Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 179

Egy szóval nem mondtam, hogy a wolframelektródás védőgázas módszer fogyóelektródás? Hol olvastad ezt?

 

Ami a porbeles kérdést illeti, ha az a masina és elektródahuzal-tekercs, amit nekem mutattak nem porbeles, akkor engem félrevezettek a boltban, és mea culpa.

Ugyanis egy MIG/MAG géphez megtévesztésig hasonlító masinát mutattak, ami abban különbözött az említettől, hogy nem volt védőgázas, viszont a hozzávaló vas adagolóhuzal egészen másképp festett (és jóval drágább volt) mint a normál.

Kérdésemre azt felelték: ez porbeles huzalos gáznélküli rendszer.

Én is csak néztem, mint a moziban!A pasi szerint hasonló salakkanyag keletkezik hegesztés közben a varraton, mint a rutilos rendszernél.Én meg elhittem neki.

Előzmény: asx (176)
syntax123 Creative Commons License 2007.05.20 0 0 178
Én úgy igyekeztem csoportosítani, hogy mi az elterjedtebb, ismertebb nálunk, plusz plazma. Azért gondoltam, hogy az AWI jobb, mert a hegeszanyag vastagabb, és így talán szebb varratot lehet csinálni. Mindezt persze úgy mondom, hogy nem használtam egyiket sem. Egyébként, ha nincs olyan nagy különbség az AWI, és a CO2 között, akkor miért drágább jóval az AWI, mikor a CO2-nál még van külön huzaladagoló is...
A plazmáról valaki valamit???
asx Creative Commons License 2007.05.20 0 0 177
Ja, és még azt is megnézném, hogy a porbeles huzallal hogyan hegesztesz Corgon nélkül!
Előzmény: rferi (175)
asx Creative Commons License 2007.05.20 0 0 176

"Hát, egy kicsit kevered a CO2 és az AWI hegesztési dolgokat."

 

"Az AWI is lehet CO2, és lehet argon"

 

Egyet tisztázzunk: AWI  németül: WIG (Wolfram Inert Gas) angolul: TIG (Tungsten Inert Gas) hegesztésnél az elektródád a Wolfram, ami ugye nem fogyó!

Ehhez az eljáráshoz a legelterjedtebb gáz az Argon 4.6  (99,996 % Argon) Ezenkívül használnak még: Helargon  (10 % Helium, 40 % Argon, 50 % Nitrogén) valamint Arcal10  (10 % Hidrogén, 40 % Argon, 50 % Nitrogén) gázokat.

 

Ha szerinted az "AWI is lehet CO2" akkor én azt nagyon szívesen megnézném hogyan csinálod, mert én még olyat nem láttam! És ezt most komolyan gondolom!

Előzmény: rferi (175)
rferi Creative Commons License 2007.05.20 0 0 175

Hát, egy kicsit kevered a CO2 és az AWI hegesztési dolgokat.

Inkább úgy csoportosíts, hogy van kétféle védőgázas: a fogyóelektródás, és a nem fogyóelektródás.

A védőgáz pedig lehet inert gáz (CO2), és aktív gáz(argonmix).A gáz milyensége a hegesztendő anyagtól függ, a használt technológia pedig attól, mid van! :)))

Az AWI is lehet CO2, és lehet argon, csak az awinál a hegeszanyagot te adagolod kézzel.

A teáltalad CO2 -nek nevezett pedig a MIG/MAG, I az inert, A az aktív gáz jele.Valójában ezek a fogyóelektródás védőgázas hegesztési eljárások.

 

Van még a teáltalad nem elített fogyóelektródásból egy másik is, ahol nincs védőgáz, a hegeszanyag ún, porbeles huzal, ott a huzal anyagában van a későbbi salakképző, ami megvédi a varratot az oxidálódástól.

Előzmény: syntax123 (173)
syntax123 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 174
Kezdőknek egy komolynak kinéző jegyzet itt

syntax123 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 173
Sziasztok!!!

Örülök, hogy másokat is érdekel a hegesztés, és így bátrabban állok be én is a kérdezők sorába, mint lelkes amatör :)

Eddig egy régi egyszerű állítható hegesztőtrafót használgattam, amivel főként zártszelvényeket, csőveket, hasonló dolgokat hegesztgettem a ház körül. És most rászántam magamat, hogy vegyek egy komolyabb berendezést. Amire használnám, az zártszelvények....., és kasztnizáshoz, kipufogó javításhoz, csináláshoz hasonlók..

Amit eddig sikerült összeszednem a fórumról, leírásokból...:

1. Egyszerű bevont elektródás ívhegesztés (egyen, váltó, hagyományos transzformátoros, kapcsolóüzemű...) : kb 1mm vastagságú lemezektől alkalmazható normálisan (persze, tudom, embere, trafója válogatja:), de vékony lemezekhez nem jó, valamint nekem a fentmaradt salak miatt sem tetszik, plusz munka az eltávolítása...

