Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.30 0 0 63859
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.30 0 0 63858

4 liter sör az sok energia. Enni sem kell, es nem is marad etelre.

A vandorlok is orokke mozognak, perpétumok is, mobilok is.

Előzmény: brikigép (63857)
brikigép Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63857

Szia Makedóvnbácsi má bennem majdnem 4 liter sör van, de mondám munkaadómnak holnap ne piszkáljon mert főznöm kell, mentem sörért a bótba oszt jöttek fiatal lánmykák kik üdvözöltek meg utánuk vagy tíz biziklizkölyök, mondám nekik én má 50-szer leestem motorool mégis itt vagyok, szomszédom egyszer kicsikét bunkózott és má halott. De beengedtek bótba még ha pityókos is vagyok , gyönyönyű lányka nem jelentett fel mikó zavarátam a bótba, megmondám nekije csak nekem szabad hogy megszorítjam. Tudjátok ez Szerbiában van, minket akkó tanítottak ám magyarból, németbűl, szerbbűl, meg a kézilabdapályán körbe-börbe szaladgátunk , osztálytársamat kelett keresztülugrani, én meg majom ki szerettem őt , meg seggbe rúgtam mikó ugrottam, oda értem tanítóbácsihoz ki a kézilabda kapunál állt és bedurrantá nekem akkorá pofont hogy fennakadtam a hálón meg bepisátam.Értesz má Mak Bácsi nekem van jogom hogy megcsinájam az reaktorát ami ellátja az emberiséget , aki lányka integet nekem az gyerekeket akik biciklitáncot játszanak nekem.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63856)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63856

Brikigep bacsi!

-Kevesebb alkohol, mert art a zsenialitasnak es alkotasnak.

-Tobb info. Milyen volt az a vakuumos orokmozgo?

Hess Rudolf nevebol adodoan elzavarja a madarakat es embereket, es elotte is zarkozott termeszetu volt egy varatlan repulostura utan felfuggesztesig. De lehet kedvesebb is, ha figyel, hogy hetente legalabb egy szerb asszony.

 

Szoval hogy mozogjunk orokke?

Előzmény: brikigép (63855)
brikigép Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63855

10 év nyugdíj után tudok még dolgozni , akár ürhajót is tudok ha nem iszok.Mondá munkaadóm mindig kellesz ha nem iszol.Most van bennem kicsi , fene egye meg régebben nem kellett ez.

Nálam még nincs csak TV képernyő gyorsító van, ettől nem kell túlzottan bonyolultabb, bár azért bonyolultabb mert protonokat meg kötött magokat(ahol van neutron is) lűdözök! Tudjátok én nyilas vagyok gyerek koromban nyíllal lűttem az utca túloldalán a falnak dűlő társamra. Nyilam végére tettem nagy sárbunkót hogy jobban szálljon nyilam. Ez lett a szerencsém mert az utca túloldaláról homlokon találtam társamat., Nem lett baja de az utána engemet tiszteltek a gyerekek.

Úgy vagyok vele nekem adatott meg hogy homlokon találjam még lítiumot is. Oda kell azért nagyon jó vákuum, bitangul célozó részecskeágyú, olyan gyorsak mint amcsiknál a rakétaelhárító soklövetű (láttátok Nat Geón asszonyka kezelte) . Hallod Te nekitaláltál, de nekem hétpecsétes titkom, esetleg halálos ágyamon nyögök ki valami fontosat, csak annyit mondok én 16 éves koromban megrendeltem az akkori NDK-ból (1970)vákuumszivattyút az örökmozgómhoz. Elmentem Újvidékre a céghez, előjött hozzám valami Hess Rudi, mondám neki magyarul mi kéne, rám rivalá Jugoszláviában vagyunk te nem tudsz szerbül? Úgy vagyok má nem tudok semmijül se !

Előzmény: jee_c (63854)
jee_c Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63854

Milyen gyorsítód van/férsz hozzá?

