Tavaszi gyom, talán piros árvacsalán, eltűnik magától pár hét múlva. Hormon bázisú növekedés szabályozó. A gyomirtó csak a növekedésben lévő gyomokra hat igazán, de ott is kell pár hét mire kipusztítja a növéynt, addig csak tekeredik, torzul és ronda lesz mire elszárad. Ez már virágzádban van nem növekekdésben.
A füvet meg nem viszi a gyomstop, egyébként egynyári perje.
Lenyírtam múlt pénteken az októberi vetésű füvet a 3. alkalommal, vasárnap pedig lefújtam Sirius gyomirtóval (2,4D) Szerintetek a gyomirtózás után 4 nappal már levághatom újra? Felszívódhatott ennyi idő alatt rendesen? Mert elég nagy megint és ráférne a nyírás.
Van egy olyan ismerősöm, akinek a tavaj ősszel lerakott gyepszőnyege tele van lótücsökkel. Talált otthon pár zacskó Galitiont, és azt vetné be ellenük.
Azt szeretné megtudni, hogy a mostani (éjszakai) hőmérséklet ideális-e már a kiszóráshoz, vagy várnia kellene-e még további melegedésre.
én a szellőztetés után végig szoktam menni a fűnyíróval is, mert összeszedi a maradványokat.
A műtrágya bogyók elszórása után én úgy tudtam, hogy kötelező a belocsolás, ezért én mindig belocsoltam. Ezt követően 3-4 nap múlva én nyírtam már és nem szedte fel, megtapadt a fű tövében a bogyó.
Szellőztetés utáni nyírásra gondolom semmilyen szabály nincs. Vasárnap szellőztettem, ma nyírni akarom.
Ja még egy kérdés, ami eszembe jutott (de lehet hogy tök hülyeség): A vasárnap elszórt műtrágya bogyók még látszanak, mert nem nagyon volt eső és az öntözőrendszer is ki van még kapcsolva. Ezeket a bogyókat a fűnyíró nem szippantja fel?
Jó, hogy említed, azt hiszem, Vakond Úrral még lesz pár körünk... Bár most beköltözött a tujasor alá - ha ott is marad, akkor egyezkedhetünk. De ha megint kijön a gyönyörű (:-o) pázsitomra, akkor bedühödök (és akkor az lesz, hogy jóóóó dühös leszek).
Szerintetek nagyon brutál lenne, ha 2 hét után ismét végigcsapatnám a füvet a rugós szellőzetővel? Csak most merőleges irányban az előzőre, és egyből menne is közé a felülvetésre szánt mag + locsolás ezerrel. EZ ugye legutóbb kapacitás és fűmag hiány miatt akkor és ott kimaradt... Vagy menjen így, ne foglalkozzak véle?
Műtrágyából már semmi sem látszik, 2 hét alatt eltűnt a földfelszínről, nagyban hozzá segített a legutóbbi nagy zuhi...
Amiről Tsunami írt az a Trifender WG, annak valójában annyi a dózisa, amit írt.
Viszont aki most vesz trifendert, annak WP-t adnak már, aminek a dózisa már csak 10-20 g/100m2 indításkor, utána pedig 5-10 g/100m2, ugyanis változtattak a gombák számán, több van ugyanannyi menyiségben, mint régiben volt.
Most lenne az első nyírásom idén, viszont lazítani/szellőztetni akarok. Milyen sorrendben "egészségesebb"? Előbb szellőzetés/lazítás utána nyírás, vagy fordítva?
ilyesmikre gondoltam, akár felsorolás szinten is mint az utolsó sorodban írtál, jöhet még, aztén majd utánanézek és kérdezek :) nálam a kegnagyobb probléma a kicsi de zárt tér, mindenféle gombabetegség megvan nálam :) aztán van ami kirúgja magát, van ami meg nem bírja, hajlok affelé, hogy azutóbbiakat egyszerűen likvidálom.....