Kérdezz, jár erre pár guru. Hamarabb kapsz választ, ha precízen leírod mi a baj (oprendszer, sw verzió, hibaüzenetek, egyéb) - de kérünk, egy kérdést ne írj bele több topicba, kérdezés előtt keress vissza, hátha már volt a problémád.
Ja, és amennyiben warez windowsod lenne, ez nem az a hely ahol segítene bárki. És kodekpakkot, soha, sehova sem teszünk fel.
Ha a routert látja, akkor csak a Wifi jelszó nem stimmel. (Wlan key-nek is nevezik ott, ahol ezt a routerhez adják. Telekom stb.). De attól tartok, hogy ezt kiolvasni nem tudod. Ha fel lett jegyezve, akkor jó. Ha nem akkor resetelés után új név/jelszó párost hozhatsz létre, de akkor valamennyi eszközt erre a párosra kell átállítani.
Aztán vannak a filmesek, akik meganimálják azt a 3 másodperces jelenetet, fényelik, majd kiadják akár több 10ezer processzornak is, hogy számolja le. Ott sem mozog túl sok adat. Aztán itt van a csoportban aki "money makerrel" szokott adatot gyűjteni, ot thelyben előszelektálják, műholdon meg megy tovább a maradék és pár gigán elég jól el tudnak szórakozni máshol, de nem helyben. Helyben csak előállítanak.
Általában meg lassan egy játék is stream lesz, szóval kinek megint mi.
Számításhoz processzor kell, az még nem feltétlen jár nagy mennyiségű adatátvitellel. A többi meg ízlés kérdése, láttam én már mindent is, néha több 10ezer processzor számol kevés adatot, vagy rengeteg adatot mazsolázik kevés és kicsi proci. Mikor mi.
Bakker, amikor a SysWOW64-ben lévőt megláttam, azt hittem, hogy az is 32 bites és el sem indítottam. Nem is értem, hogy miért Odbcad32.exe mind a kettő, ezt tökre félrevezető.
Üdv, ha valami csoda folytán a Win10 64 bites telepítésében nincs benne a 64 bites ODBC Data Source Administrator, honnan lehet hozzájutni (a Google nem segített)? A gépen MariaDB van, telepített, konfigurált és tesztelt CData MariaDB ODBC driverrel, de a 32 bites ODBC Admin vmi miatt nem látja. A MS szerint fel kéne jönnie a 64 bites adminnak is, ha beírom a Start Menü keresőjébe, hogy ODBC, de csak a 32 bites jön.
No meg a család minden taja 9k-ban nézi 85ös plazmán a YTot és kell a sávszél? Általában manapság a tablet is nagynak számít, csumpi mobilos kijelzők vannak, mi kell oda? Igaz itt most a házon belüli sávszélről is volt szó.
"Egyébként vannak már processzorba integrált optocsatolók is..."
Ilyet még nem kóstoltam, de tegyük fel, hiszek neked...
Csak azt az optikát ki is kell hozni a gépházból, aztán meg elvinni a fali csatlakozóig. A megengedett hajlítási sugarat betartva, mert különben ott is "szar az átvitel", biztos a szolgáltató a hülye.
Ja, aztán akármerről nézem ha nem olyanok, mint mobiltelefonnál a megapixeles buzulás vagy minél gyorsabban jöjjön a torrent és egész nap nyomkodja a sebesség tesztelőket, akkor rájönnénk, hogy YT videókon kívül 1 megabit/fő teljesen jó, hogy ide írogassunk fasságot meg olvasgassuk az Nlcafét és egyéb hulladékot. Főleg míg gagyi wifin lógnak házon belül és az eszközök is alkalmatlanok mindenre. Persze ha mindenki azt szeretné, hogy a 8k letöltött filmje 2 másodperc alatt érjen át a NASra, akkor azt most is meg lehet oldani megfelelő mennyiségű összegért. Addig meg pár 10 megabit / fő akkor is elég, ha egyszerre nyomják.
És baromi fontos otthonra a 10 gigabit feletti ja. Mondjuk volt a réz maximum 9600as is, oszt eddig kinőtte magát. Azt viszont sosem néztem, hogy egy DAC kábelben igazából FC van?
Ezt mondják 20 éve, meg fibertothedesk meg minden. Most már hosszabb távon az optika olcsóbb is, de azért megnézném ahogy be falikábeleznek egy lakást, aztán aljzatok vagy megveszi mindenki a lengőt és a modulokat, hát persze. Van ott munkadíj gazdagon és sérülékenyebb, mint az UTP. Meglátjuk, majd erről is szóljatok, ha megérkezett :-D
Írni kell a gyártónak, én meg szoftvert nem tudok mondani, mert ezek sokszor pont azért célcuccok, hogy a sajátjukkkal működjenek, ott van ami kapásból motoros vezérelt meg tud focus stackinget is, ha saját meghajtóval és protokollal csinálja, akkor úgyis azt mondják, hogy ez van. Ezekből egyre kevesebb a szabványos, amit csak kameraként lát, vagy funkciók akkor sem fognak működni.
