Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2003.01.04 0 0 157
Ezt a bepisilést majd kiheveri az első behányások és néhány hónap után. Beszéld meg vele értelmesen, közben kissé mélyítsd el a hangod.

A falkavezéri cuccot viszont végképp nem értem. Miben nyilvánul meg, hogy ő a góré?

Előzmény: Törölt nick (155)
Tie Creative Commons License 2003.01.04 0 0 156
Erről a falkavezérről eszembe jut a Kutyám Jerry Lee... Amikor beszél a manusz azzal a kutyás bombázóval, az meg magyarázza neki: A szemébe kell nézni, és el kell érni, hogy a kutya fordítsa el előbb a fejét. Akkor aztán tudni fogja, ki van felül...

Dooley meg csak nézi a nő melleit, hümmög... "ki van felűl... hmmmm..."

:))))

Előzmény: Törölt nick (155)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.04 0 0 154
Naná, wazz.

Meghűlés?

Kutymuty?

Előzmény: Törölt nick (153)
Ozagen Creative Commons License 2003.01.03 0 0 152
Hóha?
Előzmény: Törölt nick (151)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 150
thnx
Előzmény: Törölt nick (149)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 148
Hogy a francba ne fogadnék, de az a gyanúm, megint bombáznak.

Szóval lökjed, próbáld.

Előzmény: Törölt nick (147)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 146
Hogyan nyomozható ki?

Elég sok rondaságot láttam már a Felületen. Kemény IRL-fenyegetéseket, beillesztett utcatáblákat, hudlum-támadásokat, e-mail-floodokat, vírusbombázást, géptapizást etc.

Mégis, vannak a kinyomozhatóságnak tiszta eszközei? Vannak erőszakmentes eszközök?

Előzmény: Törölt nick (144)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 145
"de ez csak a te reményed, hited. a valóság egyre kevésbé ez, és egyre jobban áll össze egy kép magáról az emberrôl. néha még az arcvoonásod is látszik."

Ez nem szerepjáték. Egy játékot nem lehet komolyan venni, hiszen abból ki lehet szállni. Komolyan lehet művelni és kiteljesíteni a fortélyait, de mindig ott van a lehetőség, bedobom a lapjaimat, felhörpintem a Black Jacket, aztán csá.

Ez az arcvonás-ügy, noha legkevésbé sem szeretnék narcisztikus színben tetszelegni, kezd érdekelni. Ne kímélj.

Előzmény: Törölt nick (143)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 142
A Biblia azzal kezdődik, hogy valaki azt mondja, hogy valami legyen.

Az a látszat, a Teremtő helyett itt te is megteheted ugyanezt.

Létrehozol egy lényt, egy nicket, létrehozhatsz egy sorsot. Megsokszorozhatod magad, társaloghatsz önmagaddal, látszólag kiterjesztheted képességeidet.

Leírhatod: "Tegnap este baltával megöltem egy öregasszonyt." Ki vonhatná kétségbe állításod valóságtartalmát? Ki, melyik tucatnick?

Legfeljebb saját magad. Itt van ez a mondat: "Tegnap este baltával megöltem egy öregasszonyt." Hozzáillesztesz egy szmájlit. Rögtön vicces minden. Vagy cinikus. Vagy feledhető.

Előzmény: Ozagen (141)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 141
Egy gondolatkísérlet. Klikkelj a fórumok főoldalára. Képzeld el, hogy hallod, amit a nickek írnak. Mennyi örömujjongás, zsörtölődés, jajongás, siránkozás, fogcsikorgatás (hö), anyázás, dorombolás, vakkantás, nyihogás, örjöngés, cselszövés, besúgás, érvelés, ignorálás, mennyi csend és mennyi ordibálás, áhitatos sóhajtás, csataüvöltés, parancsszó, örömködés és gyászének, nyavalygás és mennyi, mennyi minden más.

Mindez koncentrált térben, fokozott intenzitással. Mintha csak a Pokol legújabbik bugyra lenne.

Előzmény: Ozagen (140)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 140
"miben más a kultúrája? ez érdekelne. sôt, a teljes másság felsorolás is."

Azt hiszem, sok ujdonsággal nem szolgálhatok. Ennek irodalma tömérdek, hekatombányi az erről szóló topic.

