Keresés

Részletes keresés

boszton Creative Commons License 2000.04.12 0 0 37
Valóban, de ha még a felelősség legkissebb morzsája se vetődhet rám, akkor se akarok azzal a tudattal élni hogy tragédiát okoztam. Amikor azt mondtam hogy nem akarok vezetni akkor elsősorban arra gondoltam, hogy a közlekedési morál kényszeríti az embert arra hogy az alapvető biztonsági megfontolásokat figyelmen kívül hagyja. És ha ebből fakadóan bármi bekövetkezik, azért én vagyok a felelős. Tehát elsősorban a következményektől tartok és nem a sebességtől, ami természetesen környezetfüggően biztonságos vagy veszélyes. (Még az is meglehet hogy holnap is autóval megyek dolgozni, de az biztos hogy soha többet nem fogok úgy vezetni, mint ahogy.)

A megoldás a falvak esetében is az lenne, ha több normálisan használható út épülne. Például a távolsági forgalom autópályákra terelése, vagy sok-sok autóút építése, ami gyalogosforgalomtól elzárt. A jelenlegi megoldás hogy országos főútvonalakon minden falunál 40-el lehet menni (és minden szilvafánál van egy falu) csak előidézi az ilyen tragédiákat. A megoldás a gyorsforgalmi utak lakott területen kívülre vezetése. Ha például lett volna egy Esztergom-Visegrád-Budapest autópálya vagy autóút, akkor ez a tragédia sem következett volna be. Városokban a megoldás a magas minőségű és megbízható tömegközlekedés. (Amíg nem lehet felférni a villamosokra, és a buszok félórákat késnek, addig nem lesz számottevő az autósok tömegközlekedésre való áttérése.)

boszton, aki nem tud nem a topikra gondolni.

Előzmény: ZöPö (35)
ZöPö Creative Commons License 2000.04.12 0 0 36
Na igen, pl. a 4-es! Hogy útálok ott vezetni, pedig szívemnek kedves helyekre szoktam arra járni!

Ilyen volt a Todesstrecke, a Halálszakasz az M1-en is, amíg nem volt végig autópálya.

Előzmény: berku (16)
ZöPö Creative Commons License 2000.04.12 0 0 35
(Majdnem) mindannyian vezetünk a megengedett sebesség felett. Szerencsére azt a forgalomszervezők is felismerik, hogy nem biztos, hogy a merev "50 km/h" az ideális és optimális megoldás. Majdnem leírtam az Árpád-hidat példának, de az most nem igazán lenne jó. :-(

Vannak viszont olyan helyek, ahol valamilyen kérlelhetetlen állhatatossággal kellene kényszeríteni és ellenőrizni a betartását. A falvakon átvezető kétszer egysávos főutak, például... :-((

Előzmény: boszton (34)
boszton Creative Commons License 2000.04.12 0 0 34
Kedves MGPB!

Ha ez ér bármit is, sírtam a kis angyalaidért.

Gyakran vezetek és gyorsan is szoktam menni. Nem teszek őrültségeket de rádöbbentettél hogy ez sokkal kevesebben is múlhat mint a Te esetedben. Nem tudom hogy holnap reggel lesz-e erőm beülni a kocsiba. Még mindig remegnek a kezeim...

Ha bármiben segíthetek, csak szólj.

boszton

Előzmény: MGPB (28)
medwe Creative Commons License 2000.04.12 0 0 33
szörnyű
egyelőre nem találok szavakat
csak az indulatok...
runaway Creative Commons License 2000.04.12 0 0 32
Ha tudunk valamiben segíteni, szólj.
Előzmény: MGPB (28)
banya Creative Commons License 2000.04.12 0 0 31
zizi Creative Commons License 2000.04.12 0 0 30
MGPB Creative Commons License 2000.04.12 0 0 28
Köszönöm, hogy sokan kifejeztétek a részvéteteket, ismeretlentől-ismerőstől jól esik. Azért azt fontos tudnotok, hogy nem azzal a szándékkel írtam le az eseményeket (nem volt könnyű), hogy magamat sajnáltassam. Inkább azt szeretném elérni, hogy néhányunk fejében megfoganjon a gondolat, hogy nem úgy vezetünk, nem úgy élünk, ahogy kellene. A másik célom, hogy találjak olyanokat, akik akarnak és tudnak tenni valamit azért, hogy ne történjen meg ugyanez máskor, máshol. Az eredményekről majd hamarosan írok.
pipi Creative Commons License 2000.04.12 0 0 26
chinese Creative Commons License 2000.04.12 0 0 25
Őszinte részvétem.
Zaturek Manfred Creative Commons License 2000.04.12 0 0 24
Mélyen átérzem a tragédiát - nekem is két hasonló korú unokám van (nemZaturekként).

