Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102146

Optikailag mind megeri. 

Az olcsobb verzionak nincs allvanycsatlakozoja. Innentol a pudding probaja az eves. 

Valasztani nem fogok helyetted. :)

Előzmény: Stickerei (102145)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102145
Előzmény: Stickerei (102144)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102144

Nagyon köszönöm válaszod. Célomnak jó lehet? Azért gondoltam erre, mert talán sokrétűbben tudom használni.

Ha úgy gondolod, hogy megfelelhet számomra, és esetleg van időd, vetnél egy pillantást erre az oldalra, hogy van-e közte olyan, amit érdemes megvenni?

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR11.TRC1.A0.H0.Xnikon+80-200.TRS0&_nkw=nikon+80-200&_sacat=0

 

Ha nincs időd természetesen ne foglalkozz vele, nem szeretnék a segítőkészségeddel visszaélni.

 

Köszönöm.

Előzmény: -Minarik- (102142)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.04 0 0 102143

A fenébe, egy csomó dolgora nem jó ezek szerint. Szerintem akkor hagyom is.

Előzmény: Kimiki (102141)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102142

Ebbol az objektivbol van vagy egy tucat valtozat. A legismertebb a "ket gyurus" fajta. Nekem a legtegebbi valtozat van, amit tolos obinak hivnak. Minden verzioja nagyon jol teljeset. Az elteresek az elessegallitas sebessegeben, a zoom es fokuszgyuruk kialakitasaban es az allvanytarto megleteben/hianyaban vannak. 400-1100$ az aruk tipustol fuggoen. Optikailag mind tokeletes. Nehez objektivek de szetverhetetlenek. Az enyem 30 eves van tuti. 

Előzmény: Stickerei (102140)
Kimiki Creative Commons License 2016.11.03 0 3 102141

"Tudnám ennek is hasznát venni?"

 

Hát a súlya alapján medvét fogni kevés, de macskához, kisebb kutyához elég lehet ha jó erősen dobsz. Falba építve ablaknak szerintem kevés a fényáteresztő képessége, de nyitva hangulatvilágításhoz kisebb helyiségbe elég lehet. Füvet meg se próbálnék vele nyírni, ahhoz nem tűnik elég élesnek egyik része sem. Fényképezőgépre szerelve nem ismerem a képességeit, de azt amúgy is Neked kell eldöntened, hogy tudnád-e hasznát venni, a céljaidra megfelel-e. :)

Előzmény: Stickerei (102140)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102140

Esetleg erről mi a véleményed? Tudnám ennek is hasznát venni? 
Nikon Zoom Nikkor 80-200 mm F/2.8 AF D ED IF

Előzmény: -Minarik- (102137)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.03 0 0 102139

Offline voltam napokig. De nem gond, bizonyára találok mást majd.

Előzmény: wdtomi (102138)
wdtomi Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102138

hello! Mint mondtam hirdetem, pontosabban hirdettem, közben elvitték. Így már nem tudok segíteni. Ha akkor kerestél volna...

Előzmény: Stickerei (102136)
-Minarik- Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102137

Sok sikert!

A 300 4 ED obim nagyon tisztessegesen dolgozik. Az elessegallitas lassu, de ez zaszloknal nem lesz gond. Nyitva is jo eredmenyt ad, de ez megint csak lenyegtelen, mert erdemes rekeszelni.

Előzmény: Stickerei (102135)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102136

Szia,

 

A felajánlás nagyon kedves és sokat is segítene. Hol laksz? Nikonhoz való?

 

Köszönettel,

Bálint

Előzmény: wdtomi (102130)
Stickerei Creative Commons License 2016.11.02 0 0 102135

Köszönöm a választ.

Előzmény: -Minarik- (102129)
SzekelyG Creative Commons License 2016.11.01 0 0 102134

Szia! DX-en használtam D7100 gépen, meg voltam elégedve vele.

FX-re váltottam, van egy újszerű példányom UV szűrővel, napellenzővel és sapkáival ha érdekel, Budapesten.

Előzmény: 432 281 (102133)
432 281 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 102133

Sziasztok!

 

Nikon AF-S 40mm f/2.8G DX Micro objektívről mi a véleményetek Nikon D5300 vázra ? Van valami objektív – hasonló árkategóriában – amit érdemes venni az említett vázhoz ? Nem a legprofibb felhasználáshoz kérdezem, de nem is teljesen amatőr makrózáshoz. Köszönöm előre is!

nemethla Creative Commons License 2016.10.31 0 1 102132

Én az I-est próbáltam, nagyon ott volt. A 2,8/300-am még nem volt meg, de annak méltó tesója.

Uis majdnem pont akkora, csak 400mm, és mégis f4. A 2,8/400 nem kézbevaló, ez még nagyon.

Viszont 600-700 ezer alatt még nem találkoztam vele.

Előzmény: Törölt nick (102131)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.30 -1 0 102131

Sziasztok,

 

Mi a véleményetek a Canon Ef 400 f/4 DO IS obijáról? Ez nem az a nagyon populáris lencse, ezért szeretném kikérni a véleményeteket ( madárfotózás, vadfotózás lenne a cél ). Tamron 150-600-ról váltanék nagyobb fényerejű obira.

 

A második széria mennyivel jobb mint az első? ( árban sokkal komolyabb  :-) )

 

Ha van valakinek tapasztalata ezzel az obival, akkor legyen kedves megosztani. Köszönöm!

wdtomi Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102130

Nekem van egy 300 f/4 ed, hirdetem ugyan de egy próbára szivesen felajanlom, nem kell megvenni. Ha érdekel keress meg.

