Keresés

Részletes keresés

Sestakert Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218630
hallaignác Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218629

Ha..            nem gyaláz meg minket a Kaposvár.

haha..         nem aláz meg a Paks.

hahaha...     nem picsáz ki a ZeTe.

Bruha...       ha a Ferencváros, a Fehérvár, a Mezőkövesd és a Felcsút ellen megszerezhető 27 pontból nem csak hármat szerzünk, akkor igen, jobb lenne a hangulat, de nem változott volna semmi.

Előzmény: Droli2 (218625)
Mapé Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218627

Tud azért a Mezőkövesd érdekesen szerepelni főleg hazai pályán, vereség a Zetétől és most. Igaz bennünket kétszer is megvert a Kövesd. Holnap már kieső helyen fogunk állni.

Imrikfalva Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218626

Jó, de olyan nagy szorzót adtak az ellenre...

Előzmény: Droli2 (218625)
Droli2 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218625

Egy érdekesség: ha mindhárom alkalommal megverjük a tökutolsó Kaposvárt, most 39 pontunk lenne, és arról beszélgetnénk, hogy csak 1 ponttal vagyunk elmaradva a negyedik helytől... és ehhez nem a Fradit vagy mondjuk a Videotont kellett volna megverni, hanem a szinte mindenki által megvert Kaposvárt, ebből kétszer hazai pályán.

 

Kicsit más lenne a hangulat, úgy, hogy kb. nem változott volna semmi.

Droli2 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218624

Így oké, illetve nem oké. 

Előzmény: hallaignác (218623)
hallaignác Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218623

Távol álljon tőlem, hogy Vitelkit megvédjem. Ferenczi sérülés miatt jött le. Szünetben próbálgatták, hogyan bírja a terhelést, az utolsó pillanatban döntötték el, hogy nem folytatja. Az persze kérdéseket vet fel, hogy miért Kusnyírt kell mindenhova rángatni, ráadásul Csőszt tenni a helyére. Tudom egyedül Szatmári maradt védőként a padon, de az sem miattam volt.

Előzmény: Droli2 (218622)
Droli2 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218622

Ezt tegnap Vitelki rontotta el a félidei cseréjével. Lehozta Ferenczit, aki ismert hiányosságaival együtt is azért megélt a Kaposvár térfelén, és a Kaposvár is kénytelen volt figyelni rá, ezért nem tudott úgy kibontakozni. Kusnyírt meg hátravitte, amivel kivette az egyetlen futó védekező középpályásunkat (mivel Haris már korábban megsérült), ráadásul nem is igazán találta a helyét ott. Létrejött a statikus középpálya Tőzsérrel és Csősszel, akik nyomozó szerepkörben tetszelegtek, azaz mindig csak az esemény megtörténte után értek oda. Semmi csoda nem volt abban, hogy a második félidőben így feljött a Kaposvár. 

 

A másik amit nem értek, hogy a felpasszok miért nem mennek? Rossz volt nézni, a védők felpasszolták a labdát, amit a középpályások - mögöttük a védővel - szinte rögtön elvesztettek. Nem tudták levenni? Vagy erős volt a passz? Elég komoly technikai problémákra utal ez. 

 

A keret jó része nem NB1-es, hanem inkább NB1 cserepados színvonalú (onnan is jöttek amúgy az új igazolások). A tavalyi kifutott eredmény annak volt köszönhető, hogy ment Bódinak és Tőzsérnek, szabadrúgások, stb, idén ebből semmi sincs.

 

Változtatni kell, különben NB2 lesz. 

 

 

cassano71 Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218620

Elég kézenfekvő Kondás "következő állást kaphatom" Elemér. Tegnap ott ült a VIP-ben egyébként.

Előzmény: JuveFan1897 (218617)
hallaignác Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218619

Elbasztam a matekot, de a kérdés maradt.

Előzmény: hallaignác (218618)
hallaignác Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218618

Vitelki Zoltán 12 meccs, 3 győzelem, 3 döntetlen, 6 vereség, 14-17 gólkülönbség, 9 pont.

