Keresés

Részletes keresés

Napfény1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 282
Végignéztem a képeket, én már nosztalgiából:), mert ezek közül több helyen jártam és nagyon hasonló képeket csináltam néhányhoz. És hangulatosak is a képeid, mind felírattal, gratula, jó volt nézni őket!! Ti akkor ezek szerint ebben a Villában laktatok? Vagy hotelben is? A kaják is guszták voltak:)
Előzmény: BonLaci (281)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.19 0 0 281

hát sajnos itthon:(

maradtam volna még egy kicsit, nagy élmény volt a tizen valahány déli kint tartózkodás után, elősször északon lenni (nem utoljára). köszönöm mindenkinek a sok segítséget, nagyon hasznosak voltak!!!

 

pár képet itt megnézhettek, és ha valaki még nem járt az északi részen, hátha itt kedvet kap:)

 

http://picasaweb.google.hu/BonLaci/NorthCyprus2009101017?authkey=Gv1sRgCIzJ-cyGrNanjwE#slideshow/5394352101248573554

 

 

mufurcina Creative Commons License 2009.10.16 0 0 280
jaj! és megint jaj! Hol van ez a Buffavento? csak nehogy odamenjünk véletlenül...
Előzmény: BonLaci (278)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.13 0 0 279
majd valamit összetákolunk:)
Előzmény: csello9 (277)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.13 0 0 278

hát ma nem mentünk fel a Buffavento-hoz, majdnem a célnál vissza kellett fordulnunk, mert a párom már sírt annyira félt, azért tényleg volt olyan rész ahol csak egy autó fért el és oldalt se korlát se semmi csak a szakadék:)

ma különben Famagusta volt a program, odafelé kicsit elvitt az erdőbe a GPS, utánna már csak a térképre hagyatkoztam:)

 

Előzmény: meleka (276)
csello9 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 277

Grat ! :)

 

Kivancsian varom az elmenybeszamolot !

Előzmény: BonLaci (273)
meleka Creative Commons License 2009.10.12 0 0 276

Annyira azert nem magas a Besparmak nevezetu hegyseg, hogy szerpentinek lennenk rajta.

Nagyon - nagyon lajtos emelkedos, neha van kanyar is, de koze nincs ahhoz a szerpentinhez, ami pl a deli oldalon talalhat Trodos hegysegbe visz fel. Na az, tenyleg huzosabb.

 

A Saint Hilarion var pl tenyleg magasan van, es kb 4 kanyar is van az uton. Ha a magassagot nem birod, akkor semmikepp se te vezess, es leginkabb ne nezz le!! :))

Előzmény: mufurcina (270)
meleka Creative Commons License 2009.10.12 0 0 275

Kiralysag!!!!

;))))

Előzmény: BonLaci (274)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.11 0 0 274

punnyadás:)))

 

 

Előzmény: BonLaci (273)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.10 0 0 273

megérkeztünk, minden ok! az idő tökéletes, ma belaktuk a villát, most jöttünk meg a vacsiból, holnap punnyadás, hétfön reggel hozzák ide a bérelt autót és aztán hajrá:)

Előzmény: mufurcina (272)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.10 0 0 272
nagyon köszönöm és várom a híreket! Jó utat és szép időt nektek!!
Előzmény: BonLaci (271)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.08 0 0 271
mi ugyan erre az útra megyünk (Larnaca-Girne), szombaton indulunk (még 38 óra!!!!) és 17-én érkezünk meg, ha lesz kérdés szívesen leírom friss tapasztalataimat. mi is transzferrel megyünk át, és ott bérelünk autót:)
Előzmény: mufurcina (268)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.08 0 0 270

Köszönöm!

Annyi mindent láttam de valami még izgat. A "hegyi" utak milyensége. Tudom, hogy magas a közlekedési balesetek száma, jobb oldli a közlekedés, mennyi a seb. határ, stb. de nem olvasok az utakról.

 

Az érdekelne, hogy pl. a Girne környéki várak megtekintése mennyire vállalható a számomra. Én ui. elég rosszul viselem a szerpentineket, még akkor is, ha azok tökéletes minőségűek.

csello9 Creative Commons License 2009.10.07 0 0 269

Hello,

 

udv az Eszak Ciprus forumon.

