Keresés

Részletes keresés

lg18 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 13276
A Matthäus maffiát figyelve, szerintem fél éven belül Udvarácz a Berki és Kovács IX. a serdülő c-ből is be fog kerülni....
Előzmény: SpinyNorman (13274)
The Evil Creative Commons License 2004.08.11 0 0 13275
most láttam először Tőzsért játszani, fél óra alapjnán nem lehet nagy következtetéseket levonni, de eddig százszor hasznosabb és jobb játékosnak tűnt, mint az alaposan felülértékelt Gera. Igaz, GZ-vel ellentétben nem tud futás közben váltott herével dekázni, viszont a mezőnyből egyedül rajta látszott, hogy van esze a focihoz.
Előzmény: SpinyNorman (13274)
SpinyNorman Creative Commons License 2004.08.11 0 0 13274
Nagyobb tételben mernék fogadni arra, hogy Tőzsér fél éven belül bemutatkozik a válogatottban. Kisebb tételben abban, hogy Balog is bekerül a Fradiból, mondjuk szerintem évek óta a keretben lenne a helye, de még a Fradiba se mindig fért be.
rich.mond Creative Commons License 2004.08.11 0 0 13273

Hát ettől jobban nehezen lehet összefoglalni a dolgokat...

Van egy haverom, aki régen edzett a Fradinál (valamelyik ifiben).Ő mondta, hogy gyakorlatilag mindenkit felvesznek, aki haver/ismerős/régi fradista felmenővel rendelkezik (ő is így került be).Ennek megfelelően senki sem kerül be, aki ezekkel a paraméterekkel nem rendelkezik.

 

Pedig olyan pofonegyszerű lenne kiválasztani néhány tehetséges kissrácot...

Előzmény: SpinyNorman (13271)
HegeG Creative Commons License 2004.08.11 0 0 13272
Jobban nem is lehet összefoglalni.
És számtalan olyan is van, aki eszes, és 15-17 évesen, mikor már látja, tapasztalja, hogy ilyen viszonyok vannak, inkább abbahagyja a focit és helyette mondjuk elmegy orvosnak vagy közgazdásznak.
Előzmény: SpinyNorman (13271)
SpinyNorman Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13271
A saját hősök mindig nagyobb hatással vannak az emberre, mint az "idegenek". Valóban problémás a kiválasztás, de amikor én jártam általánosba, ezelőtt 10+ évvel, rengeteg nagyon tehetséges gyerek volt, akik nem vitték abszolút semmire, más részükből Kenesei Krisztián lett, aki 19 évesen majdnem az Atlético Madridba igazolt, de az MTK keveselte az érte ajánlott pénzt, aztán egy lassú, beszari tutista lett belőle Illés Béláék mellett. De Kenővel voltak simán egy szinten lévő 12-14 évesek anno, akik elmentek pl. a Fradiba (nem pedig a Volánba), aztán rohadtul nem játszottak, mert a szponzorok meg a haverok gyerekeit kellett játszatni az ifiben. Aztán ha valaki mégis bírja cérnával, tehetséges és felkereül a felnőttekhez, akkor sem oké, mert fizikálisan már 18 évesen lenyomják őt a csehek, a románok, olaszok stb., mivel nem tud rendesen futni, ezért nem fogja tudni megtanulni a mozgás közbeni labdakezelést és passzolást, plusz legnagyobb visszahúzóként ott van mellette a felnőttcsapat többi játékos, akik kedvesen szólnak neki, hogy hova tekersz öcsi, még rosszul nézünk ki melletted, vegyél vissza. És ezzel vége.
Előzmény: Molnár KHFC (13266)
reckon Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13270
Vki irta a sikert mint tényezőt.

Sztem az nem meghatározó abból a szempontból hogy hányan rúgják a bőrt a grundon.inkább azt határozza meg hogy mennek klubba. A kettő pedig gyakran egymást fedi.A haverjaim akik jártak focizni klubba,nem jöttek velünk az udvarra például.Tehát ez egy összetett dolog.

Én miskolcon élek,sztem itt eléggé központi téma a foci. és sokanfociznak errefelé a lakótelepeken.

a kosárlabda annyria nem menő errefelé.
rich.mond Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13269

Nem vagyok benne biztos.Állítólag a Sydney Olimpia után (viszonylag) tömegestől mentek fiatalok kajak-kenuzni.Ennyit számít...

