Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7982

   Érezzétek jól magatokat!

 

( Azért esetleg megnézhetnél néhány képet a Szt. Márk templomról. Mert ilyen templomot sehol máshol nem láthatsz. Ennyi időbe beleférne. Persze, ha ilyesmi egyáltalán nem érdekel, akkor egyetlen percet sem szabad rápazarolnod)

Előzmény: Krisztimilan (7981)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7981

Sziasztok. Először is nem értem miért vagytok így fennakadva ezen...nem vagyunk egyformák. Én nem akarok elmenni Velence mellet úgy hogy be se megyek mert nem láttam még. A belső parkolót néztük ki ahonnan besétálhatunk nem hinném hogy ehhez órák kellenek...Úgy tervezem hogy kb 8 felé érünk oda és 15-16 óráig van időnk. Templomokba eleve be se akarok menni szóval ez nem probléma. Egyszerüen csak látni szeretném Velencét sétálgatni, vaporettózni kicsit és ennyi. Nekem ennyi elég. 

vélemény Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7980

De nagy a kísértés "itt mentünk el Velence mellett és nem mentünk be!". Csak abba nem gondol bele, hogy egy óra, amíg lemegy az autópályáról és beeér a Trnchettora. Még egy óraamíg megkeresi a vaporettot és beér a Szent Márk térre. Oda és vissza már 4 óra. Jó esetben van még 2 óra városnézésre. A templomba nem mennek be, mert hosszú a sor. Nem látnak mást csak a tömeget és a hangyautat. És tényleg megutálja Velencét.

Előzmény: Törölt nick (7979)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7979

Az már megint más kérdés, hogy az ilyen "átfutunk Velencén" (szabadon behelyettesíthető Rómával, Firenzével, Párizzsal, kb bármivel) program mennyire éri meg. Az ember már fáradtan érkezik, benne van a bugi a lábában, hogy mennie kell még aznap tovább. Könnyen előfordulhat, hogy egy ilyen látogatás után jön a megmásíthatatlan következtetés, mely szerint Velence (Róma, Firenze, Párizs, kb bármi) egy szar hely, tömeg van és büdös, szemetesek az utcák, minden drága, az emberek nem beszélnek angolul és úgy egyáltalán az egész úgy pocsék, ahogy van:))))))

 

Előzmény: vélemény (7978)
vélemény Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7978

Az eredeti kérdező a  7968-as hozzászólásában azt írta, hogy "útba fog esni Velence"  Ez egyértelműen azt jelenti, hogy  néhány órájuk van. És az is egyértelmű a kérdésből, hogy először mennek Velencébe. Nincs idejük sem a város különböző kerületeinek megismerésére, sem  a városközpont különböző megközelítésére, sem sikátorra, sem Lidora. Csak arra van ideje, hogy  vaporettoval  eljusson a Szt. Márk térig, sétáljon egyet, majd vissza a kocsihoz vaporettoval. 

Előzmény: utazó61 (7976)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7977

Nyilván sok szempontból igazad van, de a kérdésed elsőre így hangzott: "Miért akar valaki a parkolótól NEM gyalog menni Velencében?" Erre írtuk leginkább a válaszokat.

Előzmény: utazó61 (7976)
utazó61 Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7976

Mégegyszer bocs mindenkinek! Tényleg semmi közöm mások terveihez-lehetőségeihez. DE! Többször jártunk már Velencében-és még megyünk is-, a Grande Canale-n is végighajóztunk, érkeztünk hajóval a Lido felől a Szent Márk térre-szép a sok márványburkolat, a sok erkély, de Velence nem csak ennyi, söt! Az igazi Velencét akkor ismertük meg, amikor messze a fő túrista-csapástól csavarogtunk a majdnem néptelen, eldugott sikátorokban, 5-6 órákat, volt, hogy este fél tízkor hagytuk el a várost. Velencét megnézni lehet egy 2 órás vaporettozással, de kicsit is megismerni: ahhoz többször el kell menni, és igenis gyalog felfedezni. NEM a nyüzsgő tömegben szorongva. Jó, a Rialto-hoz, a Dózse-palotához, a székesegyházhoz, a Campanille-hez muszáj beállni a sorba. De ugyanaz a tömeg rajt van a hajókon is! 

