Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.07.19 0 0 357

mammamija !

Helló! Szerinted lehet helyben szállást keresni?

Láttál integetőket, akik szállást kínáltak?

Előzmény: mammamija (355)
_csogi_ Creative Commons License 2004.07.19 0 0 356
Huh, tényleg ennyire gáz a Brod-Niksic szakasz? Én is arra gondoltam menni, de ha murvás útszakaszok vannak akkor meggondolandó. Mennyire széles / milyen minősségű ez az útszakasz mégis; Mo.-i pédát tudsz mondani? Mindenképpen szeretnék arra menni a Durmitor miatt, de azért jó lenne élve, ép kocsival megúszni.:))
Előzmény: mammamija (348)
mammamija Creative Commons License 2004.07.19 0 0 355
Szia! Úgy lett szállásunk, hogy amit nem fogadtunk el mert kicsi lett volna, a csajszi szólt a szomszédnak, és így lett egymás melletti két szobánk. Nem másztunk fel az erődbe, mert az utolsó napra terveztük a Kotori öblöt, hogy ne kelljen még egyszer visszamenni Petrovacba, és a hazautat is, ezért csak itt-ott (Perast)-ban álltunk meg, meg HO-ban kajálni. 10-kor indultunk Petrovacból és egész nap, egész éjjel jöttünk fél nyolcra voltam a lakásban, úgyhogy majd jövőre nézegetünk mást is:)))
Előzmény: kisbé (354)
kisbé Creative Commons License 2004.07.19 0 0 354

Hello Mammamija,

 

na, ezek szerint nektek is jól sikerült. Szállást végül ott választottatok, vagy előre foglaltátok le?

Kotorban felmásztatok az erődbe?

 

kisbé

  

Előzmény: mammamija (352)
mihula Creative Commons License 2004.07.19 0 0 353
köszi. ment.
Előzmény: mammamija (352)
mammamija Creative Commons License 2004.07.19 0 0 352
Most töröltem egy csomó levelet. Megtelt a postafiókom. Próbáld meg mégegyszer:)
Előzmény: mihula (350)
mammamija Creative Commons License 2004.07.19 0 0 351
Ha még nem unjátok. Visszafel a Kotori öböl felé jöttünk.....Petrovac-Budva-Kotor-Dobrota-Perast-Risan-Bijela -Hercegnovi - Igalo- Durinici- Dubrovnik -Neum- Metkovic- Mostar- Sarajevo-Zenica-Doboj-Slavonski Brod-Osijek-Udvar-Budapest útvonalon. Úgy beszéltük meg a tulajjal, hogy 10-re költözünk ki, ezért 10-kor már szinte indultunk is. Az egész kotori öböl csodálatos, ha nem tudom hol vagyok, Svájcnak is elmegy. Erről nem írok részletesen....ezt látni kell. Kotor előtt, vagy után van egy jó hosszú alagút, amely két helyen beázik de rendesen - imádkoztam, hogy be ne szakadjon. Egyébként majdnem minden híd, alagút előtt ott van: hány méter hosszú. Perastban megálltunk, lesétáltunk vagy 195 lépcsőn a partig, megnéztük a gyöngyszem szigeteket....nincsenek szavak ami kifejezi milyen szép az a rész is. Az út visszafelé ezerszer jobb minőségű volt, végig a Neretva völgyén át.....Mostarra nem marad idő..meg még mi mindenre nem:( Odafelé a határon semmi probléma nem volt, amikor átléptük a horvát-bosnyák határt, odaát