A fiataloknál a siker lehetősége nagy húzóerő ám!

Nálunk Szabolcsban, ahol laktam, rengeteg srác volt, akik bámulatosan bántak a labdával 8-10 éves korukra.Egyik-másik cigánby gyerekből talán még Maradona is lehetett volna...

De a kutya nem fiygelt fel rájuk.Szar a válogatási rendszerünk.

No meg szarok az edzőink...szar itt minden!

Előzmény: Molnár KHFC (13266)
Molnár KHFC Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13267
itt van példának a Téglaégető. Biztos hallottad a storyt
Előzmény: Molnár KHFC (13266)
Molnár KHFC Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13266
egyébként szerintem egy siker miatt nem sokat változna a helyzet, max a brazil válogatott helyett a magyart választanák a fifa akárhányban..
itt sok dolog közrejátszik, pl egyfolytában épülnek be azok a területek ahol én még 1-2 éve fociztam.
Előzmény: rich.mond (13264)
Molnár KHFC Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13265
de kosárlabdához és kézihez nehezebb teret találni.
Focizáshoz elég egy labda, és két kő
Előzmény: rich.mond (13264)
rich.mond Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13264

Ugyebár a gyerekekből is egyre kevesebb van,ráadásul a meglévők között is egyre felkapottabb a kosárlabda, meg a kézi...

Bár azt hiszem, egyetlen nagy siker felfordítaná az egész trendet, de több, mint húsz éve nem jártunk komolyabb világversenyen (egy Olimpiát leszámítva, ahonnan 0 ponttal estünk ki), így nehéz a hazai kissrácoknak példaképeket találniuk.

Előzmény: Buitra (13261)
Kcsita Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13263
Érdekes kérdés. Nálunk most általában 4 sportág, ami közkedvelt: a vízilabda, a kézilabda a kosárlábada és a labdarúgás. Nagyon érdekes jelenséget fogok leírni. Régóta focizok a grundon, több mint 10 éve. Olyan tényezőre bukkantam rá, ami párhuzamos a magyar foci jelenkori állapotára. Ugyanis 10 éve még alig lehetettt focizni, mert annyian voltak a pályán... ma meg szinte alig van vki. De néha, azért vannak a pályán.
Előzmény: Buitra (13261)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13262
Nálunk a srácok kosárlabdázni szoktak az iskolaudvaron.
Előzmény: Buitra (13261)
Buitra Creative Commons License 2004.08.10 0 0 13261

Csa!

Kivancsi vagyok a velemenyetekre. En Nagyvaradon elek, es innen nekem ugy tunik, hogy Magyarorszagon nem elegge tema a foci. Romaniaban a labdarugas tk minden szinten jelen van, hatasa erezheto a politikaban, a kozeletben, egy idoben 4 kereskedelmi ado is (mostansag csak 3) parhuzamosan nyomta a hazai bajnoki fordulo elemzeset, mindegyik 1 osztalyu meccset kozvetiti valamelyik ado, sot neha masodosztalybol is kozvetitenek 1-1 erdekesebb talalkozot, a media (nem csak a sporttal foglalkozo) a labdarugok nyakan lognak, stb. Nem ismerem a Mo-i viszonyokat ilyen szempontbol, de itt a sracok nagyresze rugja meg a bort az iskolaudvaron, a haztombok kozott, pld a hetvegen egy falusi napok rendezvenyre 16 csapat nevezett be, es meg sorolhatnam. Sajna el kell ismerni, hogy a roman foci meg mindig jobb. Szerintetek az amit en felsoroltam szerepet jatszik ebben, vagy epp forditva tortenik, a magyar foci alacsony szinvonala az, ami miatt nem eleg nepszeru a foci Mo-on? Esetleg mindketto igaz? Vagy nincs egyaltalan igazam?

 

kaposvari Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13260
Urak, tudom, hogy még visszavan egy meccs Glasgow-ban is, de van valakinek infója a zágrábi meccsjegyekkel kapcsolatban? Mikortól, mennyiért stb.
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13259
I. osztályúak.
Előzmény: EdgE (13258)
EdgE Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13258
Meg tudja valaki mondani, hogy a Kayserspor és az Ankaraspor I., vagy II. osztályú török csapat?
izé Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13257
Vazze, ez az NB1.hu szarabb, mint volt.
Előzmény: MC Snake (13253)
MC Snake Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13256

Egy dologban igaza van az újságírónak.

