Keresés

Részletes keresés

OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.08 -1 1 218751

Két eshetőség van. Az egyik, hogy új tulajdonos lesz, mert már nem lesz "érdekes" Szima számára a klub. A másik, hogy vissza akar kerülni a jól tejelő nb1-be Szima, és ezért hajlandó lesz pénzt áldozni, illetve kibaszni a klubtól azokat, akik az utánpótlásban lófasz semmire sem jutottak. Ezt nevezzük kényszerítő erőnek.

Előzmény: Gracioso (218750)
Gracioso Creative Commons License 2020.06.08 0 2 218750

Én azt nem értem, hogy mitől lenne "megtisztulás", ha NB2 lenne? Jópár játékos elmenne a keretből, de ezen kívül nem tudom mi változna és miért...

Előzmény: OnlyLoki (218749)
OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.08 -2 3 218749

Én abban sem vagyok biztos, hogy az a jó a klubnak, ha bennmaradunk. Hogy legyen még egy ilyen évünk? Hiszen ez garantált, mivel pénzt nem áldozunk jobb játékosokra, az utánpótlásból meg egyszálbél anyucikedvencei jönnek fel, nem futballisták.

A bilit meg borítani kell valamikor, leginkább akkor, amikor megtelik. Már pedig féléven belül ennyiszer még nem néztek minket hülyének, mint most! Hogy ennek milyen hatása lesz?' Mert volt eddig bárminek, bárkire, és bármire hatással? Meddig kellett égni Kondás baromságai miatt? Szima tipikusan az a vezető, aki már csak akkor lép, amikor ég a ház. Már pedig most nem csak ég, lángol! Szóval ne sértődjünk már meg a jogos kritikán!

Előzmény: losik (218741)
flightshoww Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218748

Bár jobban belegondolva, ennyire még nem álltunk közel a kieséshez, de - ismétlem - mi sem tudunk most mást tenni, mint bízni Elibá taktikájában.... vélhetően van neki, mert különben nem vállalta volna el.

Előzmény: flightshoww (218747)
flightshoww Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218747

Volt egy Cseh edzőnk. Nem Beranek, hanem egy másik csak nem emlékszem a nevére....

Előzmény: Törölt nick (218744)
maribor Creative Commons License 2020.06.08 -1 4 218746

Amikor a BKV Elore visszalepett.

Előzmény: Törölt nick (218744)
losik Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218745

De nagyjából ezt csinálja a tulajdonosok nagy része. Már ahol van tulajdonos.

Előzmény: Törölt nick (218743)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218743

Szima a keretet állítja össze, edző kérésére ritkán hoz konkrét játékost.

Előzmény: losik (218741)
pisti72 Creative Commons License 2020.06.08 0 2 218742

Pont ezen tűnődtem én is. Mekkora hülyeség ez.

A válasz biztos az, hogy csak akkor ő, amikor szarok vagyunk. A pénzt is csak azért lopta el, hogy jól kiessünk.

Előzmény: losik (218741)
losik Creative Commons License 2020.06.08 -2 5 218741

Lehet, hogy igazuk van, de nem biztos, hogy ennek most van itt az ideje. De persze nem vagyunk egyformák. Lehet így is szorítani a bennmaradásért...

És végre szeretném, ha valaki elmagyarázná, ezt a Bódi féle "Tudjátok, hogy volt régen..." dolgot. Régen nem Szima állította össze a csapatot, most meg igen? Vagy régen ő állította össze, most meg nem? Vagy régen is meg most is? Ha régen ő volt, akkor mikor? Csak amikor szarok voltunk, vagy a 7 bajnoki cím alatt is? Mert akkor egy hétszeres bajnok "edzőről" beszélünk...

Előzmény: OnlyLoki (218739)
flightshoww Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218740

Ha jól emlékszem, Eli Bácsi már vette át ilyen szériában a csapatot és nem jött ki rosszul belőle.

Ez a helyzet egy tipikus kényszer pálya, amit a főként a játékosok és Vitelki hozott össze.

Azért nem kis merészség ilyen helyzetben átvenni az edzői szerepet, ahol végig győzelmi kényszer van a stábon.

Szerintem, ez nekünk is kényszer pálya: nincs más lehetőség, mint melléjük állni.... károgni persze lehet, de én is azt vallom, a ZTE meccs után fiaink megkapták a magukét.....

Van egy olyan érzésem, hogy most is sikerül!

 

OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.08 -1 0 218739

Közben a blogos fiúk élére álltak valaminek, amiben van némi rizikó...

http://lokomotivblog.hu/archives/2020/06/07/eleg-volt-a-szurkolok-hulyenek-nezesebol/

Az viszont kétségtelen, hogy igazuk van.