Erezzetek nagyon jol magatokat !

Az ido kivalo : estenkent 24-26, napkozben 30 folott.

A latnivalokat mar itt sokan felsoroltak elottem, a tengerben furodjetek.

Ha eszedbe jut konkret kerdes, szivesen valaszolunk.

Előzmény: mufurcina (268)
mufurcina Creative Commons License 2009.10.07 0 0 268

Kedves Mindenki!

 

Új vagyok a fórumon, köszöntelek benneteket!

 

21-én utazunk Ciprusra, Larnakába érkezünk. Egy hónapja próbál a párom autót bérelni, amivel átmegyünk északra (Girnében foglaltunk szállást), de 1etlen kölcsönző sem vállalta. Most végül északi külcsönzőnél bérelt, aki vállalta hogy transzfert biztosít Nicosiáig.

Érdeklődésel olvasom a fórumot, és tele vagyok izgatott várakozással az utazás előtt!!

 

csello9 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 267

En is nagyon sajnalom oket. :(

Belecsoppentek rendesen (az egyebkent turistakat altalaban elkerulo) gorog-torok konfliktusba.

Most mar nem is merem tobbet ajanlani, hogy nyugodtan at lehet menni Eszakra a delen kolcsonzott autokkal. Pedig a Ciprus csak nyaralas forumon, mas is irta, hogy siman jottek-mentek Eszak Ciprus es a Ciprusi Koztarsasag kozott.

Az is lehet, hogy egy kicsit szemellenzos autokolcsonzos kollegat fogtak ki, dehogy mindket helyen ? Akit az sem zavar, hogy beveteltol esik el a ceg...

Ismerek olyan 70 eves oreg gorog ciprusi bacsit aki Ciprus egyesiteset varja, szeretne a beket, pedig atelte mi volt 74-ben. Es sok hozzaszolast lehet olvasni a neten, olyanoktol, fiatal ciprusi gorog emberkektol, hogy soha !  

 

Előzmény: meleka (265)
csello9 Creative Commons License 2009.10.05 0 0 266
Koszi, makot szoktunk kerni az otthoniaktol, (nincs jobb mint egy finom makos teszta, gyerekek kedvence) de nemreg otthon voltunk, augusztusban, es meg tart a keszlet. :)
Előzmény: BonLaci (264)
meleka Creative Commons License 2009.10.05 0 0 265

Csak ugy egyutt ereztem veluk, hogy a hajnali negyed 4-es erkezes utan meg reggel 8-kor is a repteren voltak.. meg hogy igy indul az udules.

 

Amugy az ido napkozben meg strandido, este meg reggel kellemesen huvos. Tokeletes idoszak Ciprus felfedezesere! ;)

 

Udv

Meleka :)

 

 

Előzmény: csello9 (263)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.04 0 0 264

szia!

 

nem kell itthonról semmi? pirosparika, stb. nagyon szívesen kiviszem!

 

 

Előzmény: csello9 (263)
csello9 Creative Commons License 2009.10.04 0 0 263

Sajnálom, nekem soha semmilyen problémám nem volt.

Mi Larnakában béreltük a kocsit, a Mackenzie Beach mellett a tengerparti sétányon, aztán simán átjöttünk vele Északra, a határnál vettünk rá biztosítást.

 

Hertz és a Europe Car csinálja a fesztivált. Ezt sose lehet előre kiszámítani. Szerintem még 10 év múlva se lesz egységes Ciprus :(

 

Előzmény: meleka (261)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.03 0 0 262

szerintem ezt kölcsönzöje válogatja, nekem most szintén októberre volt ajánlatom, és nem volt probléma az északi átmenetel, csak a határon kellett volna a biztosítást fizetni pluszban (ha jól emlékszem 20 Euró 3 napra stb.).

 

sőt északi kölcsönzők megoldják úgy, hogy 7 napra foglalsz autót és ebben benne foglaltatik a Larnacai transzfer is.

 

üdv. Laci

Előzmény: meleka (261)
meleka Creative Commons License 2009.10.03 0 0 261

Jopar hettel ezelott megkeresett egy par emailben, hogy Oktoberben jonnenek Eszak-Ciprusra. Az volt a tervuk (le is foglaloztak, 18000 Ft-ert) a Hertz autokolcsonzoben berelik a kocsijukat, es azzal jottek volna at, Girne melle, Laptaba a szallodaba.