 

Ugyan kivel lehetne itt mellényúlni?

Előzmény: JuveFan1897 (218617)
JuveFan1897 Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218617

Vitelki out, Kondás in. DVSC out?

ctvi Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218616

Erről minden bántó szándék nélkül idézném Hofi Gézát:

"Mama! Ha ébren van, ne álmodjon, az Istenit neki! Ez itt a hírek, nem pedig a kívánságműsor!"

Előzmény: OnlyLoki (218615)
OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218615

Pusztán képzelet szintjáén, az nagy show lenne, ha mondjuk Gattyán, Bige és még valami nem NER kompatibilis milliárdosok kezébe kerülne a klub, megnézném egy-két NER kompatibilis klub vezető arcát! :D

kefefoci Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218614

Még mindig nem rúgták ki Vitelkit ?  NB II-re jó lesz

losik Creative Commons License 2020.06.06 -1 2 218613

Hát, hát...

Mindenki valami pozitívat vár tőlem, így azzal kezdem. Végre pontot szereztünk a Kaposvár ellen. Bandinak két meccs alatt sem sikerült, Vitelkinek viszont egyből... 

Na jó ez egy gyenge poén, nehogy komolyan vegye valaki.

 

Szörnyű volt ez a tegnap. Az elején elég korán találtunk egy gólt, aztán még próbálkoztunk, de egyre lassabban. Így nem jött a második. Emiatt egyre jobban görcsöltünk. A második félidőben meg pláne. Törvényszerű volt a vége...
Lehetne fogni arra is, hogy kétszer kellett átszervezni a csapatot, de ez sem lehet kifogás.
Pedig Vitelki nem indított rosszul, én a felkészülés alatt is sok jót hallottam. Keményebb, hajtósabb edzéseket tartott állítólag, és a játékosok is partnerek voltak benne. Az első meccsek jók is voltak, aztán valami megtört. Ez, meg az, hogy ezek a játékosok tavaly bronzérmet szereztek, szerintem azt jelenti, hogy mentálisan, fejben vannak a gondok. Viszont ezt is kellene tudni kezelni egy edzőnek. Ha nem, akkor viszont...
Kell valami ami felrázza őket ebből az egész állapotból. ÉS bár nem vagyok híve a fenyegetőzős, felkérdezős, "anyázós" dolgoknak, de ez a tegnapi meccs utáni dolog remélem segít. Vagy jót tesz nekik ez a "seggberúgás", vagy még nagyobb görcs lesz. Viszont akkor vége. Az újpesti meccs most még fontosabb lesz. Ha kikapunk, akkor.....Sőt igazából a tegnapi -2 pont miatt nyerni kellene..

Nem akarok személyeket kiemelni, megtette itt már sok mindenki, de azért az is nonszensz, hogy egy Nagy Sanyi a három meccs alatt egy bravúrt sem mutat be. Tegnap is két nagy helyzet volt, egyszer a gólvonalról kellett a védőknek menteni, a második meg a gól volt. Nem akarom a nyakába varrni egyik meccset sem, de ez tény, hogy semmit nem tett hozzá.

Szima: Továbbra is lehet mondani, hogy "el lehet menni", de ki lesz utána? Van jelentkező? Vagy hogy gondolja bárki is? Majd a város? Vagy ki? Nincs senki, és ez még félelmetesebb. Lehet jönni itt a két kaszinóval, de Garancsinak már öt vagy hat van, (plusz a Mol ugye mint szponzor), és ezzel együtt még a Vidi sincs sehol se a Fradihoz képest.

Tegnap én is kidühöngtem magam, és mondtam, hogy nem megyek többet, de akkor is. A kiesés nem fog rajtunk segíteni, szóval bent kell maradni. Ehhez meg szükség van ránk is. Tegnap remélem megkapták a fiúk amit meg kellett, innentől szerintem össze kell fogni mindenkinek, akinek fontos a Loki. Így is lesz egy csomó károgó, de mi szurkolók legalább ne álljunk be ezek közé, most, hogy gáz van. 3-4 naponta jönnek a meccsek, és muszáj a vonal felett maradnunk.

