Keresés

Részletes keresés

BlueBird Creative Commons License 2004.03.19 0 0 177
Aha, ez annyira rossz. Tavaly a túravezetőink azon röhögtek, hogy mi szépen, rendesen beosztottuk, hogy mikor ki legyen rosszul, mert egyszerre nem volt rókázhatnékunk, hanem csak sorjában : )
Nekem jó megoldás volt az, hogy előre ültem a vezető melletti ülésre, de gondolom, hogy ez Neked hosszabb távú.
Előzmény: Kőkapu (176)
Kőkapu Creative Commons License 2004.03.19 0 0 176
Igen.

De mi csak az Adria Tourssal tudunk menni, mert csak náluk van vonatos utazás.
Autónk ugyanis nincs, a busszal meg végig kisrókáznám az utat, vagy az elfogyasztott Daedalon mennyiség után három napig aludnék :-)

Igaz, tavaly a Lovcsenre bevettem két Daedalont, de ha még fél órát megyünk, tuti nem bírtam volna ki.

Előzmény: mammamija (175)
mammamija Creative Commons License 2004.03.19 0 0 175
Üdv minden Crna Gora rajongónak:)
Házhozjött a Mistral Travel prosija (e-mailban megrendeltem). Az árak: Budvában ajánlanak panziókat, szám szerint 4-et. 3 fős szoba a "Villa Vujacic"-ban 49.900.- (félpanzióval), 9 éjszakára (június 27-től-augusztus 20-ig terjedő időszakra). A szobák balkonosak, tengerre nézők, az étterem teraszáról kilátás a tengerre.
Üd.helyi illeték 2.800.-/fő.
Nagyon vártam én is az Adria Tours prosiját, de a tavalyihoz képest feleannyi szállást ajánlanak, és kb. 5000.-Ft-ot emeltek fejenként:(
Előzmény: Kőkapu (174)
Kőkapu Creative Commons License 2004.03.19 0 0 174
Mától Utazás kiállítás :-)))
Kőkapu Creative Commons License 2004.03.12 0 0 173
Adria Tours

Július közepén 10 éj (utazással 13 nap) vonattal, szállodában, félpanzióval, illetékkel, mindennel együtt két főre 190ezer forint volt. Az utazási EÜ biztosítás nincs benne, mert mi azt külön intézzük, van bevált biztosító. Márc. 31-ig 10% kedvezményt adnak, ez 14ezer forintot jelentett, egyösszegű szállásfoglalásnál. Mivel 60% az előleg, kiszámoltuk, hogy a fennmaradó 40% nem kamatozik 14ezret, úgyhogy egyben befizettük az egészet :-)

Igazából jobban szeretjük az apartmant ellátás nélkül, viszont idén mindenképp Becicibe akartunk menni, ott meg csak szálloda van.

Lehet, hogy néhányak számára túl korainak tűnhet a nyaralás lefoglalása, de mi tavaly április közepén voltunk az Adria Toursnál, és akkor már csomó út le volt foglalva, nem volt könnyű találni olyan szállást ami szabad is volt, és nekünk is megfelelt. Így mentünk végül tavaly Tivatba, bár nekem az is nagyon-nagyon tetszett. Remélem legalább annyira fog tetszeni Becici is.

Előzmény: Törölt nick (172)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.11 0 0 172
Kőkapu !

Melyik irodánál foglaltál szállást és mit adnak mennyiért?

Törölt nick Creative Commons License 2004.03.11 0 0 171
Nem kell vízum, soha nem is kellett.

A belépéskor sem kell fizetni, akár hol mégy be.

Kőkapu Creative Commons License 2004.03.11 0 0 170
Még innen:

Érvényes úti okmányokkal rendelkező magyar állampolgárok vízum nélkül utazhatnak be Szerbia és Montenegró területére, és ott az első beutazás időpontjától számított 6 (hat) hónapon belül összesen, legfeljebb 90 (kilencven) napig tartózkodhatnak, átutazhatnak és kiutazhatnak.

Előzmény: PainKiller (167)
BlueBird Creative Commons License 2004.03.11 0 0 169
Akár Albániába is átmehettek, van hogy kérnek díjat (15-20 EUR?), van hogy nem. Szerencsére nekünk csak egy kis papírt kellett kitölteni, de azt két példányban! És amikor jöttünk vissza (még aznap) ezt elkérték a határon. Nem mondom mozgalmassá tettük az életüket, mert elég sokáig elszöszmötöltek velünk, egy busznyi emberrel : )
Kár lett volna kihagyni.
Előzmény: PainKiller (167)
Kőkapu Creative Commons License 2004.03.11 0 0 168
A kum.hu –ról (Külügyminisztérium honlapja:

1/c. Egyoldalúan, csak az odautazó magyar állampolgároknak vízummentességet biztosító megállapodás:
Szerbia és Montenegró 2003.11.01.

Amúgy mi ma fizettünk be a nyaralásra :-))
Becicibe megyünk.

