Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.13 0 0 367

Igen elnéztem,nálam mérföld/óra volt beállitva.Tehát 17100mph/h.

Előzmény: manitounickfree (366)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.13 0 0 366

a 17.000 jó lesz 27.000km/h-nak is :)

Előzmény: Törölt nick (356)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 365

Nincs ezekkel semmi baj, az eszköz ennyit tud, a maxot kihoztad belőle.

A Sony esetében az 1200 mm az ekvivalens fókuszhossz. Ez azért lényeges, mert a Holdkorong képének nagysága a szenzoron mindig a fizikai fókuszhossznak megfelelő lesz. Az ekvivalens fókuszhossz az csak a kisfilmes méretű szenzoron szükséges fókuszt adja meg, hogy a két cucc azonos látószöggel fotózzon. Így 215 mm fókuszhossznak megfelelő méretű kép keletkezik a szenzoron jelen esetben.

Előzmény: syssy48 (363)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 364

grrrrrr, a méretezés miatt teljesen élettelen képek:(

Előzmény: syssy48 (363)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 363

Ha már ilyen szépen.........:)  Pár nappal ezelőttiek, illetve tegnapi  : ez nikon 300mm

 

   ez sigma 600 mm

 

  ez vágás nélküli sony 1200mm és ez telihold:)

 

Előzmény: telescoper (355)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 362

sony bridge gép, 1200 mm vagyis a 24 mm-hez képest:)

Előzmény: Fehérpárduc (359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 361

Bridge gépről beszélünk. 27mm-hez képest. Egyébként 30x a max ami ha jól tudom 810mm.

Előzmény: Fehérpárduc (359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 360

Óraművel,ami követi a föld forgását,és a kijelölt célpontot..Csikhuzos ISS-m van de az nem ilyen látványos a panelházak között.

Előzmény: Törölt nick (358)
Fehérpárduc Creative Commons License 2014.08.12 0 0 359

mi az hogy 50x-es zoom? mihez képest? hány mm?

Előzmény: Törölt nick (358)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 358

Viszont 410km magasan, nagyjából 1000km-re tőled. 50x zoom sok, viszont 15-20x-oson meg lehet próbálni, de manuális beállítással. Mire beállítja, fényt mér, fókuszál és még az expo idő is, szóval semmi nem lesz belőle. Esetleg úgy,ha közben követed, de ilyet kézből lehetetlen.

Ezeket mivel és hogyan fotózhatták? Valami félkomoly teleszkóppal?

 

 

Az alábbit például ezzel:

- Nikon D7000

- Orion 10" Dobsonian

- 2x Barlow lens

Előzmény: Törölt nick (356)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 357

Azt figyeltem élőben a neten,h francia nyugati határátol 5 perc alatt ért ide..ez őrulet....Nézem az X-aktákat,sziasztok

Előzmény: syssy48 (345)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 356

Egyertelmű...17000km/órával megy ...ide több kell.Maradok a Hold-repulő párosnál...

Előzmény: syssy48 (345)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 355

Megegyeztünk, várom.

Előzmény: syssy48 (354)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 354

Neeeeem! A jót és szépet sosem szabad levenni!:):) este talán.......

Előzmény: telescoper (353)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 353

Akkor inkább levetetem ezeket innen. Szóval lássuk!

Előzmény: syssy48 (351)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 352

Egyet azért el kell, hogy ismerjek! A szuperhold dumának van olyan hatása, hogy az emberek közül sokak ennek hatására emelik fel egyáltalán a fejüket a Hold irányába. De az égbolt iránti érdeklődést azért mégis inkább valami normálisabb módon kellene felkelteni szvsz.

Előzmény: syssy48 (350)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 351

Akkor én már fel sem rakom a kis 600 mm-rel készült holdamat:( ezek szebbek:(

Előzmény: telescoper (349)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 350

Jólvanna:) ez igaz! De úgy jobban hangzik, nem?:D:D:D

Előzmény: telescoper (348)
telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 349

Legyen olyan kép is, ami nem teleholdkor készült.

 

 

telescoper Creative Commons License 2014.08.12 0 0 348

És hol van itt a szuperhold kifejezés? A csillagászok nem használják ezt a kifejezést, a csillagászatban ez a fogalom ismeretlen.

Előzmény: syssy48 (344)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 347

Még szerencse, hogy nem ementáli, bár úgy még érdekesebb lenne:)

Széééépp!

Előzmény: manitounickfree (346)
manitounickfree Creative Commons License 2014.08.12 0 0 346

guriga sajt

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 345

50x zoommal is csak alig felismerhető valami. De szép fényes:)

Előzmény: Törölt nick (341)
syssy48 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 344

Most nem értek veled egyet. Magyar Csillagászati Egyesület:  augusztus:

 

10.  20óra Telehold (a Hold a Vízöntő csillagképben), a 2014-es év legnagyobb teleholdja.

Előzmény: telescoper (343)
telescoper Creative Commons License 2014.08.11 0 0 343

Ez nem szperhold, csak normál. Tele van a hócipőm ezzel a firkászok által kreált marhasággal, hogy szuperhold.

 

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 342

Próbáld meg éjszakai felvétel módban, csak úgy meg nehéz megkeresni. Vagy videót csinálj, és abból vágj képeket. Ne te:):):) Ja és ha véletlenül be lenne kapcsolva, a digizoomot kapcsold ki.

Még van rá pár napunk:)

Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 341

Nekem is hasonló pacák vannak,ki is töröltem,mert minősithetetlen.Sony HX 200V.Sorozatfelvétellel.Szerintem már a fokuszálás sem jó,pedig 4X10 sorozatot löttem rá.Kétlem h ilyen géppel lehet viszonylak kivehető képet lőni róla.

Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 340

Nekem ilyen lett 2,5x zoommal:

Sony ILCE3000k, 18-55mm kitobi, élesség végtelenen, 4/5 expo time, ISO 400, f5,6

Előzmény: Törölt nick (339)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.11 0 0 339

Én láttam,löttem mint az orosz,de csak fénypaca:(10kép/mp-el.Majd legjözelebb.

syssy48 Creative Commons License 2014.08.11 0 0 338

Pont befelhősödött nálunk. Na majd 10 után talán.

Előzmény: Törölt nick (331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!