Keresés

Részletes keresés

cicmarek_ Creative Commons License 2007.02.20 0 0 123

Sziasztok!

Megint a segítségeteket szeretném kérni. 4 hónapja lett kifestve pár szobánk, és most vettük észre, hogy pókhálószerűen berepedeztek a falak. Ez most a falak mozgásából eredő berepedés, vagy esetleg a vakolás-glettelés-festés munkafolyamata során lett valami elszúrva. Nem nagyon a repedések és nincsenek is túl sűrűn "behálózva", szabad szemmel csak akkor látni ha nagyon-nagyon közel megy az ember. Csak mégis bosszantó.... Repedés található a fő falakon is (ami a tető elkszítése előtt egyszer kapott esőt), és a válaszfalakon is (ami viszont nem kapott esőt).

Tanácsotokat várnám, mert a maradék helyiségek most kerülnének lefestésre, és addig nem kezdenénk el....

Köszi előre is.

C

 

szlr Creative Commons License 2007.02.16 0 0 122

Sziasztok!

 

Szerintetek milyen magasfényű (fehér) zománcfestéket érdemes használni a nyílászárók (régi-festett) újrafestéséhez?

Eddig Trinát mesterzománcot használtam, az jó, de elég húzós az ára, összeszedtem pár fajtát körülbelüli árakkal, minden (jó és rossz) vélemény érdekelne:

 

- Trinát Mesterzománc:                           2 200 Ft/l

- Trinát Plus magasfényű zománc:          1 600 Ft/l

- Trinát magasfényű zománc:                  1 500 Ft/l

- Supralux Durol magasfényű zománc:    1 500 Ft/l

- Supralux Astralin magasfényű zománc: 1 300 Ft/l

- Cellkolor magasfényű zománc:              1 200 Ft/l

 

Esetleg más, ami bevált?

 

 

Más:

 

Oltott mészből lehet olyan festéket csinálni házilag, amit teddy hengerrel fel lehet vinni a falra?

(a "hagyományos recept" szerint készült kifolyik belőle :) )

 

 

Lajos

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 121
Hogy érted, hogy átlapolva?
Előzmény: peterbush (120)
peterbush Creative Commons License 2007.02.05 0 0 120

Akkor ez a keményebb dió . . . valószínüleg átlapolva raktad a makulatúrát és emiatt látod az illesztést. Ha nagyon nem tudsz vele megbarátkozni sajna vissza kell szedni a tapétát, és átgipszelni az illesztéseket.  :(

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 119
Kidomborodik, nem festett.
Előzmény: peterbush (117)
Djapor96 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 118

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan kell gipszkarton falat glettelni? Ez az az építőipari munka, amit nemhogy nem csináltam, de még látni se láttam, hogy hogyan csinálják. Az tudom, hogy ki kell tölteni a réseket, aztán a szalagot bedolgozni, aztán glettelni. De telibe az égészet? Sarkoknál mit kell csinálni? Oda és kell szalag? Mi az a fózolás?

 

Kb. 2,65 x 1 m-es sarkot kellene kiglettelnem, erre nem hívnék szakembert...

peterbush Creative Commons License 2007.02.03 0 0 117

Szeva!

 

Hogy látszik át a makulatúra? Kidomborodik, vagy csak a fehérsége miatt? Festetted a vliest?

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.31 0 0 116
Vlies tapétával letapétáztuk a nagyszobát és sajnos látszik alatta a makulatúra, mi a francért lehet ez?
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 115
Köszi a választ.
Az egyik mester javasolja, hogy a sarkokban, ill. belső éleknél festhető akrilpasztát alkalmazzunk - mivel új építésű a ház, a mozgások felvételére alkalmas. Érdemes? A ház PTH téglából épül.
Előzmény: rrroka (111)
peterbush Creative Commons License 2007.01.29 0 0 114

Szervusz!

 

Szerintem ha sima falat szeretnél távolítsd el a régi tapétát, és gletteltesd le kétszer (kb 200 ft/nm munkadíj, 85ft/nm anyag) és a festést már te is meg tudod csinálni. Így egy tökéletes kemény és időtálló felületet kapsz. Nyugodtan át lehet festeni még 10szer.

A makulatúra+papírtapéta lehet ,hogy most olcsóbb (bár kétlem), de a következő festésnél mikor elgyengül, felhólyagosodik meg fogod bánni.

 

üdv: Pb

Előzmény: h1stvan (113)
h1stvan Creative Commons License 2007.01.28 0 0 113
Hello!