Előzmény: brikigép (63853)
brikigép Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63853

Mivel átnéztem újból a 2H és 3He fúzióját (a Holdbányászat cikk inspirált) arra jutottam én megreszkírozom a 2H és 6Li fúzióját .Lehet ehhez magasabb hőfok kell de nálam nem probléma mert én gyorsítózok mint tudjátok, evvel könnyen elérem a hőfokot, nem kell mágneses összetartás se. 2H és 6Li - nál nagyobb a taszítóerő mint 2H és 3H esetben de csak gyorsítóval lehet olyat hogy kitriblizem a potenciálgát kérdését ( ez munkám legfőbb eredménye) és remélem megkapom a 4He +4He -ot + 22.4 MeV-ot is . D+T csak 18.3 MeV-ot ad meg aktiválóképes gyorsneutront. A D+6Li hélium produktuma nem aktivál csak bitangul melegít. Az üzemanyagkérdés sem probléma mert hadiraktárakban van a polcon elég D és 6Li annak ellenére hogy 6Li izotóp csak 7.5 % -ban van , a többi 92.5 % az 7Li izotóp , de hadmérnökök megoldották a szétválasztást, mivel mint írták itten korábban a hidrogén bombhoz is ezek kellenek.

Köszi a Holdbányászást , ennek nyomán új lendületet vett a reaktorom, most már kéne tárgyalnom a Magfúzió. hu-val is.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63843)
brikigép Creative Commons License 2021.09.29 0 0 63852

Kicsit kútászkodtam a témában és találtam magyarul is jó tanulmányt. Szerintem időszerűbb ez mint az ember Mars-utazása. Talán mire a Demo elkészül megoldják a Hold bányászást is.

https://www.netfizika.hu/fuzios-eromu-a-foldon-helium-3-banyaszat-a-holdon

Előzmény: jee_c (63847)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.23 0 0 63851

Handolf Csinler sárkánygyíkon lovagol? Láttam a kalózverziót, minden színész egyik szeme le volt ragasztva.:-)

Előzmény: jee_c (63850)
jee_c Creative Commons License 2021.09.23 0 0 63850

a kínai változat. :)

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63848)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.23 0 0 63849

Szálljon arra?

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63848)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.23 0 0 63848

Áron Száj?:-)

Előzmény: jee_c (63847)
jee_c Creative Commons License 2021.09.23 0 0 63847

Közben Kína a Holdról begyűjtött köveket elemzi, hogy van-e és ha van, mennyi He3 van bennük. Természetesen a fúziós erőművekhez kell ez.

https://www.space.com/china-moon-rocks-as-fusion-energy-source

brikigép Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63846

Le kéne má feküdnöm ugye , má kezdek is részeg lenni , pedig kantuumechanikát bcsak így lehet valamikó értekizni , megírtenkezniu , jól írtam ?

 

Előzmény: brikigép (63845)
brikigép Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63845

Nem törőtetem ki me szípet ítam , mikó megsüté én hátsómat és kettő szép csíkot kjapá én oda azt se türűtem ki csak fecebúkok ismerűsők berágtak szép hátsómra, pedig most mutogatá nekem olasz lányka övéjit és nekem nincs kamerám, pedig vót nekem obszervatóriumom is , nem tom má mi az!

Előzmény: brikigép (63844)
brikigép Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63844

Szia mi az hogy lejhem, má tegnap akartak adni 8000 meg még millió ejró kölcsönt is , fél óra kérdezés uténa rá unt és mondá 100 ejró előleg-garancia kell--- mondá( nekem csak pá dinkám van a maszírnak) én elégen csak ennyeki , én má ezrteket veszítené biz baqz dógokra. Láttad mikó betrolám én is a Pápa nézett övezetbe , de zeretném látni pápát mikó kikandikál onnét, lefényképezem még avval a trükküs elsű géppel , má hod módják dagerotipia, Amikó a pápa kivigyógott cigány - telep bűl , láttad azt , azé kpá én 1250 lájká meg ismertőset!

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63843)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63843

Mire jutottál a fúzióval? S állom, ha lejhem.

Előzmény: brikigép (63842)
brikigép Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63842

Szépet posztoltál legalább ide írhatok , nem úgy mint fececebúúkúkúnsak, aki vagy töröl vagy hoz nekem 80 drb ismerősnek.

Nem vagyok tudós, csak sörös , annak is kicsikéje, szerintem csak a fúzió adta energia adja a megv áltást mint zsidók mikó várták olyanok vagyunk mi is, eljő ugye én dolgozok rajta vagy mi má morzsolom a fűzért!

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63841)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.22 0 0 63841
brikigép Creative Commons License 2021.09.18 0 0 63840

A bombához nem akorok mostan de veled beszéltem Teller-Ulám tükörrel , nem voltam se Rutherfordal, (bánt hogy valami Moselet elengedte török frontra), se német és olasz atyafival, se Tellerrel. AZ hidrogén bombhoz kell atom bomb, lehetne minél kisebb , nem kell az hogy bonobók játszanak holmi vízben , földben, megoldjuk azt nyugodtan , addig tán nem éljük fel a Földet meg az én faszikám is még erős marad!