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2020.06.08 0 1 218738

Máshogy teszem fel inkább. 

Mi a biznisz a DEACnak abban ha beáll a Loki alá?

Illetve... A Szima vezette Loki alá be akar állni a DEAC egyáltalán?

Ez is csak akkor aktuális ha maradunk az NB1-ben. 

 

Ha nem, akkor a DEAC pénzügyi alapjai sokkal jobbak mint ami a Lokinál van.

Az erősebb meg nem áll be a gyengébb alá. 

Előzmény: hallaignác (218734)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.08 0 2 218737

A DEAC-nak több első osztályú szakosztálya van némelyik (hoki, kosár) elég nagy költségvetéssel!

Előzmény: Sheverush (218735)
Zolcsi002 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218736

Háááááát nem néz jól ki.....

Előzmény: Lokista10 (218731)
Sheverush Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218735

"HA melléjük csapódik..." Csak nekem az nem világos, miért tenné ezt a város. Egyes projektekben együttműködnek, de két malomban őrölnek akkor is, sokak szerint elég ambivalens viszonnyal. Nem hiszem, hogy a város ezzel sokat nyerne - ráégne, amit máris spekulálnak itt-ott jópáran, hogy szétveri a Lokit és a DEAC-ot akarja helyzetbe hozni, a szurkolóval meg nem jó ujjat húzni, mert neki (a társadalom többi szereplőjével szemben) még mindig van egy nyilvános csatornája, ahol véleményt nyilváníthat, és szeret is... A TAO meg nem is elég, abból nem lehet a Tőzsér-félék fizetésére költeni.

 

A DEAC meg nem egy profi fociklub, hanem egy sokszakosztályos atlétikai klub, mások a prioritások. Régen én is azt hittem, hogy NB1-et akarnak a Loki ellen, de  beláttam, hogy mások a célok. Sok edző, akadémiákkal együttműködés, sokféle szakember, kutatási indrastruktúra - szerintem tapasztalatot meg referenciát akarnak gyűjteni a képzéseikhez.

 

Egyetlen egy esetben tudom egyelőre elképzelni, hogy a DEAC lesz az első számmú városi csapat (és akkor is csak muszájból), ha a Loki csődbe megy és meg sem áll a megye 1-ig. De itt még nem tartunk. Egyelőre meg kell verni a lilákat, akiket tavasszal 4-0-ra picsáztunk el. De régen volt.

 

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (218732)
hallaignác Creative Commons License 2020.06.08 0 1 218734

Ha már így teszed fel a kérdést, akkor a felelős vezető a saját cégét menti. Ha tőkeemeléssel nem megy, akkor a kár mérséklésével.

Előzmény: Beaverfieldmarketplace (218732)
sx7 Creative Commons License 2020.06.08 0 2 218733

Holnap megnézem a csapatot.

 

 

Beaverfieldmarketplace Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218732

Az Egyetem önálló gazdasági egység, brutális "TAO érvényesítő képességgel".

Ha melléjük "csapódik" a város, valóságos pénzeső hullhat. 

A DEACra. 

 

A mérleg másik oldala meg a csak fizetésre másfél milliárdot költő Loki aki ezt kizárólag azért teheti meg mert az NB1 így működik. 

 

Azonos osztályban, egy felelős, döntési helyzetben lévő vezető mit választ? 

Melyiket?

Előzmény: Sheverush (218729)
Lokista10 Creative Commons License 2020.06.08 0 1 218731

OnlyLoki Creative Commons License 2020.06.08 -1 0 218730

Vagy éppen az elit iskolának kell 300 milliót elkülöníteni...

A város kb. addig érezte magáénak a DVSC-t, amíg rá nem sózták Szimára. Alig várták, hogy valaki jöjjön! Utána már csak díszletnek kellett a sikeres város igazolására. És most senki ne jöjjön a stadionnal, azt sem azért építették, hogy a Lokinak jó legyen.

Előzmény: Sheverush (218729)
Sheverush Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218729

Én is így gondolom, a városnak most kisebb gondja is nagyobb mint a Loki, pl. a BMW gyár húzódása (?), és az amiatt a felvett hitel miatt főhet a fejük, és úgy általában a járványkezelés meg a recesszió miatti bevételkiesés sem azt erősíti, hogy Papp Laci arra vágyna, hogy a nyakába vegye a klubot és milliós játékosfizetésekre költsön. Addig se mutatott túl sok érdeklődést a klub iránt, amíg jól ment a város szekere, most viszont szúk esztendő jön minden önkormányzatnak.

