Keresés

Részletes keresés

h1stvan Creative Commons License 2007.01.28 0 0 113
Hello!

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy panel lakás felújítása előtt állok. Kezdetben fűrészporos tapétára és arra festésre gondoltam, de aztán inkább a sima fal mellett döntöttem. Egy festő ismerős ajánlotta a makulatúra + sima papírtapéta + festés megoldást.
De az jutott eszembe, hogy mi lenne ha a második réteg is makulatúra lenne. Persze nem a vékony csík, hanem az 50cm-es, hiszen úgyis festve lesz.

Mire kell ügyelni? Egyáltalán értelmes ez az elgondolás? Előnyök, hátrányok?
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 112
fontos még az élvédő beleglettelése! egyrészt védi ugye az ajtófélfát, sarkot, másrész sokkal szögletesebb, egyenletesebb, mint ha spaklival próbálja az ember derékszögre csinálni.
Előzmény: CsRob1 (110)
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 111
szerintem ha jól csinálja bőven elég a 2 réteg glett. színes festésnél is elég a két réteg, alá se nagyon kell más szín. elsőre szokták kicsit hígabb/világosabb színnel egyszer átkenni, aztána véglegessel. ha még mindig nem fed jól legfeljebb átmegy rajta mégegyszer - persze ha van még szín...
festék: a héra nagyon jól fed, van hozzá aquacolor színező (pasztel színek). tesco gazdaságost, meg hasonló híg trutyikat nem ajánlom, azt szerintem pl ugy csinálják h egy hérát elfeleznek és vízzel felöntik...
Előzmény: CsRob1 (110)
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 110
Sziasztok!
Új építésű ház első kifestésével kapcsolatban kérnék tanácsot. A munkát festő fogja csinálni, csak tájékozódni szeretnék, hogy mire kell odafigyelni. A falakon és a mennyezeten fent van a vakolat (többek szerint - köztük festők is vannak - szépen dolgozott a kőműves). Hányszor kell/szokás glettelni a felületet, mert az egyik festő 2-szer, a másik 3-szor csinálná - ez természetesen az árban is megmutatkozik. Világos színű falaknál hány rétegben kell festeni, ill. megéri-e a 2-szeri színes réteg alá egy réteg fehér festés? Milyen típusú festéket érdemes használni, illetve melyiknek mi az előnye/hátránya?
Előre is köszi a válaszokat.
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 109

Mégvalami . . . a habprofil darabolásához spec gérládára lesz szükséged ;)

Előzmény: Törölt nick (106)
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 108

Szeva!

 

Csináld meg az első festést, és utánna ragaszd fel a szegélyt festhető akryl pasztával. Felragasztás előt célszerű a sarkokban lemérni a habprofil vastagságát és csapózsinórral kicsapatni. Ez sokat segít a felrakásnál. Valamin a profil végeit kicsit meg kell csiszolni (még felrakás előtt) és így össze tudod gipszelni. Használj finomabb spaklit vagy akár az újjadat. Mikor kezd kötni a gipsz egy nedves ecsettel óvatosan mosd el az éleket. Ha ez teljesen megszáradt csiszoló párnával még alakíthatsz rajt. Ezután fehér diszperziós festékkel kend le csak a profilt, majd alatta és felette is tüntesd el a hézagot akryl pasztával (ezt ha kinyomtad nedves újjal tudod könnyen elhúzni). Ha ezek megszáradtak Kend készre a menyezetet a profillal együtt, majd jöhet az oldalfal.

Zsugorodással még nem találkoztam, szerintem csak az akryl nem volt teljesen száraz mikor lefestették és száradás után kirepedt rajt a festék.

üdv: Pb

Előzmény: Törölt nick (106)
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 107

Szeva!

 Erről még nem hallottam, ki kell próbálni. Mi inkább a glettel szoktunk bűvészkedni, egészen rusztikus felületeket lehet vele elérni.

Előzmény: rrroka (105)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 106

Sziasztok!

 

Ezekkel a hungarocell szegélyekkel kapcsolatosan lenne kérdésem.

 

A falat más színre festenénk, mint a plafont, és végig a felső sarokban ilyen szegélyt szeretnénk rakni.

 

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

 

1. Mi az elkészítési sorrend? Előszőr lekenem a plafont, aztán a falat, majd utána ragasztom fel a szegélyt és festem le? Vagy előszőr felragasztom, és utána festem le előbb a plafont utána a falat? Van valami praktikussági sorrend ilyen esetben, főleg ha más színú a fal meg a plafon?

