Keresés

Részletes keresés

J3x Creative Commons License 2006.02.12 0 0 146

Szerintem a közös költségbe az tartozik bele amit a meghatalmazott közös képviseletet ellátó cég, vagy személy kifizet.

Nem hiszem el, hogy a hó eltakaritása ne férne bele a ház költségvetésébe.

Ettől függetlenül az elszámolásra én is kiváncsi lennék.

A világítás hibáját nem értem. Elméletileg NON-STOP karbantartónk van, aki mögött ott áll a Direktmester Kft.

És egyébként is gyanítom, hogy ez még igencsak garanciális hiba, márpedig a kivitelezők hétvégén is itt szoktak lenni.

A házba tervezett kamerarendszer is megállt az árajánlat bekérésének szintjén.

Előzmény: diosbukta (145)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.12 0 0 145

> Más: mit lehet tudni a park közvilágításáról? Napok óta sötét van ráadásul csak korcsolyával lehet közlekedni. "Csökentették" a közös költséget, és abba nem fér bele sem a világítás, sem a hólapátolás? <

 

Ez elég nagy botrány valóban.

Gondoltam megvárom az első hétköznapot és utána szólok.

A hólapátolás meg már régi gond. Elég balesetveszélyes így az udvar.

Jó lenne egy tételes elszámolást kapni a közös költségről, hogy mi is tartozik bele...

 

Előzmény: J3x (143)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.12 0 0 144

> Pont ez az amit én furcsának tartok, hiszen ezek a telefonos, netes tv-s monopóliumok megtörtek.. <

 

Megtörtek, de a kábelt valakinek ki kell húznia.

Nem tudom hogy fogod rávenni a Matávot/UPC-t stb, hogy fölássa neked a fél kerületet.

 

> UPC a legdrágább amteles netnél két és félszer gyorsabbat nyújt 8000-ért kb.. <

 

Amikor az első árakat nyilvánosságra hozta az Amtel, akkor olcsóbb volt, mint a UPC.

Csak azóta lemaradtak az árversenyben.

 

> Maximum úttörő leszek a lakóparkban és elsőként nem az amtellel szerződök : )) <

 

Majd értesíts minket! Én szkeptikus vagyok.

 

> A legnagyobb gond, hogy nincs kábelTV-m így az esti INTER-Juvet nem tudom, hol tudnám meglesni : ) <

 

Majd beírom neked ide az eredményt 10 percenként. :-))

 

-db-

Előzmény: Lakó24 (142)
J3x Creative Commons License 2006.02.12 0 0 143

Üdv. Lakótársak!

 

Ezek szerint nem csak nekem jelent gondot a NAT-os IP!

Rákérdeztem az NHH-nál, sajnos nem kötelező részükről a publikus IP. 

Futottam pár kört náluk is, de egyenlőre semmi eredmény. Jó ideig még válaszra sem méltattak. Most, hogy a Shofarnak is elküldtem a levelet, legalább annyi válasz érkezett, hogy 15 napon belül megvizsgálják a technikai lehetőségeiket.

 

Más: mit lehet tudni a park közvilágításáról? Napok óta sötét van ráadásul csak korcsolyával lehet közlekedni. "Csökentették" a közös költséget, és abba nem fér bele sem a világítás, sem a hólapátolás? 

A J lift "becsomagolását" én is támogatom, úgyhogy hétfőn felhívom a Shofart, hátha sikerül valamit elérni!

Garázstulajok, jól látom hogy a teremgarázs padlózata mindenhova lejt, csak az összefolyó fele nem?

