Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13309

Porcika!

Jó ötletnek tartottam a henger párnát az ágyba.

(Nem sms hengert, mert az kemény és legurul).

Vettem egyet, könnyü, fehér golyócskákkal van megtöltve.Olcsó volt, 1.300. forint.

Ha a hátamon fekszem a térd alá pakolom, ha oldalt, akkor a két térd közé teszem. Szóval jó az ötleted !

Tomtomka Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13308

Nagyon köszönöm  segítséget, gyógytornászt mindenképpen felkeresek, a két év alatt 3 orvost váltottam, de elég tanácstalanok, az utolsó szerint gyulladásban van a gerinc+ rheumatoid artitissel is küzdök tíz éve, az értékeim most elfogadhatók, de a normál értékhez képest még mindig magasak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13307

Nagyon várjuk ám a híreket. 

Remélem egy életre elmúlik a nyaktudatod.

A kezetbe nem rögtön jön vissza az erő, de eljön az is.

A legjobbakat kívánom!

Előzmény: Adrienm79 (13304)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13306

Már kiváltottam.

A tapétázáshoz elég kicsi és drága.😂

Na majd meglátjuk mit tud.

Előzmény: Bubuca (13303)
portug Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13305

Adrien, gondolok Rád!! Hűű, már fel is kelhetsz majd? Írj, ha már túl leszel, s jól leszel!

Előzmény: Adrienm79 (13304)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13304

Sziasztok!  Holnap fél tízkor műtenek.  Orvosom azt mondja holnap fel is kelhetek Sőt kell is majd. 

Bubuca Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13303

:-)))))

Egy aprócska nehézség van vele (a tapasszal), hogy azt hiszem vényköteles...pedig nekem sokkal jobban hatott mint a gyógyszerek és még az ember gyomra is kimarad ugyebar:) de ha jársz orvoskörnyékén...és nem gyakran teszed édemes többet iratni, mert csak 7 db van 1 dobozban..és napi 1 tapasz kell mikor beütt a krahh:)

Ha külön vényre irja, akkor a másikat ki tudod váltani, ha szintén beválik. 

Remélem neked is bejön:-)

 

Előzmény: Törölt nick (13301)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13302

Gyogytornász és manuálterápia. Meg egy másik gerincdoki. Nem fájdalomcsillapítókat kellene variálni hanem megtalálni a passzoló gyulladáscsökkentő kombót, vagyis okot kezelni tünetelnyomás helyett. Mert hogy gyulladás van az nagyon biztos . És amig az van addig nagyon fáj és rombolhat is . Brexin aflamin nekem házidoki javaslat volt. Tünetre. De szakorvos más célzott kombót írt és segitett . Majd miután elviselhetőbb lett fájdalom gyógytorna jött . Manuálterápiát mindenképpen javasolnám. Sokszor bírhatatlan fájdalmat egy rossz helyen levő csont is okozhatja . Ha régóta van neked a baj , szinte tuti, hogy tudna segiteni, mert a fájdalomtól berögződött rossz tartást tudják orvosolni . Nem megszüntetni, de enyhiteni . És sokszor a gyulladás is utána jobban kezelhető. Meg megmutatják neked gyogytornásszal karöltve , hogy hogyan tudod munkás életed megoldani, gyakorlatokkal hirtelen akut fájdalmat enyhiteni . Nekem is van 3-4 gyakorlat amit munkába tudok csinálni ha hirtelen baj lenne . Hamarabb elmulik tőle a fájdalom mint egy gyogyszertől. És még én is érzem , hogy ami elmozdult véletlen az a helyére ment

Előzmény: Tomtomka (13295)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13301

Nem hallottam erről a tapaszról.Ma veszek és kitapétázom vele a lapockám.😊

Előzmény: Bubuca (13298)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13300

Elnézést a kissé latinos vérmérsékletemért, de nem rád, hanem az orvosokra pöccenbe be.

Tájékoztathattak volna, hogy mit, miért nem....

Van egy gyógytornász fickó, aki ezen felül több mindennel foglalkozik (manuálterápia, lökéshullám, trigger.....), sérve és nyitott gerince van és sportoló.

Megtalálod a gyogyfogas.hun.Nem fog kezelgetni, ha nem látja értelmét.Megnézi a leleted és az alapján eldönti, hogy .....

És tényleg, próbáld ki ezt a tapaszt.

A lényeg, hogy lépj valamelyik módszer felé.

A nyújtópad is jó megoldás lehet.

Előzmény: Tomtomka (13299)
Tomtomka Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13299

Elnézèst m.r. csináltak.

Bubuca Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13298

És ha még nem próbáltad a Keplat tapaszt érdemes kipróbálni..nekem gyulladáscsökkentésre, fájdalomcsillapításban segített. 

