Keresés

Részletes keresés

STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 450

Megvígasztaltál.

(Ez neked csak így jön?-:)))

...mer akkor most hova forduljak?

Előzmény: gvass1 (440)
petike23 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 449

Ha van engedélyed, akkor vegyél REX-et, és szedd ki belőle a lőport.

Ha nincs, akkor marad a flóbert..

Előzmény: STEVE.5 (448)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 448
Ja.
Előzmény: petike23 (437)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 447
Aaa, egesz halk az a tulgyengere sikerult loszer :) a 25m-es loteren is hallom, ahogy kipottyan a golyofogobol a lovedek (meg jo 25-30 centivel lejjebb hord vele a pisztoly)
Előzmény: STEVE.5 (446)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 446

Neked fogok mutatni.

"...csak engedelyre adjak?..."

Nem tom, mert még boltban nem vettem, csak másodkézből.

De, a tudomány mai állása mellett - esmérve a Flóbertes érdekességet - biztos, hogy nem adják oda .22-es tartási nélkül.

"...a 9x19 is (szinte) olcsobb..."

- ez igaz, de nem hiszem, hogy norál lakóház garázsban szerencsés volna a célbalövést gyakarolni:-)

 

Előzmény: hunserv (435)
gvass1 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 445

"Bar gondolom akinek esze van az ezentul jo lassu loszereket fog hasznalni,"

 

Neeem, meg van szabva a minimalis lovedektomeg 8asszem 2,5 g) es a minimalis lov. sebesseg, asszem 250 m/s.

Előzmény: hunserv (443)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 444
Az komoly... de legalabb nagyon rossz helyezest orszagos szinten nem lehet elerni :)
Előzmény: JIMI84 (442)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 443

Es a tablak az ido leteltevel befordulnak maguktol, ugye? Ha jol emlekszem ezek mas meretuek, mint a pottylovesz tablicskuk...

Azzal, hogy atraktak .22LR-re gondolom a minositesi szintek is valtozni fognak, nomeg az eredmenyek is... esetleg aki mar hozzaszokott a nagyobb hatrarugashoz most "lenyomhatja" azokat, akik .22short-ra hegyeztek ki magukat.

 

Bar gondolom akinek esze van az ezentul jo lassu loszereket fog hasznalni, hogy minel kisebb legyen a hatrarugdalas (esetleg megtuningolja a fegyveret, konnyebb szan, gyengebb rugo, hogy a gyengebb loszerrel is biztosra mukodjon.

 

Revolverrel lehet gyorstuzelozni vagy csak ontoltovel? Megvan az ISSF oldalarol letoltott versenyszabalyzatom, csak az ottoni gepen, nem itt...

Előzmény: JIMI84 (441)
JIMI84 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 442
Azzal a 14 emberrel kishazánkban akkoris jól kib@sztak :-)  talán asszem annyian vannak most..
Előzmény: gvass1 (439)
JIMI84 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 441

Egy kézzel és nem egy táblára,hanem ötre..25 m a táv és 60lövés értékelt

20lövés 8 másodperces sorozatokban

20lövés 6 mp es sorozatokban

20 lövés 4 mp sorozatokban..

Bemelegítő sorozat nincs..:-(

gvass1 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 440

"Kádár utcai fegyverboltban vettem, de már vagy 5 éve."

 

Az is megszunt azota...

Előzmény: petike23 (437)
gvass1 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 439

"viszont,hogy most ezt kötelezővé tették annyi gyorstüzelő sem fog maradni kishazánkban,mint amennyi eddig volt..."

 

Kishazank kb. annyira fontos, mint beka seggen a pattanas:-)))

 

A gond az volt, hogy osszessegeben a specializalt, masra nem jo fegyver miatt vilagszerte zsugorodott az erdeklodes a dolog irant, es nem erte meg sem a fegyver- sem a loszergyaraknak fejleszteni ebbe az iranyba.