Előzmény: PainKiller (167)
PainKiller Creative Commons License 2004.03.11 0 0 167
Sziasztok,

Meg tudjatok azt mondani, hogy kell -e vizum Montenegro-ba?
Sehol sem talalok rola info-t.

koszi
PK

Kőkapu Creative Commons License 2004.03.11 0 0 166
Na, javítom magam.

A katalógusban van nekik Ulcinj, csak én nem tudtam a weblapon megnézni.

Előzmény: Kőkapu (165)
Kőkapu Creative Commons License 2004.03.10 0 0 165
Szia!

A www.adriatours.hu honlapon fenn vannak az idei árak. A régi honlap, a tiszanetes bár még működik, de már nem jó, azok a tavalyi árak.

Ulcinjban pl. idén már nincs is szállásuk.

Hát a repcsi az most kimarad, a transzferrel mindennel együtt már nagyon drága.

Előzmény: mammamija (150)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 164
Minél keletebb annál koszosabb, de nem vészes!
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2004.03.03 0 0 163
Budva a legpörgősebb esetleg Herceg Novi. Szállás van bőven helyben is. Budva mellett már lehet nyugisabb apartmant is bérelni. Boszniába nyáron nem kell vízum. Zágráb-Belgrád autópálya utána nemzetközi főútvonal Szerbián át szerintem igy a leggyorsabb és legszebb. A közbiztonság elég jó nincs probléma. Az utak minősége jó, jobb mint nálunk. A szolgáltatások színvonala jó, sokkal jobb mint a Balatonnál. A tisztaság és az emberek kb. olyanok mint Horvátországba.
Előzmény: SAndrás (161)
mammamija Creative Commons License 2004.03.03 0 0 162
Szia!
Ha egy kicsit visszaolvasol, Budva a legbulisabb hely Monenegroban. Nézd meg a mistraltravel, és a car-tour honlapját, vm. az adriatours-t. A Mistralnál budvai szállások vannak, a car-tour-nál pedig Budvától 1 km-re is ajánlanak, az csendesebb (a szülők miatt). Sokan esküsznek a helybeli szállásfoglalásra, mert sok kiadó szoba van 8 Euro/nap-ért. Vízum - ha csak átutazol - nem kell.
Előzmény: SAndrás (161)
SAndrás Creative Commons License 2004.03.02 0 0 161
Sziasztok!

Azt hiszem idén nyáron Montenegrót vesszük célba. Tavaly Görögországba voltunk (Paralia)
Mivel a társaságunk életkora átlagosan 25 év, mindenkép olyan helyet keresünk ahol egy kicsit nagyobb nyüzsgés van (ha van egyáltalán ilyen). Lehetséges, hogy a szüleim is velünk tartanak, nekik mondjuk valami nyugisabb hely kellene. Tudnátok esetleg ilyen helyet ajánlani Montenegróba? Volt már szerencsém jó pár helyen nyaralni, és éppen ezért érdekelne, hogy milyenek a szálláskörülmények, emberek, kőzbiztonság, tisztaság, árak stb.
Ha mennénk akkor mindenkép autóval. Szentgotthárdról indulnánk (Nyugat Magyarország)
Merre érdemes menni? Olvastam, hogy volt aki Bosznián keresztül ment. (Mennyibe kerül a vízum?)

Köszi!

BlueBird Creative Commons License 2004.02.23 0 0 160
Már tavaly is lehetett Podgoricába v. Podrogicába (főváros, sosem tudom, hogy hogy írják) repülővel menni.
Kőkapu Creative Commons License 2004.02.23 0 0 159
Na, az előző hozzászólásom elúszott valahol… :-(

Szóval tavaly az egyik Nők Lapjában volt egy cikk Montenegróról, és a cikk írója pozsonyi indulással repülővel ment. Ha jól emlékszem kis, 14 fős repülőgéppel. A cikk támogatója az Adria Tours volt, és úgy emlékszem abban a cikkben is szó volt róla, hogy jövőre azaz idén már esetleg meg lehet közelíteni légi úton is Montenegrót. És talán az útikönyvben is van valami erről.

Bár nem is tudom, a vonat út önmagában is egy élmény, és tényleg gyönyörű tájakon halad keresztül a vonat.

(Most már elegem van az indexből. Ezt a pár sort már két órája próbálom elküldeni.)

Előzmény: mammamija (158)
mammamija Creative Commons License 2004.02.23 0 0 158
Hát akkor ott is 10-15 % emelés lesz:(
+néztem kalandvágyból a Sky fapadosát, és 45.ooo.- ft-ba jönne ki a repcsi Dubrovikig oda-vissza. Te is a fapadost nézted? Én Tivat-ig menő járatot nem látok sehol.
Előzmény: Kőkapu (157)
Kőkapu Creative Commons License 2004.02.18 0 0 157
Az Adria Tours honlapján még a tavalyi ajánlatok vannak kint. Én a héten kérdeztem meg őket telefonon, azt mondták az új katalógus február végén, március elején jelenik meg.
Előzmény: mammamija (150)
Kőkapu Creative Commons License 2004.02.18 0 0 156
Perast az egyik legdrágább hely Montenegróban!
Nem tudom miért, én nem voltam annyira hanyatt esve tőle.

