Keresés

Részletes keresés

dpes Creative Commons License 2006.05.19 0 0 89

 

a topikcímhez:

TIG – Tungsten Inert Gas

WIG – Wolfram Inert Gas

AWI ( AVI ) – Argonvédőgázas Wolfrámelektródás Ívhegesztés

 

Mindhárom ugyanazt az eljárást jelenti.

asx Creative Commons License 2006.05.16 0 0 88

Te legalább megnézted! Ha én is megnéztem volna akkor nem írok marhaságot...

 

Egyébként lehet, hogy tényleg az ausztrálok zavartak meg.  :)

Előzmény: Technikás (79)
asx Creative Commons License 2006.05.16 0 0 87

Ooooopsssz, ezt jól összekevertem!  :(

Pedig még a Laptopom hálózatí tápján is az van, hogy AC Adapter...

 

Legközelebb majd előbb gondolkodom és utána írok.

Előzmény: POS (78)
Technikás Creative Commons License 2006.05.16 0 0 86
Jól látod.!
De benne van a pakliban, hogy az ilyen szűk réteget vagy szakmát érintő kiállításokat mindig ílyen időpontban rendezeik.
Az is igaz, hogy a kiállítók jobban elvannak pár üzletféllel, mint sok érdeklődő kiváncsival. Nem biztos, hogy szimpatikus, de így működik.
Én csak csütörtökön megyek, de ahogy már írtam is érdemes megnézni, mert aki számít ott van, már a presztízs miatt is. "Ennek már annyira rosszul megy, hogy ide se tud eljönni".
Előzmény: F1DO (85)
F1DO Creative Commons License 2006.05.16 0 0 85
Apropó!

Ha valaki időközben volt már az Industrián, beszámolhatna, hogy van-e valami hegesztéssel kapcsolatos 'látnivaló'.
Különben kivagyok kicsit akadva azon, hogy egy ilyen összvissz 2 évente megrendezésre kerülő, 2e Ft-os belépti díjú rendezvényt ugyan miért csak hétköznap keddtől - péntekig rendeznek meg, az elég lehetetlen 10-től 17 óráig tartó nyitvatartási idővel?

Látszik, hogy baromira csak az érintett tárgykörökben dolgozókra, foglalkoztatottakra és érdekeltekre gondoltak, mert másra nem tudok gondolni ennyire lehetetlen módon összeállított kiállítási nyitvatartást látva.

Egy egyszeri 'munkásember' meg külön vegyen ki szabadságot, hogy elmehessen rá? Röhej..
Technikás Creative Commons License 2006.05.16 0 0 84
Egyetemi szinten a BME és MIskolc. Itt nappalin van hegesztési szakirány, de erről nincs sok ismeretem. Egyetemi végzettség esetén szakmérnöki képzésen másoddiploma szerezhető. Okleveles Hegesztő Szakmérnök.
Főiskolák: Budapesten a volt Kandó ma B-i Műszaki Főiskola, a Dunaújvárosi Főiskola és a kecskeméti Automatizálási Főiskola /régen GAMF/. Ezeken is szakirányként van nappalin.
Másoddiplomaként szintén van ezeken lehetőség. Hegesztő szakmérnök.
Ma már a másoddiplomaként megszerezhető az Európai Hegesztő Mérnök EWE és Európai Hegesztő Technológus IWE diploma. Ezeket az EU-ban elfogadják.
Ugyanígy van lehetőség az oktatók és hegesztők EU kompatibilis oktatására és vizsgájára. Ezeket oktató bázisokon és a főiskolákon végzik.
Hát röviden ennyi az oktatásról. És bocs az esetleges pontatlanságért, de emlékből írtam és a részleteknek vagy pontos megnevezéseknek most nincs kedvem utánna nézni.
Előzmény: F1DO (83)
F1DO Creative Commons License 2006.05.16 0 0 83
Te jó ég...

Mekkora tudomány lett már a hegesztés is..

Magyarországon oktatják ilyen szinten (nagyon magas) valahol?
dpes Creative Commons License 2006.05.16 0 0 82

megaztán vannak gépek amelyeknél a váltóáram frekvenciája is változtatható.
( 50 - 200Hz ).

+ van olyan is hogy az egyen és a válóáram keverhető!
beállítható az AC és a DC hányad. ( segédanyag nélküli hegesztéshez, alacsony tűterhelés mellett )

így megy ez...