csak annyit kérdeztek "Adria?", mondtuk, hogy yes, és már mehettünk is. Rendőrökkel találkoztunk ugyan, de büntetés nélkül megúsztuk az össze-vissza,cakk-pakk 2000 kilométert. Balesetet többet láttunk, főleg a hegyi utakon, mert a helyiek mennek ezerrel, korlátok persze néhol vannak, néhol nem. Ulcinj felé álltunk jó fél órát - gondoltuk, hogy baleset miatt -, erre kiderült, hogy egy vasuti átjárónál volt egy emlékmű és ott gyült össze vagy 100 ember, koszorúztak meg minden....gondolom ott is lehetett egy karambol valamikor. A gépkocsiparkjuk lerobban, Zsigulitól kezdve az ócska Skocáig minden van, no meg Audi, amely záróvonalon lazán előz. Mi óvatosak voltunk. Kaját itthonról nem érdemes vinni, mi azért örültünk barátném által hozott kajamennyiségnek, mert reggel nem kellett a közértbe menni, hanem megreggeliztünk a hazaiból. Petrovacon úgy volt, hogy a zöldséges standon leméretted a gyümölcsöt, kaptál egy cetlit, amit a közértben kellett kifizetni. Nektartin, őszibarack 1.30, paradicsom-paprika 1.00-1.40, dinnye 0.78. A "házinéni" egy mogorva öreglány volt, állt a lépcső tetején és elénk nem jött volna. Egy kukkot nem beszélt semmiféle nyelven, és este 10-kor ránkszólt, hogy ne beszélgessünk az erkélyen.( Megjegyzem máshonnan sem hallatszott semmi dajdaj). Amikor meg későig "kimaradtunk" be volt zárva a kapu, nem mutatta meg hogy nyílik, kelhetett fel écaka. (Megbántuk, hogy az üveg Egri bikavért suvenírba odaadtuk, inkább megittuk volna.) Egyszer kínált meg bennünket üdítővel és sütivel. Hogy be voltunk-e jelentve, vagy nem, azt örök homály fedi, Egész Petrovacban utcanév, házszám nem létezik (kettőt láttunk, egy 7-est, és egy 33-ast). Bárhová mész az útjelző táblák gondosan le vannak ragasztva, pláne, hogy mennyivel kell menni. Ezért faluban, városban 40-et, 50-at mentünk, biztos ami biztos. Egyszer láttunk egy 30 vége táblát, de hogy honnan 30.....azt már nem. A strand estére eléggé "lelakott" jelleget mutat (mi mindíg vittünk zacsit a szemétnek), és jó példát mutathattunk, mert a mögöttünk strandoló család egyszercsak összeszedte a szemetét és vitte a kukába. Ja, ház előtt nincs kuka, ki kell vinni a konténerbe, 50-60 méterre volt a háztól mindkét irányba. Nem szeretik, ha "külföldiül" beszélsz, a dober dant, a dve pivo-t mindíg kijavították, a dovigyenját is, hogy a "gy"-n van a hangsúly. A H betűt csak a boxon volt, és hat határon átjöttünk visszafelé, egyszer tartottak csak "névsorolvasást" és mindenhol mehettünk, csak intettek. Csomagtartót, egyebeket sehol sem kellett kibontani. Az a helyzet, hogy a két hét is kevés volt, jövőre szintén megyünk, míg el nem kanászkodnak, mint a horvátok:)))
Előzmény: mammamija (348)
mihula Creative Commons License 2004.07.19 0 0 350
mammamija!