 

2. Az egyik jóbarátom is így oldotta meg, a baja az volt/lett, hogy a kb. 6m hosszú sarokban felragasztott 1.5 méteres polisztirol szegélyek az illesztéseknél elváltak. Pontosabban összehúzódott hosszában, méghozzá 3-4 mm-et. Kijavította, majd újra összehúzodott. Ennek mi lehet az oka? Rossz minőségű szegély? Van amire figyelni kell a vásárlásnál? Pl. hogy pihentetett legyen?

 

Előre is köszönöm a segítséget....

 

Attila

rrroka Creative Commons License 2007.01.08 0 0 105
ma reggel láttam egy barkács műsorban (BCC - Big Strong Boys, nevével ellentétbe nem csippendél műsor :) ) h a diszperziós festékbe homokot kevert h 2antikolt" hatása legyen. Tud erről vki vmit?
peterbush Creative Commons License 2007.01.05 0 0 104
Hengerrel nyugodtan felhordhatod. Kb 10% hígítással 2-3 rétegben. Csak pasztell színek keverhetők belőle! üdv: pb
Előzmény: kozármiska (103)
kozármiska Creative Commons License 2007.01.05 0 0 103
Köszönöm a választ, a fresco-t én is nézegettem (honlapján), de még nem döntöttem el.
Igazából a fal egyáltlán nem nedves, ránézésre, tapintásra száraz. Ezt a frescot hengerelni szokás, vagy korongecsettel hordod fel?
Előzmény: peterbush (102)
peterbush Creative Commons License 2007.01.04 0 0 102

Szevasz!

 

Falszárításra (még ilyen hidegben is ) a gyakori szellőztetés a legjobb módszer. Ha erre nincs lehetőség akkor fűttés és páraelszívó kombináció a megoldás. Igaz ez kicsit költségesebb ( kb 5000Ft/nap a bérletidíja egy páraelszívonak és 1-2 hétig jó ha üzemel)

 

Ha nem szeretnél glettelt falakat akkor első festésnek (főleg ha nedves a felület) mészfestést javasolnék. De mindenképpen az előre bekevert "kannás" mészfestéket. Mi Fresco-t szoktunk használni. Ennek a felhordása sem különbözik a diszperziós festékekétől, nem kell tőle félned.

 

üdv: Pb

Előzmény: kozármiska (101)
kozármiska Creative Commons License 2007.01.04 0 0 101
Sziasztok,

kérdésem van, mivel belső falfestés előtt állok. A szoba, amit ki kell festenem, új építésű, a meglévő házhoz hozzátoldott, két hónappal ezelőtt lett vakolva. A dilemmám az, hogy nem biztos, hogy teljesen ki tudott száradni a fal (habár enyhe a tél, szellőztetni mégsem lehetett folyamatosan, hideg van stb.).

Szerintetek fessem inkább mészfestékkel, vagy diszperzóssal?
Igazából a mészfestékkel még nem dolgoztam, kicsit tartok tőle.
demend Creative Commons License 2007.01.03 0 0 100

Akkor itt már csak arra tudok gondolni,hogy a tapétát  nem elég vastagon kentétek ragasztóval,és vagy nem hagytátok pihenni hogy átnedvesedjen a ragasztótól.

 

Üdv

Előzmény: oneP (99)
oneP Creative Commons License 2007.01.02 0 0 99

Köszönöm a jótanácsokat.

 

A tapéta sajnos a makulatura használata és az alapozás ellenére néz így ki.

 

Mindekinek boldog új évet kívánok!

 

Üdv:

 

oneP

pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 98
nagyon köszi
Előzmény: demend (97)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 97

én CMC és Metylen extra keverékét használom.

De szerintem ha kérsz a festékboltban egydoboz Metylen extra vagy Special most hirtelen nem tom melyik az.

A legerőssebb Metylén tapétaragasztót kérd.

10 cm-es lilás sárgás doboz.

kb egy 1000 esbe fog kerülni.

Előzmény: pingui (96)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 96
Nagyon köszi a tanácsokat.
Még 1 utolsó kérdés: Milyen ragasztót fecskendőzzek??? Van valami laikusok számára is jól használható? Ár nem igazán számít, mert nem kell mennyiség...
Előzmény: demend (95)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 95

Igen ,ha a vakolat nem jött le alatta akkor nyugodtan,ha meg lejött és durvaszemcsés fűrészporos tapétád van akkor úgy mint a mennyezetet,körbevág,makulatúra,vissza ragaszt,a festék a kisebb illesztési hibákat elviszi.