Amikor az egészet az 50-es évekhez hasonlítja.

 

Előzmény: Molnár KHFC (13255)
Molnár KHFC Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13255
"Azt meg végképp nem látom be, hogy a válogatott menedzsereként mi tiltja meg nekem, hogy a szívemen viseljem a válogatott keret játékosainak az ügyét."

1. az, hogy nincs szíved, mivel egy szardarab vagy!
2. ha lenne akkor se akard egy kispesti játékos ügyét szíveden viselni, mivel egy fradista majom vagy, és egyszer már "segítettél" nekünk... többször nem kell...
Előzmény: MC Snake (13253)
MC Snake Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13254

Az nb1.hu már kezdi mosdatni a szennyest.

Gratulálok.

 

 

Előzmény: MC Snake (13253)
MC Snake Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13253

Pernek? A francba is, dehogy:

 

nb1.Hu

 

Hrutka: Horváth Péterről is tárgyaltunk

Budapest, augusztus 9., 16.40 A menedzser elismerte, hogy megkeresték Takácsot és Vadóczot.

A Honvéd hivatalos honlapján szereplő írás szerint Hrutka János két kispesti játékost is megkeresett, hogy a Ferencvárosba csábítsa őket. A honlap felteszi a kérdést: vajon milyen jogon tette ezt Hrutka, aki a válogatott menedzsere is?
Nos, honlapunk nem csak a levegőbe, hanem az érintettnek tette fel a kérdést.
- Egyáltalán nem titok, hogy jó viszonyban vagyok László Csabával, az FTC vezetőedzőjével - kezdte Hrutka -, és amióta Magyarországon tartózkodik, számos más esetben is próbáltam meg segíteni neki. Így történt ez most is, és a két játékos neve azért merült fel, mert a Kispest jókora összeggel tartozik a Ferencvárosnak, és szó lehetett volna egy esetleges kompenzációról. Ugyanezen ügyben kapcsolatba léptem egyébként Horváth Péterrel is, de a konkrét tárgyalásokat már Tepszics Ignácék folytatták - a klubbal is. Azt meg végképp nem látom be, hogy a válogatott menedzsereként mi tiltja meg nekem, hogy a szívemen viseljem a válogatott keret játékosainak az ügyét.
A kispesti felvetés egyébként azért is érdekes, mert annak idején Östreicher Emil hasonló módon - illetve (párt)hatalmi szóval - szipkázta el a csapatok legjobbjait (hogy csak két fradistát említsünk, Kocsis és Czibor), és vitte őket a Honvédba, és senki nem vonta kétségbe, hogy a lépés az egész magyar futball érdekeit szolgálta.
Információink szerint egyébként a Kispest keresi a megegyezés lehetőségét Hrutkával, és ma felajánlotta, hogy 750 ezer forintot ma kifizet, az összeg másik felét pedig egy hónapon belül rendezi.
- Valóban volt ilyenről szó - erősítette meg Hrutka -, de a vezetőkkel történt délelőtti beszélgetésünk óta nem kaptam újabb telefonhívást.
(t. i.)

Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13252
Jaj, de szép pernek nézünk elébe.
Előzmény: MC Snake (13251)
MC Snake Creative Commons License 2004.08.09 0 0 13251

A magyar válogatott irányítóiról...

 

Pestiesen szólva, ehhez már pofa kell. Hrutka János a válogatott nem rég kinevezett menedzsere pénteken feljelentette a Honvédot, mondván a klub tartozik neki. A Liga a feljelentés alapján nem engedélyezte a napokban igazolt öt játékos (Sztamenics, Mano Mano, Genito, Herczeg, Oraze) pályára lépését a szombati bajnoki mérkőzésen. Hrutka tettét a pénz mellett az is vezérelte, hogy a napokban két kispesti játékostól is kosarat kapott. A botcsinálta menedzser ugyanis volt csapatát, a Ferencvárost akarta megerősíteni két tehetséges kispesti fiatallal (vajon milyen alapon egyengeti egy klub csapat útját a válogatott menedzsereként?). Ezek után nem véletlen, hogy a napokban kihirdetett új válogatott keretnek Vadócz már nem tagja. Hrutka "Rudi" a nem létező nimbuszát oly módon akarta rendbe tenni, hogy alaposan betartott a nemzetközi szereplés előtt álló kispesti klubnak. Nos ilyen előzmények után Hrutka szombaton bejelentkezett a klubnál tiszteltjegyért. Mi ez, ha nem arcátlanság?