küldtem neked mailt, de visszajött :(
lenne néhány kérdésem. tudsz mondani egy olyan címet ami müxik?
thx m
Előzmény: mammamija (348)
Vandorr Creative Commons License 2004.07.19 0 0 349
Holnap indulunk Tivatba. Az utolsó percben... Annak minden izgalmával együtt!
mammamija Creative Commons License 2004.07.19 0 0 348
Jólvanna,jólvanna.... mingyár írom:))) Szia mindenkinek, régieknek és újaknak egyaránt, mint látjátok itthon vagyok épen, egészségesen barnán..:))) Július 2.-án éjjel (a tervezett éjfél helyett 01.00 órakor indultunk). Késés azért lett, mert a barátném azt hitte Alaszkába megy és úgy bepakolt, hogy alig fért el a boxban). Odafelé Budapest-Udvar-Osijek-Zenica-Sarajevo-Brod Scepan (határátkelőhely erről később) - Niksic-Podgorica-Petrovac felé mentünkl 18.00 órakor voltunk a szállás kapujában. Határátkelő: a térképen látott Foca és Brod várost egész egyszerűen NEM találtuk meg, se tábla, se semmi - helyi útbaigazítással elindultunk a később "halálútnak" nevezett szakaszon. Ez annyit jelent, hogy sóderes út, jobbra szakadék, balra sziklafal... szemben persze döngettek, és akkor faroltunk, nem centizve, hanem milliméterezve, és amikor a böhöm busz jött szembe, azt hittem itt a vég. Jó félórás araszolás után egyszercsak ott volt a határ, sorompóval, két úriemberrel. Elkérték azt útleveleket bevitték egy bódéba aztán visszaadták. Azért átböktünk a túloldalra, hogy tuti-e hogy az Montenegro - azt mondták az. És ami azután következett az valami csoda. Alagút alagút után, a Durmitor helység olyan, mintha meseországba érkeztünk volna, maga a csoda, néhol havas volt a hegycsúcs. Fantasztikus volt.... A kameraállás szerint 14.00 órára értünk oda, persze úton útfélen egyszerűen muszály volt megállni, én még ilyen csodásat nem láttam. Petrovac. A szállás egy emeletes ház utca felőli két szobájában volt közös erkéllyel, normálisan berendezve, patyolattiszta ágyneművel, full extrás fürdőszobával. (Víz mindíg volt, nem volt korlátozás, ahogy ezt néha mondják). Petrovac egy gyöngyszem a többi mellett, erőddel, tengerparti nyüzsis sétánnyal, nagy stranddal (ahol egyszer sem voltunk), hanem egy kisebb strandot ajánlottak akik már jártak ott és nem bántuk meg. Jó nagy öböl, jobbra ferdén eldőlt sziklafallal, amúgy apróköves parttal, 26 fokos kristálytiszta vízzel, mögötte éttermekkel, fagyizóval, bizbaszárusokkal (napolajtól a búvárszemüvegig minden volt), igaz egy ötperces sétával értük el ezt a strandot, de jól esett a sétafika reggel és este. Napernyőt 2 euróért lehetett bérelni (nekünk volt), kukoricát, fánkot kínáltak mogyorókrémmel 1 euroért.... az étteremben a hamburgert 1.30 euroért adták, de egész napra elég volt hatalmas hússal, és saját magad készíthetted el, jól megpakoltuk hagymával, uborkával, paradicsommal, ketchuppal, mustárral.... szóval hatalmas adag volt, a presszókávé 60 cent, halkaja 7 Euro hatalmas adag szintúgy. Mivel mi vasárnap mentünk ki először nagy tömeg volt, a helyiek, és sokan Podgoricából is ott töltötték a 7végét, hétfőre jóval kevesebben voltunk. Este tengerpati sétányoztunk... és 1 euros Niksic sört ittunk miközben flotyogott a tenger mellettünk. Sajnos helyi zenét sehol sem játszottak, vagy a helyi toplista, vagy jó 20 éves diszkózene szólt, persze minden étteremben más. Három kirándulást terveztünk be Ulcinjt, Budvát és a Kotori-öblöt, de négy lett belőle. Ulcinj. Petrovac-Sutomore-Bar-Ulcinj útvonalon mentünk, és természetesen hegyeken keresztül. Az odafele úton azért látszik, hogy Albánia felé tartunk.... a táj sem olyan fantasztikus. Mindenfelé építkezés folyik, hatalmas villák épülnek egyforma stílusban, terasszal, gipszdíszítéssel, kovácsoltvas kapukkal, darukat, exkavátorokat meg ilyeneket láttunk egészen odafelé. Ulcinj előtt van egy város (elfelejtettem a nevét) Dunaújvárosra hajaz, szocreál stílben, leszakadt erkélyekkel.... olyan Havanna lakótelep jellege van. Az ulcinji strandra nem mentünk be mert az autóért 2 eurot kértek, amúgy is a Velika plaza-t kerestük.. (Közben néztem ám a Villa Primafila-t de nem láttam sehol kitáblázva....) A Velka plaza szabadstrand, fekete homokkal, pálmatetős napernyőkkel 1 euroért, a saját napernyőért is fizetni kellett 50 centet fejenként. A tenger itt is marha meleg, olyan volt mint a Balaton - mármint olyan sekély - csak a horizont volt más...mert ott nem volt semmi amíg a szem ellátott. Homokot hoztunk és olyan, mint ami a homokórákban van, csak kávébarna. Délutánra feltámadt a szél....