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy panel lakás felújítása előtt állok. Kezdetben fűrészporos tapétára és arra festésre gondoltam, de aztán inkább a sima fal mellett döntöttem. Egy festő ismerős ajánlotta a makulatúra + sima papírtapéta + festés megoldást.
De az jutott eszembe, hogy mi lenne ha a második réteg is makulatúra lenne. Persze nem a vékony csík, hanem az 50cm-es, hiszen úgyis festve lesz.

Mire kell ügyelni? Egyáltalán értelmes ez az elgondolás? Előnyök, hátrányok?
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 112
fontos még az élvédő beleglettelése! egyrészt védi ugye az ajtófélfát, sarkot, másrész sokkal szögletesebb, egyenletesebb, mint ha spaklival próbálja az ember derékszögre csinálni.
Előzmény: CsRob1 (110)
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 111
szerintem ha jól csinálja bőven elég a 2 réteg glett. színes festésnél is elég a két réteg, alá se nagyon kell más szín. elsőre szokták kicsit hígabb/világosabb színnel egyszer átkenni, aztána véglegessel. ha még mindig nem fed jól legfeljebb átmegy rajta mégegyszer - persze ha van még szín...
festék: a héra nagyon jól fed, van hozzá aquacolor színező (pasztel színek). tesco gazdaságost, meg hasonló híg trutyikat nem ajánlom, azt szerintem pl ugy csinálják h egy hérát elfeleznek és vízzel felöntik...
Előzmény: CsRob1 (110)
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 110
Sziasztok!
Új építésű ház első kifestésével kapcsolatban kérnék tanácsot. A munkát festő fogja csinálni, csak tájékozódni szeretnék, hogy mire kell odafigyelni. A falakon és a mennyezeten fent van a vakolat (többek szerint - köztük festők is vannak - szépen dolgozott a kőműves). Hányszor kell/szokás glettelni a felületet, mert az egyik festő 2-szer, a másik 3-szor csinálná - ez természetesen az árban is megmutatkozik. Világos színű falaknál hány rétegben kell festeni, ill. megéri-e a 2-szeri színes réteg alá egy réteg fehér festés? Milyen típusú festéket érdemes használni, illetve melyiknek mi az előnye/hátránya?
Előre is köszi a válaszokat.
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 109

Mégvalami . . . a habprofil darabolásához spec gérládára lesz szükséged ;)

Előzmény: Törölt nick (106)
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 108

Szeva!

 

Csináld meg az első festést, és utánna ragaszd fel a szegélyt festhető akryl pasztával. Felragasztás előt célszerű a sarkokban lemérni a habprofil vastagságát és csapózsinórral kicsapatni. Ez sokat segít a felrakásnál. Valamin a profil végeit kicsit meg kell csiszolni (még felrakás előtt) és így össze tudod gipszelni. Használj finomabb spaklit vagy akár az újjadat. Mikor kezd kötni a gipsz egy nedves ecsettel óvatosan mosd el az éleket. Ha ez teljesen megszáradt csiszoló párnával még alakíthatsz rajt. Ezután fehér diszperziós festékkel kend le csak a profilt, majd alatta és felette is tüntesd el a hézagot akryl pasztával (ezt ha kinyomtad nedves újjal tudod könnyen elhúzni). Ha ezek megszáradtak Kend készre a menyezetet a profillal együtt, majd jöhet az oldalfal.

Zsugorodással még nem találkoztam, szerintem csak az akryl nem volt teljesen száraz mikor lefestették és száradás után kirepedt rajt a festék.

üdv: Pb

Előzmény: Törölt nick (106)
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 107

Szeva!

 Erről még nem hallottam, ki kell próbálni. Mi inkább a glettel szoktunk bűvészkedni, egészen rusztikus felületeket lehet vele elérni.

Előzmény: rrroka (105)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.08 0 0 106

Sziasztok!

 

Ezekkel a hungarocell szegélyekkel kapcsolatosan lenne kérdésem.

 

A falat más színre festenénk, mint a plafont, és végig a felső sarokban ilyen szegélyt szeretnénk rakni.

 

Két kérdésem lenne ezzel kapcsolatban:

 

1. Mi az elkészítési sorrend? Előszőr lekenem a plafont, aztán a falat, majd utána ragasztom fel a szegélyt és festem le? Vagy előszőr felragasztom, és utána festem le előbb a plafont utána a falat? Van valami praktikussági sorrend ilyen esetben, főleg ha más színú a fal meg a plafon?

 

2. Az egyik jóbarátom is így oldotta meg, a baja az volt/lett, hogy a kb. 6m hosszú sarokban felragasztott 1.5 méteres polisztirol szegélyek az illesztéseknél elváltak. Pontosabban összehúzódott hosszában, méghozzá 3-4 mm-et. Kijavította, majd újra összehúzodott. Ennek mi lehet az oka? Rossz minőségű szegély? Van amire figyelni kell a vásárlásnál? Pl. hogy pihentetett legyen?

