Keresés

Részletes keresés

csibe74 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 529
Csak privátban írok erről. Sorry
Előzmény: martindoc (528)
martindoc Creative Commons License 2007.11.27 0 0 528
Hát ez kökemény amit Csibéékkel müveltek...
Előzmény: ebo1a (527)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.27 0 0 527
na csibe, ne szívass, te voltál a leg optimistább, ha ennyire be zsibbadtál, annak kemény oka lehet, par szóban ird le ni volt, kérlek, legalább elképzelésünk legyen. Ha nem public, ird meg nekem mail-ben, adataimnál a web oldalon van cím. Nagyon köszi előre. Lassan minden nap sokkot kapok:(
Előzmény: csibe74 (526)


csibe74 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 526

Sziasztok!

 

Teljesen magunk alatt vagyunk, amit ma hallottunk, nem tudjuk kiheverni.

Sajnos másfél év várakozás után kiszállunk az egészből. Nem leszünk a lakótársaitok sajnos. Pedig minden nagyon tetszett, de egy valami betette a kulcsot.

Most szüneteltetem egy időre az egész lakásosdit.

 

Nagyon szomorú vagyok, nincs is kedvem írni  :(((((((

ki24 Creative Commons License 2007.11.27 0 0 525
Vannak valakinek esetleg friss képei az építkezésről? A honlap nem túl nagyvonalú e téren.
martindoc Creative Commons License 2007.11.27 0 0 524
A 450 ezer forintos m2 árba azért néhány dugalj áthelyezése beleférhetne, nem?
Előzmény: Harley rules (522)
martindoc Creative Commons License 2007.11.27 0 0 523
Én biztos hogy közzéteszem majd, akár pozitív, akár negatív a tapasztalatom a müszaki egyeztetésröl.

Eddig nagyon kedvesek voltak velünk az értékesítö irodában. Inkább az a gond, hogy a kivitelezö öket is pont annyira tájékoztatja a módosításokról, mint minket, tehát semennyire.

Egyébként mi az elsök között szerzödtünk tavaly nyáron, és nagyon szertenénk itt lakni, szerintem Budapest egyik legjobb lakóparkja lesz.
Előzmény: Harley rules (522)
Harley rules Creative Commons License 2007.11.26 0 0 522
Kíváncsian várom a fejleményeket, bár tisztában vagyok azzal is, hogy ha sikerülne esetleg valamiféle pozitív előrelépés, azt nem tenné közzé senki a tömeghisztériát elkerülve.
De sok sikert kívánok és mélyen eggyüttérzek veled. A szép szó sokszor többet ér.

a dugaj áthelyezés azért 75.000Ft mert ha 1 Ft lenne akkor mindenki máshova szeretné rakatni, és persze utólag ott sem tetszene neki.
Na mindeggy. Az előszerződés sem volt könyű dió.
Előzmény: martindoc (521)
martindoc Creative Commons License 2007.11.26 0 0 521
Köszi, majd talán a müszaki egyeztetés után. Remélem ott sikerül tisztázni a kérdéses dolgokat.
Előzmény: waces (520)
waces Creative Commons License 2007.11.26 0 0 520
Dobj egy mail a publikus cimemre, lehet tudok segiteni
Előzmény: martindoc (517)
Harley rules Creative Commons License 2007.11.24 0 0 519
Szép estét

Vagy fogalmazhatnék úgy is, hogy szebb estét mindenkinek.

Az elmúlt napok hozzászólásait olvasva men túl nagy kedvvel mennék el eggyeztetni, de még a lakáskán sehogy nem áll az sr2 -ben :-C

Kicsit elszmorít amiket olvastam, de kitartok a lakáskám mellett és ha nem is kastélyba de normális lakásba fogok költözni. Mégpedig az én burkolóanyagommal, és konyhámmal.
Mert kitartó leszek és kész. !!!

Egyenlőre még ott tartok, hogy ép. eng. nincs, a lakások "sr2 " aljzatbetonja készül, mitöbb, szerelőbeton, garázs oldalfalak nőnek.
Na majd lessz valahogy

U.I.ja viszem majd Ahnedet köszi

http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go
martindoc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 518
Fekete szerint az újlakás-piacnak jót tett a túlkínálat és a beruházók közötti, óriási verseny. A lakások minősége érezhetően javul, sőt igyekeznek mindenféle extrát kínálni!