és még két nap után is a fürdőrucikból azt mostam ki. Visszafelé természetesen (de így utólag hál Istennek eltévedtünk) Valdanosnál egyszercsak vége lett az útnak sorompóval és mutogató emberekkel, hogy arrafelé menjünk jobbra. És ott volt egy olajfaliget (ilyet sem sokat lát az ember) fantasztikus volt, őrjöngő kabócákkal, és fincsi illattal. Azért abban megegyeztünk, hogy jó, hogy nem ide jöttünk. Budva és környéke. A következő célpont Budva volt... erről nem írok semmit, nagyváros, tömeggel, forrósággal, a lentebb sokak által említett 2 euros CD árusokkal. Maga a régi város nagyon szép, szintén várfallal, toronnyal, szűk szentendrei stílusu utcácskákkal, méregdrága butikokkal. (70 euro volt egy cipellő). Egyszóval csak azért mentünk, hogy megnézzük azt is. (A kikötőben méregdrága luxusyahtok ringatóztak), szóval szép volt, pláne a kilátás szintén a várfalról. Meg akartuk nézni Sveti Stefant is közelebbről, de 5 eurot kért a pasi az autóért, ezért nem mentünk be, igaz, mi a szállodai oldalról közelítettük meg a másik út egyszerűen nem volt kitáblázva..... annyira nem is érdekelt, felülről sokkal szebb volt, és a fantáziám elég nagy ahhoz, hogy el tudjam képzelni. Ahogy elhagytuk Budvát megnéztük a Rezevici kolostort, (fel kellett venni hosszúújjú rucit, és mivel nem volt nálunk pulóver (vajh miért nem???) a plázskendőt kanyarítottam a nyakamba. Végigjártuk, nézegettünk, kint kameráztunk vakon, mert Budvában elveszett a kamera nézőkéje..... de azért jók lettek a felvételek, mivel volt másik kamera is, és hazaestünk. Ostrog. Mivel nagyon nézegettem azt a képeslapot, amelyen egy sziklafalba épített kolostor látszott megkérdeztem, hogy az vajon merre van. Mondták, hogy Petrovactól 100 km. Podgorica felé, de még Niksic előtt.... ki van táblázva. És mivel egyszercsak beborult az ég, és a kabócák sem nyekeregtek aznap reggel, egyből megállapítottuk, hogy nem lesz strandidő, mentünk Ostrogba. Petrovac-Skadari tó-Ostrog útvonalon, hatalmas hegyeken át. 9 kor indultunk és 12.30-ra voltunk a kolostornál. (Ennek azért utána szeretnék olvasni, mert bevallom, halavány fogalmam sincs róla ki van ott eltemetve, illetve mumifikálva, valamiféle csodatévő szent.. .majd megnézem). Nade amit ott láttam, nem hittem el. A kolostorig fel lehetett menni egészen a bejáratig autóval, kivéve a zarándokokat, akik GYALOG mentek fel. Négyesével-ötösével engedtek be minket egy szentélybe (és várakozás közben felfedeztük, hogy a sziklarepedésekbe pénzek és - gondolom- kívánságcédulák voltak bedugdosava) tehát a szentélyben volt egy koporsó, teljesen betakarva feküdt benne a szent. Előttünk egy család férfitagja hosszasan imádkozott, aztán felkapta két-három éves gyerekét, felemelte, és megcsókoltatta vele a szent takaróját, és hátrálva mentek ki. Mivel a lányom kezdett ájuldozni a levegőtlen helyiségtől csak odanéztem...és mi is kimentünk a levegőre tovább járni a kolostort. Lépcsők, pihenők, arany ikonok és húsz, ötven és száz eurosok között járkáltunk. Úgy dobálták szanaszét a pénzeket, hogy csak néztünk. Voltak teraszféleségek korláttal, előtte egy kis sziklaperemmel.... később láttuk, hogy két szerzetes seprűvel söpri kosárba a pénzérméket. Megint lépcső, megint szoba bebalzsamozott kézfejekkel üveg alatt, mellette a kosár dugig 100 eurossal. Közelebbről is megnéztem, tényleg azok voltak... Minden lépcsőfordulóban mozaikból kirakott szentek képe, volt aki végigcsókolta az összeset... nagyon érdekes volt. (Na meg az is, hogy gondosan vittünk hosszúujjú blúzokat, meg inget, ott az nem kellett, félpucéran egy topban végigmehettünk. Lefelé az út (meg persze felfelé is) hajtűkanyarokkal tele.....alig vártuk hogy "csak" nyolcszáz méteren legyünk..... Ja suvenirt is vettünk, (lányom rinyált pravoszláv keresztért, kv. másfél centis, vékony fából van selyemzsinóron, tényleg nagyon szép) 0.40 euro volt, a karkötők, (amit szintén otthagynak kilincstől kezdve mindenhol) 2 euro volt (azt nem vettünk), poszter a kolostorról 1.50. Na ezt most elküldöm....bocsi ha hosszú voltam:))) folyt.köv.
Előzmény: Törölt nick (347)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.18 0 0 347