Az ide író olvtársakat pedig kérem, hogy ezzel a témával ne viccelődjenek - adott esetben ráadásul nem álnickról, hanem egy közismert régi Tasztalos testvérének a gyerekeiről van szó.

Részvétem.

Macskafajzat Creative Commons License 2000.04.12 0 0 20
:(
mucus Creative Commons License 2000.04.12 0 0 19
Őszinte részvétem, sok erőt és kitartást kivánok nektek ezután!
Havária Creative Commons License 2000.04.12 0 0 18
Rettenetes. Őszinte részvétem... és kívánok sok erőt az újrakezdéshez. Azt hiszem engem csak ez mentene meg az őrülettől.

Havária

timon and pumbaa Creative Commons License 2000.04.12 0 0 17
felfoghatatlan...
az ember nem talál szavakat!
berku Creative Commons License 2000.04.12 0 0 16
Nagyon, nagyon sok erőt kívánok Nektek...
Épp tegnap hallottam egy külföldön (ismerős családjában) történt esetet, ahol egy részeg sofőr miatt az öttagú családból csak egy ötéves kisfiú maradt életben...
Tehetetlen dühöt érzek az ilyen felelőtlen barmokkal szemben, kétlem, hogy lehet tenni vmit a kivédésükre.
Mi a 4-es úton közlekedünk rendszeresen, az ötven km alatt mindig látunk legalább öt autóst, aki felelőtlenül előzget, sokszor utolsó pillanatban úszva meg az ütközést.
topp Creative Commons License 2000.04.12 0 0 15
őszinte részvétem
nobodybuilder Creative Commons License 2000.04.12 0 0 14
jaj, istenem
amikor a vasárnapi híreket hallgattam, "csak egy hír" volt ez is (ne értsetek félre), így olvasni egészen más. nincsenek gyerekeim, még nem tudom, hogy milyen érzés, de azt hiszem beleőrülnék.
Lisette Creative Commons License 2000.04.12 0 0 13
Szívszaggató érzés még olvasni is ezt a tragédiát. Nincs ember itt, aki ne érezne veletek együtt. Kívánom nektek, hogy ez után a szörnyű katasztrófa után talpra tudjatok állni! Őszinte részvétem.
runaway Creative Commons License 2000.04.12 0 0 12
Azt hiszem,ha rajtunk múlna, nickenként adnánk össze az erőnket, hogy segíteni tudjunk.

Kedves MGPB, nagyon sajnálom.

csepp Creative Commons License 2000.04.12 0 0 8
Ma már másodszor sírok,
értelmetlen, felfoghatatlan halál miatt.
A Readers Digestben van egy cikk egy anyáról, akinek a lánya rákos volt, meghalt, a férje pedig szívrohamot kapott a lány emlékére rendezett futóversenyen.
Még leírni is szörnyű...
Nagyon sajnálom.
Részvétem.
Calliope Creative Commons License 2000.04.12 0 0 7
Ez egyszerűen rettenetes!!!
(Ahogy olvastam, elszorult a torkom.)

Kedves MGPB, Veled (Veletek) érzek nagyon!

Missy Creative Commons License 2000.04.12 0 0 6
Kedves MGPB
csak annyit tudok mondani, nekem is potyogtak a könnyeim, amikor elolvastam...
őszinte részvétem
fabika Creative Commons License 2000.04.12 0 0 5
Kedves MGPB!
Legmélyebb részvétem. Én nem tudnám eszelős harag és önbíráskodás nélkül feldolgozni, ha velem történne ilyen. Eszemet venné az indulat...nem tudok értelmes tanácsot adni, csak banalitások jutnak eszembe.

kockasfulunyul Creative Commons License 2000.04.12 0 0 4
Én erre mondeni se tudok semmit. Csak potyognak a könnyeim.... nagyon sajnálom.
Előzmény: MGPB (-)
rice Creative Commons License 2000.04.12 0 0 3
.
Laci Creative Commons License 2000.04.12 0 0 2
Hát erre nem nagyon lehet mit mondani. Remélem sikerül majd még valahogy az életetekben megtalálni a boldogságot, és megvígasztalódni egy ilyen után.

Rendkívüli módon sajnálom.

illus Creative Commons License 2000.04.12 0 0 1
Kedves MGPB!

Nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy őszinte részvétem.

DrDexter Creative Commons License 2000.04.12 0 0 0
Szörnyű dolog, őszinte részvétem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!