 

Kósa már nem tárca nélküli miniszter az új kormányban, nem is frakcióvezető - a csengeri sztorira nem is gondoltam ebben az összefüggésben, de még igazad is lehet... Mondjuk még alelnök az állampártban, de az szerintem is kevés ehhez a melóhoz.

 

Illetve az egyetem se tapsolna feltétlenül, ha fuzionálniuk kéne a Lokival. A DEAC nem a városé, az egyetemnek meg más céljai vannak a sporfejlesztésekkel (egészségipar, sporttal kapcsolatos képzések, projektek), van egy stratégiájuk és a maguk útját járják, brandet építenek, még ha nem is NerB1-ben gondolkodnak. Persze még lehet bármi, pl. az is, hogy a város muszájból lép, vagy esetleg az nb2-ben meg létrejön az összeolvadás a DEAC-cal, most már tényleg semmit nem lehet kizárni, de hogy ez lett volna a célja a kancellárnak vagy a polgármesternek, az kizárt.

 

Nincs itt semmi összeesküvés. Szima nem tett pénzt (nem akart vagy nem tudott)  a klubba, ami ráadásul úgy működik, ahogy már sokszor kibeszéltük (mint egy tipikus hazai kisvállalkozás), és most kibuktak a gondok.

 

A baj az, hogy nem nagyon látszik a kiút.

Előzmény: Zolcsi002 (218727)
Zolcsi002 Creative Commons License 2020.06.08 0 1 218727

Úgy hülyeség ahogy van! Honnan szedne össze a város kb 1 milliárd forintot, hogy a Lokit támogassa. Ráadásul még törvénytelen is. Csak szponzoron keresztül tudnának a klub vezetésébe belepofázni, de ilyen szponzort nem találnak. vedd már észre, Kósa a csengeri örökösnő sztori után a zsideszben a második vonalba szorult.

Előzmény: csakamostszámít (218720)
Zolcsi002 Creative Commons License 2020.06.08 -1 0 218726

Szerintem már most is csak az van.

Előzmény: Té (218707)
Zolcsi002 Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218725

Az idézett cikkből:

 

"Egyetlen egy hiányosságot láttunk Vitelki Zoltánnál, mégpedig azt, hogy nem jöttek az eredmények"

 

Tényleg b...d meg?????

Előzmény: Té (218691)
csakamostszámít Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218724

Ha nem ez,az igaz,akkor sajnos marad a másik verzió.

Hogy nem érdekli a várost a loki sorsa. Vagyis ha Szima lelép,akkor ebből nem nb2,hanem egy nagyon sötét jövő rajzolódik ki.....

Irány a süllyesztő.( mint a Győr,a Pécs,a Kecskemétről nem is beszélve....

hallaignác Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218723

Ne szólj csak legyints!

Előzmény: Té (218722)
Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218722

Gondolod, hogy a debreceni lobbinak olyan ereje van, hogy el tudja intézni az NB II és az NB III felfüggesztését? Jó lenne...

Előzmény: csakamostszámít (218720)
hallaignác Creative Commons License 2020.06.08 0 0 218721

Újpesten a négy vendégszektor helyett csak egyet nyitnak meg. Összesen 70 jegyet biztosítanak nekünk.  Nem mondom, hogy több százan lennénk, de biztos, hogy nem jut mindenkinek. (ebben a pillanatban már csak 9 maradt)

csakamostszámít Creative Commons License 2020.06.07 0 1 218720

Akkor elmondom mire gondolok. Az elszámolási vita óta fújnak egymásra a város és Szima. Most elhatározták hogy kihúzzák a széket Szima alól. Hogyan? Olyan helyzetbe hozva hogy ö maga hagyja magára a klubot. És akkor a város fel tudja karolni végre. Elsö lépés a DEAC felhozása az nb 2- be. Ezért az alacsonyabb osztályú bajnokságokat felfüggesztik. A helyzet amibe Szimát hozzák,hogy kiejtik a lokit. Az nb 2 Szimának nem opció. Nem tudja és nem is akarja a klubot a második vonalban finanszírozni. Plusz bukja a kaszinó koncessziót is,lehet osztani tovább. Ha Szima nincs a képben,még mielőtt elkezdődhet a másodosztályú bajnokság együttműködési megállapodás a DEAC - al a fiatal tehetségekkel és néhány rutinosabb játékossal feljutást próbálni , csakhogy akkor már városi " vezetéssel".

Nem lehet hogy erre célzott Bódi hogy ebben ( a kötélhúzásban) már nem akar részt venni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!