Egyébként mi tavaly az Adria Tourssal voltunk Tivatban, apartmanban.

Kíváncsiak voltunk, hogy mennyivel jönnénk ki jobban, ha magunk foglalnánk szállást. Bementünk a Hotel Palmába, és megkérdeztük az árakat. Hát 10 nap félpanzióval 7000 forinttal jönne ki olcsóbban.
Persze az apartmanoknál jóval többet lehetne megspórolni, de azt meg nem tudod előre lefoglalni, akkor kell keresgetni.

Idén reménykedem, hátha lehet repcsivel menni. Bár, maga a vonatút is élmény :-)))))))

Előzmény: mammamija (155)
mammamija Creative Commons License 2004.02.18 0 0 155
Ez nem a vállalkozó kedven múlik, hanem azon, hogy 12-14 órai vezetés után két gyerekkel nincs kedvem szálláskereséssel bajlódni, négy-öt helyet megnézni, melyik a legjobb. Egyik hozzászóló írta, hogy Perastban pl. 5 euróért adtak ki szobát /főre. Hol van ez Budvától, ami köztudottan drágább, és ott is emelik a szállások árát a helyiek. Nem beszélve arról, hogy szeretem látni előre hol fogok 9 éjszakát eltölteni, lesz reggelim, és vacsorám, tudok zuhanyozni mert ott nincs vízkorlátozás, a szobák szépek, nem kell a háziakat kerülgetni stb. Más dolog egy négy-öt fős csapattal találomra elmenni, és más, ha gyerekekkel megy az ember. Egy évi munka után szeretem a kényelmesebb megoldást - még ha drágább is - mert megérdemlem:)
Előzmény: laaa (151)
laaa Creative Commons License 2004.02.17 0 0 154
Azért elég jó hely, és van egy nagyon öreg olajfa.
Előzmény: laaa (153)
laaa Creative Commons License 2004.02.17 0 0 153
Bar kicsit olcsóbb, mint Pl. Budva vagy Kotor, de azért nem sokkal. Szállás van bőven, hiszen a letöbb család munka híján ebből él. Nincsenek olyan szép homokos öblök, strandok, mint Budva környékén.
Előzmény: Kisszsuu (152)
Kisszsuu Creative Commons License 2004.02.15 0 0 152
Sziasztok!Junius végén vonattal BAR-ba indulunk.Minden érdekel amit tudni lehet róla.Szállás, árak, tengerpart.Kösz.
laaa Creative Commons License 2004.02.13 0 0 151
A helyszínen keresve kb. a feléért találtok szállást, van bőven, és látjátok miért adjátok oda az eurótokat.8 euró/fő-ért elég jót lehet kapni a tengerhez közel vagy a parton. Akiben nincs ekkora vállalkozó kedv, az fizessen 7ezret naponta.
Előzmény: mammamija (150)
mammamija Creative Commons License 2004.02.13 0 0 150
Sziasztok!
A Mistral Travelnek március elején lesznek meg az új árai (Budvai szállásokat kínálnak) 10-15 % áremelés lesz a tavalyihoz képest. Prospektust is küldenek. Kecskeméti iroda, felhívtam őket.
Az Adria Tours-nak már fenn vannak a szállásajánlatai...
Pl. egy Ulcinj-ban lévő szállás 10 napra/9 éjszakára kajával 55000/fő. Szerintem nem rossz, de mi Budvába szeretnénk menni mert 15 éves lányom "pörögni" akar:)), ott viszont a szállások messzebb vannak a tengertől...
Van még egy Wintermann Utazási iroda (Só utca V.kerület) nekik is lesz budvai szállás.... még nagyon tél van úgy látszik.
Kőkapu Creative Commons License 2004.01.14 0 0 149
Szia!

Dehogy felejtettük el!
Olyannyira nem, hogy mi idén is oda akarunk majd nyaralni menni. Tavaly Tivatban voltunk, most egy kicsit lejjebb megyünk, Budva, Becici, vagy Petrovác között gondolkodunk.

Tényleg! Engem is érdekelne az a honlap!

Egyébként van egy ilyen lapgyűjtemény is:
montenegro.lap.hu

Jó böngészést!

Előzmény: Zété (148)
Zété Creative Commons License 2004.01.14 0 0 148
Sziasztok4

Mi történt ezzel a tpic-kal. Elfelejtettük Montenegrot?

Nemsokára itt a nyár, tehát folytassuk az infok átadását.

Photograph !

Érdekelne a peterovaci szállás honlapja.

Esetleg tudtok honylapot, ahol szállás kereshető?

köszi.

Előzmény: photograph (147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!