2. CO2 védőgázas huzalelektródás hegesztés: ami tetszik benne, hogy az egyik kezem szabad marad, olcsób, mint az AWI, de nem tudom, a hegesztés minősége miben különbözik az AWI hegesztéstöl

3. AWI (argon védőgázas, w. elektródás) hegesztés: két kezes:(, talán szebb lesz a hegesztés, legalább is kinézetre, talán jobban adagolható, közel a duplája árban:( a CO2-nál, lehet használni alu-hoz is. (késöbb lehet, hogy szükségem lenne rá)

4. Lánghegesztés: nagy, veszélyesebb az elözőeknél, régi technika, szintén két kezes

5. Plazmahegesztés: sok jót írnak róla, hogy egyesíti több fajta hegesztés jó tulajdonságait,hasonlít a láng, AWI hegesztéshez. Ami még nagyon tetszene, hogy talán a legkisebb mértékben fog kihűlés után torzulni a szerkezet a koncentráltan bevitt hő miatt. Valamint nagy előnynek tartanám, hogy kitünően lehet használni vágásra, így meg lehetne spórolni egy darabolót is.. Viszont semmi gyakorlati infót nem találtam róla hegesztés terén, hogy mégis mennyire alkalmazható...


6. még van pár fajta hegesztés, de azok nem érdekelnek, így nem jártam utána..:(

Szóval ezek közül a CO2, AWI, és a plazma érdekelne egy kis összehasonlítás elejéig. Valaki esetleg használt már plazmát hegesztésre???

Találtam egy ügyes kis szerkezetet, díjakat is kapott pár éve:



Multiplaz 2500M

Egy magyar link itt

Ilyet esetleg használt valaki?


Mint mondottam, az itt leírtak mind csak saját vélemény, anélkül, hogy értenék hozzá, ha esetleg valaki többet tud a dolgokról, az javítsa ki :)
asx Creative Commons License 2007.05.11 0 0 172

Az itteni emailcímedről?

Csak egy visszaigazolás jött, hogy megkaptad...

Ha most rögtön küldesz egy telefonszámot (a neved megvan az emailen) akkor még ma meg lehet beszélni a dolgot!

Előzmény: zacy (171)
zacy Creative Commons License 2007.05.11 0 0 171
Elküldtem....,nem ért oda????????
Előzmény: asx (170)
asx Creative Commons License 2007.05.10 0 0 170

Mikor?

Előzmény: zacy (162)
zacy Creative Commons License 2007.05.10 0 0 169
Szószerinti forditása az hogy karcot indít, de ez lehet mondjuk ivet karcol vagy akár képez,de fordítják ugy is hogy kiinduló vonal, tehát lehet kiindulási ív, vagy elindulási ív...
Előzmény: szocske_ (168)
szocske_ Creative Commons License 2007.05.10 0 0 168

köszi

konkrétan kellene a scratch-re utaló szó, ami megkülönbözteti az egyéb ívképzéstől

1 helyen találtam olyat guglival, hogy ívfogás kontakt módon

ez mennyire lehet autentikus kifejezés? (az 1 db találatból kiindulva félek nem az)

Előzmény: zacy (167)
zacy Creative Commons License 2007.05.10 0 0 167
ívképzés vagy ívfogás
Előzmény: szocske_ (166)
szocske_ Creative Commons License 2007.05.10 0 0 166

sziasztok!

 

Egy hegesztési szakszó érdekelne egy fordításhoz.

Angolul a szó scratch start. Arra utal, hogy ívhegesztéskor a pálcával "megkarcolják" az anyagot, hogy a pálca felvegye az ívet.

Hogy hívják ezt pontosan magyarul?

 

Előre is köszi!

zacy Creative Commons License 2007.05.03 0 0 165

házilag?

 

k*rva nehezen...

Előzmény: F1DO (164)
F1DO Creative Commons License 2007.05.02 0 0 164
Üdv!


A csőhajlítás dolog érdekelne engem is, hogy szépen mondjuk 2-es, 3-as falú csőveket (átmérőre mondjuk 30-40millis) miként lehetne mindenféle szögben (akár 'U-ba' ) szépen halítgatni házilag...
zacy Creative Commons License 2007.05.01 0 0 163
bocs.....mailt  :-)
Előzmény: asx (161)
zacy Creative Commons License 2007.05.01 0 0 162
Az milt megkaptam.....önéletrajzot küldöm....köszi.
Előzmény: asx (161)
asx Creative Commons License 2007.04.28 0 0 161
Szólok, hogy küldjenek neked egy emailt.
Előzmény: zacy (160)
zacy Creative Commons License 2007.04.28 0 0 160

Hali

 

Engem érdekelne, ha leirnád részletesen mi és hogyan is lenne, pl követelmények, bérezés, stb akkor lehet hogy meg tudunk egyezni...

Előzmény: asx (159)
asx Creative Commons License 2007.04.28 0 0 159

Érdekel?

 

Minősített hegesztőket (vagy olyanokat akik meg akarják/tudják csinálni a TÜV minősítést) keres egy cég külföldre, Ausztria/Németország.

Német nyelvtudás előnyben.

Előzmény: zacy (158)
zacy Creative Commons License 2007.04.27 0 0 158

Szia

 

Hogy is van az a külföldi munka?