Előzmény: pert2 (63834)
brikigép Creative Commons License 2021.09.18 0 0 63839

Köszi hogy felvetetted ezt is, már régebben is voltam ennél, nemrégen leszállították mágnest az Iterbe.Mindhiába 10 vagy 20 vagy 50 Tesla mágneses faktum vala, gyenge! Mint ahogy a millió fokon ütköző , összevissza játszókon is!

Csak az ember játszó elméje tud ezen felül lépni, akkor mikor elvégzett kísérletekből tanulva se tudunk tanulni , amikor  mégis, nagyon bonyolult, ez nem csak részecskejáték hanem hullám játék mint mondtam sokszor.

Legyen meg még életemben, legyek szar még szivárvánmyos zászlót is lobogtatnék érte!

Előzmény: jee_c (63813)
padisah Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63838

az lehet az üzleti terv, hogy a co2 kvóta fel fog menni tonnánként 200 dollár fölé, ők pedig ilyen kvótákat fognak eladni, a temetés pedig ennél kevesebb kerül nekik, tehát hasznot tudnak fogni per tonna

 

ehhez azért elég nyilvánvaló, hogy műszakilag nem hatékony a levegőből kiszűrni a co2-t amikor az az erőmű helyén rendelkezésre áll töményen, és még fog is mivel lesznek biomasszát tüzelő erőművek a szenesek bezárását követően is

 

a másik nyilvánvaló dolog, hogy ez egy törvényi szabályozási hibát használ ki, aligha normális hogy a co2 kvóta ilyen eszközök üzemeltetésére elegendő pénzt biztosít, bár ebben faktor az is nyilván hogy mennyiért van neki elektromos vagy mechanikai energia per kwh

Előzmény: Törölt nick (63836)
padisah Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63837

a Li3, az lehetséges...

Előzmény: Hehe164 (63835)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63836
Hehe164 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63835

Nem.

Lítium deuterid a fő anyaga, ebből az "atomgyújtó" működésekor jön létre a szükséges trícium.

A keveréket másra használják, de már leírtam.

Előzmény: pert2 (63834)
pert2 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63834

A deuterium tricium keverek maga a hidrogenbomba, a belehelyezett atombomba csak azert kell hogy elerjek a hidrogenbombarobbanashoz sukseges par millio fokot meg a nagy nyomast, ez tulajdonkeppen akarhany megatonna is lehet, praktikus okokbol megelegszenek partiz megatonnaval.

Előzmény: Hehe164 (63833)
Hehe164 Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63833

Kevered a Gizikét a gőzekével.

A fissziós töltetekben van DT/TC keverék, ez hatásfokozóként működik, illetve a robbanóerő szabályozásában van szerepe. Ezek robbanóereje 1MT-ig terjed, bőven van belőlük ICBM-ekbe is szerelve, főleg több robbanófejes rakétákban. De létezik 1KT robbanóerejű hátizsák méretű változat is.

A hidrogénbombákban tiszta lítium deuterid van, azokban nem kell cserélgetni semmit. Hadrendben lévő fegyverekben tipikusan 1-10MT a robbanóerő.

 

Amúgy ma nem léteznek tisztán fissziós, vagy tisztán fúziós töltetek. Minden esetben valamilyen kombinációról van szó.

Előzmény: padisah (63832)
padisah Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63832

ja, azt kell az ICBM-ekben cserélgetni, mert radioaktív, elbomlik, ezért egy 10+ éves termonukleáris bomba már nem pukkan akkorát mint új korában

 

az persze lehet hogy van olyan trükkös felépítés, ami a T-t az első fissziós fázisban hozza létre Li3-ból, ilyenről még nem olvastam

Előzmény: Hehe164 (63826)
jee_c Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63831

Szó nincs teniszlabda méretről, kb fele akkorára utalgatnak a sztenderd tokamakokhoz képest.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (63828)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2021.09.11 0 0 63830

Minden szemely 1MWtal futene, mert olcso.

Az energia nem hianyozna sehonnan, semmi hatranya nem lenne?

Viz nelkul nehez benepesiteni.

Eloszor meg kell tanulni a humanoidnak minimalszennyezni. Rombolni nem engedik ki az urbe.

Előzmény: mmormota (63829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!