Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.11 0 0 14

Sziasztok!

 

Héten voltam egyépitészforumon, ahol részletes tályékoztatást adtak az elektroszmogról és annak káros hatásairól.

Bemutattak egy német fejlesztésü ablakprofilt is amely megszüri a káros sugárzásokat.

 

Eddig hiába volt szigetelve a ház az ablak nem volt védve.

 

Most ugy látszik ez a probléma is megoldásra kerülhet.

 

Soproni Foton Kft-nél kaphatók ezek a profilok, illetve az azokbólészültablakok.

WWW.foton.hu

 

Üdv mindenkinek

drsoul Creative Commons License 2007.02.11 0 0 13

Helló!

Köszi, majd elolvasom a cikket, bár ez itt a kérdés: panelban nem akarok lakni, de ha a talajban speciel pont sok a radon, és ráépítek, az nem túl jó...

Ráadásul nem csak az, hanem az építőanyag is számít (hisz tégla<---- égetett agyag), mert az is tartalmazhat radont.

De majd elolvasom a cikket, hátha ez mind kiderül.

 

Előzmény: Fineszedző (11)
enigma2100 Creative Commons License 2007.02.11 0 0 12

drsoul!

Vásárólható kézi elektroszmog mérő készülék. Van drágább digi kijelzővel és van olcsóbb, amin led sor van.

Bye

Előzmény: drsoul (10)
Fineszedző Creative Commons License 2007.02.11 0 0 11
Ha nem panelben (beton!) akarsz lakni vagy radonos az aljzat, akkor lényegtelen. Pl olvasd el a RADON A MAGYAR FALVAKBAN cikket a Fizikai Szemlében. Könnyen érthető.
drsoul Creative Commons License 2007.02.11 0 0 10

Sziasztok!

Bár a topic kihalt, hátha...

Láttam az előző hsz-okat, nem igazán értem, miért tartjátok elképzelhetetlennek, hogy egy adott pontban (pl. telek), meg lehessen mérni kézi műszerrel az elektromágneses hullámok értékét... Mitöl parasztvakítás ez? Na mind1.

 

Lenne egy kérdésem: a földben lévő (és ezáltal sokszor téglákban lévő) sugárzással (talán radon?) foglalkozik itt valaki? Pl. ha téglát kell vásárolni, ezt ki lehet deríteni, milyen minőségű? (ilyen szempontból)

eszmog Creative Commons License 2006.11.03 0 0 9

Elektroszmog mérés, elektroszmog elleni védekezés.

www.eszmog.hu

Előzmény: Mr.CharlieFirpo (8)
Mr.CharlieFirpo Creative Commons License 2006.11.01 0 0 8
Elég halott a topic, de megpóbálom, hátha valakik olvassa és tud segíteni!

Telekvásárlás előtt állunk, egy gyönyörű telket találtunk, nagyon jó áron, csak az a gond, hogy a telek felett egy magasfeszültségú kábelvezeték húzódik.

A kérdés arra irányúlna, milyen káros veszélyei vannak a magasfeszültségnek, ill. milyen távolságban vannak veszélyei, a telek végében, kb 25-30m magason vannak a kábelek.

Esetleg tudtok topikot vagy oldalt ajánlni ami ezzel foglalkozik?


Köszi!
kgy2316 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 7
Örülök, hogy egyezik a véleményünk szakember ismerösödével, ezek szerint nem hiába töltöttem öt évet az iskolapadban :-)
(ui. mikrohullámú hirközlés szakmérnök vagyok)
Előzmény: viktor a takarító (6)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.22 0 0 6
Az OSSKI ez a cég, esetleg a BMKE mikrohullámú tanszékén valaki, aki hajlandó ilyesmire.

Egyébként megkérdeztem egy szakembert, és az MTIvel akpcsolatban azt említette, hogy kicsi a valószínűsége, hogy túlzott sugárzás lenne néhány méternél messzebb a legnagyobb teljesítményű antennától (értsd, a hazai eü határérték felett, ami többször szigorúbb, mint az EU ajánlás), de kíváncsiságból azért leméretné.

Előzmény: David Piper (5)
David Piper Creative Commons License 2003.02.21 0 0 5
Szerintetek nincs is olyan megbízható cég akitől valakit ki lehet hívni ha az embernek kétségei vannak?
Előzmény: kgy2316 (3)
kifli Creative Commons License 2003.02.21 0 0 4
köszönöm szépen.
Előzmény: kgy2316 (3)
kgy2316 Creative Commons License 2003.02.21 0 0 3
Sziasztok,
csak megerösiteni tudom Viktor kijelentéseit nem kell aggódni.