A Cordia Thermal Zugló lakásaiban például gyógyvíz folyik majd, míg a Kleopátra Házban a közös medence nyújt páratlan élményt. "Régen, ha épült egy százlakásos panelház, az maximum háromféle lakásból állt, ma biztos, hogy legalább kilencvenötből"-- fogalmaz az építész, aki ugyanakkor tippeket is ad a fejlesztőknek.

A fűtés mellett például a hűtés is legyen alaptartozéka a lakásnak. Ez eddig csak egy-két lakóparkban - ilyen a csepeli Rákóczi Kert - valósult meg. A nyugati példák azt is megmutatják, hogy a több száz lakásos társasházakban már elengedhetetlen az uszoda, valamint a fitneszszolgáltatás.

Mi zajlik az új építésű lakások piacán?

Úgy tünik a GTC nem száll be a"óriási" versenybe, a tervezett 951 lakásból 200 már elkelt, a többi meg max. rajtuk marad.
martindoc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 517
Érdemes lenne összefogni és ügyvédet fogadni!

Itt egy pl. lista.

ingatlanjog

Vagy a jó öreg Juszt Laci...:-)
martindoc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 516
Ok,belegondolva igazad van. Ingatlanos ügyvéd ismerösötök van esetleg?
Előzmény: ebo1a (515)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.24 0 0 515

a privát fórumnak vannak pozitív és negatív oldalai is... pl, nem kell nézegetnem orrba szájba az indexes reklámokat :), viszont abban nagy az igazsag, hogy ide mindenki idetalál, és szerintem a minnél nagyobb tömeg összegyűjtése a cél jelen szituációban, amire semmiképp nem alkalmas egy kisebb eldugott megoldás...

 

én úgy vélem (nagyon nem mostanában kezdtem használni a netet:)) bár van egy anonim oldala az internetes kommunikációnak, de ha neadjisten muszáj lenne, valamennyire utána lehet járni a felhasználónak, mindezeken túl sem tartanám korrektnek, hogy bármilyen 'nem túl pozitív' kommunikációt folytassunk, az anonymitás fényében...

 

szerintem álljunk ki magunkért. próbáljunk eredményre jutni, és ha ezt tisztán őszintén tesszük, nincs mit takargatni itt a fórumon...

 

az, hogy az index miatt pedig kifejezetten sokan látogatják az oldalt, az nagyon nagy előny, nem pedig hátrány...

 

(persze nem biztos, hogy mindenki így vélekedik...)

 

sőt, jelen esetben egyátalán nem baj, ha egy kis negatívumot is olvasnak az esetleges új vásárlók... nem mint régebben mindannyiunk... fantasztikus reklámszövegek mindenhol (ami természetesen nem benyelendő egyből, de azért megvezeti az embert), egyik legcsodásabb lakóparknak beharangozva, aztán a vége az lesz, hogy keresztülnéznek a vásárlón, és nemhogy prémium, de egy nagy semmi lesz belőle, természetesen azért az árakat megtartva...

 

(mostantól minden hozzászólásomba kihangsúlyozom, nem egy a részemről teljességgel elvárhatatlan luxus villát szeretnék, viszont mindenképp minőségi anyagokat, és minőségi megvalósítást, kultúrált megjelenéssel... ennyi pénzért ez elvárható... )

martindoc Creative Commons License 2007.11.24 0 0 514
Nekem 2,65 m belmagasság van az alaprajzon.
Tehát: ha nincsenek 20 centis válaszfalak az emeletek között, akkor is 10 centivel lesz magasabb a ház az elöírtaknál. Botrány.
Előzmény: Rossing (495)
martindoc Creative Commons License 2007.11.23 0 0 513
Ja, ok, igaz, hogy ezt olvassák, de a másik oldalon meg olyan dolgokat is megbeszélhetünk, ami nem feltétlenül rájuk tartozik...

Lengyelországban és Romániában úgy tünik bejön ez a hozzáállás.
Előzmény: csibe74 (512)
csibe74 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 512

Sziasztok!

 

Azért nem biztos, hogy jó lenne egy másik fórum.

Ezt már megszokták az emberek és olvassák is az érdekeltek.

 

Hát nem tudom mit csinálunk kedden?

Szomorú és elgondolkodtató amit írnak egyesek.

Minőségi lakóparkhoz a minőségi ár megvan. De akkor a berendezések(csempe stb.) is legyenek minőségiek, ne egy 70-es évekbeli panel felszerelés.

