Keresés

Részletes keresés

Mary85 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6193
Az nem sok egy kicsit egy nyúlért?
Előzmény: G.Zoli (6180)
konaking Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6192
Köszi mindenkinek az árakat, holnap kiderül, majd pár pohár pálinka közben megalkuszunk.  : ))

konaking Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6191
Micsóóda? Ennyiért már lovat is lehet venni. : ))

Előzmény: G.Zoli (6180)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6190

Szép nyulakt választottál! Remélem eredményes leszel és sikerül őket a kívánatos mintával eredményesen szaporítanod.

 

Patkányproblémákra tanácsok:

http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/publication/info/20060412143611667000000758.html

 

A jelenlegi kutya is hajtja őket, de éppen ott vannak ahol kutya nem mehet. Pont azért, mert a szomszéd vályog alsóépületébe beásná magát. Ő egy keverék. De majdnem hoztam egy jagd terriert. Viszont mondták, hogy az a nyulakat a ketrecből is kiszedi mert gyakorlatilag egy vérengző fenevad. Egy született gyilkos. Így nem kértem belőle.

Nekem a nyulak mellé egy nyugis kutya kell. Mert néha megszöknek ám! Hát a mostani ha nem is nyugis, de már "kipofoztam" belőle a nyúlgyilkolást. Összefogdos mindent ami mozog (légy, darázs, cserebogár, sün) de a nyulat nem bántja már. Meg a csirkéket sem szerencsére.

Előzmény: Spöci (6187)
förike Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6189
Az egyik ismerősöm ma vett Német lepketarkákat 6 nőstényt és 2 bakot!Nagyon szépek!
Spöci Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6188
nem egy humánus megoldás,de valamikor nagyapám gipszel kevert vaniliáscukrot tett be a lukba.vagy a nyomvonalba.de ennek már legalább 20 éve.és sztem veszélyes is.ha már nagyon muszály akkor méreg.
Előzmény: tooommm0013 (6186)
Spöci Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6187

sziasztok.

uj vagyok a témában de azért már nagyon régota olvaslak benneteket.ha minden jol megy a jovohéten már nekem is lesznek nyulaim:))3 db lepketarka nyuszit vennék.a nyul már megvan csak a ketrecre várunk még jovohétig.

a rágcsáloirtást megoldja nálunk a 4 macska és a 3 kutya.mind a 3 megtanulta anyuék foxiátol a patkányozást.azért röhejes egy medveölö amint patkányt akar fogni:)))és meg sem eszik a potót,igy akár méreg is jöhet.de azbiztos hogy egy jo foxinak nincs párja, még a szomszéd téglakeritését is szédsszedte,de megfogta:)

 

tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6186

Köszi a tanácsot!

 

A baj, hogy nálam nem sokat tudna elérni, mert a szomszédnál van a fészek. Én csak a vadászterület vagyok. Nálam egyedül a fáskamrában van esélyük elbújni, de azzal nem tudok mit tenni. Amúgy még széna sincs a háznál most. Össz 1 bála szalma. Az is épületben, ahol nincs nyom. Csak afehér meszelt falak luk nélkül.

Kutya az van. Sgítenék is a szomszédnak, de neki nem lehet...

Előzmény: AlbrechtD (6185)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6185

Göreny temaban: olyan görenytartot kell keresni, aki vadaszik a görenyeivel (altalaban göreny+kutya kombinacioban, a göreny kikergeti a patkanyt, a kutya pedig megöli... ket göreny 1 patkannyal meg csak-csak elbir, de egy patkanynak 1 göreny nem nagyon tema, mivel vadaszni csak kistermetü nöstenyek jöhetnek szoba, ök meg kb. akkorak majdnem mint egy nagyobb patkany)

 

Ha a tartas jött szoba, akkor pedig mindenkeppen minimum kettöt, es sokat kell velük foglalkozni, trenirozni es hozzaszoktatni egy vadaszkutyahoz...ez napi 2-3 ora minimum, különben olyan vadak lesznek, hogy meg a kesztyüt is atharapjak... es 5 hetes korban kell elhozni öket, hogy szokjak az embert...

 

A "panel" görenyek masak, ök szelidek, de vadaszatra alkalmatlanok... (nekem is van kettö)

 

nem tudom hogy te merre laksz (nem mindig követem a forumot, csak belenezek, mivel nekem is vannak nyulaim, igaz a törpenövesü fajta csak hobbibol), de lattam mar jo par hidetest, hogy patkanyirtast vallal vki görennyel...

