Keresés

Részletes keresés

Moha bá Creative Commons License 2003.05.08 0 0 233
Én elég sok BT cuccot használok, de eddig még csak a 6310i felejtette el a párosított partnereket, és az is csak akkor, amikor feltetettem az 5.50-es firmware-t, ugyanis akkor gyalulták a memóriáját, és azt nem állítja vissza a DataSuite sem (pedig elvileg tudnia kellene).

Valóban nem konkurensek a Wi-Fi-vel, a különbséget talán úgy lehetne legjobban megfogalmazni, hogy a Wi-Fi hálózatba köt, a BT pedig pont-pont kapcsolat (mint egy soros port).

Szerintem is ez a jövő, csak az a baj vele, szerintem, hogy viszonylag kevés csatornán (különböző frekvenciák) tudnak kommunikálni, így ha valóban minden PC így akarja majd elérni a nyomtatót, a mobiltelefont, a mellé tett HDD-t, PDA-t, és még egy BT GPS-t is, akkor hamar kifutunk a csatornákból. Én néha egymagam elhasználok 3 csatornát (PC->iPAQ->6310i->BT headset). Elég érdekes lánc!

Ha sok BT eszköz lesz, akkor nem az lesz majd a baj, hogy a 10 méteres hatótávolság kicsi, hanem az, hogy túl nagy! Szerintem. Aztán ki tudja, hogy merre bővül a dolog?!

Előzmény: Törölt nick (232)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 232
Kiegészítés: elvileg a "párosítás" műveletét egyszer kell elvégeznem, azután már az eszközök keresik egymást a megadott információ alapján. Mondom, elvileg így kellene működnie, de ez nem mindig sikerül, van amikor elfelejtik egymást ezek az eszközök, szóval van még mit csiszolni a dolgokon, de lassan használható lesz ez az egész cécó. Már csak elfogadható árak kellenének, és megszűnnének a kábelek. Végleg.
Előzmény: Törölt nick (230)
mgy Creative Commons License 2003.05.07 0 0 231
:-o
Király, profi.
Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 230
A Bluetooth egy vezeték nélküli kommunikációs szabvány, de a WiFi-vel ellentétben szélesebb körben alkalmazható. A WiFi szintén vezeték nélküli kommunikációra találták ki, de az kimondottan hálózati forgalmat bonyolít, így az felfogható az ethernet továbbfejlesztésének. Eleinte azt hittem, hogy a két szabvány konkurense egymásnak, de ma már tudom, hogy nem így van.

Tehát a WiFin "csak" hálózati eszközök kommunikálnak egymással (klasszikus MAC address, Ethernet frame, stb). A Bluetooth kommunikációban részt vevő eszközök azonban nem feltétlenül hálózati eszközök lehetnek. Két Bluetooth eszköz akkor tud egymással kommunikálni, ha "párosítom" őket. Ez két lépcsőben történik. Először is a kezdeményező eszközről el kell indítanom egy "Device Discovery"-t, aminek eredményeképpen kapok egy listát, hogy mely eszközök vannak a közelemben, és melyek láthatók. Kiválasztom a keresett eszközt, majd a keresett eszköztől megkérdezem, hogy "mit tud". Ez a "Service Search". Ekkor kapok egy listát az adott eszközről, hogy ő a Bluetooth szabványon belül milyen "profile"-okat ért. A két eszköz akkor párosítható, ha mind a két eszköz érti ugyanazt a Bluetooth profile-t.

Konkrét példa: a Nokia 6310i-n a következő Bluetooth profile-ok vannak implementálva:
1. Audio Gateway, ezen keresztül kommunikál a BT Headset-tel
2. COM1, igazából nem tudom mi értelme egy ilyen soros portnak, de rá tudok csatlakozni a hypertelminállal és manuálisan ki tudom adni az AT parancsokat. Fejlesztési célokra lehet talán jó.
3. Dial-up networking azaz DUN, adatkommunikációra, klasszikusan GPRS
4. Fax, magáért beszél faxolni lehet rajta
5. Nokia PC Suite, már írtam, ezen kommunikál a PC Suite alkalmazás, igazából ez szintén egy soros port, amin kicsit máshogy zajlik a kommunikáció.
6. OBEX Object Push, ezen lehet névjegyeket küldözgetni/fogadni/cserélni.
7. Voice Gateway, hát ez passz, nem tudom mire való

Egyébként az, hogy a Bluetooth eszközök ilyen profile-okon (szinoníma: Service) keresztül kommunikálnak azért nagyon jó, mert a szabvány gond nélkül bővíthető újabb kommunkiációs eszközökkel. Mondok még példákat: a HID profile-ra BT billentyűzet és egér csatlakoztatható, de van már FTP profile is, ésatöbbi ésatöbbi.