 

Előzmény: pingui (94)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 94
írtad ezt a ragasztó befecskendezéses módszert. Ha csak kis foltokban ázott le a tapéta (3-5 négyzetcenti), akkor én is javíthatok így(ha a vakolat nem jöt le a tapéta alatt)? Mert akkor nem kellene tapétáznom:)
Előzmény: demend (93)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 93
Nem muszály becsúsztatni a régi alá mert gondolm van alatta,de nem ártassz vele ha megteszed.Csak több meló
Előzmény: demend (92)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 92
Igen tapéta ragasztó kell hozzá,és meg kell várni míg megszárad és csak utánna lehet tapétázni rá.
Előzmény: demend (91)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 91
Nem háló!! A makulatura egy kb 20cm széles fehér papirtekercs olyan mint a pénztárgép szallag csak nagyobb.Festékboltokban megtudják mutatni neked milyen.
Előzmény: pingui (89)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 90

Kissé macerás de megoldható.

 

Vegyetek vékony kb7cm széles pénztárgép szallagot.

az illesztéseknél nedvesítsétekmeg jobra is meg balra is a tapétát 15-15 cm

feszegessétek fel a tapétát végig,mintha lapoznál,ha beszakad ne bánkódj mert a visszailleszztés után a festék elviszi a szakadást,de azért ne szaggasátokszét 10cm enként

javítsad le a falat , kb ahova az illesztés esik, tapétaragasztóval ragasszátok fel a pénztárgép szallagot szépen hogy mindkét tapéta rálógjon.

Majd jó vastagon kenjétek ki a felhajtott tapétát ,várjatok 5-10 percet hogy átázzon a tapéta majd simítsátok vissz a helyére kefével.szépen.

A puposodásoknál meg vágjatok kicsi lyukat a púpba injekciós fecskendővel töltsétek fel ragasztóval,majd 5-10 perc után simitsátok ki a púpot nem baj ha kijön a ragasztó egy kicsit.

Nehéz leírni.

Ha ez sem segít akkor tapétázd újra de akkor már ne felejtsd ki a makulatúrát az illesztéseknél.

 

 

 

 

Előzmény: oneP (83)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 89
És mivel ragasszam fel a makulatúrát? Tapétaragasztóval?
Előzmény: demend (87)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 88
Ezt a makulatúrát (gondolom az a kis háló izé) a régi tapéta alá is becsúsztassam, vagy csak a javítandó rész alá rakjam?
Előzmény: demend (87)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 87

Vegyél ugyan olyan fürészporos tapétát,tapétavágóval vágd körbe a kicserélendő részt,ezt azért kell még szárazon hogy neszedje fel a mellette lévő jó tapétát.majd amit így "kijelőltél"körbevágtál nedvesítsd meg majd szed le.Javítsd ki a feljött glettelés.

Aztán vágj be egy akkora darabot

De mindenképpen rakj az illesztésekhez makulaturát nehogy úgy járj mint alantabb a kolléga.

Előzmény: pingui (86)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 86
Kérnék egy kis tanácsot. Adott egy konyha, ami tapétázva van fűrészporossal. A plafon beázott picit, kicsit felpúposodott a tapéta. Ez 2 csík tapétát érint. Csak a 2 csík pupos részt szeretném kicserélni, az ép részeket nem. Van erre vmi jó módszer??
remote access Creative Commons License 2007.01.01 0 0 85
Valami hibát sejtek a leírtak alapján, bár gondolom ez nem lep meg. Az,  hogy a túlhígított, alapozónak használt ragasztót a fal beszippantotta az szerintem természetes. Amiről nem írtál az a makulatúra papír. Azt mindenképpen használni kellett volna az illsztések vonalán. Én ragasztóként metylan specialt szoktam használni, és a felragasztott tapétaszéleket legörgőzöm, nem jellemző, hogy festéskor púposodna, felválna, bírja a festéskori átnedvesedést. Ha meg véletlenül mégis előfordul sarkokban, éleknél levegős rész azt sliccerrel felvágom és alányomok egy kis ragasztót fecskendővel.  Az meg hogy az illesztéseknél miért távolodtak el a szélek nem tudom, általában hosszában nyúlik a megpuhult tapéta felrakáskor.
Előzmény: oneP (83)
Fineszedző Creative Commons License 2007.01.01 0 0 84
Kenhető, folyékony tapétával van-e valakinek tapasztalata?
Előny/hátrány
Hnagulata?
Van-e érezhető hő/hangszigetelése?
Mennyire érzékeny a felület? (vízre, beül-e a barázdákba por, mivel tisztítható)
Konkrétan a Recitext®-tel van-e tapasztalat?
Lehet-e kombinálni (nem keverni) őket, akár ívesen, mint a festést. (Csíkozás, mintázatok stb.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!