 

Pl. én az előző új lakásomba amit eladtam , vihettem bármit. (csempe, járólap, parketta)

 

 

 

Tisztára olyan érzésem van, hogy a magyarokat mindig át lehet verni, mert az ostoba nép hátha nem jön rá, a néhány centis csalafintaságra.

Kérem az EU-ba vagyunk, olyan kiszolgálást és minőséget is kérünk..

 

Ilyet Nyugat Európában- biztos nem csinálhattak volna meg pl.

Előzmény: martindoc (511)
martindoc Creative Commons License 2007.11.23 0 0 511
Sziasztok!

Csináltam egy saját Fórumot, nagy elönye, hogy "vendég" jogosultsággal rendelkezök nem tudják olvasni a hozzászólásainkat, valamint dokumentumok egymás közötti cseréjere / feltöltésre is lehetöségünk nyílik.

Aki SR lakást vett, regisztráljon, gyertek át ide:

Sasad Resort Fórum
happnuda Creative Commons License 2007.11.23 0 0 510
Kedves GTC-s vezetők!

Még mindig nem egyértelmű Önöknek, hogy _kommunikálni_ kellene a kedves ügyfelekkel? Hogy egységes _információt_ kellene adni a fejleményekről, hogy mi miért történik és mi lesz a következménye?

Lám, az eddigi ténykedéseiknek (illetve bármiféle ténykedés teljes hiányának) itt az eredménye. Egy rakás - vélt vagy valós problémákon - felháborodott ember. Ez a fórum rettentően rossz promóció kezd ám lenni a SasadResort-nak. Én ebbe erősen belegondolnék... Inkább fordítva kellene működnie.

Akár itt is szívesen várjuk a válaszokat, és a tisztázó magyarázatokat, mert nem gondolnám, hogy az Önök célja a direkt kiszúrás lenne az ügyféllel. Az érdekkonfliktus egyértelmű: x összegért Önök minél kevesebbet akarnak adni, mi minél többet szeretnénk kapni. Ez idáig nem is baj, de próbáljunk nyertes-nyertes módon kijönni ebből az együttműködésből. A nyertes-vesztes játszmák ugyanis igen gyakran tolódnak vesztes-vesztes irányba: keserű szájízű lakók, negatív reklám a GTC-s fejlesztéseknek. Ez senkinek sem jó.

Megértésüket és további szorosabb együttműködésüket előre is köszönjük.
lalana Creative Commons License 2007.11.23 0 0 509

Sziasztok,

 

mi nov 2-án visszaléptünk és a pénzt is visszautalták.

Gyanús volt ez a csúszás, éreztük hogy komolyabb dolgokat kell változtatni. Amikor még augusztusban az épületmagasság csökkentéséről kérdeztem őket szépen mellébeszéltek és szó sem esett az "állmennyezet" trükkről.

 

Amiket pedig a műszaki egyeztetésről írtok egyszerűen nevetséges egy prémiumként hirdetett lakópark esetében.

Ezzel együtt sajnáljuk, mert az elsők között szerződtünk és a környék nagyon tetszett volna.

 

 

 

Előzmény: Rossing (483)
martindoc Creative Commons License 2007.11.23 0 0 508
Az otthon centrum oldal is füllentéssel indít:

"Amiért nálunk találja meg álmai otthonát:
- alacsony lakásszám, max. 20 lakás a liftes épületekben."

Ehhez képest:
Az SR1 A-ban B-ben pl. 21 lakás van, az F-ben 24.

ebo1a Creative Commons License 2007.11.23 0 0 507
nem, nem...

nekem eszem ágában sincs egyelőre elállni, azért írtam, hogy én a civilizált, ámde határozott és kitartó kommunikáció híve vagyok...

én ide szeretnék költözni, és egyelőre még nem tántorítottak el, de semmiképpen nem fogok átvenni egy 50% érték csökkentett lakást a tervezetthez képest... ezért is mondtam, hogy próbáljunk határozottak lenni és 'anyázás' mentesen érjük el az ami jogos elvárásunk, ha viszont ez nem megy (remélem nem fajulnak ide a dolgok), akkor lehet közösen egyéni ügyfélnek megfizethetetlen lakás adásvételre, építkezésekre szakosodott, vérprofi közös jogi képviselőt keresni, ami azért így kényelmesebb... aztán lesz ami lesz... természetesen egyáltalán nem ez a célom, szeretném, ha minden szépen kisimulna feszültség nélkül...
Előzmény: ki24 (500)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.23 0 0 506