Imrikfalva Creative Commons License 2020.06.06 -1 1 218612

Itt is van: szőlőgyuriék szerint az ultrák beakartak nyomulni az öltözőbe: http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-a-duhos-loki-drukkerek-kerdore-vontak-csapatukat-2765945

Sheverush Creative Commons License 2020.06.06 -1 1 218611

Kell a fszomnak ilyen kaliber...

De hálistennek nincs is iilyen önjelölt. A megyének egyetlen államtitkárra futja csak az ITM-ben.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (218606)
Sheverush Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218610

Jó, szóval mégis írok számokat, aztán javítson ki, aki jobban tudja. plíz. Még asszem az esés előtt 2016-2017-ben összesen 220 millió volt a Loki része. (Ezt onnan tudni, hogy volt egy vita a közgyűlésen - Szima nem akart csak 24%-ot fizetni a 40% helyett, mert papíron ennyire csökkentették a Loki részét a konzorciumban, de az osztaléknak 40-nak kellett volna maradnia) - azaz két év alatt összesen keletkezett 660 millió nyereség. Az évi 220 Szimának és 110 millió a Lokinak - ez szerintem azóta csökkent, és az idén egyszerűen nem lesz. De ebből 100 milliókat betenni nagy truváj lenne. És lássuk be, lehet, hogy a kaszinókban eltűnhetnek pénzek, de én még alig láttam oda embert bemenni - nekem még az is szép teljesítménybak tűnik, hogy 330 milla hasznot hoznak egy évben... Kizárt,hogy ez nagyságrendileg nagyobb lenne.

Amúgy itt egy forrás, meg lehet böngészni a pénzügyi beszámolókat. 

https://www.dehir.hu/debrecen/nem-fizetnek-annyi-osztalekot-a-kaszinos-cegek-a-lokinak-mint-kellene/2018/04/26/

 

Más. Az ugye megvan, hogy ha Szima koncessziója ugrik a kaszinóknál - és nem tudom, figyeltétek-e, de most módosítanak törvényt, hogy Garancsinak több lehessen, mert megörökölte Vajna kaszinóit is, szóval még mindig nem laktak jól a zsírunkon a kisgömböc döbrögik), szóval akkor a Loki része is ugrott, ugyanis EGYÜTT pályázott Szima és a Loki a koncesszióra? És jelentkező azért lenne, a törvényi szabályozás meg - itt inkább befejeztem...

Előzmény: Té (218602)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218609

A másik fajtalan, a szőllőgyuri bizonyára bedobja ezt a sztorit az országosba perceken belül...

Előzmény: Imrikfalva (218608)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.06.06 -1 1 218608

Érdekesek ezek a képek: a szurkolók többsége maszkot visel, amit ugye a gecifidesz pár hónapja még súlyosan büntetett...

A kordonon belül álló buzik közül  viszont kivétel nélkül senki sem visel!

Előzmény: Imrikfalva (218605)
Creative Commons License 2020.06.06 -1 0 218607

Nem éppen friss cikk, de azért tanulságos: https://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2017/05/18/egyre_tobb_penz_omlik_a_kaszinokba_az_allamhoz_meg_egyre_kevesebb/

 

Az a 40 vs. (asszem) 24% is egy érdekes történet volt, remekül bemutatta, hogy miképpen viszonyul a DVSC-hez...

 

A legjobb persze az lenne... :-)

 

Mivel nincsenek piaci viszonyok, nem lehet piaci tulajdonos sem.

Előzmény: Sheverush (218604)
Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218606

Szíjjártó most kapott érmet a döntő után, csak úgy, Kósa is kapott régebben ( elvileg a város nevében vette át ).
Ilyesmi kaliber kell, különben semmi esély komolyabb dolgokra.