Technikás Creative Commons License 2006.05.16 0 0 81
Jól és egyről beszélünk.
Előzmény: dpes (80)
dpes Creative Commons License 2006.05.16 0 0 80

DOC "Dinamic Oxid Control"

... jól olvastam, a miga már '93-ban kitalálta?
Előzmény: Technikás (79)
Technikás Creative Commons License 2006.05.16 0 0 79
Biztos! Maradjunk abban, hogy az AC a váltóáram. Megnéztem pár helyen, mert azt hittem eltévesztettem, de nem. Talán az ausztrál AC/DC-vel keverted, amit nálunk előszeretettel fordítanak egyenáram/váltóáram-nak.
Más: Alu hegesztés váltóárammal lehetséges, mivel a pozitív félhullám kell az oxid feltöréshez és negatív a hegesztéshez. Hogy a szennyezés miatt ezt optimalizálják a két hullám egymáshoz való értékét eltolják. Valahogy elektromosan, de Te csak annyit tudsz, hogy egy potit eltekersz az 50%-ról mondjuk 40-re. Van cég aminek a gépén még a hullám alakját is lehet állítani, pl 3szög vagy 4szög és talán trapéz.
Van olyan /ezt forgalmazom/ ahol szabadalommal védett az eljárás. DOC "Dinamic Oxid Control" a neve. A lényeg az, hogy a hegesztés paraméteréből következtetve az oxidréteg vastagságára automatikusan optimalizálja a két hullám arányát, és csak a szükséges energiát fordítja az oxid feltörésre. Ezt Te csak úgy érzékeled, hogy könnyebben tudsz alut hegeszteni. De egy 250A-es gép 1 milla.
Viszont néztem ezt a használt gépet 95 eFt-ért. Csak akkor vedd meg, ha előtted hegesztenek vele alu-t. Nagy fenntartásaim vannak.
Előzmény: asx (75)
POS Creative Commons License 2006.05.15 0 0 78
Khmmm..

DC = Direct Current = egyenáram
AC = Alternating Current (Alternated Current) = váltóáram

Biztos csak félreírás volt, a többi igaz :))

Azért drágák az aluhoz való (AC) inverterek, mert nem egyforma a pozitív és a negatív félperiódus ideje és árama. És ezek arányát még szabályozni is kell a különböző ötvözetek miatt. A egyik félperiódus alatt olvad az anyag, a másik inkább a kemény oxidréteg "lerobbantásásra" van.
Előzmény: asx (77)
asx Creative Commons License 2006.05.15 0 0 77

"AC-csak aluhoz való, avagy lehet 'normál' savállót és egyáb vasat is hegeszteni vele, illetve azokat csak DC-vel ajánlott?"

 

Most vagy ennek semmi értelme, vagy egészen mást értesz AC/DC alatt mint én...
AWI-val alumíniumot csakis váltóárammal (DC) lehet hegeszteni! Szénacélt valamint Austenites (saválló) anyagokat egyenárammal (AC) hegesztünk.

Előzmény: F1DO (76)
F1DO Creative Commons License 2006.05.15 0 0 76
ÓÓÓ.. de kár, sajnos momentán éppen nincs nálam 340e ft.. :)

Ellenben ehhez mit szóltok?
Direkt aluhoz való hegesztőgép olcsón:
Link

És akkor még egy kérdés: AC-csak aluhoz való, avagy lehet 'normál' savállót és egyáb vasat is hegeszteni vele, illetve azokat csak DC-vel ajánlott?

Ezt illetően nem vagyok teljesen képben..

Különben egy valamit nem értek: Tényleg technikailag olyan baromi nagy feladat megoldani hogy egy gép AC és DC hegesztést is tudjon? Merthogy az AC-t is tudó hegesztőgépek vagy 3x annyiba kerülnek mint amelyek csak DC-t tudnak minden más egyező paraméter mellett és ez nekem kicsit érthetetlenül soknak tűnik.

(Főleg hogy találtam ilyen olcsóbb csak AC-t tudó gépet mint ami a fent említett linken van)
Előzmény: asx (75)
asx Creative Commons License 2006.05.14 0 0 75

"Biztos, hogy alut akarsz hegeszteni AWI AC-vel."

 

Szerintem biztosan nem fog tudni alut hegeszteni AWI AC-vel!  ;)

Előzmény: Technikás (74)
Technikás Creative Commons License 2006.05.14 0 0 74
Kösz a figyelmeztetést. Nem tudom nálam hogy ment át,/2x is/ hisz egykori kiállítóként tudom, hogy INDUSTRIA. Talán a D és R egymás közeli.
Más: Azért is érdemes kimenni, mert ilyenkor sokan akcióznek.
F1DO:Biztos, hogy alut akarsz hegeszteni AWI AC-vel. Mert ha nem szükséges sokat, drágít a berendezésen. Sima acél vagy saválló hegesztésre elég egy inverteres gép érintős pisztollyal. Na nem a barkács, de kb 130 eFt-ból megvan. 2 x -ért nem kapsz AC/DC-t.
Előzmény: asx (73)
asx Creative Commons License 2006.05.13 0 0 73

"Pár hsz.-el ezelőtt hívtalak az Indrustriára."