Írjon már aki mostanában ért haza!

alig várom!

Előzmény: ajto (307)
Tomkiss Creative Commons License 2004.07.16 0 0 346

Sziasztok, jó topik ez. Néhány személyes tapasztalat, hátha segít valakinek.

 

Kétszer nyaraltam Montenegróban, baráti társasággal, egyéni szervezésben, több autóval, 2001-ben és 2002-ben. A többiek tavaly is voltak ott, valaki már a 90-es évek vége óta rendszeresen jár. Nekem sajnos csak jövőre jön össze újra ott egy rendes nyaralás.

Út: Bp-Szeged-Újvidék (Novi Sad)-Belgrád-Csacsak (Cacak)-Uzice-Bijelo Polje-Podgorica-Petrovac-Budva-Tivat-komp-Herceg Novi. (Budva felől - ha végig akarsz menni a teljes öböl mentén, komp nélkül - egy kilométer hosszú alagúton lehet Kotorba jutni.) Kiválóan járható, bár a szerpentinek igénylik a vezetési gyakorlatot (tkp. Montenegro 80%-a szerpentin) (nekünk sikerül rossz fékkel ÉLVE lejutnunk egy 1000 méteres hágóról a tengerpartra:). Podgorica előtt a főút a Moraca-kanyon mentén halad, lenyűgöző a látvány, érdemes megállni. Belgrádban könnyű eltévedni, a táblázás sajnos nulla. Mindig érdemes megkérdezni valakit, pl. taxist. Mi este indultunk, és kb. délre értünk  célba. Dél-Szerbiában kávéztunk (érdemes vinni némi dínárt, de Euró is jó), majd a Szandzsák (Szerbia és Montenegró közötti muzulmán határvidék, a belső határ előtti utolsó faluban burek (kecskehúsos, nagggyon jó).

2001-ben a rendőrök nagyon durvák voltak Montenegróban, volt olyan 40 kilométeres szakasz, ahol 3-szor megvágtak bennünket, mindig sebességtúllépés miatt (nehéz észrevenni a korlátozásokat). 2002-ben viszont (és azóta is) radikálisan megváltozott a helyzet, rájött a kormány, hogy a külföldi turistákat nem szabad elriasztani. Egyszer sem állítottak meg. Igaz, jobban figyeltünk a táblákra is.

Minkétszer Herceg Noviban voltunk, június közepén. A Kotori-fjord bejáratánál van, és egészen egyedi klimatikus tulajdonsággal bír, nagyon buja mediterrán és szubtropikus növényzettel, rengeteg hatalmas pálma, füge, kiwi, narancs, mimóza stb., magas a páratartalom és az egész éves hőmérséklet. Igalo nevű üdülőfaluval épült egybe (Titónak is volt egy hatalmas villája ott). 

 

Szállás, kaja: lehet találni olcsón magánházaknál. Ha nem közvetlenül a parton kerestek, hanem haladtok befelé a városba, egyre olcsóbb. A legjobb fönt a hegyoldalban: igaz, sokat kell gyalogolni (éjjel is nagy forróság van), de a kilátás baromi jó. Mi azt tapasztaltuk, hogy mielőtt árat mondanak, le kell ülni a konyhába a házigazdával,  tölt egy kör rakiját, aztán meg lehet alkudni. Ha valaki válogatós, és több helyen érdeklődik, tutira beb...ik ingyen. Ha megvan az alku, előkerül a Niksicsko, a bor, a pogácsa. Az idegenforgalmi adót - ha ügyes vagy, és nem jelentenek be a rendőrségen - a végén visszaadják. Általában minden házhoz tartozik kert is, ahol szabadtéri faszenes sütő van. Ez  azért fontos, mert a hentesnél olcsóbban meg lehet venni a csevapot, a pljeskavicát, vagy hajnalban a piacon a halat, és egy rekesz Niksicsko társaságában meg lehet sütni. Ugyanez a konyhában is működik. Egyébként nagyon jók a pékek, bureken is el lehet lenni egy hétig. Állítólag nagyon jók a cukrászsütemények is (már aki vágyik rá). Étteremben a hal drága, viszont sok a girice-árus, zacskóban, mint a sült krumpli, apró, egészben sült halak, kecsappal, nagyon jó és olcsó. Olcsó és kiváló a helyi (podgoricai) bor, a száraz vöröset ajánlom. Sok a "palackozott italok boltja", ezekben kell (lehetőleg pár kilométerre a parttól) italt vásárolni, Niksicskót üveges változatban, rekesszel együtt érdemes venni, a végén visszaadják a rekesz árát. Kiváló ásványvizek vannak.

Kirándulás: Herceg Noviból érdemes átugrani Dubrovnikba, és ilyenkor jön rá az ember igazán, hogy milyen olcsó is Crna Gora.  (Mondjuk Dubrovnik valószínűleg a teljes Adria legdrágább városa.)