Kiegészitésül: bármilyen mikrohullámú berendezés telepitését és üzemeltetését szakhatósági engedélynek kell megelöznie, az engedély megadásához be kell szerezni Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézete (OSSKI) által készített, sugáregészségügyi tervbírálatot. A hazai sugárvédelmi elöírások a nemzetközi ajánlásoknál szigorúbbak, a mérhetö sugárzási értékek általában 2-3-szor alacsonyabbak a megengedettnél.

Ha kétségeid vannak és pontosabbat szeretnél tudni próbálkozz az OSSKI-nál, én hivatalos ügyben többször beszéltem velük, segitökészek voltak (igaz sugáregészségügyi tervbírálat ügyében, amit sok pénzért adnak). Budapestet már biztos keresztül-kasul mérték (nagyon jól a müszerezettségük), vannak adataik, kérdés, hogy kiadnak-e ebböl valamit csak úgy...

Országos Frédéric Joliot-Curie Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézet Nemionizáló Sugárzások osztálya
1221 Budapest, Anna u. 5. 1775 Budapest, Pf. 101
osski@hp.osski.hu

UI.: ha bárki azt mondja neked, hogy ? majd odamegy és kis kézi bizgentyüjével jól megméri küldd el nagyon messzire, de pénzt semmi esetre se adj Neki, mert az csak "parasztvakitás"...

KGy

Előzmény: kifli (2)
kifli Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2
konkrétan az MTI van kb 150 méterre
Előzmény: viktor a takarító (1)
viktor a takarító Creative Commons License 2003.02.21 0 0 1
milyen adótorony?
mennyire messze?
hogy néz ki? (átjátszóállomás - nagy korong néz bele a semmibe, vagy bázisállomás - körben lapos téglatestek állítva, kissé lefelé, esetleg nem rádiótelefon, hanem tv/rádió adótorony)

általában:
a mikrohullám nem káros, max. melegíti a testet (így műxik a mikrosűtő is), ezt nevezik thermikus hatásnak. míg egy mikrosütő 800-1000 wattos teljesítményű, egy bázisállomás max néhány watt. ehhez képest a tv adók teljesítménye - ha jól tudom - megawattokban mérhető, és ugyanúgy mikrohullám. ennek a fajta sugárzásnak semmi köze az úgy "általában értett sugárzáshoz", sugárzó anyagokhoz, radioaktivitáshoz.
a tv-adók 50 éve működnek, és a környezetükben nem lett nagyobb a rákos megbetegedés, max kevesebbet kell fűteni (ez vicc volt, az viszont tény, hogy valamely tv-adó közelében lévő településen, talán a Lakihegyinél, vannak olyan területek, amelyeken időnként egy kézben tartott fénycső világítani kezd...:).

bővebbet egy igazi villamosmérnök tudna mondani.

minden jót,

vat

ui:
egyébként a sugárzás erőssége a távolság négyzetével arányosan gyengül, tehát pár száz méterre alig mérni valamit. ahhoz elég, hogy használd a mobilod (ebből messze nagyobb sugárzás jut neked, mint egy bázisállomásból, mivel közvetlenül a fejed mellett használod, de ezek teljesítménye is csak pár watt maximum, ami a vétel minőségétől függően pár tized watt is lehet). egyesek szerint bezavarja a távirányítójukat, de erről aztán végképpen fogalmam sincs.
az tuti, hogy a szüleim lakásának ablakán kb 50 méterről szinte betekint néhány kisméretű bázisállomás, de semmi hatását nem érezzük/érzik, pedig már vagy 4-5 éve felszerelték őket.

Előzmény: kifli (-)
Piócásember Creative Commons License 2003.02.21 0 0 0
én 0 ilyenről tudok
Előzmény: kifli (-)
kifli Creative Commons License 2003.02.21 0 0 topiknyitó
Egy ingatlant szeretnék megvásárolni, ami közel van egy adótoronyhoz. meg szeretném méretni, van-e valamilyen magasabb elektromos sugárzás emiatt az ingatlanban, ami káros lehet az egészségre. nem radioesztéta (ha jól írom), hanem műszeres mérésre lenne szükségem. tudtok-e olyan céget/személyt akihez illyennel lehetne fordulni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!