Előzmény: Tomtomka (13295)
Bubuca Creative Commons License 2016.01.21 0 0 13297

Szia, azt elmondták, hogy miért nem javasolják a gyógytornát?Az egyetlen amit el tudok képzelni az az, hogy a sérvek miatt ép nagyon gyulladásban van a gerinc. Ha ez van..akkor gyulladáscsökkentő+csökkentett terhelés nélkül nehezen tud ez alábbhagyni..

Amiről én jókat hallottam többszörös sérvesektől az az evminov pad..keress rá a neten, egy próbát megér, ha van a közeledben (nem vagyok érdekelt). Ez egyszerre nyújt és erősít...kezdetben inkább nyújtás..de ha épp tetőfokán van a gyulladás akkor ezzel is nagyon óvatosnak kell lenni..ahogy Brigi mondta egy MR többet mutatna..

Sajnos a sérv kezelése nem megy gyorsan és nagy terhelés mellett ..:(

 

Előzmény: Tomtomka (13295)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13296

Szia! 

Két sérvvel biztos nem elégednék meg egy ct- vel.

Jobb lenne egy mr.

Mi az, hogy nem javasolják a gyógytornát? Akkor mitől kéne szerintük jobban lenned?

A konzervatív gyógyítás nem az orvos feladata.

Úgyhogy bátran keress fel egy gyógytornászt a leleteddel, ő majd tudni fogja,hogy lehet-e és mit tornáznod, mozognod.......

 

Előzmény: Tomtomka (13295)
Tomtomka Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13295

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a fórumon, most már sajnos két éve kínlódom a gerincemmel, a3-4 4-5-ös csigolyák között  is sérv van, irtózatos fájdalommal, túl vagyok több szteroidon, több fizikón, cserélgetik az egyre erősebb fájdalom csillapítókat, de eredménytelenül. Elküldött a háziorvos idegsebészhez is, aki annyit mondott, hogy a Ct alapján ez még nem vészes, szerinte nem indokolja  a műtéte. Elküldtek gyógyfürdőbe, után a rosszabb lett, gyógytornát nem javasolják. Most masszírozásra járok, az egy kicsit segít. Sajnos szerelőként dolgozom, fizikai munkát végzek, ha itthon maradok huzamosabb ideig  azonnal kirúgnak.Kinek mi az ötlete, hova tudok fordulni. Most myderizone-t brexint és aflamint kaptam, de mindig próbálkoznak valami újjal. Köszönöm

portug Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13294

Hát ez tényleg kellemetlen helyzet...arról nem is beszélve, hogy akkor megint nem az az út, ami neked a javulást hozta....Azért hátha egy beszélgetés rávilágít valamire, bár nyilván ismered már az orvosnőt, s azért nem reménykedsz ebben......

Előzmény: Törölt nick (13293)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13293

Most nagyon tanácstalan vagyok.

Tudom, hogy beszélnem kéne a doktornővel, viszont nincs hozzá kedvem.Valahogy azt érzem, azt fogja mondani, hogy nem létezik, hogy a prolotól van.

Kellemetlen az egész szituáció.

Lehet, hogy holnap erőt veszek magamon.....

Előzmény: 1323333 (13291)
1323333 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13292

Igi, az Brigi , bocs:)

 

Előzmény: 1323333 (13291)
1323333 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13291

igi sajnálom hogy a terápia rosszabbat tett . Mi a következő lépésed, mert neked mindig van!!!!

 

Örülök hogy a többiek is javulgatnak. én is megvagyok , továbbra is a mm-res javulásokkal, minden nap egy ici-picivel jobb, visszafele nem estem,de nem vagyok a régi ( lehet nem is leszek, bármennyire szeretném). Most hátizimerősítőket csinálok, minden izomcsoportom megerősítem, fenék, comb, has már volt, mély

hátizomfolyamatos, most alsó-oldalsó hátizmok.

sokat kell hajolgatnom a melo helyen, azért megyeget, de néha beáll a hátam:)

Előzmény: Törölt nick (13289)
Edo87 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13290

Koszonom a kerdesed Portug, egesz jol vagyok koszonom. Vegul nem a McKenziet kezdtem ujra, mert itthagyta Debrecent. Megfordult az is a fejembe h vajon nem azert mondott le rolam ilyen hamar, mert tudta az unnepek utan mar nem lesz es ez a legegyszerubb. Ugyhogy ugy gondoltam azt az embert keresem fel aki legtobbet foglalkozott velem, ugy hogy veletlenszeruen kerultem hozza, a deneverpad hasznalata celjabol kerultem egy pilates studioba. Annyira kozvetlen es erdeklodo volt, h egybol a bizalmamba ferkozott. Egyedi tornaval, nyujtunk, melyizmokat fejlesztunk, nagyon jolesik a lemeredt derekamra. Kicsit javult az oldaltartasom, remelem lassan kimaszok belole. A heten voltam termal furdozni is. Fajdalom mar szinte nincs, csak meg a tartasom nem a regi. De hogy ez a nagy javulas vegulis minek koszonheto rejtely, ha letezik lelki oka, akkor en annak tudnam be. A kezelesek mellett probaljatok a lelkivilagotokat is apolgatni mert sokat segit ;)

Előzmény: portug (13288)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 13289

Nem nézegettem Benét, de így most belenéztem.