Hajóval el kell menni a Mamula-szigetre, A Kék-barlanghoz (ezt senki se hagyja ki! A barlangban ultraibolya vagy milyen a víz színe, ha búvárszemüveggel félig kinézel a vízből, plusz van egy hosszú sötét folyosó, ahová  be lehet úszni, igaz, elég parás a sötét és a hideg miatt). Érdemes visszafelé kikötni Rosa falunál, illetve előtte van egy fantasztikus kavicsos strand. A Mamula-szigeten is fenséges a part,  kristálytiszta a víz, jó ugráló helyek. A sirályokkal vigyázni kell a várfalon, nagyon sok van, büdösek, guano, haltetemek, ha fiókájuk van, támadnak.

Rengeteg kirándulóhajó indul a Herceg Novi kikötőből és Igalóból, de meg is lehet alkudni a helyi halászokkal. Herceg Noviban pl. a Café Portóban kell keresni pl. Zoran Belusit, le kell ülni vele egy kávéra, és lehet alkudni. Általában majdnem mindenre érdemes alkudni, amit nem hivatalos boltban vagy vendéglátóhelyen veszel-bérelsz, vagy bejön, vagy nem.

A kotori öblöt nagyon érdemes autóval végigjárni, a látvány leírhatatlan. Persze hajóval még jobb (lett volna, kilyukadt a motoros gumicsónakunk, ezért vissza kellett fordulnunk. A hajót egyébként gond nélkül átvittük a határon, igaz, leengedett állapotban.)  Számos jó strand van útközben, ott érdemes megállni, ahol a helyiek fürödnek. Kotor szerintem a legvarázslatosabb város. Előszezonban viszonylag szerény a turista-mozgás, délben, az üres utcákon nagyon bejön a hangulata. Amikor mi voltunk ott, nem kellett fizetni az erőd megmászásáért (valaki írt erről régebben). Tuti tipp: a rengeteg kóborkutya egyikét fel kell bérelni idegenvezetőnek (egy darab burekkel), és felvezet a legjobb úton az erődbe. Nagyon sok lépcső, de a kutya mutatja a legjobb csapást. Rengeteg hegyikecske van, nem kell félni tőlük, elképesztően egyensúlyoznak a peremeken. Fentről pedig a kilátás...... Állítólag egyszer (pár éve)beúszott egy delfin egészen Kotorig, és hetekig ott játszott a fürdőzőkkel, ezért nagyon sok a delfines motívum a tárgyakon. A helyiek imádják, ha csodálattal beszélsz a városukról, akkor nagyon megnyílnak.

A kotori óvárosban be kell menni Sveti Luka templomba, több mint 1000 éves, és beszélgetni kell a pópával (mindegy, milyen nyelven, ő csak nyomja szerbül a szövegét, mégis úgy érzed, mindent megtudtál). Szereti a magyarokat, többször járt Pécsen. Mellette a Sveti Nikola templomban a pravoszláv misét se hagyjátok ki, iszonyú jó az akusztika, ahogy énekelnek. A közelben van egy fantasztikusan jó pékség.

 

Az igalói korzón rengeteg hamis cd- és dvd-árus van, mindent meg lehet szerezni olcsón, szoftver, zene, film, játék. Ami nincs, azt másnapra hozzák, szitázott lemezen, borítóval. Cigit a bőröndös árusoktól érdemes vásárolni, meg lehet próbálkozni az alkudozással, ha többet veszel.

Emberek: a helyiek arckifejezésük (mogorva) ellenére barátságosak.  A legtöbb vendéglátóhelyen szerb (több helyen vajdasági magyar) egyetemisták dolgoznak nyári munkaként. Sok a szerb tulajdonú hely, ezek szerintem drágábbak.

Igazi, nagyon jó török kávét sajnos egyre kevesebb helyen lehet inni a parton, inkább bentebb érdemes próbálkozni.

Pörgés: bár az előszezon végén voltunk ott, éjszaka nagyon nagy a pörgés az igalói korzón, Herceg Novi óvárosában. Utóbbi nagyon hangulatos. Főleg szerb turbófolkot és Kusturuica-féle filmslágereket nyomatnak a parti kocsmákban-éttermekben, élőben.

Ha éppen ott járnak a roma vidámparkosok: 1 Euróért lehet felszállni a játékokra, a Matterhorn egészen elképesztő, főleg némileg betépve.

 

Hát "röviden" ennyi. Aki ki akarja próbálni a vadbalkán fílinget is, álljon meg belső montenegróban egy útszéli kávézóban. Az ilyen helyeken igazi szertartás keretében szolgálják fel a kávét, dzsezvában. Az út szélén pedig rengetegen árulnak befőttesüvegben erdei gyümölcsöket, alkudni kell rá, és jól megmosni egy patakban.