Teljes felsorolásra ám ne számíts.

Minden az adott Felület törvényszerűségeivel függ össze.

Ez egy romantikus és szecessziós kultúra. A felhasználó azért alkot egy nicket, mert elvágyódik az IRL-környezetéből (ez a romantikus aspektus), vagy ki akar vonulni (ez a szecessziós). Mondhatni, ki akar kapcsolódni.

Mivel találkozik? Hasonló okokból létrehozott nickek garmadájával.

Előzmény: Törölt nick (137)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 139
"vagyis: ha telefonon beszélsz velem mondjuk, akkor arra az 5 percre átmégy nickbe?"

Nem megyek át nickbe, mert nem nick telefonál egy másik nicknek általában - kivéve, ha a telefonáló fedőnevet használó kém vagy az inkognítójának fenntartására különösen kényes telefonbetyár.

Nem nick a telefonáló ember, ugyanakkor a telefonálásnak is megvan a maga kommunikációs kultúrája. Ám ettől még megmarad a felhasználó személyisége, legalábbis annyiban, amennyiben a szűkített kommunikációs tér torzítja. Jobb esetben a telefonáló arra törekszik, hogy eme torzulásokat korrigálja.

Egy nicknek azonban nem feltétlenül az a feladata vagy elszánása, hogy korrigálja a felhasználó személyiségétől eltérő tulajdonságait. Egy nick csak egy nick.

Előzmény: Törölt nick (137)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.29 0 0 138
Rossz a példa.

Az említettek nem "csak" kommunikációs létformák. Másfajta kommunikációs létformák. Másféle a kommunikációs kultúrájuk.

Másrészt ők nem önként mondtak le a kommunikáció-érzékelés teljességéről. Siketek és vakok, akik így kénytelenek élni.

Egy nick önként mond le a kommunikáció teljes spektrumáról, illetve eme hiányok tudatában próbálja meg kiteljesíteni magát, ha egyáltalán akar ilyet egy nick.

Ozagen megalkotója nem hivatásos csodálkozó, hanem Ozagen az. Ozagen megalkotója, ha jól sejtem (kacsintás-szmájli), sokáig töprengett például a nick megalkotásán, egy személyiség-kezdemény körvonalazásán.

Aztán, képletesen szólva, amikor Ozagen regisztrálódott, akkor "elszabadult a pokol", és Ozagen működni kezdett a saját törvényszerűségei szerint.

Előzmény: Törölt nick (137)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.28 0 0 136
Ó, ezzel viszont egyetértek.

Őszintének lenni gyakran iszonyatos dolog. Jobb esetekben felkavaró. A legritkább esetben: esztétikai élvezet.

Előzmény: Törölt nick (134)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.28 0 0 135
Teljességgel eltérőek a nézeteim.

Ozagen, hogy a kézenfekvő példánál maradjak, nem lehet egyenlő a regisztrálójával (megalkotójával, teremtőjével, etc.)

Az is kérdéses, van-e lényeges kötődése a fent említett entitásokkal.

Egy nick: kommunikációs létforma, szűkített kiterjedésben, szinte csak verbális közlésekre képes. Ennek a közlésalakzatnak, akár már meghatározták azokat, akár csak sejteni lehet létezésüket, megvannak a saját törvényszerűségei.

Következésképpen eme törvényszerűségekhez alkalmazkodó létformáról szükséges beszélnünk. Nem állítom, hogy ez a létforma a leszűkítettség miatt nem lehet annyira gazdag, mint az IRL-lét.

Azt állítom, ez egy más lét. Más a kultúrája, másmilyen a létezéssel vagy az idővel kapcsolatos felfogása, reakciórendszere, érzelemvilága, URL-ben más az értékrendszere.

Másfajta lény. Csúnya idegen szóval: egy másfajta homeosztázis.

Előzmény: Törölt nick (133)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.24 0 0 132
Mégis mire készülhet egy nick?
Előzmény: Törölt nick (129)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.24 0 0 131
Az őszinteség attitűd.

Talán valahol már idéztem Márait. Most tartalmilag idézem.

Az őszinteség annyit tesz, hogy mindenegyes mondatodat úgy írod le, mintha

életed utolsó mondata lenne.

Ez szerintem egy korrekt meghatározás.