 

Igy viszont, mivel a kiskal sportpi. es a gyorstuz sportpi ugyanazzal uzheto, igy arra szamitanak, hogy kedvet kapnak hozza a .22 LR fegyverrel mar rendlekezok is vilagszerte, akik sokkal tobben vannak.

 

Es mar van is direkt optimalizalt uj pittol, a Walther SSP, ami az uj hirek szerint mar nemhogy olcsobb, de dragabb lesz, mint a GSP/OSP, de mindegy, mert .de-ben is csak osztol lesz kaphato

(e havi DWJ szerint).

Előzmény: JIMI84 (436)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 438

Belelog a tappancs a kepbe :)

 

Gyorstuzelopisztolyozni azert nem kezdtem mert kellett egy .22LR stukker, meg egy 9x19-es es ugye  a buzi otthoni szabalyok tobb marokfegyvert nem tettek lehetove, .22LR meg nem muxik jol .22 shorttal. Tehat anno orultem volna neki, ha tobb fegyverem lehetett volna, mert akkor vettem volna gyorstuezlopityut is. Vagy ha nem lehet tobb fegyverem, hat legalabb lehetett volna meglevo kaliberrel hasznalni.

 

Amugy egy csosulyos MCM meg sem rezzen a kezben, siman lehet vele jokat loni, eppa hetvegen unatkoztam a loteren aztan jatszonttam raduplazasosdit CZkadet-al... gyostuzipityuval egy kezzel kell loni, vagy kettovel?

Előzmény: JIMI84 (436)
petike23 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 437

A Kádár utcai fegyverboltban vettem, de már vagy 5 éve.

 

.22 engedéllyel, mert 7.5J feletti.

 

Mire kellene ? Otthon gyakorolni ?

Előzmény: hunserv (435)
JIMI84 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 436
Gvass,Hunserv!Sajnos a F.a.s. és a walther osp sincsen már meg,de egy rahedli érem oklevél megmaradt a gyorstüzelő korszakból..és nem értek Veled egyet,hogy az + előrehaladás lenne,hogy 22lr-lett a gyorstüzelőpisztoly..eleget versenyeztem és szinte csak ebben a számban..és sohasem éreztem hogy olyan dögunalmas lenne mint a "kaki"pontlövészet..vagy a 30+30 fiú sportpisztoly...viszont,hogy most ezt kötelezővé tették annyi gyorstüzelő sem fog maradni kishazánkban,mint amennyi eddig volt...szerintem pont hátrány a "nagyobb"teljesítmény imho..mivel itt az ember csípőmozgás közben jobbról-balra lő a 6 és 8 mp- sorozatokban szerintem még uralható lenne a 22 lr,de viszont 4 mp-be szerintem teljesen uralhatatlan...de ez mind személyes véleményem:-) semmi morgolódás nincs benne..Hunserv sztem ha teheted akkor próbáld ki..marha jó..a képet ha lementitek és kinagyítjátok akkor el lehet olvasni..nem akartam segget csinálni a számból azért tettem fel:-)  van még jópár:-)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 435
Hum, sosem hallottam ilyenrol... Es csak engedelyre adjak? 5 HUF egesz turheto, ha azt vesszuk, hogy a flobert toltenyeket milyen dragan osztjak. Akkor inkabb .22LR de meg talan a 9x19 is (szinte) olcsobb
Előzmény: petike23 (432)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 434

Eeeeeeeeeeeeezaaaaaaaaaaaaaaaz!

A vörösréz hüvely eléggé tágulékony.

Nem is lehet mindenfajta .22-es töltényűrből kiráncigálni.

(Én gépzsírral szoktam segíteni:-)

Még van belőle, de most már nagyon fogy.

És a gond, hogy régi maradék (afasztuggyamáhonnanvan), és a lőmag valami aljas módon fel "van dagadva".

Használat előtt kissé nyűgös munkaművelettel egy "hangyányit" le kell a gömblövedékből csiszálni.

Elképzelhető, hogy ennek kapcsán - aztán - a lőpontosság, vagy inkább a

lő-nempontosság mifé fajul.

