A topicot azért nyitottam, mert abszolut kezdő révén, most jött el az az idő életemben, amikor szükségem lenne hegesztői tudásra és gyakorlatra.
Ebből eredően az az ötletem támadt, hogy ezen a fórumon on-line tárgyalhatnánk a hegesztést érintő kérdéseket, ötleteket, mindenféle témákat.
A szelepnyitás pontosan, óvatosan, kis mozdulatokkal nyitandó, hogy alulról érje el a szükséges nyomásértéket. Táblázat van valahol, hogy milyen nyomásértékek volnának szükségesek a különböző fejekhez? A zárásnál a logika szerint azért nyomja fel az oxigént egy pillanatra, mert az oxigéndús keverék nem engedi visszadurranni az elzárt acetilén maradékát, a nagyobb nyomás ellenében nem tud visszaégni. Szerintem.
Kész átverés:-) Ahogy a MIG nevében is van, feltételezi egy adagolt inert védőgáz meglétét a folyamat során. Ennél valóban még lehetőség sincs rá, de nem is kellene, mert az általad használt anyagokhoz talán elég a porbeles huzalból felszabaduló gázvédelem is. A marketingesek jól dolgoztak az elnevezéssel, de ettől függetlenül gondolom nincs gondod vele, alkalmas a feladatára, de a működése nem MIG. Szerintem.
Hali mindenkinek! Már régóta olvasom a topikot! Hobbi szinten használok AWI-t és lánghegesztőt is!
multiplas
Ez a sorrend így pontról-pontra tökéletes, és nyitásnál valóban kell egy kis oxigén, hogy ne kormoljon. Viszont az elzárás egyik pontjával én nem teljesen értek egyet, saját tapasztalatomból kiindulva. Ha előbb az acetilént zárod el, zárás közben fokozatosan csökkentve az éghető gázt az oxigén hirtelen elfújja a lángot és így hajlamosabb a durrogásra, míg ha előbb az oxigént zárod el, abban az esetben ugyanis marad egy szépen pislákoló lángod, igaz erősen kormolós, de gond nélkül elzárható! Én durrogást és a kormolást megakadályozva fokozatosan csökkentem a lángerősséget mindkét gáz fokozatos csökkentésével a markolaton és a végén elzárható durrogás nélkül. Persze ha úgy tanítják ahogy írod lehet hogy úgy is működik!
Még annyit, hogy a palack nyitáskor nagyon óvatosan kell forgatni a szelepet (főleg az oxigén esetén) hogy ne hirtelen engedd rá a nyomásta reduktorra! Ezzel a reduktort óvod! Na és persze nem kell 260 fordulatot kitekerni, egy 1/2-3/4 fordulat is elég.
Szerintem ez a gép inkább a FCAW technológia lehet a MIG helyett. Szerintem. Létezik fluxvédett hegesztés, ahogy olvasgatom, de szerintem a védőgázok egyszerűsége miatt már kutya sem használja. Keményforrasztásnál viszont a flux bevált védelem, lehet gasfluxszal is dolgozni, de az jelentős pluszköltség, kevés előnnyel.
Ez tényleg érdekes, mert a német szövegben egész végig a forrasztásról ír. Szó sincs hegesztésről!
Az angol részét meg nem értem, csak azt láttam, hogy sokkal rövidebb mint a német és nem tér ki a flux tisztítására.
Az viszont érdekes, ha te a MIG gépeddel palack nélkül hegesztesz...
Úgy látszik nekem sem ártana egy kis továbbképzés ebben a témaban. Én azt hittem, hogy a MIG a Metall-Inert-Gasschweißen szavaknak a rövidítése. Ahol az Inert Gas lehet Argon vagy Helium.
Persze cseppet sem csodálkozom én ezen, mivel volt itt már olyan szakember aki a rozsdamentes acélt is szénsavval (Co2) hegesztette...
