Keresés

Részletes keresés

vw1966 Creative Commons License 2004.01.10 0 0 751
DV avi-ba rendereld le ... tmpeggel palDVD...és authoring progival ha kell /tmpeg author ...ulead DVD workshoppal/ csinálj menüt ird ki DVD-re és tök jo lesz.
RW-re probáld ki

Tmpeg vagy a CCE a legjobb mepg2be töméshez.

végig interlaced nek kell lenni felvételnek ekkor lesz csak TV-n tökéletes

Előzmény: detri. (750)
detri. Creative Commons License 2004.01.10 0 0 750
Szia baraka113!

Csináltam 2db 5mp -es tesztvideot, egyiket Interlaced módban, másikat azzal a Progressive beállítással. Ha ezt a kettőt nézegetem egymás után, akkor jól látni TVn is, h az interlaced csíkos a másikhoz képest, de emez meg nagyon mosott.
Végülis Interlaced módban mentettem le az anyagot, és ha csak magában nézem nem tűnik föl. De monitoron nagyon látszik.

Mire gondolsz, mit lehet ebben elrontani? Felteszek a timelinera egyetlen 10mp-es, mondjuk a kameráról vegassal frissen capture-ölt fájlt. Majd File -> Render as... Itt kiválasztom a Mainconcept MPEG-2 fájltípust, alatta a DVD PAL-t, majd a Custom gombbal csak annyit változtatok, hogy a Godd quality legyen Best. Aztán go. És ilyen lesz. (persze ha Good-on hagyom akkor is)
Mit tudok ezen elrontani? Hogy lehet másképp DVD formátumban elmenteni?

Ha pl TMPEGenc -kel kódolok avit DVD PAL-ba, akkor szépen ki lehet választani az "Interlaced bottom field"-et, "Interlaced top field" -et, és van "Non Interlaced" mód. Tehát létezik ilyen, az tuti.
Nem akarom elhinni, h a VegasVideo nem tud ebben a formában elmenteni.. :(

Előzmény: baraka113 (749)
baraka113 Creative Commons License 2004.01.10 0 0 749
Ha a tv-n is látod az interlaced-et, akkor nagyon valószínű, hogy te rontottál el valamit.
Előzmény: detri. (748)
detri. Creative Commons License 2004.01.10 0 0 748
Sziasztok! Kicsit off lesz a kérdésem, de ebben a fórumban hallottam először a Video Vegasról, biztos sokan használjátok.

Már máskor is mentettem el az összeállított videot MPEG22-be de nem tudom, hogy csak eddig nem tűnt-e föl, vagy most cseszek el valamit, de most sehogy nem akar jó képet eredményezni.
Vagy nagyon csíkos lesz a kép, azaz Interlaced módban konvertálja MPEG2-be, vagy valami Progressive tömörítéssel csinálja. Ilyenkor ugyan nem Interlaced, tehát nem is lesz csíkos, viszont látványosan rosszabb a video minősége, elmosott az egész.

Nincs valami olyan beállítás, ami nem Interlaced, és nem is halálra tömörített?? Én sehol nem találom. Csak 3 beállítás van: 1. Interlaced, bottom field first; 2. Interlaced top field first; 3. Progressive.
(Egyéb beállítások: Best quality, DVD Pal)

TVn term. nem olyan zavaró az Interlaced, de azért ott is jól látszik.

Kösz a segítséget!

detri

vén betyár Creative Commons License 2004.01.07 0 0 747
Kedves rage!
Ha - lehetőleg - angol nyelvűt tudnál nélkülözni a canon mv 600-hoz, megköszönném.Mail ment.
Egyébként , mivel nem ez az első kamerám a nagyjára rájöttem , mégis jó lenne elolvasni is , hátha valami kimaradt.Csak a dátummal szívtam az elején , mert nem tudtam , hogy a digitális kamerák folyamatosan rögzítik az időt és az analóg lejátszáskor lehet eldönteni mit hogyan akarok látni a képen. Ha majd lesz fire-wire kártyám , akkor találgathatom ugyanezt digitálisban.
Előzmény: rage. (737)
vén betyár Creative Commons License 2004.01.07 0 0 746
A canon mv 600 mail ment.

Az akku állapotát a kijelző mutatja , tölteni bármikor lehet , a töltő véd a tultöltéstől. Érdemes tartalék akkut venni , mert pont akkor fogy majd ki , mikor 500km-re vagy a konnektortól és nyilván arra a helyre sohasem fogsz tudni vissza menni.