 

Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7975

Szerintem meg mindenki azzal megy amivel akar.  Nem is kell értened mit miért tesz valaki, nem a te dolgod :-) Az én esetemben leginkább az idő és az energia ami számít mert innen még több órás autóút vár ránk és Velencébe is 550 km kell hogy odaérjünk. 

vélemény Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7974

A palotákat DIREKT úgy építették, hogy a legszebb homlokzatuk a vízre nézzen. Csak ott van gyönyörű ablaksor, erkély, sőt legtöbbször csak ott van márványborítás.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7973

Pl azért, mert Velence és a víz szimbiotikus kapcsolata elvitathatatlan, mert a paloták a vízről mutatják legszebb arcukat, mert egészen más egy hajó orrában állva megpillantani a Szent Márk teret, mint a nyüzsgő tömegből az utcán. Szóval kismillió indoka lehet annak, hogy miért NEM gyalog megy be az ember a városba a Tronchettoról.

Előzmény: utazó61 (7972)
utazó61 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7972

Bocsi! Miért akar valaki a parkolótól NEM gyalog menni Velencében? Mi már többször is végigsétáltunk a Tronchettotól a Szent Márk térig, mindíg egy kicsit más útvonalon, mindíg egy kicsit más arcát ismerve meg a városnak. Néhány órás (5-6, de akkor még elkapkodtad!) városnézés után persze jólesik vaporettóval viszamenni az autóhoz.

Előzmény: papanick (7971)
papanick Creative Commons License 2018.05.05 0 0 7971

Feltéve, ha napi jegyet veszel. A Tronchettoról gyalog is hamar be lehet jutni a központba, esetleg a Moverrel. Velencében gyalog is lehet boldogulni, de én bérlet párti vagyok. 

Előzmény: Krisztimilan (7970)
Krisztimilan Creative Commons License 2018.05.04 0 0 7970

Tehát ha jól ertem. Megállunk abban a parkolóban. Ott tudok venni vaporetto jegyet ami bevisz Velencébe és amivel közlekedhetünk ott ide -oda?

Előzmény: FLaci (7969)
FLaci Creative Commons License 2018.05.03 0 0 7969

Vaporetto: vonaljegy €7,50 - napijegy €20.

http://actv.avmspa.it/en/content/prices

 

Parkolás: talán a Tronchetto...

http://www.veniceparking.it/en/find-parking/Venezia%20Tronchetto/

Előzmény: VidaTné (7968)
VidaTné Creative Commons License 2018.05.02 0 0 7968

Sziasztok. Úgy alakult hogy útba fog esni Velence...mindenképp szeretnénk megnézni. Tudnátok segíteni parkoló témában? Esetleg a vaporetto árakban? Nagyon köszi előre is.

rafeva Creative Commons License 2018.04.27 0 0 7967

Köszi az infókat. Éjszaka indulunk. :)

vélemény Creative Commons License 2018.04.24 0 2 7966

Azért ha  valamely látnivalót belülről is meg akartok nézni ( palota, templom, múzeum) akkor érdemes megnézni  a nyitvatartási időt és ehhez igazítani a programot.

Előzmény: rafeva (7961)
FLaci Creative Commons License 2018.04.24 0 0 7965

http://www.comune.venezia.it/it/content/centro-previsioni-e-segnalazioni-maree

 

Ez szerint a következő pár napon nem várható magas víz. (90 cm körül kezd kiönteni)

Előzmény: rafeva (7963)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 7964

nézd meg itt:

Venezia/High-Water-Information-Centre-7442.html

 

Előzmény: rafeva (7963)
rafeva Creative Commons License 2018.04.24 0 0 7963

Igen, ez jó ötlet.Köszönöm. Szerintem így fogjuk csinálni.