A menedzser úr a mérkőzés kezdete előtt negyedórával Lothar Matthaus társaságában érkezett a Bozsik stadionba. Az előzmények ismeretében a nézőtéren lincs hangulat uralkodott, persze nem kellett félnie az atrocitástól, mert komoly rendőri erővel vetette körül magát. A későbbi események tudatában felettébb elgondolkoztató, hogy amíg Székesfehérváron rendőrök nélkül kezdődött a mérkőzés, addig Kispesten olyan karhatalmi demonstráció volt, amelyet ritkán látni futballmérkőzésen. Húsz perccel a mérkőzés vége előtt Hrutka távozott a stadionból és vele együtt a rendőri védelem is. Távozása olyan volt, mint a rövidre sikeredett kispesti karrierje: gyáva és szégyenteljes.

 

Forrás: kispesthonvéd.hu

Törölt nick Creative Commons License 2004.08.08 0 0 13250
Bódog gólt lőtt a Stuttgart ellen.
Esytii Creative Commons License 2004.08.06 0 0 13248

Lipcsei sztem sehova se kéne. És igen, Lisztes sajna hiányzik.

De nyerünk! HAJRÁ MAGYARORSZÁG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Kcsita (13245)
Kcsita Creative Commons License 2004.08.06 0 0 13247

A www.mlsz.hu-n fent van már, annyit mondok, hogy hülye NS!
 
Lothar Matthäus bő kerete Skócia ellen

 

Francia játékvezető a skót-magyaron
Szűk két héttel a magyar válogatott következő barátságos mérkőzése előtt keretet hirdetett Lothar Matthäus szövetségi kapitány. A játékosok névsora bizonyosan változik az augusztus 18-án magyar idő szerint 20 órakor a glasgow-i Hampden Parkban kezdődő összecsapás előtt, hiszen Matthäus – a bajnoki rajt előtt – bő keretet hirdetett, amelyben nem szerepel olyan név, aki ne kapott volna még lehetőséget a szakembernél. A találkozón (amely a csapat utolsó meccse lesz a szeptember elején induló vb-selejtezők előtt) a francia Laurent Duhamel lesz a játékvezető.

Újságírók figyelmébe!
Felhívjuk a sajtó azon munkatársainak figyelmét, akik a mérkőzést a helyszínen kívánják megtekinteni, hogy a jövő hét csütörtök éjfélig juttassák el akkreditációs kérelmüket az mlsz@vellum.hu email-címre.

A magyar válogatott kerete:
Babos Gábor (Feyenoord), Király Gábor (Crystal Palace), Szűcs Lajos (Ferencváros) – kapusok;

 

Juhász Roland (MTK Budapest), Gyepes Gábor (Ferencváros), Komlósi Ádám (Debreceni VSC), Lipcsei Péter (Ferencváros), Pető Zoltán (Kayserspor), Stark Péter (Győri ETO), Tóth Andás (Budapesti Vasas) – védők;

 

Bodnár László (Roda JC), Bodor Boldizsár (Roda JC), Dárdai Pál (Hertha BSC), Fehér Csaba (PSV Eindhoven), Molnár Balázs (Ankaraspor), Huszti Szabolcs (Ferencváros), Leandro (Ferencváros), Szélesi Zoltán (Energie Cottbus), Rósa Dénes (Ferencváros), Simek Péter (Újpest FC) – középpályások;

 

Gera Zoltán (West Bromwich Albion), Kenesei Krisztián (Guan Peking), Szabics Imre (VfB Stuttgart), Torghelle Sándor (Crystal Palace), Tököli Attila (FC Köln)támadók

Előzmény: Esytii (13244)
Mr. WHITE Creative Commons License 2004.08.06 0 0 13246

Nagyon jó kis keret,kíváncsi vagyok mi sül ki belőle!

 

: =

Előzmény: Esytii (13244)
Kcsita Creative Commons License 2004.08.06 0 0 13245

Lipcsei nem a védelembe, hanem a Középpályára kéne sorolni, és Rósa Dini nem csatár, hanem Középpályás. :). Ez a legerősebb válogatott keret. Szerintem csak a Lisztes hiányzik még ebből a csapatból. Mást nem hiányolok.

 

Hajrá Magyarok!

Előzmény: Esytii (13244)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!