'Ez nem egy komoly mérce, ha a Baník Most, a Lokomotiva Zagreb vagy a Kastamonu teljesítményét nézzük. :-P'

Jogos,de ettől még igaz a titulus:-)

Előzmény: lunanoctis (9137)
Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.22 -1 0 9157

Nagy gratula a Vácnak,ez egy remek kis meccs volt,nem törtek össze nem adták fel akkor sem mikor a végén átvették a franciák a vezetést,felálltak és legyőztek a lényegesen erősebb csapatot!

Minden elismerésem szép volt csajok!

Ernie McCracken Creative Commons License 2023.01.22 -1 1 9156

ZLajos, AEgon. Visszarakhatjátok a megélezett kaszátokat a sarokba. :))

Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9155

Gratulálok a Vácnak, nem sokat láttam a meccsből, de idén komolyan veszik a kupát.

(Illetve valószínűleg a mezőny is gyengült...)

Süni2 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9154

Gratula a Vácnak! :) Vágre valami!

hatosfalat Creative Commons License 2023.01.22 -1 1 9153

Néhány dolog az Óvárral kapcsolatban:

Tóth Gabit sztem ilyen kihagyás után nem nb1 rangadókon és EL meccseken kellene formába hozni. Pechükre Siófok ellen minden bejött neki (így is kikaptak), de azóta lejött, hogy nincs még ezen a szinten. Állandóan talpról lő, ennyi a repertoár. Nantes ellen a beállása után ment el végleg a meccs nekik, de tegnap is gyenge volt.

Egy dán csapat ellen nem tudom mennyi értelme van a szélső előindulásnak. Pláne nem annyira gyors szélsők esetében. Mindenesetre ha jól számoltam négyszer szerzett vissza kipattanó labdát az Ikast a szélsőink hűlt helyén.

Már valamelyik meccsen is próbálkozott Gyurka az Albek-Ivancok hármassal. Csak sajnos Pásztor kettesben nem védekezik jól. Tegnap is gyenge volt ott, négy hibával kezdett. Ahogy átkerül hármasba, rögtön jobb lesz (sajnos tegnap ott is csak közepes volt), csak sokba került az Ikast ellen a posztváltása.

Szép dolog, hogy mindenkinek ad megfelelő időt Gyurka, de lehet egy ilyen meccsen a jobb játékossal érdemes kezdeni, illetve akkor sem dől össze a világ, ha a poszton az egyik többet játszik, mint a másik.

Védekezése valahogy nem akar összeállni az Óvárnak, tegnap nem volt hátul egy jó teljesítményük sem. Korábban játszották sikeresen az 5+1-et is, mostanában arról teljesen leszoktak.

Szélsőik a leggyengébbek a keretükben. Jobbszél különösen problémás ezen a szinten, de a másik szél sem igazán jó. Bár tegnap Csire lőtt két szép gólt. Igaz mind fiatalok, még simán javulhatnak.

És még egy dolog, sztem ne hivatkozzon Gyurka fáradtságra. Az Óvárnak ritka bő kerete van, most éppen mindenki ott is volt, ráadásul a dánoknak kellett utazni.

Pozitív viszont, hogy tegnap Tóth Niki az első félidőben nagyon jól támadott, illetve Pásztor beállóban kiemelkedően játszik eddig a teljes EL sorozatban.

Mindenesetre nekem továbbra is szimpatikus csapat, valahogy a védekezésben kellene javulniuk. A Fana váratlan győzelme ellenére is sztem kevés esélyük van a továbbjutásra, de ha sikerülne nyerniük idegenben a norvégok ellen és itthon a Nantes ellen, az kiemelkedő teljesítmény lenne.

Vándor777 Creative Commons License 2023.01.22 0 3 9152

Győzött a sport, győzött a Vác! Hatalmas fegyvertény volt ez a ma csak nevekben óriás Paris ellen. Nem ijedtek meg a váci lányok az ellenfél játékosainak múltjától, hanem bátrak voltak, mertek harcolni. Nagyon megérdemelték a győzelmet. Gratuláció!

monti011 Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9151

Gratula a Vácnak. Ez szép volt.

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9150

Próbálkozni végülis lehet :)

A visszajátszásban kristálytisztán látszott, hogy belemenés volt. A váci védők tudták, mi fog következni és ők voltak gyorsabbak.

Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.22 -11 2 9147

Remélem Golovin is látta. Nem elcseszett junior tehetségeken kell álmodozni, hanem Marincsákot kell a keretbe jelölni.
Hibázik, de ritka jó mentalitású játékos..

Creanga Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9146

öröm és bódottá - ahogy Matisz nagypapa mondaná.

Gratula.