 

Előre is köszönöm a segítséget....

 

Attila

rrroka Creative Commons License 2007.01.08 0 0 105
ma reggel láttam egy barkács műsorban (BCC - Big Strong Boys, nevével ellentétbe nem csippendél műsor :) ) h a diszperziós festékbe homokot kevert h 2antikolt" hatása legyen. Tud erről vki vmit?
peterbush Creative Commons License 2007.01.05 0 0 104
Hengerrel nyugodtan felhordhatod. Kb 10% hígítással 2-3 rétegben. Csak pasztell színek keverhetők belőle! üdv: pb
Előzmény: kozármiska (103)
kozármiska Creative Commons License 2007.01.05 0 0 103
Köszönöm a választ, a fresco-t én is nézegettem (honlapján), de még nem döntöttem el.
Igazából a fal egyáltlán nem nedves, ránézésre, tapintásra száraz. Ezt a frescot hengerelni szokás, vagy korongecsettel hordod fel?
Előzmény: peterbush (102)
peterbush Creative Commons License 2007.01.04 0 0 102

Szevasz!

 

Falszárításra (még ilyen hidegben is ) a gyakori szellőztetés a legjobb módszer. Ha erre nincs lehetőség akkor fűttés és páraelszívó kombináció a megoldás. Igaz ez kicsit költségesebb ( kb 5000Ft/nap a bérletidíja egy páraelszívonak és 1-2 hétig jó ha üzemel)

 

Ha nem szeretnél glettelt falakat akkor első festésnek (főleg ha nedves a felület) mészfestést javasolnék. De mindenképpen az előre bekevert "kannás" mészfestéket. Mi Fresco-t szoktunk használni. Ennek a felhordása sem különbözik a diszperziós festékekétől, nem kell tőle félned.

 

üdv: Pb

Előzmény: kozármiska (101)
kozármiska Creative Commons License 2007.01.04 0 0 101
Sziasztok,

kérdésem van, mivel belső falfestés előtt állok. A szoba, amit ki kell festenem, új építésű, a meglévő házhoz hozzátoldott, két hónappal ezelőtt lett vakolva. A dilemmám az, hogy nem biztos, hogy teljesen ki tudott száradni a fal (habár enyhe a tél, szellőztetni mégsem lehetett folyamatosan, hideg van stb.).

Szerintetek fessem inkább mészfestékkel, vagy diszperzóssal?
Igazából a mészfestékkel még nem dolgoztam, kicsit tartok tőle.
demend Creative Commons License 2007.01.03 0 0 100

Akkor itt már csak arra tudok gondolni,hogy a tapétát  nem elég vastagon kentétek ragasztóval,és vagy nem hagytátok pihenni hogy átnedvesedjen a ragasztótól.

 

Üdv

Előzmény: oneP (99)
oneP Creative Commons License 2007.01.02 0 0 99

Köszönöm a jótanácsokat.

 

A tapéta sajnos a makulatura használata és az alapozás ellenére néz így ki.

 

Mindekinek boldog új évet kívánok!

 

Üdv:

 

oneP

pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 98
nagyon köszi
Előzmény: demend (97)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 97

én CMC és Metylen extra keverékét használom.

De szerintem ha kérsz a festékboltban egydoboz Metylen extra vagy Special most hirtelen nem tom melyik az.

A legerőssebb Metylén tapétaragasztót kérd.

10 cm-es lilás sárgás doboz.

kb egy 1000 esbe fog kerülni.

Előzmény: pingui (96)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 96
Nagyon köszi a tanácsokat.
Még 1 utolsó kérdés: Milyen ragasztót fecskendőzzek??? Van valami laikusok számára is jól használható? Ár nem igazán számít, mert nem kell mennyiség...
Előzmény: demend (95)
demend Creative Commons License 2007.01.01 0 0 95

Igen ,ha a vakolat nem jött le alatta akkor nyugodtan,ha meg lejött és durvaszemcsés fűrészporos tapétád van akkor úgy mint a mennyezetet,körbevág,makulatúra,vissza ragaszt,a festék a kisebb illesztési hibákat elviszi.

 

Előzmény: pingui (94)
pingui Creative Commons License 2007.01.01 0 0 94
írtad ezt a ragasztó befecskendezéses módszert. Ha csak kis foltokban ázott le a tapéta (3-5 négyzetcenti), akkor én is javíthatok így(ha a vakolat nem jöt le a tapéta alatt)? Mert akkor nem kellene tapétáznom:)
Előzmény: demend (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!