Értem amit ír a lesugárzó fájdalomról.Csak ha az sétálás közben alapból megvan, akkor nem könnyű megállapítani, hogy a séta váltja-e ki vagy......

 

A kezem javult, de a gyakorlatoknál még korlátoz. Még nem tudok letenyerelni.

Már elbírtam 1 kilót úgy, hogy nem dobtam el.

 

Nem tudom mit tett a gerincemmel a proloterápia, de azóta nem tudok gyógyszer nélkül meglenni. Tegnap megpróbáltam és elképedtem, hogy milyen nagyon fáj gyógyszer nélkül. Még a bordáim is.

A terápia előtt nem kellett gyógyszer.

 

Örülök, hogy javulsz.Csak így tovább!

 

Előzmény: portug (13288)
portug Creative Commons License 2016.01.19 0 0 13288

Sziasztok!

Nekem sokat segített mások történetének lekövetése itt a fórumon, hát írok pár sort, hol tartok, hátha valakinek meg majd ez ad egy kis reményt. Túl vagyok 6 hét intenzív McKenzie –n és Bene féle dekompressziós tornán. Nagyon lelkiismeretesen csináltam mindennap, + 10 perc hason denevérpad, + ha volt erőm, séta. Az első 3 hétben alig valami változás, ez nehéz volt, s utána lassan beindult valami. Most ott tartok, hogy ha rendszeresen felállok s nyújtok, s figyelek az ülésre stb., akkor fájdalommentesen le tudom dolgozni a munkanapot. Hihetetlen jó érzés. Du. már zsibbadgat, pihennem kell, itthon még nem vagyok a régi, de ahhoz képest, ahonnan indultam,ez már sokkal jobb!!! Hosszú lesz ez még, de talán tényleg halad valamerre.....

Az is a történet része, hogy olyan fanatikusan tornáztam, hogy túledzettem magam, s túlpörögtem, nem bírtam aludni, elkezdett a fejem fájni...szóval rájöttem, a pihenpnap is a felépülés része!!!!

No nem ülök sokat, mert ilyenkor azért már fájogat...

Brigi hogy van a kezed? Láttad, feltettem a sétás kérdést a porckorong.hu – n:)

Edo mi újság veled? Várom a híreket!

gombóc63 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 13287

Köszönöm szépen, ma reggelre jobb lett. Én is erre gondoltam, de betojtam.

Előzmény: porcika88 (13286)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.19 0 0 13286

Nekem volt 1-2 kellemetlen nap első és második után. Rákérdeztem, azt mondta gyogytornász meg manuálos ( párhuzamosan kezeltek, egyszerre), hogy normális mivel helyükre kerültek a csontjaim ( el volt nekem nagyon csúszva ) és ezért olyan izmok is mozognak amik eddig nem meg  új a helyzet . Mikor medencémet helyrerakta, az azonnal szuper volt, mentem is örömömben 2 kilométert . Másnap reggel majd besz..tam, mintha maratont gyalogoltam volna . De elmult . 

De durva hogy a cipőim azóta normál kopnak , elötte ferdén kopott a sarka . Most középen 

Előzmény: gombóc63 (13285)
gombóc63 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 13285

Kinek mi a tapasztalata....normális az ha manuálterápia után jobban fáj a derekam vagyis leginkább a keresztcsontom?

GoldenWolf Creative Commons License 2016.01.17 0 0 13284

Amugy se biztos,hogy hatott volna,bizonytalan az egesz,en is remelem ,majd meglatjuk Mir mond,27en megyek majd csak.Sokat olvastam a mikrodiszektomias beavatkazasrol,nekem tetszik.

Előzmény: Törölt nick (13283)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.17 0 0 13283

Nem csodálom, elég goromba egy kemikália.

Melyik nap mész? Remélem egy jó sebészt fogtál ki.

Előzmény: GoldenWolf (13282)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.01.17 0 0 13282

Tudom,ez van..Nem szedtem a Medrolt amugy be vegul.

Előzmény: Törölt nick (13281)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.17 0 0 13281

Elég sokára kerülsz idegsebészhez a diagnózistól számolva.

Előzmény: GoldenWolf (13271)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.17 0 0 13280

Azt azért jó tudni mire számíts műtét után, a tapasztalat megkönnyítheti a dolgod.

De hogy mi folyik műtét alatt..... Na arra ne gondolj!

Előzmény: Adrienm79 (13279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!