Isthy1 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9145

Niombla mit értetlenkedett? Összezártak előtte a hatoson kívül és a kapus ráadásul kivédte.

Gratuláok a váciaknak a győzelemhez! Megérdemelték a meccs képe alapján.

lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 0 9144

És bírták :) van miért boldognak lenni, az attitűd rendben, az eredmény is.

Előzmény: Nullával Osztás (9139)
RnD Creative Commons License 2023.01.22 -3 5 9143

Mondtam én h Helembai lépjen oda. Most odalépett, meg is nyerte a Vác a meccset (27-26)

:-)))))))

RnD Creative Commons License 2023.01.22 -2 4 9142

Ha Helembai a felkanyarodó Flippes elé lépne, meg tudná állítani.

RnD Creative Commons License 2023.01.22 -3 5 9141

'...A 20. perc tájékán pályára került Kurucz Aida, ő is adott egy szuper asszisztot a hatoson Helembainak....'

+ egy hetest is kiharcolt:)

Előzmény: RnD (9140)
RnD Creative Commons License 2023.01.22 -2 5 9140

Vác--Issy Paris: 13-11 (félidő)

Pásztor Betti kezdett a kapuban és végig ő védett ebben a félidőben, méghozzá jól. Jobbkettőben a születésnapos Ballai Bori kapott  lehetőséget, rögtön az elején egy klassz átadással megjátszotta j2 a hatoson Helembai Fannyt, aki aztán ebből lőtte a mérkőzés első gólját. Utána viszont két gólt is kaptunk Boriról (a védekezése nem volt éppen acélos....) De különösebb gond így sem volt, elöl Kuczora és Marincsák Niki egymás után lőtték a gólokat (Niki az egyiket üres kapuba a saját hatosról, amikor éppen kiállítva volt egy francia....)

Csakhamar kiderült h hiába a jól hangzó nevek a másik oldalon, az ellenfél játéka meglehetősen lassú és a védekezése sem az igazi, megállító faultok alig vannak. A kapusuk ráadásul nem véd semmit. Így aztán nem volt meglepő h sorra lőttük a gólokat szinte minden posztról (jobbszélről Diószegi is ügyes....) Egyedül a balszélt hagytuk ki, ahol a másik születésnapos, Ballai Anna egyelőre még nem százszázalékos. De ennek a posztnak a feladásával sem történt semmi baj.

A 20. perc tájékán pályára került Kurucz Aida, ő is adott egy szuper asszisztot a hatoson Helembainak. Aztán mondjuk kaptunk róla egy gólt és Herbert Gábor gyorsan visszacserélte Ballai Borit, de Aida ma is úgy tűnik jó formában van. A félidő végére magabiztos, háromgólos vezetés alakult ki a javunkra amit a franciák olyan nagyon nem is fenyegettek.

Csak így tovább.....!

Nullával Osztás Creative Commons License 2023.01.22 0 3 9139

Na, ez egy egész más Vác volt, lényegesen különvözik attól a csapattól,  amelyiket annyira "megszerettünk", egy szavam nem lehet a hozzáállásukra. Bár bírnák végig.

Vándor777 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9138

Tkp. a hazai kézilabda hiányosságairól akartam írni a Móvár meccse alapján.

Előzmény: lunanoctis (9136)
lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9137

"az Ikast kb BL szintű csapat"

Nyilván simán továbbjutnának bármelyik idei BL-csoportból, ha csak ki nem finganának egy idő után a szerda-szombat ritmustól.

Előzmény: Sanyóca(sanyesz) (9132)
lunanoctis Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9136

A Brest-Fradi szünetében ezt olvasva gyanúsan azokat a dolgokat soroltad fel, amik a félidő nagy részében biza a Ferencváros játékából is hiányoztak...

(Az igazán kijózanító viszont az, amikor a válogatottéból is, kis túlzással teljes meccseken keresztül.)

Előzmény: Vándor777 (9131)
fulees Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9135

"Ettől függetlenül sem ők voltak az esélyesek. Az Ikast kb. BL szintű csapat!"

Abban, hogy az Ikast az egy BL szintű csapat, egyetértünk! Én csak azt az egyet nem értem, hogy gyengébb képességű csapatként (mert azok), Gyurkáék miért akarták ráerőltetni a játékukat az ellenfélre (akik, náluk sokkal jobban játszák ezt)!? A M'óvár kerete nem rossz, még európai szemmel nézve sem, de túl egysíkúak és túl kiismerhetőek. Tegnap, ezt az Ikast-ot egy más taktikával meg lehetett volna fogni, mert nem játszottak annyira jól. Le kellett volna lassítaniuk és tördelni kellett volna a játékukat, de nem tették...