Riff-Raff Creative Commons License 2004.07.16 0 0 345

Szeméthegyek meg Shkodrában vannak, Ulcinj ahhoz képest egy patyolattiszta műtősszoba.

 

Előzmény: nodnol (342)
Riff-Raff Creative Commons License 2004.07.16 0 0 344

Mi két éve voltunk Ulcinjban, de semmi bajunk nem volt vele. Bár mi elsősorban azért mentünk oda, hogy onnan tudjunk átruccanni Albániába.

 

Előzmény: nodnol (342)
Szeder Bandee Creative Commons License 2004.07.16 0 0 343
"Ulcinj-t nem ajánlja senki? Mi ennek az oka?" Ha elmész, akkor megtudod. Montisok alapvetően jó arcok, de a 90%-os albán kisebbség, és a Koszovóból átruccanó "már nem szerbek, de még nem albánok" - annak ellenére, hogy teljesen békések (meg sok a Kop :) ) - hát, hogy is mondjam, "más elképzelésekkel rendelkeznek a hihiéniáról". :) Van egy csomó koldus "álhalott" csecsemőkkel, meg ilyesmik. Szerintem nem tettszene neked. "Mit jelent az hogy szemetes a part? mennyire?" Képzelj el a sziklákról lezúduló vízesést. Megvan? Na, akkor most a vizet helyettesítsd be műanyag palackokkal, meg kommunális hulladékkal. Ennyire. A parton egyébként a népsűrűség olyan, mint amikor a Palatinuszon teltház van, csak szorozd be öttel. "nincsenek túl nagy igényeim" Hiba. :) "és mivel sátorral mennénk, szeretném tudni: éjszakahány fok körül van a tengerparton?" Minden tengerparton hideg van éjszaka. Ez sem kivétel. :)
Előzmény: nodnol (342)
nodnol Creative Commons License 2004.07.16 0 0 342
Ahogy igy olvasgatom a fórumot, egyre jobban azt látom, hogy Ulcinj-t nem ajánlja senki? Mi ennek az oka? aki járt már ott: Mit jelent az hogy szemetes a part? mennyire? nincsenek túl nagy igényeim,de azért a szeméthegyeket nem kedvelem! és mivel sátorral mennénk, szeretném tudni: éjszakahány fok körül van a tengerparton? elöre is kösz ha válaszoltok!
mihula Creative Commons License 2004.07.16 0 0 341
Üdvözlet a topiklakóknak!

Próbált már valaki Szarajevotól Niksic-Podgorica úton lecsorogni Petrovacba?
Nekem 170 km-el kevesebb jött ki a Neretva-völgy-höz képest.
Lehet haladni? Útminőség? Táj?

thx m
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.15 0 0 340

Kotorhoz igen közel (10-15 km) van Radovici-nél a Plavi Horizonti. Homokos, tiszta strand, tudom ajánlani.

Előzmény: tamma (330)
kisbé Creative Commons License 2004.07.14 0 0 339
Ja, igen. És javaslom, hogy utazás előtt ne a Blikkből, hanem a Napi Ászból szedd össze az információkat - az sokkal használhatóbb.
Előzmény: aggódó222 (337)
kisbé Creative Commons License 2004.07.14 0 0 338

Igen, borzasztó veszélyes. De ha betartod az alapszabályokat, nem lesz semmi gond: pl soha ne ülj le nagyszakállas ember mellé. Ha hegedűtok is van nála, akkor fordulj meg és minél nyugodtabban sétálj az ellenkező irányba. Ha azt hallod a hátad mögül, hogy klikk-klakk, azonnal vesd hasra magad. Ha terepszínű egyenruhás emberek akarnak megállítani az úton, és nincs rajtuk megfelelő crnagorac rangjelzés, ne állj meg. Ha lövöldözni kezdenek, akkor érdemes, de nézz utána, hogy ilyen esetben kit lehet gyorsan értesíteni telefonon.

Vízben lehetőleg ne lépj rá semmi olyanra, aminek tüskéje van -akár élőlény, akár tárgy -, vagy lapos korong.

Egyébként a skorpiókat és a mérgeskígyókat elfelejtetted említeni.

Előzmény: aggódó222 (337)
aggódó222 Creative Commons License 2004.07.13 0 0 337

sziasztok!

 

Szeptemberbe tervezzük kocsival a lemenetelt Mondenegróba.