 

Előzmény: fénykard (141)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.12 0 0 142

Pont ez az amit én furcsának tartok, hiszen ezek a telefonos, netes tv-s monopóliumok megtörtek.. UPC a legdrágább amteles netnél két és félszer gyorsabbat nyújt 8000-ért kb.. szóva nem igazán akarok én ezzel az amtellel szerződni, főleg nem évekre... Maximum úttörő leszek a lakóparkban és elsőként nem az amtellel szerződök : ))

 

 

A legnagyobb gond, hogy nincs kábelTV-m így az esti INTER-Juvet nem tudom, hol tudnám meglesni : )

 

Üdv Lakóparkosok : )

 

 

Előzmény: fénykard (141)
fénykard Creative Commons License 2006.02.12 0 0 141

Valóban elment, egyszer én szóltam nekik mert a gateway nem válaszolt egy áramszünet után, de pár óra alat orvosolták. Nekem folyamatosan megy a gép és most már nem szokott elmenni a net.

Viszont elég gáz, hogy az összes bejövő port a 80-ason kívül (TCP/UDP) le van tiltva. :( Nem értem mire fel a nagy biztonság. Publikus ip címet meg nem akarnak lakni.

Persze aki nem advanced user és nincs rá szüksége akkor elég jó szolgákltatást kap.

 

Kizárólagos és egyedüli szolgáltató NINCS. Az, hogy a shofar "lemutyizta" az Amtel-lel, hogy ő fog szolgáltatni az nem számít sőt még az sem, hogy ezt a lakás adásvétei szerződésében aláírtuk ugyanis a hírközlési törvény értelmében minden állampolgár élhet a szabad szolgáltatóválasztás jogával. Szóval elvileg mindeki azzal a céggel szerződik amelyikkel akar.

 

Az amtel egyébként egy virtuális szolgáltató, ugyanis a szolgáltatás nem ők adják. Gyakorlatilag egy viszonteladó.

Előzmény: Betty_boop (120)
CS30 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 140

Sziasztok!

 

Tud valaki a közös tárolók kulcsairól? Nem bánnám, ha megkapnánk a kulcsot, és bent tarthatnám a babakocsit, hogy ne sarazzam össze az egész II. emeletet a Cseresznye épület I. lépcsőházában... Eddig lent vplt, de múlt héten ellopták a futókocsinkat és két gyerekülést, tehát nem merem újra hasznánli a tárolót, amíg nem zárható...

Lakó24 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 139
Ez veszélyes dolog, tartok tőle nálam is előfordulhat a hiba.. Sőt van, hogy ilyenkor sör ugrik a kezembe! Mit lehet ez ellen tenni? : ))
Előzmény: lagardere (138)
lagardere Creative Commons License 2006.02.10 0 0 138

Vigyázni kell, mert nálunk mindig zöld mezős játékokra ugrik az adás..:-)

Lakó24 Creative Commons License 2006.02.10 0 0 137
Mennyi az ár?:) Sport1/2 benne van?:)
Előzmény: lempicka (136)
lempicka Creative Commons License 2006.02.10 0 0 136

Sziasztok!

 

A Cseresznyében lakunk október óta és eddig kisebb problémákat kivéve, egészen tuti a lakópark.

Az Amtel-lal kábel TV-re kötöttünk szerzödést, 1 hónapja, két nap alatt bekötötték, 5 perc volt és jó a kínálat meg az ár.

 

 

Lencos Creative Commons License 2006.02.09 0 0 135
"Cseresznye-Dió párharc a Tölgyes Kupáért"
- Nem rossz ötlet :)
Előzmény: diosbukta (132)
Lencos Creative Commons License 2006.02.09 0 0 134
Majd meglátjuk! Nálunk 1 perc alatt megoldottak a bekötést.
Végülis "annyira" nem gáz, de azért kicsit jobban védhetnék a szerverüket..
Telefont nem tudom, azt nem kértem.
Előzmény: diosbukta (133)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.09 0 0 133

Az Amtel eddig nem vészes.

Leszámítva a netbekötés hercehurcáit, nem látok különösebb problémát.

A szerződéskötéskor az áraik a többi alatt voltak és még kedvezmény is volt.

A gond talán az, hogy a nagyobb cégeknél több fajta csomag van és gyakrabban mennek le az árak.