Ez lehet tényleg az NB2-ben jöhet csak el ( teszem hozzá ott is komoly pénzek mennek már pld: NER lovag a Vasas élén, Mészáros veje a Haladás élén, Püspök elvtárs Szegeden, már nyíltan NB1-ről beszél, stb - stb. )
Az NB2 sem egyszerű már.

Még a végén a Bandi - Elemér rivalizálás kicsúcsosodik az NB2-ben egy DEAC - Loki versengésben.
Esküszöm, ha így lenne, jobban érdekelne amúgy mint mondjuk egy Felcsút vagy Mezőkövesd elleni valami.


Előzmény: Sheverush (218604)
Imrikfalva Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218605
Sheverush Creative Commons License 2020.06.06 0 3 218604

Lehet. Nem értek a pénzügyekhez ezért nem írok számokat, pedig böngésztem én is a jelentéseket, és nekem is úgy tűnt, hogy volt egy nagy esés, meg előtte egy vita a 40%-ról meg a 25%-ról... De itt nem sokszázmillióról van szó akkor sem, és pláne nem az idén.

 

De te nem piaci tulajdonost akarsz, hanem egy milliárdos szurkolót, akinek elment az esze. 

Előzmény: Té (218602)
Creative Commons License 2020.06.06 0 0 218603

Az mellette szól, hogy ismeri a csapatot, de azért abban is lenne kockázat, vezetőedzőként még nem mutatott semmit. 

Előzmény: Sheverush (218600)
Creative Commons License 2020.06.06 -2 0 218602

Ne légy már naív, egy dolog, hogy mennyit vall be és egy másik a valóság. Emlékszem egy pár évvel ezelőtt egyik évről a másikra, az egyik kaszinójában harmadára, a másikban felére csökkent a bevétel. Teljesen hihető...

Most így hirtelen nem találtam rá forrást, hogy be vannak-e kötve a NAV-hoz, az biztos, hogy sokáig nem voltak, hiába próbálkozott Varga Mihály, Vajna erősebb volt. Lehet, hogy még a mai napig sincsenek.

Előzmény: Sheverush (218599)
OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.06 0 2 218601

Debreceni központi média, mit vársz tőlük? Este 10-kor már nem tudják engedélyeztetni egy ilyen kényes téma megjelenését a helyi párttitkárokkal főszerkesztővel.

Előzmény: Mapé (218579)
Sheverush Creative Commons License 2020.06.06 0 1 218600

Bücs Zsoltot a kispadra! Vezetőedzőnek!

Amíg ő itt volt, nem voltak mentális gondok, ismeri a keretet, mindenki szereti.

Sheverush Creative Commons License 2020.06.06 0 5 218599

Nem akarom nagyon védeni Szimát a kelleténél jobban, amit OnlyLoki leírt pl a klubmodellről, az sajnos igaz, de a kaszinók nyereségének 40%-a a Lokié. Ebből ki lehet számolni, hogy mennyi az ő nyeresége - nem olyan sok. (És ezek a gépek már be vannak kötve a navhoz, ez nem olyan, mint régen, amikor jól tudjuk, hogy becsületkassza volt minden gép, mindenki annyit adózott le, amennyit akart...) Azaz valahogy ki lett alakítva a szisztéma, hogy muszáj beletennie - és ennél többet ő nem akar/tud. Szerintem más se tenne be ezen felül.

 

A tulaj nem attól tulaj, hogy évről évre önti bele a 100 milliókat. Ilyet nem találsz itthon, és görög milliárdos se jön ide, meg csengeri örökösnő se, fel kéne ébredni. Egy tulajdonos úgy működik, hogy befektet és utána még ki is vesz, vagy legalább növekszik az értéke a cégnek. Ez a NER-ben nem megy, itt kapitalizmus nyomokban sincs, közpénzből meg állami vállalatok pénzéből (ami ugyanaz) megy a show. Még a közvetítési díjakat is a közpénzen tartott köztévé adja.

Előzmény: Té (218593)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!