Nem veszélyes egy kicsit a dolog? Volt pár beszólás a háboruról, aknákról, terroristákról - és ezek hagyományszerű jelenlétéről a térségben.

Namost én nem forgatom rendszeresen a Blikket, szóval lécci homályosítsatok fel kicsit ezügyben!

 

Köszi

kisbé Creative Commons License 2004.07.13 0 0 336

Ulcinjban van homokos part, de elég szutyok. Valaki tett is fel róla itt képet, ha jól emléxem. Egyébként többnyire aprókavicsos, az viszont klassz!

 

Előzmény: dzsm (335)
dzsm Creative Commons License 2004.07.13 0 0 335
Kotorban voltam, ha visszaemlekszem az obol deli bejaratanal van aprokavicsos stand. Nincs messze a Kek Barlangtol, amit erdemes megnezni. Homokos partot Dalmaciaban nem igazan talalsz, legfeljebb import anyagbol :-)
Előzmény: tamma (330)
dzsm Creative Commons License 2004.07.13 0 0 334
3 eve jartam Crna-Goraban. Akkor 100 DM-re vagott le a rendor (cc 50 EUR) De lehet, hogy zsebbe ment - mar nem emlexem - jartuk a tengerpart kozeli hegyeket. Tulleptem a megengedett sebesseget. A tablak egyebkent teljesen logikatlanok, nagyon kell nezni oket. Nyil egyenes, tobbsavos utra kiteszik a 30-as tablat, a hajtukanyarba az 50-est. Persze, ha 607-es fekete Peugeot-val, szerb rendszammal mesz, nem erdekesek a tablak (akkor ez az auto volt ott a trendy)
Előzmény: Vandorr (328)
asille Creative Commons License 2004.07.11 0 0 333

Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom már a fórumot, és úgy gondoltam (mint sokan mások) én is segítséget kérek Tőletek szállásügyben! Mi (2 fő) 21-én szeretnénk indulni Montenegróba, Ulcinj környékére! Szállásunk persze még nincs, úgyhogy ha bárki tud ebben segíteni, azt nagyon jó néven vennénk! 12 euro/fő/éj áron már hallottunk apartmanról, önellátással! Szerintetek ez korrekt? Érdemes esetleg félpanziót befizetni? Út közben szeretnénk megnézni a Durmitort, állítólag nagyon szép. Ott milyen áron lehet szállást találni? Mert onnan a tervek szerint csak másnap indulnánk tovább! Segítségeteket előre is köszönöm!!

 

 

photograph Creative Commons License 2004.07.10 0 0 332
Tamma!Nézd meg a www.turizamcg.com -ot ,ott találsz egy csomó szállásajánlatot a smjestaj menüpontban.Ha nem pont mindenáron az öbölbe szeretnétek menni,könnyebben tudnék segíteni.Petrovácon,Sutomoréban van szállásadó ismerősöm.Estleg Kotor óvárosában is.Ha érdekel,írj a kovacs.attila@webmail.hu -ra!
Vandorr Creative Commons License 2004.07.10 0 0 331
tamma Creative Commons License 2004.07.10 0 0 330
Ja, és még valami a Kotori-öbölben van valahol homokos vagy aprókavicsos part?
tamma Creative Commons License 2004.07.10 0 0 329

Sziasztok! Továbbra is szállást keresgélek. Mostmár végképp tanácstalan vagyok. A tapasztaltak kérem, hogy segítsenek!!

Kisbé, nektek Canj-ban milyen volumenű volt az apartman? Árakról esetleg írnál? Nyugis a hely?

Csogi, te milyen árajánlatot kaptál? Az nem lehet rossz, hog Budva közelében van, de biztos nincs olyan zajos, nyüzsis.

Nekem még az írások alapján Tivat tettszik. Valaki tud ott esetleg apartmant?

Vandorr Creative Commons License 2004.07.10 0 0 328
Nem elég a rendszámon a H betű! S Boszniát valószínűleg a szerbiai rendőrök elkerülése végett ajánlják a topiklakók.
Miért büntet a szerbiai rendőr? - Tegnapelőtt ezen szórakoztunk:

1. Nincs hólánca? Dehát nyár van! Az nem számít, ha nyáron nincs a csomagtartóban akkor télen sem használ!
2. Nincs magánál fekete nylonzsák? ??? Ha elüt valakit akkor mibe csomagolja?
3. Nincs magánál kréta? Akkor mivel rajzolja körbe a hullát?

Persze ezek lehet, hogy csak városi legendák, de akkor is soxor büntetnek Szerbiában.
Előzmény: bbsh (324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!