 

Azt láttam én is, és akkor azt hittem, hogy véletlenül elírtad, de most már szólok: Industria és nem Indrustria

Előzmény: Technikás (70)
asx Creative Commons License 2006.05.13 0 0 72

Ha komolyan érdekel az új ára akkor megkérdezem neked. Ha használtat akarsz akkor találtam valamit -----> itt

 

Kínál Gép / Szerszám Fronius Magic Wave 2000 Awi hegesztőgép /egy éves, egyen-váltóáram, nagy frekvenciás, pisztollyal órával/ sürgősen eladó áron alul 340.000.-ért. Érdeklődni telefonon 0620-452-89-94

Ár: 340000
Feladó neve: Puskás
Feladva: 2006-03-22 13:21 Lejár: 2006-06-20 14:21

Előzmény: F1DO (69)
F1DO Creative Commons License 2006.05.12 0 0 71
Hmm.. Jólvan egye fene rábeszéltél, megnézem én is azt az industria kiállítást, kíváncsi vagyok hol tart a hegesztés technológia..
Előzmény: Technikás (70)
Technikás Creative Commons License 2006.05.12 0 0 70
Sokba! Magyar viszonylatba a hegesztés Mercedese. Panaszt még nem hallottam rá, csak az árára.
Olyat se, hogy valaki ezzel hobbizna.
Pár hsz.-el ezelőtt hívtalak az Indrustriára. Aki számít ott lesz és ott árakat is mondanak. Én csütörtökön megyek.
Előzmény: F1DO (69)
F1DO Creative Commons License 2006.05.12 0 0 69
Szép...
No és mibe kerül?
Előzmény: asx (68)
asx Creative Commons License 2006.05.11 0 0 68
Hogy a legolcsóbb melyik azt nem tudom, de ez itt az egyik legjobb -----> MagicWave 2200
Előzmény: F1DO (65)
asx Creative Commons License 2006.05.11 0 0 67

A Fronius kínál használt gépeket is, amelyekre 6 hónapos garanciát is ad.

Ha érdekel a lista innen letöltheted.

Előzmény: gylab (66)
gylab Creative Commons License 2006.05.11 0 0 66
Sziasztok, egy kis segítséget kérnék tőletek. Savállóhoz alkalmatos AWI berendezést szeretnék, de a lehető legolcsóbban, mindennel együtt. Persze azért nem fapadost, hanem ami tényleg használható. Milyen gyártmányokat nézegessek, hol, mik azok, amiken nagyon pofára eshetek, ha nem értek hozzá? Ugyanis ez a körülbelüli helyzet. Emiatt használtban nem is gondolkozok, csak újban.
F1DO Creative Commons License 2006.05.09 0 0 65
Köszönöm az infókat, linkeket, hozzászólásokat!

Akkor még egy kérdés:

Mi lenne az elképzelhető legolcsóbb megvalósítási módja egy AWI hegesztőgépnek, illetve AWI hegesztésnek? (Rendesen wolfram-os pisztollyal, argon gázzal, AD-DC áramos géppel stb.)
Tényleg nem kivitelezhető 450e Ft alatt? (Eddig ennyiért láttam a legolcsóbb, alu hegesztéséhez is használható AWI komplett gépet)
Technikás Creative Commons License 2006.05.08 0 0 64
Szerintem ne vacillálj, a pesti cuccot vedd meg. Ha valami gond van, csak szaladgálhatsz vele. De amire neked kell, jó a barkács is. Ha ismeretet akarsz szerezni, látogasd meg az Indrustiát 05.16-19. Ha összehangoljuk, még találkozhatunk is.
Előzmény: F1DO (58)
kacagógerle Creative Commons License 2006.05.06 0 0 63
Nagykőrösön(egyébbként a hegesztőgépgyártás őshazája) elég sok cég foglakozik Co gépgyártással,és van olyan hely ahol nettó áron odaadják persze ha nem kell róla számla.
Én már régen beszéltem velük,de akkor egy új profi 180-as gép 75 volt +reduktor+palack.
Előzmény: F1DO (59)
asx Creative Commons License 2006.05.06 0 0 62
asx Creative Commons License 2006.05.06 0 0 61

"A pálcabevonat mindenképp olyan salakot alkot, ami a varratot ötvözi."

 

Márminthogy a salak ötvözi a varratot?

Érdekes világnézet...

Előzmény: Qqberci (23)
asx Creative Commons License 2006.05.06 0 0 60

"terraszkorlátot kellett csinálni...

...Az elsõ néhány varrat gyökoldalát meglátva..."

 

Te gyökre hegeszted a terszkorlátot?

Nemsemmi...

Előzmény: Qqberci (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!