem tennem ezt masokkal szemben.
Nah, errol ennyit. Most meg kell egy kis ido, hogy megnyugodjak.
Előzmény: Törölt nick (79)
gaborbol Creative Commons License 2006.07.19 0 0 80
Köszönöm szépen a kiegészítést!

Azt kell hogy mondjam, Te vagy szinte az egyetlen aki értelmes, naprakész, haszálható, tartalommal bíró információkat tudsz adi az adott topiknak megfelelően.
Köszönöm azok nevében is akik információért,vagy segítségért jönnek ide,nem pedig a beszólásokat,veszekedéseket olvasgatni.Ne is foglalkozz velük.

Sajnos nincs túrista vízumom, amikor 4 éve lejárt a J-1 szépen hazajöttem.
Bíztam benne hogy max 2-4 év alatt sikerül elitézni a vízumot,de még mindig semmi konkrétum, sajnos.

Előzmény: Törölt nick (78)
gaborbol Creative Commons License 2006.07.19 0 0 76
HI!

Nekem is ezek a feltételek voltak adottak+ van ügyvédem is aki a papírmunkát intézi.
Lépések a következők:

labor certification
ins
nagykövetség->vízum
4 év meló annál a cégnél aki a labor certificationt intézte, és ha mindezek megvannak akkor lehet jelentkezni a zöldkártyára.

Én 2002 nyarán adtam be a kérvényt és még semmi válasz nem érkezett a labor certificationnal kapcsloatban sem,állítólag hamarosan.......
Hát erre számíthatasz...
alamkorte100 Creative Commons License 2006.07.18 0 0 74
hello
olyan kerdesem lenne, ha mar kintvagyok USA-ba es megismerkedtem 1 amerikai sraccal akinek van cege, es hajlando lenne segiteni abban hogy zoldkartya, akkor mit kene tenni?
thx
szolnokisrac Creative Commons License 2006.07.16 0 0 66
Egy jó ideje, már engem is zavar ez a vita... 
Előzmény: SanCapri (65)
SanCapri Creative Commons License 2006.07.16 0 0 65
Ööö, ugye ezt be lehetne fejezni...?
ugrocsiga Creative Commons License 2006.07.16 0 0 61
Kedves aramfejleszto,

Koszonom kedves valaszodat, de nem teljesen ertem, hogy mit akarsz vele mondani.
Egyreszt semmifele reklamot nem akartam magamnak csinalni, nem tudom, hogy ezt mibol kovetkeztetted ki. Masreszt en nem hulyitettem senkit, valoban kint el ez a baratom akinek szeretnek vinni valami magyar ajandekot, de mivel o soha nem elt itt magyarorszagon, ebbol kovetkezoen nem feltetlenul tudja, hogy mi lehet az, amit ott kint nem lehet kapni, itt viszont igen. En meg viszont sajnos nem vagyok annyira tisztaban a kinti arukeszlettel, hiaba voltam kint, 4 ev alatt eleg sok minden valtozhatott. Ugyhogy szerintem nem volt abban sem reklam, sem semmi mas, hogy meg mereszeltem kerdezni, hogy vajon mivel kene megorvendeztetnem a baratomat, gondoltam, hogy egy olyan magyar aki nemregiben elt itthon is, most pedig ott, talan jobban tudja.
Azt sem teljesen ertem, hogy a nickemmel mi a problemad, nem tudom kit bantottam en valaha akar itt a forumon, akar mashol. De ha Neked igy jo, hogy mas embereket ismeretlenul megitelsz, tedd nyugodtan, jogod van hozza.
Azert sajnalom, hogy csalodnom kellett benned, en azt hittem nehany hozzaszolasod alapjan, hogy te nem tartozol bele a tipikus kategoriaba, aki masokat leszol es itelkezik felette.
Tovabbi szep napot kivanok!
Előzmény: Törölt nick (49)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!