Előzmény: bucibá (735)
vén betyár Creative Commons License 2004.01.06 0 0 745
A lassabb szallagra kevesebb adat fér. És attól , hogy digitális , még lehet szar. Mert ha jól megtömörítjük valamilyen eljárással , akkor azért romlik az!! és itt akár 10-20 szoros tömörítésről is lehet szó , mert azért az alap SP sebesség is 5*tömörített!
Előzmény: percival (740)
hege5656 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 744
Lenne egy kérdésem. Létezik-e olyan dv capture program, amelyiknél digitalizálás előtt lehet állítani a fényerőt, contrastot stb. Jelenség: Analóg kazettát mini DV bemenetén digitalizálok bemásolom a gépre és a fehér részek nagyon világosak lesznek eltűnnek a részletek, de a kazettán még jó, mert onnan visszanézve a TV-n, tökéletes.
10 dkg dencia Creative Commons License 2004.01.02 0 0 743
SP.
Előzmény: Tibur55 (741)
Galocza Creative Commons License 2003.12.30 0 0 742
szvsz két oka lehet:
szalagkopás/koszolódás, kisebb helyre kell uannyit tárolni
nagyobb fokú tömörítés
mind2 csak tipp
Előzmény: percival (740)
Tibur55 Creative Commons License 2003.12.29 0 0 741
Köszi! Te egyébként melyiket használod?
Előzmény: 10 dkg dencia (739)
percival Creative Commons License 2003.12.29 0 0 740
De ha digitális a jel, akkor honnan származna a minőségromlás?
Előzmény: 10 dkg dencia (739)
10 dkg dencia Creative Commons License 2003.12.29 0 0 739
Az SP (Short Play) a "normál" sebességet jelenti, az LP (Long Play) a lassabb - néha akár fele olyan lassú - szalagsebességet. LP-ben természetesen rosszabb a minőség. Szerintem, próbáld ki, és ha nem zavar a minőségromlás, akkor használd az LP-t, mert takarékosabb. A szalag élettartamának szerintem mindegy, milyen sebességgel veszel fel.
Előzmény: Tibur55 (738)
Tibur55 Creative Commons License 2003.12.29 0 0 738
Köszi, föltettem a Windows XP-t, és SEMMI gond nem volt vele, rögtön ment minden...

Kérdeznék még valamit, biztos tudjátok: felvételnél mire állítsam a kazettát - sp vagy lp? Mindegy? Nem lesz rosszabb a minőség, ha lp-ben van? Rövidebb a kazi élete akkor? Vagy miért van egyáltalán az sp mód?

Előzmény: joy (728)
rage. Creative Commons License 2003.12.28 0 0 737
nekem van minden fajta magyar is.De 150 oldalas.Ha lesz egy kis időm megpróbálom scannelni.Nem tudom milyen lesz.
Előzmény: vén betyár (730)
bucibá Creative Commons License 2003.12.28 0 0 736
Mi a teendő egy újonnan vásárolt akumulátorral?
Kell ezt v.mi módon formázni stb..?
bucibá Creative Commons License 2003.12.28 0 0 735
vén betyár!

angol német francia stb... van ha érdekel, jómagam magyart keresek. Ha van időm bedigizem a prosit és elküldöm.

Előzmény: vén betyár (730)
10 dkg dencia Creative Commons License 2003.12.27 0 0 734
A lényeg, hogy akár tv-be, akár videóba dugod azt a 3 osztású izét (RCA), mindenképpen az "in" jelűbe vagyis a bemeneti csatlakozóba kell dugnod. Utána "AV" módot (csatornát) kell választani a tv-n vagy ha a videóba dugtad, akkor a videón. Elsősorban a videóba dugást javaslom, itt lehet "AV1" vagy "AV2" is, készüléktől függően. Egyébként a kamera kézikönyvében szerepelnie kell a műveletnek, nem árt néha azt is fellapozni...
Előzmény: kismica (732)
emelon Creative Commons License 2003.12.27 0 0 733
Helo

Az 1.es nem lesz jo, mivel a video nem fogja latini a TV-n keresztul a kamerat
A 2.-est nem tudom, nekem akkor sikerult, mikor vettem olyan videot, amin 2 scart van, az egyik kimenet a TV-be, a masik bemenet pl. kameranak, es ekkor a video menujeben ki lehet valasztani a bemeno jelet, es az a masik AV-n siman megy tovabb a TV-be is.

kismica Creative Commons License 2003.12.27 0 0 732
Most probaltuk osszedugni a Samsung VP-D23i kamerankat a videoval, illetve a TV-vel, hogy atjatszuk "rendes" kazettara a karacsonyi csomagbontast, de valamit nem jol csinaltunk, mert a TV-n nem latni a kamera kazettajat.
Ket verziot is kiprobaltunk:

1. A TV elejebe bedugtuk a sarga es feher csatlakozot, masik veget a kameraba, de semmi.

2. A Video hatuljaba a 3 osztasu izet, abba a sargat, feheret, pirosat, masik vege a kameraba: az eredmeny ugyanugy semmi.

