Keresés

Részletes keresés

Betty_boop Creative Commons License 2006.02.08 0 0 127

:-) haha, en is a szorolap alapjan jottem, remelem leszunk aktivabbak is!!

 

hajra hajra!

 

 

Előzmény: Lakó24 (126)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 126

Mi ez a passzivitás fórumozók?:)

 

Ki szórta szét anno azokat a lapokat ami alapján én is idekeveredtem?:)

 

Aktivizálja magát újra és legyünk többen : )

Betty_boop Creative Commons License 2006.02.08 0 0 125
Igen, kábeltévé, net, és telefon is ha jól tudom.
Előzmény: Lakó24 (124)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 124
Ő a kábeltévé és a net kizárólagos szolgáltatója is?
Előzmény: diosbukta (123)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.08 0 0 123

Félek, hogy nem teljesen értettem a kérdést.

Mert a lakópark kizárólagos szolgáltatója az Amtel.

 

Vagy azt kérdezed, hogy melyik csomagot választottuk?

Ez teljesen egyéni szokásoktól függ.

 

-bukta-

Előzmény: Lakó24 (122)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 122

Tényleg ki milyen TV, illetve Net előfizetéssel rendelekzik, mert én még egyiket sem zsíroztam le, de már nem ártana...

 

Szóval?

 

 

Mindenki jelentkezését várom, hogy a legjobbat választhassam ár/érték arányban:)

diosbukta Creative Commons License 2006.02.07 0 0 121

Na ilyenkre gondoltam a "gyerekcipőnél".

Nekem is produkál apróbb furcsaságokat a net.

Call centerről meg nem is tudok.

Előzmény: Betty_boop (120)
Betty_boop Creative Commons License 2006.02.07 0 0 120
Hat az Amtelrol inkabb ne beszeljunk....kezdetben nagyon sokszor 3-4 napra elment az internet, es persze a barmikor hivhato ingyenes call center sem vette fel.... ja es az amteles emailcimem sem mukodik nekem tokeletesen, bar ez lehet h az en hibam. :-)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.06 0 0 119

> Nem tudja vki, hogy hová tervezik a játszóteret és mikor? <

 

Azt elvileg a tömb közepére tervezték.

Csak közben még több parkoló, meg tűzoltóautó-forduló épült,. így abból minimális dolog lesz.

Egyébként is inkább egy vevőcsábító-trükk volt.

 

Több hónapos várólista?

Nem semmi. Akkor nekünk még szerencsénk volt.

Előzmény: cserkó30 (117)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.06 0 0 118

> Hmmm, ez a "normális közért" projekt szintén nem hangzik rosszul... Voltam a szemköztiben, és hát egyelőre inkább egy high-class italbolt, mint egy kultúrközért... <

 

A semminél jobb. Sőt a legfrissebb kenyeret ott lehet kapni a környéken.

Gondolom, ha az új épületben kapnának helyet, akkor emberibb lenne a belső is.

 

Az Amtelről annyit, hogy elég gyerekcipőben járnak még sztem.

Ezért is a kedvezmény.

Közben a nagyobb szolgáltatók is egyre kedvezményesebb csomagokat nyomnak ki.

 

-db-

Előzmény: Jon Bon Robi (115)
cserkó30 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 117

 

Sziasztok !

 

Mi is szeretünk itt lakni, leszámítva egy-két dolgot. De azért nagy különbség van a panel és e között, a budapestiek zömét nem említve, akik nyomurúságos bérlakásokban élnek és azok a lakások sem olcsók...

 

Nem tudja vki, hogy hová tervezik a játszóteret és mikor?

A közértet már mi is nagyon várjuk !

 

Az egy-két dolgot jelenti, hogy hónapok óta várjuk, hogy kijavítsanak kisebb hibákat. Én megértem, hogy az új lakásokat is el kell készíteni időben, hogy átadhatók legyenek, de azért a több hónapos várólista mégis túlzás. Ezért ajánlom minden lakónak, aki még nem vette át a lakását, hogy nézze át alaposan, és csak úgy vegye át, ha megcsinálták, különben számíthat fél éves átfutási időre.