És hol is láttad?

Konkrétan?

Előzmény: petike23 (432)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 433
Helyeeeeeeeeees.
Előzmény: hunserv (431)
petike23 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 432

Így árulták: 5.6mm szobalőszer.

Bordó, talán 60 -as dobozban.

 

Lényegében egy .22LR vörösrézhüvely, gömblövedékkel, lőportöltet nélkül.

hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 431

Jo, megkerdezem. Bar sok eselyt nem latok ra, itt meg riasztopatron is alig akad... (talad ki miert) Penteken megyek egy nagyobb boltba (Majornak viszek 2db Browning tarat, meg egyebeket is bevasarolok) ha veletlen lesz, akkor viszek mintanak par dobozzal.

 

Ja, itt jegyeznem meg, hogy a tul gyenguszra sikerult loszerrel jatszottam egy kicsit, rugo ki, tarba 1db be, ilyenkor hatra tudott menni annyira a szan, hogy hatulakadjon, es egesz szepen kipenderitette a csuzli a huvelyt is. Szoval valami nagyon gyengusz rugo eseten lehet, hogy ontolteni is fog a vas. Majd abbol is viszek par dobozzal (a tobbit meg szetszedem aztan ujraporzom)

Előzmény: STEVE.5 (430)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 430

Miért venném kötekedésnek?

Tudom, hogy nem annak szántad.

Különben is - cimborák között?..:-)

De viccet félretéve ez egy long hüvely, amoben egy gömblövedék található.

Az hogy lőpor van-e benne - becsszóra - meg sem néztem.

Hatásadatait tekintve - tán ezért sem lehet benne sok lőpor - a 6 mm Floberthez hasonlíthatnám.

Ha egy pici időd volna, rákereshetnél ott kint, megt "aljas" módon az jutott eszembe, hogy te is hozhanál - onnan - amikor hazajössz:-))))))

 

Előzmény: hunserv (429)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 429
Jaj, nehogy kotekedesnek vedd elozo hozzaszolasom. Csupan tenyleg nem tudom (meg keprol sem) hogy az, amirol beszeltek mi is pontosan. Ezert kerdeztem ra, hogy valami egyeb megnevezest esetleg tudnal-e...
Előzmény: STEVE.5 (428)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 428

Neked (!) van még időt tapasztalatokat szerezni:-))))))

Egyébként azért linkeltem be a képet az egyforintossal, hogy nyilvánvaló legyen hogy miről beszélek.

A megnevezés (Belgiumban:-) nem biztosan azonos az általam használttal, de ettől még létező termékről van szó, és nekem nagyon kellene!

(Apropos - hol is van az az Aranyfácán?)

 

Előzmény: hunserv (427)
hunserv Creative Commons License 2005.07.13 0 0 427
Az milyen kaliber, mar megbocsass... .22 Short, Long, LR rol hallottam mar, de .22 szoba megnevezesurol meg nem :)
Előzmény: STEVE.5 (425)
petike23 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 426
Annak idején az Aranyfácánban vettem.. asszem, 4-5Ft /db áron volt.
Előzmény: STEVE.5 (425)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 425

Szobalőszert (cal .22-est) vennék!

Ilyet:

(Az egyforimtos csak a méret miatt van:-))

STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 424

Kösz az ötletet.

Egyet már faragtam.

Most szeretnék egy másikat..:-)

Előzmény: norinco (423)
norinco Creative Commons License 2005.07.01 0 0 423
faragj egyet:-D
Előzmény: STEVE.5 (422)
STEVE.5 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 422

Mi van itt???

Csak én nem dolgozom?

Vagy még mindenki alszík?

Nincs valakinek egy elfekvő cal.22-es M48-as használható puskatusa?

Ha nem túl "húzós" vevő lennék rá.

(Darabban is érdekel)

 

Chronoss Creative Commons License 2005.06.24 0 0 421
MCM-hez keresek jobbos fa sportmarkolatot. Lehetőleg óccsón:) Akinek van, szóljon PLÍZ!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!