Valaki tudna segiteni?

Gyorsan!!!

Koszi, kismica

vén betyár Creative Commons License 2003.12.26 0 0 730
Canon mv600 boldog tulajdonosa vagyok. Kellene hozzá lehetőleg magyar használati bármilyen formátumban, ez nem ingyen. De mivel semmilyen sincs , egy német vagy angol nyelvűnek is örülnék , ha valakinek ez van fölöslegben. Kösz.
Valamint , ha valaki tud okosabb topikot a számitógépes digitális feldolgozásról , kérem ossza meg velem.
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 729
A digitális zoomról: én nem tartottam sokra -eddig.
avasszal azonban a canni öbölben szörfözőket filmeztem egy szigetről, mert egyikük bal@ miatt, hajó akkorát dudált, többen odafigyeltünk. Akkor hoztam egészen közel, szabad szemmel hangyányinak látszókat, és remek fölvétel lett, ahogyan egyőjük +mártózik-föláll, és kihúz a távoli (kb 4-5 km) partra.
De kizárólag álvánnyal szabad hasznáni, vagy betonkéz kell hozzá.
Azért a digitális zoom, nem szuper-teleobjektív!
Előzmény: Galocza (710)
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 728
Talán inicializáld az eszközt is. Újra indításkor auto fölismeri, hogy valami rá van dugva...
Előzmény: Tibur55 (699)
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 727
Talán, nézd meg, ha japán, valszeg tudja mind a két rendszert. Az én ókori Sonymmal épp most keveredtem zavarba, mert észre sem vettem, átkapcsolt(am), és azt hittem tönkre ment, pedig csak én voltam bal@.
Előzmény: taki bá (686)
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 726
Az első mocskos mancs érintéséig...
:o)
Előzmény: M-a-TT (673)
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 725
Visszakerestem magam. Röpke 3,5 év után léptem.
Assszem kicsit kapkodós vagyok...
Előzmény: joy (5)
joy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 724
_3. A D8-asoknak tök mind 1 milyen kazettát teszel bele, mivel nem analóg rögzítési móddal kerül szallagra az anyag, így, mint a CD-knél, az apróbb hibákat automatika korrigálja. A nagyobbaknak meg semmi sem segít.
_2. Az USB szvsz nem erre való, de ezt nem tudom.
Én beszereztem egy Pyro DV i-linkes interfacet (FireWire) akciós suttyomban. Most tanulom, de már is tecc. Pl, a gépről most tudtam meg korlátait, nem készít 0,5M-nél jobb fölbontású képet. Viszont abból 1-1 kazettáról sokezret, és csodásal lehet lépetgetni.
Mostmár 1re jobban kéne egy gyorsabb proci, és 256-os RAM. JA, és egy ComboDrive.
Hm.
Aki 1* PC-t vásárolt soxoros #-et vesz hátára...
Előzmény: kktt (669)
anteus Creative Commons License 2003.12.25 0 0 723
Sziasztok! Eddig nem írhattam meg, mert elrontottam volna a meglepetést: én mindenféle kutakodások után úgy találtam, hogy a TRV19 adja a legjobb ár/érték arányt, el is mentem a MediaMarktba megvenni és ott nagy boldogságomra kiderült, hogy pont ez a kamera rajta van a Sulinet Expressz listán! Ilyenformán 120 rugóért azt hiszem, tényleg ez volt alegjobb vétel.
Ráadásul rá néhány napra ugyanott találtam egy Pinnacle Studiot (Firewire kártya + editáló szoftver) jócskán leárazva. Kezdődhet a móka!
bucibá Creative Commons License 2003.12.24 0 0 722
Vettem én is egy mv600i a sógoroknál. Nincsen valakinek egy magyar nyelvü kezelési utasítása hozzá? Jó a 630 és 650 hez adott doksi is. Nagyon hálás lennék ha eltudná küldeni valaki emilen scennelve. Előre is köszönettel. bucibá
10 dkg dencia Creative Commons License 2003.12.23 0 0 721
Van honlapjuk: www.oktav.hu, de érdekes módon ott semmi info nincs, ősszel még volt. Eredetileg októberben vagy novemberben indult volna a tanfolyam. December elején kaptam egy értesítést, hogy jan. 10-én indul. A honlapon szerepelnek a januárban induló tanfolyamok, de ez nincs köztük. A telefonjuk rögzítőre van kapcsolva, gondolom, az ünnepek miatt. Szóval, érdekes egy cég... Nem tudom, lesz-e belőle valami.
Egyébként magáról az OKJ-s képzésről itt olvashatsz: www.sulinet.hu/hivatal/okj/044.htm
Előzmény: bucibá (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!