Még egy dologban kérnék segítséget. Egyik helyen azt hallom, hogy most nagyon magas a vízállás, vigyünk gumicsizmát, máshol viszont azt olvasom, hogy annyira alacsony, hogy némely canal szinte kiszáradt.

Erról tud valaki mondani valamit?

Előzmény: Straniero..71 (7962)
Straniero..71 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 7962

Szia! Az én véleményem az,hogy ne csinálj túl részletes tervet! Velence önmagában egy hatalmas múzeum. Minden utcában,hídon van valami látnivaló,ami rabul ejthet percekre.Ráadásul a város szándékosan labirintusnak épült,könnyű eltévedni,ami azért jó,mert gyakran olyan helyeken találod magad,hogy csak ámulsz...A listád jó,de sok mindent bele lehet még venni.

Én azt csinálnám a helyedben,hogy vennék vaporetto bérletet azután nekiindulnék gyalog,mikor elfáradok felülnék a vaporettora egy órára,találomra leszállnék valahol,megint gyalogolnék,azután megint vaporetto... Persze lehet közven célirányosan nevezetességeket nézni.

A gondolázás jó móka,érdekes a város a vízről nézve,a gondola bevisz a kis sikátorokba is,de nem olcsó. Ha nincs nagyon vastag pénztárcád,akkor célirányos közlekedésre nem ajánlom.

Előzmény: rafeva (7961)
rafeva Creative Commons License 2018.04.24 0 0 7961

Sziasztok!

 

Olvasgatom a fórumot, sok jó dolgot találtam. De mégis kérnék egy kis segítséget, mert sosem voltunk még velencében.

Szombattól keddig leszünk. Próbáltam egy útvonalat megtervezni, természetesen a szokásos látnivalókkal, de igazából nem tudom, hogy gyalog, esetleg vaporettón, vagy hogy lehet közlekedni, és mi az amit még érdemes megnézni.

Az útvonal amire gondoltam:

Venezia Santa Lucia-

Campo san polo.

Rialto Bridge-

Scala contarini del Bovolo-

Dózse palota-

Sóhajok hídja-

Szent Márk tér-

San giorgo maggiore /ide nem tudom érdemes átmenni? És mivel? Honnan?

Salute

és innen vissza a canal grandén vaporettón? gondolán? /ha lehet/

Ez a tervem, de nem tudom mennyire megvalósítható.

Vagy ha van ötlet szívesen veszem, mert "velence szüzek" vagyunk.

Köszönöm szépen.

erikanyu Creative Commons License 2018.04.22 0 0 7960

Manipura, viszont olyan emlékem nincs hogy kimentünk volna teraszra, vagy erkélyre. Végig bent tartott a túra. 

Előzmény: Manipura (7959)
Manipura Creative Commons License 2018.04.22 0 1 7959

Köszönöm a leìrtakat és a képeket is! 

Keresgéltem itt a fórumon is Bozsoritól és Véleménytől olvastam az Itinerari segreti vagyis titkos túráról. Úgy tűnik, hogy a padlástól a pincéig több eldugott kis helyiség van, ami az útvonal része a börtönből is mutat újabb részeket az üres kincstár, a dózse kápolnája,  a tető, a teraszok és erkélyek.  (Engem a kilátás miatt utóbbiak különöseni izgatnak. )

Előzmény: erikanyu (7957)
Grauwolf Creative Commons License 2018.04.21 0 0 7958

Csatlakozom hozzád, én sem ájultam be Velencétől. Szépnek szép homlokzatok, vadregényes sikátorok, neves festők, monumentális belső terek. De!!!! Azt olvastam itt korábbról, hogy az esti Canal Grande szépséges...hát, ha minden huszadik épület van csak kivilágítva, hát sokat mondtam, és a vaporetto kabinos részben tükröződik a fény, s az ablakot picit lehet csak elhúzni. Fontos, hogy menetirány szerint, előre ülj, vagy állj, mert annyian lesznek, mint a heringek. Nappal szebb!!!

