Keresés

Részletes keresés

Mnagy Creative Commons License 2005.07.12 0 0 145

MECSI

Nem jók az arányok a rajzaidon. A te blokkodnak a feléig ér egy normál tank:(

Előzmény: MECSI (143)
Doni_99 Creative Commons License 2005.07.12 0 0 144

Mecsi!

 

Ezek nagyon f*szán sikerültek!

Tök állat, ilyenek én is rajzolgattam régebben és a napokban is rámtört az egyedi bike tervezése.

 

Honnan lehet olyan legális programot "il" előtaggal szerezni?:)

 

Doni

Előzmény: MECSI (143)
MECSI Creative Commons License 2005.07.12 0 0 143

Mégis rajzolgattam kicsit, pusztán csak hogy végre legyen már papiron is valami:

a felső az lenne a muscle bike (keresztben motorral és váltóval) alsó meg valami drag és chopper ötvözet (váltó motor hosszában). Ami így elsőre biztos az extra méretek miatt valamilyen irányban nem leht majd tartani a könnyed dizájnt, vagy dagatt lesz vagy hosszú de valahonnét nézve nem lesz szép. De kurva erős lesz :D !

MECSI Creative Commons License 2005.07.12 0 0 142

ez egy érdekes szerkezet :-)

rakétahajtású bicikli.

 

http://bikerodnkustom3.homestead.com/jetbike.html

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.07.12 0 0 141

Szívás van. A céges gépemen bedöglött az AutocadLT pedig legális, mindegy úgyis csak 2D-s otthon felteszek egy 3D-set, ott viszont időm nem lesz vele rajzolgatni:-(

Nekiálltam papíron 1:10 arányban de hamar beleuntam a sok változtatásba.

 

Egyik kedvencem a Yamaha Vmax:

 

http://www.vmax.co.uk/

 

 

MECSI Creative Commons License 2005.07.10 0 0 140
én azt hittem hogy ez origi amazonas, csak lepucolva :-) Azért annyira nem vagyok otthon amazonas témában, sőt a motorosat is pár évre hanyagolnom kellett, pedig anno minden katalógust megvettem és csorgattam a nyálam ahányszor egy nagyvas elment mellettem. Mostanra már nagyon akaródzik motorozni, meg a sok hizlaló téli szabadidőt okosabban felhasznállni.
Doca
holnap ha az idő engedi autocad ben alkotok valamit, oszt felteszem, egyébként 2 kerék lesz(trájkot majd eccer), addig szóban : úgy gondoltam hogy a difi belét kidobom amennyire csak lehet és áttszúrok rajta egy tengelyt aminek az egyik oldalán lesz a lánckerék.
mibe fáj egy izmos bicajlánc?
Előzmény: Mnagy (138)
doca Creative Commons License 2005.07.10 0 0 139
Ezt nem értem! Kettő vagy négy kerékben kell gondolkoznom? Vázlat? Ne szégyeld, a butábbtól is lehet tanulni. Elég egy szösszenetnyi tipp.
Előzmény: MECSI (135)
Mnagy Creative Commons License 2005.07.09 0 0 138

Ez egy nagyon öreg Cx 500- as hondából meg az 1300- as mazdából lett össze hozva, ha jól látom a Cx váltó megmaradt meg a kardán is, a hátsó kerék is Honda de az egy 1100- as magnáé, nagy féktárcsából és a küllőzésből látszik:)

A dobozban lehet hogy jégkrém van:))

Előzmény: MECSI (137)
MECSI Creative Commons License 2005.07.09 0 0 137
csak azt tudnám mi lehet abban a szürke dobozban? :-)
ez így érdekes, kicsit olyan darabosnak tűnik, lejjebb kéne tenni rajta azt az ülést, meg a tank hátulját és a hátsó sárvédőt is. szvsz ez egy szpoilereitől megfosztott túragép aminek a vázához nem nyúltak. Én biza ráküldeném a flexet meg a hegesztőt. :-)
Ez nálam is felvet egy problémát, spéci tankot kell majd csinállni hogy a sok henger miatt ne legyen szögletes.
Jöhetnek még ilyenek, mindenből lehet tanulni!
Előzmény: Mnagy (136)
Mnagy Creative Commons License 2005.07.09 0 0 136