 

A TV-nél a UPC-től vették át a csomagot.

A telefon talán Monortel?

 

Nem tudom, hogy lehet-e később váltani.

 

-db-

Előzmény: Lencos (131)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.09 0 0 132

> Ma reggel egész hamar letakarították a '"veszélyes szakaszokat" a lakóparkunkban, fejlődnek :) <

 

Valóban, mintha történt volna változás.

De kíváncsi vagyok, hogy estére mi lesz.

 

> Mikor lesz patakátúszó verseny, focimeccs az udvaron, hokimeccs a mélygarázsban?:)) <

 

Mondjuk focimeccs lehetne.

A Tétényi út felőli parkolórészen kiskapura...

 

Cseresznye-Dió párharc a Tölgyes Kupáért. :-))

Előzmény: Lakó24 (130)
Lencos Creative Commons License 2006.02.09 0 0 131

Mi már kötöttünk az Amtellel 1 éves szerződést a netre, de amint ez lejár mást szeretnénk. Remélem addigra más szolgáltató is színre lép! 

A kábel tv-vel nincs gond, szerintem az upc-től vettek valami csomagot és azt adják tovább. Árban kb. ua.

Előzmény: Lakó24 (130)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 130

Végre élénkülünk :)

 

Ti már kötöttetek szerződést az Amtellel?

 

Ma reggel egész hamar letakarították a '"veszélyes szakaszokat" a lakóparkunkban, fejlődnek :)

 

Mikor lesz patakátúszó verseny, focimeccs az udvaron, hokimeccs a mélygarázsban?:))

Lencos Creative Commons License 2006.02.09 0 0 129

Sajnos egyenlőre csak az Amtel-től lehet igénybe venni ezeket a szolgáltatásokat.

Bár ezt a kizárólagosságot nem értem, hiszen lakásvásárláskor azt mondták olyan szolgáltatót kérek amilyet akarok (a hirdetésben is ADSL szerepel-t, pedig amit az amtel nyújt, közel sem az). Ráadásul csak belső IP cím van :(  

Volt Matav anno azt igérte, hogy tavasszal, ha kivonul innen az építkező, akkor tőlük is lehet venni szolgáltatást. 

Előzmény: Lakó24 (122)
itut Creative Commons License 2006.02.09 0 0 128

Köszöntöm a "topiclakókat" egyben a Tölgyes lakópark lakókat. Én személyszerint közvetve vagyok érintett a lakóközösségben, mivel közvetlen "hozzámtartozómnak" vettünk ott lakást. Alapjában véve elégedettek vagyunk, csak a RAIFFEISEN-nel gyűlt meg a bajunk mivel kisegítő iskolai szintű számolási hibákat követnek el, illetve a sok "ügyintéző bába" között elvész az "ügy". Többet erről akkor, ha nem lesznek képesek kijavítani hibáikat.

Most viszont a liftek kibélelését szeretném témaként említeni. Feri bácsi emlegette ennek a lehetőségét de (mivel nem rendelték meg tőlük) nem vált valóra. (dec 15-től) A szép új lifteket meg használják a kivitelezők (a miénk már csupa karcos, a festők ruhájától festékporos), ill. a költözéskori igénybe vételtől is meg kellene védetni, mivel hosszú időn keresztül szeretnénk szépnek látni őket. Mi már többször kértük de nem lett eredménye. Kérem a lakóközösségben tegyék többen is szóvá ezt a témát az építtetőnél. Köszönet.  

Betty_boop Creative Commons License 2006.02.08 0 0 127

:-) haha, en is a szorolap alapjan jottem, remelem leszunk aktivabbak is!!

 

hajra hajra!