Előzmény: Törölt nick (130)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.24 0 0 128
A hülyeségek breviáriuma:

Első Rész:

Találkoztál már sok emberrel, akik belehaltak az őszinteségbe.

Akkor miért lenne életcélod, hogy magad is belehalj az őszinteségbe?

Érzékeled, remeg a keze, és akkor elengeded...

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 127
Van egy provokatív kérdésem. Mint láthatod, szanaszét floodoltam a topicomat. Mi a véleményed erről?
Előzmény: Ozagen (126)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 126
Itten vagyok.
Előzmény: Ozagen (125)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 125
Dobok egy pisit, coming soon.
Előzmény: Törölt nick (124)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 123
Az ünneptől legkevésbé sem félek. Hisz jön az onoka.

Ami viszont a kiszáradást illeti... Nos, abban van valami. Amerikaiul azt mondják, letörés. Vagy talán crack down.

Mindenképpen pozitív, hogy van, ami menthető.

Rövidesen hülyeségeket fogok mondani.

Előzmény: Törölt nick (122)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 121
Szerintem, sejted, hogy mit cselekszem.
Előzmény: Törölt nick (120)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 119
"Verax válasz erre | adatok | e-mail 2002-01-20 05:20:25 (107)

Egy külföldi adón láttam: Heavy metal fashion top no. 1.

1.Converse cipő (nagyon trendy, mert csődbe ment, és pereli a Rebook-ot valami olcsó lopásügy miatt)
2.Bőrnadrág, de ne felejtsétek: régi bőr trendy, új bőr sucks.
3.Ujjatlan fekete poló, valami heavy kiválóság felirattal.
4.Valami softnáci relikvia, lánccal.
5.Spiky haj (ez gy kicsit Cure-os volt, de ezeknek mindegy, szabadon élnek)

Na ez trendy édesecsém, a ritikült meg felejcsed el!"

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 118
"Ozagen válasz erre | adatok | e-mail 2002-01-20 01:21:10 (24)

Egyébként én a Pálffy Tyutyu nyakijára voltam célozva mondandómilag, hö, az meg TV2.

Én nem szavazok a Bossra, csak úgy mondtam. Egyébként én Kenneth Davidsont használok kölnitől zokniilag. Vasban meg Zebeb 8-at, a buborékzséleset, mert, hö, trendy.

Ps: esküszök a Kenneth Davidsonra. :)

[előzmény : (20) morticia addams, 2002.01.20 01:10"

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 117
"York Válasz erre | Adatok | e-mail 2002-03-28 14:29:53 (1215)


Egyre ritkábban már csak hébe-hóba
Botladozom itten egy csodálkozóba
:-)
[előzmény:Parser, 2002-03-28 14:28:17]"
Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 116
"Parser Válasz erre | Adatok | e-mail 2002-03-29 18:43:24 (1231)


Eszembe jutott egy vicc :-).

A nagypapa a tornacon uldogel, de csak triko van rajta, teljesen meztelen kulonben. Az unokaja kerdezi tole, hogy mit csinal. Az oreg mintha nem is hallana. Az unoka ujra kerdezi: "De nagypapa, miert ulsz itt meztelenul, csak egy szal trikoban?"
Az oreg ranez, es azt mondja: "Tegnap ahogy itt ultem a napom felmeztelenul, teljesen megmerevedett a nyakam. Ez oreganyad otlete volt"."

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 115
"Válasz erre | Adatok | e-mail 2002-04-20 15:41:42 (1244)


rémülök
rámülök
rímelek
rámolok
rémelek
remélek
rumolok"

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 114
velorex0 válasz erre | adatok | e-mail 2002-04-27 05:54:13 (2194)

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

szerintem nem látod a fától az erdöt.

::

Ozagen Creative Commons License 2002.12.23 0 0 113
"Ozagen válasz erre | adatok | e-mail 2002-10-26 00:16:40 (0)

Ez egy alapvetően szomorú topic lesz. Némi beletörődéssel vegyítve. És még csipetnyi egykedvűséggel.

Két kávéskanál lelombozódás.

Lenne benne orrlógatás is párolva, de az nem szép, így az nem lesz benne.

Kitágult orrkapillárisok a forró lében?

Szóval ott jártam, hogy elengedem a kezed."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!