MECSI

Ez is az amazonas oldalán van

 

mazda1300
Előzmény: MECSI (135)
MECSI Creative Commons License 2005.07.09 0 0 135
és mi lesz a következő építmény?

A saját gépemnél most nyelem az infokat, a gyújtásról befecskendezőről stb. mérem fel hol mi mennyi. Mostanában úgy gondolom, hogy hosszanti elrendezésű lesz így nem kell a teljesítményáttvitelt megbolygatni, a difiről lesz leszedve áttmenő tengellyel a lánchajtás, de az a kérdés hogy fel lehet-e állítani úgy a motort hogy a difi is állva maradjon, szóval a gyári lyukak a blokkon meg a kuplungharangon már nincsenek is jó helyen (azthiszem)?
Előzmény: doca (134)
doca Creative Commons License 2005.07.08 0 0 134
Igy lett a fakerékből bojkottált Indianapolis-i futam. Vannak elődök. Végülis mind eladó ha van rá kereslet. Korosztály és anyagiak függvénye. Az bizto s hogy a fiam már nem fog lefulladni amikor az első órát veszi a B kategórián.
Előzmény: MECSI (132)
MECSI Creative Commons License 2005.07.07 0 0 133
ami a vázat illeti:
nagyban függ attól hogy mihez jutok hozzá és mennyiért, valószinűleg lesznek rajta gyári cuccok rendesen,az eleje kb. komplett valamié lesz. Álmomban azomban mindig visszatér az a mattfekete medmexv8as amit belinkeltem az elején, valami hasonlón agyalok, 1 lengőkar 1 rugó stb. A BMW is csinállt ilyen megoldással mocikat, állítólag az övék nem bólint fékezéskor.
Előzmény: KIZSBusz (125)
MECSI Creative Commons License 2005.07.07 0 0 132
doca
ennek a gépnek nincs véletlenül 2 tesója? láttam 1 olyan képet amin 3 külömböző állt egymás mellett.
Előzmény: doca (131)
doca Creative Commons License 2005.07.07 0 0 131

Épitett dolog, eladó! Nem motor igaz, de van olyan élmény!

Vagy rakd össze!

MECSI Creative Commons License 2005.07.07 0 0 130
Yo a trabichopper :-) igazi házi készítmény, kiváncsi lennék rá élőben. Neki a huszonyegynéhány paci miatt könnyebb dolga volt az alkatrészek böngészésénél. Nem ismeritek a tulajt?
Láttam trabi motort lemezek nélkül, olyan jó formája van, nekem teccik:-)
Előzmény: Mnagy (127)
MECSI Creative Commons License 2005.07.07 0 0 129
Már kaptam pár infot, a mociról csak váratlanul el kellett utaznom és nem értem rá foglalkozni a témával, de már lassan visszarázódom. Ha jó áron hozzájutnék akkor felraknám az injektort, elvégre az volt rajta, így nem kéne annyira áttfaragni a cuccot.
Előzmény: KIZSBusz (125)
MECSI Creative Commons License 2005.07.07 0 0 128
Ez határozottan nem olyan dundi mint az amazonas, az az én ízlésemnek is a chopper inkább megfelel.
Előzmény: KIZSBusz (125)
Mnagy Creative Commons License 2005.07.05 0 0 127

MECSI egy kis érdekesség megint

trabi

KIZSBusz Creative Commons License 2005.07.03 0 0 126
Na, valami ilyen határozottan tetszene:
KIZSBusz Creative Commons License 2005.07.03 0 0 125
Igen ismerem az Amazonast, de én valami kevésbé ormótlan gépre gondoltam.
A motorhoz te csinál(tat)od a vázat vagy valami más gépét használod fel?