Abszolút ez a jövő, ez tisztán látszik. Wifi és Bluetooth. Van a Toshibának már BT Winchestere is, csak lerakod a géped mellé, és már tudsz is fájlokat írni/olvasni. Vagy: BT nyomtató és fényképezőgép. Bemész a szobába, ahol a nyomtató van, és már ki is nyomtatod a két másodperccel ezelőtt készült fényképet anélkül, hogy a PC-re másolással vacakolnál. Rentgeteg példát lehetne még mondani. Szerintem előbb-utóbb lesz Hűtőgép profile is.

Elnézést, ha hosszúra sikeredett. Remélem, a válasz elfogadható.

Üdv:
Kazi

Előzmény: mgy (229)
mgy Creative Commons License 2003.05.07 0 0 229
Lehet, hogy nagyon láma vagyok, de leírnád mi ez a "Service Search", és eszik vagy isszák? ;-)
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 228
Sziasztok,

Hátha érint valakit. A héten én is ápdételtem a firmware-t 5.50-re /6310i/, nem ment ugyanis Bluetooth-on keresztül a PC Suite (4.88). Először megijedtem, hogy felesleges volt, de végülis összejött. Egy fél éjszakás próbálgatás után kiderült ugyanis, hogy az új firmware után keletkezik egy "PC Suite" Bluetooth profile a telefonban, és erre kell virtuális COM portot csatlakoztatni a számítógépről, plusz a Connection Manager-ben meg erre a virtual COM portra csatlakozni.

A fél éjszakás keresgélés oka pedig az, hogy mivel egy új profile keletkezett, ez csak akkor látszódik, ha frissít az ember fia egy "Service Search"-csel. Ráadásul én még nem olvastam sehol sem, hogy keletkezik egy ilyen "PC Suite" profile, rögtön a DUN és/vagy COM profile-lal próbálkoztam.

Ja még: innentől fogva Logomanager, Oxygen minden működik Bluetooth-on keresztül. Csak zárójelben: a DUN/GPRS eddig is működött, most is megy tökéletesen.

Üdv:
Kazi

Moha bá Creative Commons License 2003.04.29 0 0 227
Nem belepofázásképpen, de nekem régebben több telefonomat kikódolták ingyérből ismerősök, akik egyébként 10 rongyot kérnek érte, de az új 6310i-met nem kódoltatom ki még ingyen sem, mert ezzel bukod a garanciát is. Ugyanis, ha lock-olt a géped, akkor azt a szolgáltatódtól vetted, nem a Nokia Kft-től, és ott is kell bevasalni a garanciát. Náluk meg - úgy tudom - az első dolog, hogy megnézzék, buherált-e a telefon. Ha igen, akkor (1) fizetsz a szerelésért, (2) még szorulsz is, mert megszegted a velük kötött szerződést.
Szóval jól gondold meg, hogy el fog-e romlani garancia időn belül a készüléked. Én a régieket 1 év és 1 nap után kódoltattam ki!
Előzmény: gmalits3 (225)
mgy Creative Commons License 2003.04.29 0 0 226
az a 100 oldal kb. 2-3 csóka lehet igazándiból, csak regisztráltak pár címet... ;-)
Előzmény: gmalits3 (223)
gmalits3 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 225
hát igyekszik az ember :)
Előzmény: Pueblo (224)
Pueblo Creative Commons License 2003.04.29 0 0 224
NA ennyire ne legyen már sóher, gmalits3! :)
Előzmény: gmalits3 (223)
gmalits3 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 223
Egyébként tudja valaki hogy nokia DCT4 unlockert honnan lehet letölteni mert kb 100 oldalt találtam de mind fizetős
Előzmény: gmalits3 (222)
gmalits3 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 222
3000 ért ki kodolják nekem is csak gondoltam meg lehet úszni ingyen de azért köszi
Előzmény: gusty (221)
gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 221
Szerintem ha buga lenne, annak hamar híre menne, de nincs személyes tapasztalatom.
Előzmény: mgy (220)
mgy Creative Commons License 2003.04.28 0 0 220
Tényleg nem tűnik soknak. Volt mostanában az indexen egy cikk erről a témáról. Kérdés csak az, hogy miután elmentek a pénzeddel mit hagynak hátra?
Előzmény: gusty (219)
gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 219
Remélem elég! :-))

A dologban az a poén, hogy csak egy kódot kell bepötyögni, és kész. Szerintem a $8 korrekt ár.

gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 218
http://www.nokia-unlock.com/?f=g&k=6310i
gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 217
http://www.unlockmynokia.com/
gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 216
http://www.remotesimlock.com/
Előzmény: gmalits3 (214)
gusty Creative Commons License 2003.04.28 0 0 215
http://www.b-phreaks.co.uk/?=unlocker
Előzmény: gmalits3 (214)
gmalits3 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 214
Hello

Nem tudtok abban segíteni hogy 6310 es pannonos telcsit kéne ki kódolni. Mi ennek a legegyszerűbb módja? Ha más simet teszek bele kér egy kódot amit sehogy sem tudok el találni honnan lehet ezt megtudni ha lehet egyáltalán. Amúgy még garanciális a telcsi. Köszi