Nekem egy kis MIG gépem van, amihez nem is lehet palackot kapcsolni, csak porbeles huzallal megy... Az angol részében a használati utasításnak folyamatosan flux huzalnak hívják a porbeles huzalt.
Nem tudom megítélni egy pár óra után teljesen, de nekem szimpatikus a tanár, olyan jófajta szaki és amit pálcával húzott a lemezeken annak a hátoldala is szebb volt, mint az én csúcsteljesítményem elölről. A felszerelés olyan magyar iskolaszintű, használt cuccok, de jobbat majd mindenki vesz magának.
És jó a képzés, jók a tanárok? Engem AWI érdekelne elsősorban, megmondom őszintén, magamnak kellene hegesztgetnem, illetve később minősítő vizsga szóba jöhet. Csak a 'legújabb' techonlógiával foglalkoznék, sajnos annyira nincs se időm, se pénzem de szükségem se a többi hegesztési mód elsajátítására... És tudomásom szerint az AWI hegesztéssel minden megoldható.. (barkácshegesztések, ház körüli munkák, járműhegesztések, kasztnizás, stb..) Ugyan nem mindenhol költséghatékony, de alkalmas és ez a lényeg nekem.
Kicsit finomítok a dolgon, voltam, beszéltem, már gyújtottam is, azaz kiderült, már két hete megy..szóval szerintem a szerda az utolsó nap, amikor még érdemes beszállni. Alapfokú vizsga és gyakorlat után mennek a minősítő tanfolyamok, alapfokú bármire bárki mehet, nem kell gyakorlat, mindenre képeznek.
Köszi, persze, hogy a keményforrasztásra gondoltam, nem a hegesztésre. Viszont a héten indul alapfokú és minősített tanfolyam a Hajózási Szakközépben a Jász utcában mindenféle hegesztési szakágban, aki keresett ilyet (csak nem tudtam neki választ küldeni, mert visszapattant a címéről) annak itt az alkalom. Az Újpesti Munkástovábbképző Központ indítja, kontakt Kissné 30/4399657.
Ami neked kell: "Die Flussmittelrückstände können ohne Korrosionsgefahr auf der Lötstelle verbleiben. Bei elektrischen Messgeräten u.ä. sind allerdings die elektrischen und mechanischen Eigenschaften fraglich; daher ist zu empfehlen, spröde Harzreste zu entfernen. Als Lösemittel kommen Alkohole und Trichlorethylen in Frage."
Érdekes, hogy ugyan ennek az oldalnak az angol részén nincs erről szó.
Én már elég sok mindent láttam és hallottam, de azt még nem, hogy a hegesztéshez fluxot használnának...
Persze Te elég speciális területen dolgozol, így előfordulhat, hogy oda meg kell. Talán a forrasztás topicban (ha van olyan) próbálkozz ezzel a problémával.
Dehogyis, pontos választ várok, ezért pontosítom a kérdést. A mechanikai tisztítás megoldott, a tárcsás tisztítók jók óvatosan használva, a környék Mo-Ausztria. A szennyeződés a gyári bevonat, zsírszennyeződés a hétköznapi műhelyfogdosás miatt és a megmunkálás ideje alatt kialakuló gyenge oxidréteg. Anyagnál nem találni pontos összetételt, csak annyit, hogy pl. az egyik 2005 után kifejlesztett anyag alapvetően a F1 autók merevítéséhez lett gyártva. Patentolt cuccok, ehh.. Tehát vannak a nemesíthető acélok (25CrMo4 család), 1.7734/15CDV6 acél, és vannak a nagyrészt ismeretlen összetételű hőkezelt, nikkel, króm és niobiumtartalmú ötvözetek, mind a legmagasabb szakítószilárdságú fajtákból.
Komoly kérdés következik hát. Milyen a környéken kapható anyagot érdemes használni tapasztalatod szerint az acél teljes megtisztításához, hogy semmilyen szennyeződés és oxid ne maradjon a kötendő felületeken?