Az Audi gyári központi karbija nem jó neked? Bár szerintem a gyári befecsi rendszere sem lehet drága. Nincs ára ezeknek a motoroknak.
MECSI Creative Commons License 2005.07.03 0 0 124
most azon megy a dilemma hogy szerezzek jetronikot vagy oldjam meg karbival az etetést. a jetronik ugye profi lenne de mibe kerülhet?
álló karbi meg van otthol vagy 4 db (1,3as mocihoz való duplatorkú) de 5 hengerhez hogyan osszam le okosan?
MECSI Creative Commons License 2005.07.01 0 0 123
Ugyan turbót nem tervezek de ha már ott jártam találltam képet az elhelyezésükről.
MECSI Creative Commons License 2005.07.01 0 0 122
ezen az oldalon van 1-2 spéci váltó Kawa dragbikeokhoz

http://www.weismann.net/dragbike.html

MECSI Creative Commons License 2005.07.01 0 0 121
most éppen jöhetnek a képek, csak a széllessáv nincs itt:-( mindegy meglátjuk.
MECSI Creative Commons License 2005.07.01 0 0 120
Ez má nagyon idegesít hogy még space barral sem lehet tördelni grrbrrrrmrrr :-(
Előzmény: MECSI (119)
MECSI Creative Commons License 2005.07.01 0 0 119
mivel hogy képet megint nem lehet betenni, utánanéztem az Amazonasnak. http://www.tmamotos.com.br/mito2.html Itt látható pár darab http://www.tmamotos.com.br/mito2.html itt meg pár áttalakított bicaj, pl. nyergesvontagtó Harley meg lakókocsis Trike.: http://www.tmamotos.com.br/estranho.html
MECSI Creative Commons License 2005.06.29 0 0 118
Ha felállítom függőlegesbe akkor belefér 65cm-be. Szerencsére csak jövő tavaszra van betervezve a főpróba, így ráérek még agyalni rajta mi legyen. most megint azon gondolkodom, hogy ha muscle bikenak akarom keresztberakott motorral akkor a kuplungot még csak megoldanám a motor mögé de mi lesz a lendkerékkel? mindenképpen le kell könnyíteni de gőzöm sincs mennyire egészséges, azért alapjárat is kéne. MIndenképpen be akarom indítani ha nem vizes az olaja vagy olajos a vize stb. kompressziót is kéne mérni oszt ha kb. egyforma akkor széttrámolom és rendbeteszem , lehet hogy kap némi polírt meg súlyozást, portolást meg ami kell, ogy legalább a széria lovak meg legyenek:-)
Előzmény: Mnagy (115)
MECSI Creative Commons License 2005.06.29 0 0 117
hello üdv itt
Készül bogár motoros kerékpár Amazonas néven asszem Brazíliában, de az túramotor és 400 Kg, meg hatalmas. mifelénk nem nagyon látni ilyet, dajcseknál van.
Az építés legalizálásáról találsz egy linket lejjebb, ott a lényeg le van írva. azután ha elolvastad mesélj nekünk mit hogyan szeretnél!
Előzmény: KIZSBusz (116)
KIZSBusz Creative Commons License 2005.06.29 0 0 116
Milyen papírok kellenek egy teljesen egyedi motor üzembe helyezéséhez?

Mert felötlött bennem, hogy építettek egy bogár motoros chopper gépet (nem trike-ot, hanem "rendes" motort), mert az úgy tetszene nekem. Viszont ha esetleg megépül, akkor már szeretném használni is.
Viszont lövésem sincs, hogy mi kell a forgalomba helyezéséhez illetve egyáltalán forgalomba lehet-e helyezni legálisan.

Tudtok erről valamit?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!