Csak egy kicsit lazítás képpen:

 

Aki csak most megy majd egyezkedni, az vigye magával Achmedet, Ö talán segít -) :

http://www.youtube.com/watch?v=1uwOL4rB-go

 

Jó hétvégét mindnyájunknak!

csandra4 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 505
Ha csak a belmagasság körül ekkora a bonyodalom, akkor mi várható később? A részletes tájékoztatóban gyönyörűen vázolva van, hogy milyen profi lakást kapunk. Sajnálom az "első" csapatot, mert Ők, akik szembesülnek először a hiányosságokkal, így a többi csapattag tanul vagy legalábbis megpróbál okulni a dolgokból. Ezért segitenünk kellene egymást, talán együttesen ki tudunk valamit hajtani belőlük, illetve az EU szabvány szerinti minőséghez kellene ragaszkodnunk. Én úgy számoltam, hogy kb. 450e Ft-ra jön ki egy lakás négyzetmétere. Mit mondjak???
martindoc Creative Commons License 2007.11.23 0 0 504
Ja, nem is lesz szükség a fórumra.
Söt, elég lesz egy ébresztöóra az SR1-ben, ami kelti az összes lakót!:-)
Előzmény: Jovanni (502)
Rossing Creative Commons License 2007.11.23 0 0 503

Az ok  ha kicsit késik az átadás mert, nagyobb lesz az "árelőny" (ha van 1általán ilyen) relative olcsóbb lesz. Az "árelőny" ott ugrik, ha a befizetett pénzből nem az valósul meg amit igértek. Vagyis nekik a késés az költségnövekedés és ezt a plussz költséget akarják "behozni" rajtad. Azáltal, hogy a kivitelezés költségeit a minőségen próbálják csökkenteni. Persze ez 2élű fegyver mert ha sokan visszalépnek akkor is megépítik a házakat és akkor is el kell majd adniuk. Később viszont rosszabb "alku" helyzetben lesznek, mert:

1. Lakást meg lehet nézni, nehéz kimagyarázni egy 2,5 m-es belmagasságot és reménykedhetnek,hogy a szomszéd épp ne akkor hallgasson zenét:).

2. Ki nem alkudna ha látja, hogy a fél ház még üres:D.

3. Környéken építenek (és fognak is építeni) még néhány lakóparkot.

Előzmény: ki24 (500)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.23 0 0 502

Azért a hangszigetelésnek (ill. hiányának) lesz egy jó oldala is, nem kell többé fórumoznunk, mert a falakon keresztül tudunk majd egymással beszélgetni...

 

Az általad leírtakkal egyébként teljesen egyetértek, és hidd el, hogy mi sem vártunk luxust, de azért egy TISZTESSÉGES, korrekt munkát, választékot igen.

 

A beírásokat nyugodtan említsd meg!

(ha balhé lesz, közös jogi képviselő sztem is jó ötlet)

Előzmény: ebo1a (499)
waces Creative Commons License 2007.11.23 0 0 501
Ezeket a dolgokat MSZ szabalyozza (most nem keresgeltem sokat, de van par link ahol ki lehet szamolni a kulonbozo dolgokat. Pl <a href="http://down.archicentrum.hu/3/utmutatok/doc/zold.pdf?f_%5Bcegid%5D=3" target="_blank">itt (pdf)</a> )

Bar, ahogy nezem mas epitkezeseknel ott se volt erosseg a falvastagsag:
"Válaszfalak: 10 cm vastag téglafal."

fodem
valaszfal
hangszigeteles
Előzmény: ebo1a (499)
ki24 Creative Commons License 2007.11.23 0 0 500

Az itt leírtak alapján egyre inkább úgy tűnik, érdemes lenne egy ingatlanügyekben járatos jogásszal konzultálni. Ismertek egyet?

Nem hiszem, hogy az lenne a megoldás, hogy szépen mindenki eláll az adásvételi szerződés megkötésétől, mivel az előszerződében rögzítettekkel köszönőviszonyban sem lenne. Inkább költözni szeretnék. Arról nem is beszélve, hogy nem kevés pénzt be is fizettünk már, amit ha csak befektettünk volna ennyi időre pl. a tőzsdén, a profit jóval az infláció felett lenne. Azaz lassan elvész az az árelőny, amit itt annyira hangsúlyoznak a lakásárak kapcsán. :-(

Előzmény: ebo1a (484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!