Előzmény: Moha bá (213)
Moha bá Creative Commons License 2003.04.26 0 0 213
Bolas:

Ha Neked jól megy, akkor nem régi szériát kaptunk. Ez legalább megnyugtató. Nekem naponta 20-30 alkalommal elveszti egymást a két berendezés (miközben 30 centire fekszenek egymástól mozdulatlanul), és ebből 95%-ban vissza is tud jönni magától, de van, hogy kényszeríteni kell. Sajnos 1-2 alkalommal a headset-et (legdurvább esetben a telefont) újra is kell indítani, hogy egymásra találjanak. :-((
Csak összehasonlításul: a BT GPS-em immáron 4-5 hónapja megvan, és még soha, egyetlen pillanatra sem veszítette el az iPAQ-et üzemi helyzetben, csak amikor teszteltem, hogy milyen messzire vihetem egymástól őket!!!

Igen, az akkuja valóban nagyon keveset bír (az első feltöltés tartott messze a legtovább?!). Ráadásul nem tudod meg, ha már kevés benne a feszültség. Legalább jelezhetné. A legjobb az lenne, ha a telefon jelezné ki úgy, hogy néha-néha szólna a headset, hogy fogytán benne a zeusz. Így most csak azt veszem észre, hogy nem tudom újrapároztatni őket, vagy beszélgetés közben elkezd néha sípolni, majd meg is szakad a beszélgetés. Ez nem túl profi.

Az viszont, hogy ki kell dobnom az ATEN BT antennáimat, és kénytelen leszek Nokia antennákat venni, rettenetesen bosszant! Éljen a szabványok Nokia szerinti értelmezése!!! :-(((((

Előzmény: Bolas (209)
Moha bá Creative Commons License 2003.04.26 0 0 212
Nekem mindig be van kapcsolva a BT, de még nem tudtam lemeríteni a telefont, így még azt sem tudom megmondani, hogy BT-vel mennyit fogyaszt, nemhogy anélkül. Az biztos, hogy jó sokáig bírja!!!
Előzmény: EdelpilzBahn (211)
EdelpilzBahn Creative Commons License 2003.04.26 0 0 211
Van vkinek tapasztalata, hogy mennyivel fogyaszt többet a telefon, ha a Bluetooth opciót folyamatosan be van kapcsolava (((o)))?
EdelpilzBahn Creative Commons License 2003.04.26 0 0 210
Nokia HDW-2 headset: immár kilencedik napja nyúzom - főleg autóban - de semmi problémám vele. Telefonom maradt 5.1-es fw-el.

Szóval, azt hiszem szerencsém volt a "konfigurációval" elnézve az eddigieket...

De az is lehet, hogy mivel Nokia mintaboltban vettem, akkor hozták, mert megrendeltem, így nem "régi" elfekvőt kaptam?

Bolas Creative Commons License 2003.04.26 0 0 209
fel a fejjel!
nálam megy jól.
semmi gond.
talán csak annyi h. nem bír ki túl sokat a headset akkuja.
de ez van.
legfeljebb csak vezetés közben használom..
Előzmény: Moha bá (208)
Moha bá Creative Commons License 2003.04.21 0 0 208
Kösz a vígasztalást, de legfeljebb figyelemelterelésnek lett volna jó. :-((
Előzmény: Pueblo (207)
Pueblo Creative Commons License 2003.04.21 0 0 207
Csak vigasztalni akartam, Főméltóságú Úr!

Sell like hell!
(mármint a BT-t)

Előzmény: Moha bá (206)
Moha bá Creative Commons License 2003.04.21 0 0 206
A "költő" teljesen helyénvaló kifejezés, ugyanis elég sokat költöttem arra, hogy ne legyen megoldva a problémám. :-((

Ráadásul egyre inkább úgy tűnik, hogy kidobhatom az ATEN BT antennáimat, és kénytelen leszek Nokia antennákat venni mindkét gépembe, ha szeretnék kapcsolódni a 6310i-hez.

Ráadásul amióta feltették az 5.50-es firmware-t, már az iPAQ-kel sem tud összejönni GPRS-ezni. Juj, de nagyon rá-chess-tem erre!!!

Előzmény: EdelpilzBahn (205)
EdelpilzBahn Creative Commons License 2003.04.21 0 0 205
S a költő kérdezett... ;)
Előzmény: Moha bá (204)
Moha bá Creative Commons License 2003.04.21 0 0 204
Sir, az a tény, hogy Te is nyakig ülsz a féceszben, nem nagyon dob fel engem. Legfeljebb egymás vállán sírhatjuk el magunkat, hogy kinek mennyire rossz, de attól még nem jobb egyikünknek sem.

Én csak azt nem értem, hogy miért van az, hogy a BT GPS-em, amióta megvan, csak akkor veszítette el az iPAQ-et, amikor teszteltem, hogy mennyire vihetem egymástól távol őket. Miért van az, hogy ez a headset 50 cm távolságban is teljesen megbízhatatlan????

Előzmény: Pueblo (203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!