A San Giorgo toronyba, ( a Giudecca sziget felett ) 6 euro a belépő, lifttel lehet felmenni, gyönyörűen körbe lehet látni és NINCS TÖMEG, a bazilika ingyenes. 5 percre a szent Márk térrel szemben.

Előzmény: -TJ- (7944)
erikanyu Creative Commons License 2018.04.21 0 1 7957

Szia Manipura! Gyorsan átnéztem a képeket, hogy miket is láttunk. Megnézhettük a nagy kancellár hivatali helységeit, a Tanácsterem galériáját. A fa bútorok csodálatosak férjem órákig tudta volna szemlélni (asztalos).Aztán átmentünk a börtön részbe, ott megnézhettük a cellákat, az őrök helységeit, igen egész a z ólomtetőig felmentünk. Láttuk Casanova börtönét. Szerintem nagyon izgalmas túra. Az idegenvezetést nem tudom, csekély angol tudásom alapján keveset értettem belőle. Mindenképpen megéri megnézni. Igen a szűk helyek a börtön részeire a jellemzőek, de mondom egyáltalán nem vészes. Biztos ír majd más is, akinek jobb az angolja, és pontosabban leírja a látottakat. Én így is nagyon élveztem. Elég sötétek a képeim, de azért szemléltetésre talán jó lesz.

 

Előzmény: Manipura (7956)
Manipura Creative Commons License 2018.04.20 0 1 7956

Erika! Én nem voltam a titkos túrán, érdeklődöm, milyen plusz helyekre jutottatok be vele . Úgy tudom, hogy  az ólomtetőt is megmutatják, vezetett vizit, és érdekességeket háttér információkat - történetet, tényt  közölnek az épületről, Velencéről és a régi értékekről  meg Casanováról. A sóhajok hidjára és a börtönre godolsz, hogy közel vannak a falak vagy az ólomtetőhöz vezető úton?  Sokat kell lépcsőzni, az biztos.

 

Szerintem a San Clemente alatt a félhomály miatt  parázhatnak be egyéni látogatók,   még szűk helyekre sem emlékszem.  

Előzmény: erikanyu (7955)
erikanyu Creative Commons License 2018.04.20 0 0 7955

Szia! Nem tudom én jártam mindkettőben, semmi megerőltető nincs a titkos túrában szerintem. Még komolyabb emelkedőre sem emlékszem. Klausztrofóbia hm kicsit közel vannak egymáshoz a falak és annyi, hisz szűk folyosóban haladtok néha, de semmi extra. Szerintem kicsit túl lihegte aki írta.

Előzmény: papanick (7954)
papanick Creative Commons License 2018.04.19 0 0 7954

Sziasztok!

Némi tanácsra lenne szükségem a titkos túrával kapcsolatban. Tényleg annyira fárasztó, hogy terhesek és szív és érrendszeri betegek ne menjenek? A klausztrofóbiát is írták, ez igaz? Akinek van összehasonlítási alapja, mondjuk a római San Clementéhez képest milyen. 

Ezeket a jegyvételnél olvastam, kiváncsi vagyok, hogy mennyire kötelező diszklémer csak. Senki sem említ erről semmit, aki ír a titkos túráról. Köszönöm a válaszokat. 

vélemény Creative Commons License 2018.04.13 0 0 7953

OFF

Jövő héten utazom két ismerőssel, akiket egyébként nagyon szeretek, de az utazási stílusunk nagyon eltér egymástól. Gyakorlatilag  végig mást akarok csinálni, mint ők. Főleg belépőjegyeken akarnak spórolni , én pedig azon sosem. Tény , hogy ott orbitális belépőjegy árak vannak.

Előzmény: Manipura (7952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!