Előzmény: tooommm0013 (6182)
9934 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6184
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6183

Árat mondani látatlanban?

De ha csak arra kell mint írod, akkor vedd meg a legolcsóbat, ami egészséges.

De mondjuk ha 10 hónapos és kb 8 kiló, akkor már 6-800 forintal számolva is kb. 5-6000 Ft. Annyiért baráti. Ez vágónyúl ár, ha háztól viszik.

Előzmény: konaking (6179)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6182

A szomszéddal így sem jó a viszonyom. Ő egy 45 év körüli agglegény, család és barátok nélkül. Nem igazán lehet vele szót érteni. Tegnap szóltam neki a patkányok miatt. Mondta hogy volt már 2 éve is. Remélem tesz ki mérget.

Görényes ismerős van több is, de mindnek haszontalan semmirekellő görényei vannak. Most elgondolkoztam azon, hogy beszerzek egyet én is. A nyulak mellett egyel több ketrec elfér. Csak időm nem lenne hogy trenírozzam, meg foglalkozzak vele. Talán ha a gyerekek nagyobbak lesznek és nem kellek minden reggelihez fürdetéshez, vacsihoz stb. Meg talán ők is tudnak játszani vele majd. Majd.

Ma még szólok a 2. szomszédnak is, meg a garázssorra, ami a kertet zárja kirakok egy papírt, hogy figyeljenek oda és irtsanak ha van rá módjuk. De igazán csak a szomszéd porta lehet a fészkük helye. Esetleg egy elhanyagolt garázs, de az már kevésbé valószínű mert kb 20 méter gyakran macskás nyílt terep van addig. A 2. szomszéd meg egy új társasház nyírt gyeppel, térkővel pár garázzsal. És majdnem végig 3 méteres fallal elválasztva tőlünk.

Hát ennyit erről. És gondolkoztam azon, hogy mindenki azt írja hogy a szomszédból jön a patkány. Végül is csak onnan tud.

:) Az égől nem jöhet. Reméljük a legjobbakat!

 

Harcra fel Stangli! Neked görényed nincs?

karibaba Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6181
Nagyon változóak a nyúlárak, még megközelítô értéket is nehéz mondani.....szerintem egy kifejlett óriás 5000-tôl indul, de gondolom 3000-tôl  30.000-ig minden lehetséges... :o) Meg hát ugye minden annyit ér, amennyit adnak érte! ;o)))))))))
Előzmény: konaking (6179)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6180
Hát ha utána megy a fazékba akkor nagyon olcsón kell venni. Nemrég voltunk Szlovákiában ott volt 500 euróért ennyi idős bak :)
Előzmény: konaking (6179)
konaking Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6179
Szerintetek, mennyit lehet adni egy 10 hónapos német óriás bakért, mert egyet ajánlottak, de árat még nem mondtak. Főleg úgy, hogy csak pár bergetésre kel, (itt így mondják a székelyek a pároztatást) utána megy a fazékba, vagy eladom.

Mary85 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6178
Köszi! Igyekszem jó pótmami lenni :)
Előzmény: blueursus (6169)
Mary85 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6177
Köszi :)
Előzmény: Purcsimanó (6166)
konaking Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6176
Azon is elcsodálkoztam, volt egy anya, ami 9 kg volt, hatalmasak, és szépek voltak, az egyik bak, kiállításon bajnok volt.  Ha nem Magyar óriásban gondolkodnék, vinnék is pár darabot. De egy bakot lehet. Hogy így is viszek,mivel az én egyetlen magyarom, ami bak, még fiatal, és a keverék anyáimnak kellene valamilyen párt szereznem.  

Előzmény: karibaba (6175)
karibaba Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6175

Végülis, ha belegondolunk nincs ebben semmi csoda! :o)) Egyértelmü, hogy egy 7-8 kilós nyúlnak nagyobb a helyigénye, mint egy 2-3 kilósnak....

Én elôbb a nyulak méretén csodálkoznék el, csak aztán a ketreceken! ;o))))))))

Előzmény: konaking (6174)
konaking Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6174
Most itt vagyok Székelyföldön, és elég sokan tartanak német óriást, itt meglepően nagy ketrecek vannak, főleg a magasságuk lepet meg néhol. Az egyik tenyésztő azt mondta, hogy min. 1m2 kel egy nyúlnak. A magasság néhol 70-80cm volt, a ketrec ránézésre, kb. 130x90-100 cm.