A problema ott kezdodott, hogy a Hertz, nem akarta a kocsit kiadni, mivel hogy Eszak-Ciprusra jonnek, aztan megprobaltak az Europe car-t, es az ugyanugy.

Bebuktak a foglalot, Larnakan a repteri taxisok 100 euroert akartak oket bevinni Nicosiaba (a normal ar 40-50 euro), ugyhogy kenytelenek voltak felhivni a hotelt transzferert, ami persze megint extra koltseg.

 

Csello, ti hogy jottetek at berelt kocsiaval????

 

Meleka.

meleka Creative Commons License 2009.10.02 0 0 260
Koszonom :)
Előzmény: csello9 (258)
csello9 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 259

Hat, egesz mas lesz mint Malta, az tuti. :))))

Es ezzel nem becsmerelni akartam Maltat, mert Laci ba mingya idejon es leharapja a fejem. :)

Előzmény: BonLaci (257)
csello9 Creative Commons License 2009.10.02 0 0 258

WOW

Ennel szebbet en se tudnek irni.

Minden szavaval egyetertek :)

Puszi

Csello

Előzmény: meleka (253)
BonLaci Creative Commons License 2009.10.01 0 0 257

köszi:))) már mennék, de 10-e még messze van, érdekes 2 hete voltunk Máltán és azt nem vártam ennyire pedig ott még sohasem voltam, most meg úgy számolom a napokat mint egy kisbaba  karácsony előtt:)))

pedig sokszor voltam már a szigeten, bár északon még sohasem:)

Előzmény: meleka (255)
meleka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 256

Ami kesik nem mulik!

Ha van idod, irjal majd emailt, hogy mi van veletek!

Udv.

M.

Előzmény: csaba08 (241)
meleka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 255
Nagyon kellemes idotoltest! Erezzetek jol magatokat!
Előzmény: BonLaci (252)
meleka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 254
Ja, en azt hittem, hogy a Ceo, az valami mas, altalam meg nem ismert sor.. :DD
Előzmény: BonLaci (251)
meleka Creative Commons License 2009.10.01 0 0 253

Sziasztok!

 

Az ismeroseim elmentek egy vezetett turara itt, a torok oldalon es nagy sajnalattal illetve felhaborodassal hallom, hogy a magyar idegenvezeto holgy vegigpolitizalta a turat, es hogy szoszerint a barataimat idezzem, "vegig szidta a torokoket".

En ehhez csak annyit szeretnek hozzaszolni, hogy ha valaki ennyire utal egy valakiket, akkor minek megy oda idegenvezetni? A masik meg az, hogy a ciprusiak mentalitasa nagyjabol ugyanaz, fuggetlenul attol, hogy gorog-e vagy torok. Tobb szaz evekig elt ez a ket nep egyutt, itt Cipruson. Ugyanazt eszik, ugyanaz a nemzeti italuk, sok a kozos szavuk es toleraltak a vallasi kulonbsegeket is. Az mar mas kerdes, hogy a Makarios, a torokorszagi megszallas es az EU csatlakozas melyikojukre milyen hatassal volt es meg most is van.

Mindenki, akit erdekel, jojjon Ciprusra, es tapasztalja meg az eszak ciprusiak vendegszeretetet, a kulturajukat es probalja meg elvezni, anelkul, hogy belemenne politizalasba, illetve messzemeno kovetkezteteseket vonna le hallottak alapjak.

Igazabol nyari szezonban nagyon sok itt a turista, csak Magyarorszagon nem annyira elterjedt uticel meg, es ezert van az emberekben a felsz, de itt is ugyanugy emberek laknak, a kozbiztonsag nagyon jo, es a helyiek nagyon szeretik az erdeklodoket.

Nagyon jo itt a forumon is olvasni, hogy egyre tobben erdeklodnek es jonnek is ide.

Ugyhogy kivanok mindenkinek tobb nyitottsagot, kevesebb itelkezest, es persze nagyon - nagyon kellemes idotoltest Cipruson!

 

Udv.

Meleka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!