 

 

Előzmény: Lakó24 (126)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 126

Mi ez a passzivitás fórumozók?:)

 

Ki szórta szét anno azokat a lapokat ami alapján én is idekeveredtem?:)

 

Aktivizálja magát újra és legyünk többen : )

Betty_boop Creative Commons License 2006.02.08 0 0 125
Igen, kábeltévé, net, és telefon is ha jól tudom.
Előzmény: Lakó24 (124)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.08 0 0 124
Ő a kábeltévé és a net kizárólagos szolgáltatója is?
Előzmény: diosbukta (123)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.08 0 0 123

Félek, hogy nem teljesen értettem a kérdést.

Mert a lakópark kizárólagos szolgáltatója az Amtel.

 

Vagy azt kérdezed, hogy melyik csomagot választottuk?

Ez teljesen egyéni szokásoktól függ.

 

-bukta-

Előzmény: Lakó24 (122)
Lakó24 Creative Commons License 2006.02.07 0 0 122

Tényleg ki milyen TV, illetve Net előfizetéssel rendelekzik, mert én még egyiket sem zsíroztam le, de már nem ártana...

 

Szóval?

 

 

Mindenki jelentkezését várom, hogy a legjobbat választhassam ár/érték arányban:)

diosbukta Creative Commons License 2006.02.07 0 0 121

Na ilyenkre gondoltam a "gyerekcipőnél".

Nekem is produkál apróbb furcsaságokat a net.

Call centerről meg nem is tudok.

Előzmény: Betty_boop (120)
Betty_boop Creative Commons License 2006.02.07 0 0 120
Hat az Amtelrol inkabb ne beszeljunk....kezdetben nagyon sokszor 3-4 napra elment az internet, es persze a barmikor hivhato ingyenes call center sem vette fel.... ja es az amteles emailcimem sem mukodik nekem tokeletesen, bar ez lehet h az en hibam. :-)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.06 0 0 119

> Nem tudja vki, hogy hová tervezik a játszóteret és mikor? <

 

Azt elvileg a tömb közepére tervezték.

Csak közben még több parkoló, meg tűzoltóautó-forduló épült,. így abból minimális dolog lesz.

Egyébként is inkább egy vevőcsábító-trükk volt.

 

Több hónapos várólista?

Nem semmi. Akkor nekünk még szerencsénk volt.

Előzmény: cserkó30 (117)
diosbukta Creative Commons License 2006.02.06 0 0 118

> Hmmm, ez a "normális közért" projekt szintén nem hangzik rosszul... Voltam a szemköztiben, és hát egyelőre inkább egy high-class italbolt, mint egy kultúrközért... <

 

A semminél jobb. Sőt a legfrissebb kenyeret ott lehet kapni a környéken.

Gondolom, ha az új épületben kapnának helyet, akkor emberibb lenne a belső is.

 

Az Amtelről annyit, hogy elég gyerekcipőben járnak még sztem.

Ezért is a kedvezmény.

Közben a nagyobb szolgáltatók is egyre kedvezményesebb csomagokat nyomnak ki.

 

-db-

Előzmény: Jon Bon Robi (115)
cserkó30 Creative Commons License 2006.02.06 0 0 117

 

Sziasztok !

 

Mi is szeretünk itt lakni, leszámítva egy-két dolgot. De azért nagy különbség van a panel és e között, a budapestiek zömét nem említve, akik nyomurúságos bérlakásokban élnek és azok a lakások sem olcsók...

 

Nem tudja vki, hogy hová tervezik a játszóteret és mikor?

A közértet már mi is nagyon várjuk !

 

Az egy-két dolgot jelenti, hogy hónapok óta várjuk, hogy kijavítsanak kisebb hibákat. Én megértem, hogy az új lakásokat is el kell készíteni időben, hogy átadhatók legyenek, de azért a több hónapos várólista mégis túlzás. Ezért ajánlom minden lakónak, aki még nem vette át a lakását, hogy nézze át alaposan, és csak úgy vegye át, ha megcsinálták, különben számíthat fél éves átfutási időre.

 

Üdvözlöm az újonnan beköltözőket, rajtunk múlik főleg milyen lesz itt lakni !

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!