Előzmény: nddori (6173)
nddori Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6173
Ja, a magyar óriásnak lehet, hogy elég a 100x70-es, nekem német óriásaim vannak.
(még mindig eladóak :) )
Van egy ketrecem, aminek az alja és a válaszfala osb-ből van (12-es) olyan 2-3 hónapja csináltuk, szóval még új, de jól bírja eddig.
Előzmény: rhava (6165)
nddori Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6172
Szia!
Amit tőlem vittél óriás bak? Nem fosos a feneke? Ha nem, akkor nem tudom, mi lehet vele, nálam nem volt bajuk, a tesója még meg van, neki sincs baja... Nincsenek huzatban? Mit adsz nekik enni?
Előzmény: san72 (6164)
karibaba Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6171

Ha mindent veszel -faanyag, szegek, csavarok- akkor egy ekkora ketrec kb. 6-7 ezer Ft lesz. Az elônye a vett anyagnak, hogy minden deszka egyforma vastag, egyforma széles, a lábak ugyanígy, vagyis könnyebben, gyorsabban lehet vele dolgozni és (elméletileg) a végén mutatósabb is lesz. :o) Maradékokból szinte ingyen van, de sok esetben ilyenkor 3X annyi ideig tart (minden anyag más méretü, keménységü stb) és a végén elég viharvert (toldozott-foltozott) "ábrázata" tud lenni.

 

Ez is úgy müködik kb. mint az etetés: mindenki azt etet ami van! ;o))))) A ketrec is mindenkinél más: kinek OSB-bôl, kinek deszkából, kinek szekrénybôl, kinek salgó polcból, kinek gyári "padlófütéses", kinek egy lebetonoztt, szobányi hely az egyik melléképületben....

Előzmény: rhava (6161)
blueursus Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6170

Létezik olyan medvecsapdaszerű "keresztüldöfős-vinnyogatós" patkányfogó és állítólag az egy kis időre elriasztja a többit.Viszont nem túl állatbarát.

A szomszéd a nagyobb gond azt hiszem,  mondjuk elmesélhetnéd mi mindent kaphat a patkányoktól, hátha észbekap.

Előzmény: tooommm0013 (6153)
blueursus Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6169
Szépen fejlődnek gratu!
Előzmény: Mary85 (6162)
blueursus Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6168

Tegnap ketrecpucoválás volt és rendezkedés a nyúlaknál.

Ha nem mindig "hozott" anyagból kellene dolgoznom sokkal jobban ki lehetne használni a helyet.

Ez voltt az első ketrec lemezből.Idén ebből kellene továbbfejlesztenem valamit,mert van még ilyen anyagom. :D

blueursus Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6167

Szia! Szerintem csalóka a kép mert mindkettő anya nagyobb a kaliforniai baknál és a bak fiatalabb is 2 hónappal kb.

Ma lehet megmérem őket.

 

Előzmény: Rencsa-baba (6151)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.21 0 0 6166
Nagyon szépek ezek a kis gombócok:))))
Előzmény: Mary85 (6162)
rhava Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6165
Köszi a választ ndori.
Magyaróriásnak készül a ketrec, azért gondoltam ezekre a méretekre, ezt nem irtam az előbb, bocsi érte. igen egy 4fakkos olcsóbb mint 2db 1fakkos, de csak egyet fogok csinálni. Amit lehetett már felhasználtam az itthoni anyagokból, igaz osb lapom az van még, fedett helyen lesz ugyhogy az oldalát lehet abból kéne csinálni, elég vastag sztem.
san72 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 6164
Sziasztok.helló Dóri.Na pont ma gondoltam rá,hogy megkérdezzem mekkorák a ketreceid.Már tudom:-)Az óriásoknak kell csinálnom,mert ami van az kicsi lesz nekik.Képzeld az óriás bakomnak valami kínja van.Reggel óta nem eszik csak iszik,és olyan bágyadt.Nem látni rajta semmi elváltozást ami bármi betegségre utalna.Nem tudom mi lehet vele.A többiek teljesen jól vannak,csak ő gubbaszt:-((
Előzmény: nddori (6163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!