 

Üdvözlöm az újonnan beköltözőket, rajtunk múlik főleg milyen lesz itt lakni !

 

 

Betty_boop Creative Commons License 2006.02.03 0 0 116
Sziasztok,

üdv mindenkinek, én is tölgyes lakó vagyok, végig olvastam a fórumot, hát igen voltak gondok a költözéssel, előtte, közben, utána, a szerződéssel, a kulcsokkal...

de alapjába véve sikerült problémamentesen beköltözni, és imádok itt lakni, lassan már fél éve....

Tök jó, hogy "beindult" a lakópark élete, legalábbis a neten. Remélem majd folytatódik élőben is, a közgyűlés nagyon jó ötlet lenne :-)

Addig is hajrá fórumozók!!!


Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.03 0 0 115

Hmmm, ez a "normális közért" projekt szintén nem hangzik rosszul... Voltam a szemköztiben, és hát egyelőre inkább egy high-class italbolt, mint egy kultúrközért...

 

Viszont tegnap mentem szerződni az Amtelhez! Kis meglepetés: Első három hónap alatt a szolgáltatás díjmentes! :)))

 

 

 

 

Ja, és imádok mindenkit! Lakás- és telefonszámot érdeklődőknek biztosítok... :)))))

 

Üdv,

JBR

Előzmény: diosbukta (113)
lagardere Creative Commons License 2006.02.03 0 0 114

Diósbuktának üzenem, hogy a kicsi plüssállatka hisztizik erősen.

diosbukta Creative Commons License 2006.02.03 0 0 113

A patikát én is hallotam. Szerintem jó ötlet.

Meg azt is, hogy a legnagyobb részen egy közért lesz.

(Persze pici.)

Sőt a pletykák szerint a túlsó sarkon lévő kisbolt venné meg.

 

Jó lenne már, ha beindulna ott is az élet.

 

Az "utolsó lakás" duma inkább reklámfogásnak tűnik nekem, de azt valószínűnek tartom, hogy jól mennek a lakások (jobban is, mint a környéken) és hamar 80-90%-os telítettség lesz.

 

bukta

Előzmény: Jon Bon Robi (107)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.03 0 0 112

Ez botrány!

Add meg a telefonszámod és a lakásszámod! Indulok... :-)))

 

-db-

Előzmény: lagardere (111)
lagardere Creative Commons License 2006.02.02 0 0 111
Ja és Diósbukta, imádlak!
lagardere Creative Commons License 2006.02.02 0 0 110

Sziasztok!

Azt hiszem a felmerült problémákat a Közös Gyűlés tudná egyszerűen megoldani. Ennek összehívására azonban az utolsó épület használatbavételi eljárásának lezártáig várni kell. Az ügyvéd tájékoztatása szerint a földhivatal által is regisztrált tulajdonokra nyárig várni kell.

Fargo, Fargo... építész létedre piszkálod a szegény friss tulajdonosokat?

Épp hogy beköltöztek, máris azzal ugratod őket, hogy lakótelepen vettek lakást?

Te is tudod, hogy ezek az épületek, bár lakásszámban és beépítettségben hasonlítanak a panel lakótelepekhez, mégis, épületszerkezetileg és gépészetileg magasan felette állnak azoknak. Persze, lehetett volna családi házat i vagy alacsonyabb lakóházban lakást venni, de az biztos nem ennyibe került volna...itt, ezen a környéken. (úgy 100ezerrel többe nm-ként.)

A megrendelőkkel kapcsolatosan sajnos mindenhol az a helyzet, hogy amennyit enged a szabályozási terv (beépítés, magasság) annyit építenek, hogy minél nagyobb legyen a haszon. Ha már ez a tendencia, talán a szabályozási terv készítésekor kellene jobban odafigyelni az emberi életkörülmények optimalizálására, hogy esélye se legyen az építtetőnek falansztert alkotni. Erről érdemes lenne az építészfórumon vitát kezdeményezni...