Remélem késő délután mi nem fogunk ebbe a hibába esni, mert a skandinávokat rohanással nem lehet megverni... Ebben ők mindenkinél jobbak!

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.22 -1 0 9134

Azzal hogy a Sió tegnap jó játékkal győzött és így neki is reális esélye maradt a továbbjutásra most valóban úgy tűnik hogy ez egy jobb EL szezon lehet,és ha ehhez még hozzá tesszük azt hogy ha a Loki ma nyerne a Sola ellen azzal ők már gyakorlatilag tovább is jutnának,még inkább igaz lehet a megállapítás.

Előzmény: Tonio 2.0 (9133)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.01.22 0 1 9133

Idén azért jobban alakul az EL, mint tavaly. Talán a sorsolás is jobb volt, kevesebb a kieső, de mintha lenne némi előrelépés. Valamiért a román csapatok gyengébbnek tűnnek, persze részben mi ejtettük ki őket. Az Ikast kiemelkedik, de egyébként nincs legyőzhetetlen ellenfél (most a Vácot vegyük külön, de a többieknek).

Sanyóca(sanyesz) Creative Commons License 2023.01.22 -1 0 9132

Ehhez a tempóhoz valóban nem elég stabil még a játékuk,de ha Gyurka ezt a szezon arra szánja hogy felnőjenek ehhez a tempóhoz,akkor persze érthető hogy miért ragaszkodik hozzá!

Ettől függetlenül sem ők voltak az esélyesek,az Ikast kb BL szintű csapat!

Előzmény: fulees (9129)
Vándor777 Creative Commons License 2023.01.22 0 6 9131

Az az Óvár szenvedett 8 gólos vereséget amely egyébként - a BL-csapatok kivételével - a leggyorsabb kézilabdát játsza a bajnokságban. Még őtőlük is egy(?) fokozattal gyorsabb, hatékonyabb volt az ellenfél. Milyen összetevői vannak az északi sebességnek?

- Passzsebesség:  önmagában is lényeges faktor, mert minden átadás új, megoldandó helyzetet teremt az ellenfélnek,     állandó figyelemre és helyzetmegoldásra kényszeríti, az adott esetben ahhoz nem szokott játékosokat. Ennek következménye  a figyelem elfáradása, lemaradás a védekezésben, az összhang megbomlása. Sokan ezt - tévesen -   fizikai fáradásnak látják /  "mert nem edzenek eleget" /, pedig "csak" fejben nem képes már a védő követni az eseményeket egy idő után.

- Labda nélküli mozgás: a váratlan helyzetek megteremtését jelentősen fokozza, ha a támadó már mielőtt a labdát átvenné  - és ezáltal a védők abszolút fókuszába kerülne - lendületet vesz, amely előnyt labdaátvétel után kamatoztat / irányváltás, kapuralövés, gólpassz/. Magas passzsebesség és labda nélküli mozgás fokozzák egymás hatásosságát, növelve a  nem ezen "szocializálódott" védők problémáit.

- Effektívitásra törekvés: szembetűnő a "keresztek" minőségi különbsége. Míg az északiaknál a keresztjátékban részes     minden játékos támadja a falat /nem pusztán zárni akar/, így a befejező lövőknek valós helyzet alakul ki, rés keletkezik a   védelemben. Létezik ezzel szemben a nálunk honos "pihentető kereszt" - főleg fáradt állapotban, " majd csak kialakul belőle   valami", addig is erőt gyűjtünk a befejezéshez. Ott minden átadás célja a közvetlen gólszerzés, vagy annak előkészítése.   Kellett 15 perc míg az óvári játékosok ezt lereagálták, jött 20 perc amikor közel azonos fordulatszámon pörögtek, maradt 25   perc amiben az ehhez nem szokott lányaink - a fáradó figyelem okozta spéttel reagáltak -, lemaradtak, szétestek. Bár, ők   mindent megtettek, de a honi bajnokság kihívásai a látottakhoz elegendő teljesítményre készítették fel őket.

Bamberg58 Creative Commons License 2023.01.22 -11 3 9130

Már az első őt percben elment a meccs. Nem Albekkel kellett volna kezdeniük, egy jó megoldás, négy hiba.

fulees Creative Commons License 2023.01.22 0 2 9129

Egyértelműen a M'óvár, a saját maga által diktált tempójába fáradt el... Nem is értem minek kell rohanni, ha azt nem tudod hatékonyan a teljes meccsen alkalmazni? Csak akkor rohanj, ha gyorsabb vagy, mint az ellenfél és ezt az egész meccsen bírod is! Sajnos, beleszaladtak a saját kardjukba :(