Előzmény: asx (157)
asx Creative Commons License 2007.04.27 0 0 157

Nem lehet valami sürgős ez a munka neked, ha már 2 hónapja válaszra sem méltattál...

Vagy nem érdekel a külföldi munka?

Előzmény: Saby87 (126)
zacy Creative Commons License 2007.02.27 0 0 156
sziasztok....Co-t vennék komplettan mindennel együtt autókasznizáshoz...üzemkészet...ár és hogy hol van helyileg.... zacy@citromail.hu
erbe Creative Commons License 2007.02.26 0 0 155
30-as cső brutál? 30 cm átmérő???
Mert a 30 mm átmérőjűt, különösen 2-es fallal majdnem szabadkézzel meg lehet hajlítani. Na jó, 1 satu, vagy 1 fatörzs, amin meg lehet támasztani, nem árt!
Nem ok nélkül nem ereszkednek le cégek ilyen "pitiáner" színvonalra.
Előzmény: Izomrambo (154)
Izomrambo Creative Commons License 2007.02.23 0 0 154
Na igen...hova tuntek :)

Mondjuk most is eleg karaj csohajlitokkal dolgoznak egyes cegek...3D-ben beirkalt adatok alapjan...csak hat ugylatom ez nem penz nekik ,hogy egy magamfajtanak hajlitsanak mert eddig 2 cegtol kaptam valaszt...egyik sem tud hajlitani..csak kerdem en akkor miert irta oda a honlapjara?!

Hat legutolso lehetosegnek megjegytem amit mondtal..aztan majd magam hajlitok...csak azert a 30-as cso eleg brutal...lehet ,hogy beletorik a bicskam :)
Előzmény: erbe (153)
erbe Creative Commons License 2007.02.23 0 0 153
Hááát! Valamikor réges-régen, mikor még az Óbudai Hajógyárban dolgoztam, beüzemeltek 1 komoly csőhajtogatógépet. Hidraulikával tekergette az akár 15 cm átmérőjű csöveket, belül csuklós golyósorhoz hasonló szerkezettel követve az ívet. Esélye sem volt a berogyásra. Hova került, vagy hol lehet ilyesmi?
Voltak kimondottan ilyesmivel foglalkozó profi cégek Bp-n.
Egyébként a hidraulikus-sablonos kis csőhajlítókkal (bármelyik nagyobb fürdőszobaszerelvény szakboltban beszerezhető) is meg lehet hiba nélkül hajlítani. Azokhoz is vannak hosszú rugós spirálok, amit a hajlítás helyére befűzve megtartják a falat, majd ki lehet onnan húzni.
Előzmény: Izomrambo (152)
Izomrambo Creative Commons License 2007.02.23 0 0 152
Igen ez igaz....de egy komplett vazat melegen hajlitani az nem eppen a legokosabb ebben az esetben....a 60-as evek ota hajlitottak itthon is gokart vazakat es melegen hajlitva hasznalhatatlanok voltak....mert hasznalat kozben olyan terhelest kap ami ezt nem engedi meg...marmint a melegen hajlitas...

Ha egy 2 centi hosszu hajszalrepedest megfolzotol akkor helyileg ugyan arthatsz vele de a gyakorlat azt mutatja ,hogy a hasznalatban nem erzed negativ hatasat...hiszem csak egy aprocska reszrol van szo....

A masik meg ,hogy ha a cso egyenes reszen vagy a hegesztesi pontoknal kap magas hot az annyira nem problema mert ott ugy sem "dolgozna" a vaz....ott inkabb a szilardsag a lenyeg...ellenben egy szep ives hajlitasnal ahol erosen dolgozik terheles kozben...ott mar problemas ha a ho miatt meroben megvaltozik az anyag szerkezete....

Harmadreszt pedig soha nem a hegesztesnel tornek vagy repednek hanem mindig mashol :)))))


Irtam tegnap 10 cegnek is...majd meglatjuk ki mit lep az ugyben....
Előzmény: erbe (151)
erbe Creative Commons License 2007.02.23 0 0 151
A pálcás gányolás-hegesztgetés semmivel sem árt kevesebbet a szerkezetnek, mint a melegen hajlítás, vagy ha kicsit belapul hajtás közben az ív. Egyébként az ipari csőhajlítások sem az esztétika mintapéldányai. Sok esetben szabályosan géppel nyomják meg az ív külső oldalát, hogy könnyebb legyen hajlítani. Szétszedsz 1 autóülést, nézd meg a csőváz hajtásait.
Egyébként a csőszerelők nem a precíz munkájukról híresek. :-(
Előzmény: Izomrambo (150)
Izomrambo Creative Commons License 2007.02.22 0 0 150
Na hat elveszitek a kedvem bakker :) Pedig en csak hajszalrepedeseket akartam befoltozni :)))

nagyon keveset volt hasznalva....kompletten 5 e Ft-ert vettem egyebkent...gondoltam ezeket a 2 mm-es falvastagsagu csoveken levo repedeseket jol meg tom majd hegeszteni..bar meg nem probaltam de majd kiderul...

akkor a vizes-gazos-futos csoves dolog ki van love..

valami jobb otlet esetleg?
Előzmény: BreakDown (149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!