A gépkocsi behajtó kaput egyébként azzal az indokkal nem építették meg, hogy a tűzoltókocsinak tűz esetén akadálytalanul be kell jutnia a tömbbelsőbe. Csak akkor lehet kaput felszerelni, ha van állandó portaszolgálat. Hát, szerintem csak nem gondolta végig a kutya sem, se nem ezt, se nem a belső parkolást...

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.02 0 0 109
Mondd konkrétabban, hátha olyan, amivel már egy páran szembenéztünk, és tudjuk a megoldást!
Előzmény: thorvath (108)
thorvath Creative Commons License 2006.02.02 0 0 108

Most nézem csak, hogy beindult a fórum.

 

Sajnos a kezdeti lelkesedésem egyre gyengül. Ma fogom negyedszer egyeztetni a szerződést, mivel a szóbeli ígéreteket rendszeresen elfelejtik. :(((

 

T

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.02.01 0 0 107
Nem szeretnék szerencsejátékot űzni ebből, de szerintem nem lesz lezárva a terület (bár ne lenne igazam). Az üzletekről csak annyit hallottam, hogy az egyik egy patika lesz. Talán érdekelt volna az egyik üzlethelyiség, de mire elszántam magam, hogy felhívjam őket, addigra lecserélődött a felirat...
Előzmény: Lakó24 (106)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.01 0 0 106

Túl sok lakás azért már nem lehet eladó sztem..

 

De kiváncsian várom már, hogy megnyissanak ott azok a boltok, és azt is, hogy lezárják a lakóparkot.. Majd jönnek a fejlemények az idő gyorsan telik : )

Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.01.26 0 0 105

Gyanítom, hogy a boltoknak már van gazdája/bérlője, merthogy a Tétényi úti oldalon az "Üzlethelyiségek kiadók" molinót lecserélték valami olyanra, hogy "Utolsó lakások értékesítése".

"Utolsó", höhö, tudtommal csak az én szintemen két északi lakás is van eladó + a tetőtéri két lakás sem talált gazdára...

Előzmény: diosbukta (104)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.25 0 0 104

Sziasztok!

 

Arról van valami infótok, hogy a többi épületet mikor adják át?

Meg, hogy a boltokkal mi a helyzet?

 

-db-

diosbukta Creative Commons License 2006.01.22 0 0 103

Üdv az új lakásban!

Az alapdolgokban kb. egyetértünk.

 

A kérdéseidre annyit, hogy

 

1. Sztem a rámpának mindenképpen fűtöttnek kellene lennie (legfeljebb nem mindig működik?)

Sajnos a bejáratnál a "lejtő" meg tuti nem fűtött és a hó, jég az egész udvaron folyamatos probléma.

Asszem a DirektMesternek kellene jelezni...

 

2. Van itt olyan forró víz, hogy főzni lehet benne, de az igaz, hogy hosszú kieresztés után. De elvégre tél van és elég zord.

 

-db-

 

 

Előzmény: Jon Bon Robi (100)
fénykard Creative Commons License 2006.01.22 0 0 102
A Dióban ilyet nem tapasztaltam, szólni kell a karbantartóknak.
Előzmény: Jon Bon Robi (101)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.01.22 0 0 101
Annyira körülírtam, hogy magam is belezavarodtam. :) Szóval a melegvíz csutkára tekerve alapvetően hideg, aztán ha sokáig folyatom, akkor esetleg hajlandó kellemesen langyosnak lenni, de nem az az izmos melegvíz (pláne nem forró). Nálatok nem?
Előzmény: Jon Bon Robi (100)
Jon Bon Robi Creative Commons License 2006.01.22 0 0 100

Üdv mindenkinek, nemsoká már a Tölgyesből írogatom a commenteket, csak most még nem. :) Átadás után vagyok nem sokkal, a lakásban még szinte semmi sincs, úgyhogy még egy darabig legfeljebb kalandtúra jelleggel, hálózsákkal megyek kipróbálni az új kecót. :)

 

Csak hogy hozzászóljak mindenféléhez: nekem azért tetszett a hely, mert nem a belváros kellős közepén van, ahol ha kiköpöd a rágód a konyhaablakon (már ha ilyen szokásaid lennének), akkor az a szomszéd nappalijában landol - nekem bejön ez a társasházas-kervárosos övezethatár, főleg hogy déli fekvésen vagyok, és így télen délidőben is egészen az ablakkal szemközti falig besüt a nap (ha éppen), és mivel magasabban vagyok, elnézek a szomszéd kertesek fölött.