Előzmény: Stickerei (102123)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102129

Nem veletlenul van annyi fele futo szam az olimpian. Minden futas mas hozzaallast igenyel. Igy van ez minden fotos feladatnal is. 

Az alapobjektived nem rossz, csak tanuld meg hasznalni. Ha kell, hasznalj allvanyt es rekeszelj.

A tavolsagot meg hosszu objektivvel fogod tudni legyozni. A 300 f4 ed obi 500$ alatt megy az ebayen. Azzal mar tisztessegesen lehet messze kepelni. Allvany valoszinuleg jol jon vele is, de semmit nem adnak konnyen.

Előzmény: Stickerei (102126)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102128

A szemcsezet az idotol es az ASA-tol is van. Viszont sokkal szebb, mint amire szamitottam. Egy halom filmmel jott harom roll PMZ1000 kodak film is. Ez volt a proba, hogy hasznalhato-e meg. 

A Minarik konyvtarban levo kepeket termeszetesen mind en csinaltam. Tobbnyire filmre keszultek, mindenfele formatumra es tipusra. Nehany egyenesen papirra. 

Előzmény: Stickerei (102127)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102127

Ez a szemcsézettség az 1000 ASA miatt vagy a 15 éve lejárt miatt van? Amúgy ha nem haragszol, végignéztem őket. Ezeket te készítetted?

Előzmény: -Minarik- (102125)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102126

Neked is köszi. lehet, hogy kicsit telhetetlennek tűnök, de ennyi pénzért ráadásul valami univerzálisabb megoldásra gondoltam (ezt eddig nem írtam) amit más körülmények közt is tudok használni, utazás, születésnap stb. mint az átlag ember. Szóval a meglévő helyett gondoltam valami jobbat.

Előzmény: -Minarik- (102124)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102125
Előzmény: -Minarik- (102124)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102124

Ez olyan feladat, amit vagy meg tudsz oldani, vagy nem. Mivel minden szituacio masmilyen, igy nincs univerzalis megoldas. Egy 300mmes objektiv segithet. Ha kicsi a penz, egy regi f4 D verzio bepeferhet a koltsegvetesedbe. A 10 megapixeles dx-en elmegy. 

Előzmény: Stickerei (102123)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.27 0 0 102123

Biztosan igazad van, de azért én úgy érzem, hogy mondjuk 50-200 méterről fotózni egy 2-3-4 méteres zászlót és utána kiragadni a lényeget, ehhez nekem kevésnek tűnik ez a technika.

Előzmény: Róka69 (102122)
Róka69 Creative Commons License 2016.10.26 0 1 102122

Nekem is voltak ilyen gondjaim, aztán felhívták a figyelmem a rekeszelésre, záridőre és hidd el azóta kevés gondom van az életlenséggel.

Próbáld meg más más beállításokkal elkészíteni a képet egy csak fog tetszeni.

Használj fix obit, és vágj....

Előzmény: Stickerei (102121)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102121

Köszi a gyors választ. Lehet, hogy félreérthető voltam, gépet nem szeretnék újat venni, csak objektívre gondoltam. A zászlókat általában kültéren fotóznám és természetesen amennyire tudok közel megyek, de mivel ezek általában magasan vannak, felhúzva 8-16 méteres árbócra, gyakran egy épület tetején, nem tudom őket közvetlen közelről fotózni. A szél fújja, azaz mozgó tárgyról van szó.

Katalógus, webes reklám, hírlevél, nyomtatott szóróanyag, ilyenekhez kellene.

Előzmény: -Minarik- (102120)
-Minarik- Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102120

Milyen korulmenyek kozott fotoznad a zaszlokat? Belter? Kulter? Polc?Milyen zaszlokat? Nemzeti? Sport? Rendezveny? Milyen celbol? Katalogus? Tankonyv? Utzas?

Sok a kerdesem tudom, de a gep magaban nem megoldas a problemadra.

A tavolsagi problemadra ket megoldas van. Kozelebb menni, vagy beruhazni egy teleobjektivbe. A minosegi problemadra meg a gyakorlatod es a jovobeli tapasztalatod a valasz.  

 

Előzmény: Stickerei (102119)
Stickerei Creative Commons License 2016.10.26 0 0 102119

Sziasztok,

 

Segítségeteket kérem, mert sajnos nem értek a fotózáshoz, de szeretnék jó minőségű képeket készíteni.

Elsősorban zászlókat szeretnék fotózni és lényeges a jó minőségű kép, mert ezeket fel is használnám, de:

A zászlókat általában viszonylag messziről tudnám jól lefotózni, viszont ahol felhasználnám (weblap, katalógus, reklámanyagok), ki kellene ragadnom a lényeget, azaz a zászlót.

Van egy Nikon D80 gépem, kittben vettem egy 18-135 3,5-5,6-os objektívvel. Ezzel az objektívvel nem tudok olyan minőségű képet, amit elvárnék, tehát ha a lényeget kiveszem és felnagyítom, már egyáltalán nem szép a kép.

Legyetek szívesek ajánlani valami megoldást. Tudom, hogy csak a pénztárca szab határt, sajnos az enyém nem oly vastag, egy-két százezerig tudnék nyújtózkodni.

 

Köszönöm előre is.

 

 

Róka69 Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102118

Mint már írtam szerintem nem az a lényege annak amit betettem, de ha ennyire irritál benneteket kivetetem.

Előzmény: OPi (102117)
nemethla Creative Commons License 2016.09.11 0 0 102116

Ugyanúgy, ahogy 6x6 cm-en

Előzmény: _attis (102110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!