 

Gyengeségek akadtak a vásárlás, meg a tervezés folyamán, de azért nem túl súlyosak; aki meg amiatt sír, hogy a szerződésben meg van kötve a keze, és még a lakását sem láthatja, csak ha hetekig könyörög, annak azt üzenem így utólag, hogy elég volt még az építkezés korábbi fázisaiban kimenni, összebarátkozni néhány emberrel a placcon, és onnantól egyszerűbb volt NÁLUK bejelentkezni háztűznézőbe, mint a koordináción keresztül.

 

Lakópark vs. lakótelep: igaza van annak, aki szerint ez lakótelep. Na und? Én eddig a budaörsi lakótelepen éltem, ami azért lakótelep kategóriában a jobbak között van (főleg az utóbbi 7-8 évben), de azért talán nem ugyanaz egy panel-lakótelep, meg egy esztétikusabb társasház-együttes.

 

Aktuálisan két szívfájdalmam van:

 

1.) Lakók, nem tudjátok, hogy a garázsrámpa fűtve van-e alulról? Nem tartom valószínűnek (ami gáz), viszont gyanúsan szárazabb volt egyszer, amikor ott jártam, mint a környezete.

 

2.) Nálam a Jegenyében a melegvíz egyelőre egy hosszú kieresztés után kellemesen langyossá váló melegvizet takar. Nálatok mi a helyzet? Feri bácsi aszonta, még nem állították be a kazánt, de ha ott már laknak, akkor ez nekik szivacs...

 

Én egyelőre messze nem bántam meg a lakásvásárlást, remélem, nem is fogom. :)

diosbukta Creative Commons License 2006.01.20 0 0 99

> viszont ha nem lesz zárt akkor az nagy érvágás lesz a lakóparknak. <

 

Azt nem tehetik meg. Akkor össze kell fogni a lakóknak kőkeményen.

(Mondjuk ez másra is érvényes.)

 

> A másik az, hogy akadályozza a forgalmat, nem beszélve egy esetleges tűzről (bár a tűzoltók nem szoktak finomkodni, már volt szerencsém látni, hogy hogyan törték össze pár tilosban parkoló kocsi oldalát, ugyanis joguk van hozzá ha tudják tőlük megközelíteni a helyszínt. ) <

 

Ez így van. Jó lenne ezt a káoszt megszüntetni.

(S még csak a felét adták át a lakásoknak!)

 

Most is gázos volt a sűrűség, amikor a felfagyott udvaron csúszkáltak az autók.

Tényleg miért nem jégmentesítenek?

A hóeltakarítás sem volt az erősségük.

 

Na ezért is jó lenne már a közös képviselet!

 

-bukta-

 

 

 

Előzmény: fénykard (97)
diosbukta Creative Commons License 2006.01.20 0 0 98

> Nem tudja esetleg vki, hogy a dió 2. lph. fszt-en a tűzjelző miért van betörve? Rongálás vagy volt vmi oka is?  <

 

Passz. De elképzelhető, mert volt olyan, hogy az építkezés alatt elektromos kábeleket loptak el és ezért nem volt egy ideig áram a lépcsőházban.

 

> Egybként nagyon jó kis lakópark ez, én szeretek itt lakni. A többi meg az embereken múlik.  <

 

Remélem az emberek is megtanulják magukénak érezni, mert volt egy-két furcsaság eddig.

Amikor inkább a kuka mellé ömlesztik a szemetet, csak nehogy a legtávolabbi kukába kelljen bedobni...

 

Előzmény: fénykard (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!