Hát ha egyszerű lenne, nyilván magam is megoldanám.
Mi hát a megoldás?
Tőlem ajánlhatsz más szoftvert is, csak az a lényeg, hogy egy USB mikroszkópon (amit a windows lát) élő képen tudjak szöget mérni, a kamera natív felbontásán, ami nem több, mint 2 MP.
Mikroszkóp szoftver - másik mikroszkóppal használva
Segítsetek nekem. Van néhány USB-mikroszkópom, mindegyikhez adnak többé-kevésbé használható szoftvereket. Ezek egy része más kamerával is működik (vagy éppen a notebook saját kamerájával), egy részük csak a sajátjukkal.
Feltételezem, hogy ez az egész az *.ini fájlban dől el, ahol megadod a programnak, kivel működjön (nyilván bele lehet írva a programkódba is, de nem hiszem, hogy ennyire védenék.
Hogyan tudnám rávenni a szoftvert, hogy más forrásból is elfogadja a képet?
Ez konkréten az Insize márkájú mikroszkóp ISM-PRO szoftvere.
A multkoriban egy w10 alatt kicsereltem az alaplapot (processzorral egyutt), szepen ment azonnal, sot, frissiteni is lehetett 11-re, mert megfelelo volt hozza a proci.
Egyszerűbb innen kiolvasni a megfelelőt https://winaero.com/windows-11-generic-keys-for-all-editions/amp/ hiszen ezek a script reg kiolvasók win7 nél még működtek, de win10-11 esetében semmit se érnek (legfeljebb win-el gyárilag előtelepített laptopoknál ahol a biosba van égetve a kulcs) hiszen ugyanazt mutatja mint ami a weboldalon szerepel publikusan.
A tervezett elavulás is hitvita és ki ne merjétek mondani, hogy bezzegrégen, mikor itt állok vagy 8 karton legatyásodott Atari mellett, az Orion meg kis híján az orosz képcsövektől ment taccsra.
"kikötnie és ellenőriznie, hogy egyszerre nem használható két vagy több gépen."
És miképpen oldanád meg műszakilag és ebből is mekkora felháborodás lenne? Tudom, oldja meg. Esetleg lehetne ilyen verzió és 2x olyan drága az OS? Meg pont ezen múlik?
ezt bemasolod egy .vbs file-ba es mar ki is olvassa a biosban levo win kulcsot.
Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell") MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLMSOFTWAREMicrosoftWindows NTCurrentVersionDigitalProductId"))
Function ConvertToKey(Key) Const KeyOffset = 52 i = 28 Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789" Do Cur = 0 x = 14 Do Cur = Cur * 256 Cur = Key(x + KeyOffset) + Cur Key(x + KeyOffset) = (Cur 24) And 255 Cur = Cur Mod 24 x = x -1 Loop While x >= 0 i = i -1 KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutput If (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Then i = i -1 KeyOutput = "-" & KeyOutput End If Loop While i >= 0 ConvertToKey = KeyOutput End Function
Én meg már az elején kérdeztem, hogy pontosan micsoda, mert nem volt rendesen leírva, max. annyi, hogy Macrium van rajta, amiről elsőre az jönne le a képek alapján, hogy fut egy Win penről. És az álmoskönyv szerint azt sem mindig jó hol az egyik gépbe rakni, hol a másikba, persze attól függ miképpen van megcsinálva és mi az. Tán írtam, hogy Hirens alatt meg vannak herélve, Win is fut meg ilyesmik. Csak nem tudjuk mit nem tudunk, most meg már mindegy, de nem Win telepítőt írt, csak most már ide kanyarodtunk.
Miután átmásoltad a pendrivera már simán tudod módosítani átnevezni a md5sum.txt fájlt md5sum.md5 re amire ha duplán kattintasz TC-ben akkor már ellenőrzi is.
Arról volt szó, hogy a windóz-telepítődet akarod ellenőrizni, nem?
Ahhoz mi a bánatnak köll letölteni egy linuxot? =:O
A win is tud csekkszummát generálni/használni, pl. powershelből (get-filehash vagy ilyesmi), de van hozzá (megj., kb. ezer éve...) szines-szagos-kattogtatós cucc is ...
Linux-ot még soha nem használtam, de most letöltöttem innen: https://releases.ubuntu.com/jammy/ a 64-bit PC (AMD64) desktop image fájlt, és PowerIso-val hozzárendeltem egy virtuális könyvtárhoz.
Ebben csak egy md5sum.txt fájlt találtam. Rákerestem az md5-re, de csak a jobb ablakban található fájlokat találja. Lehet, hogy hülye vagyok a dologhoz, de nem tudom, mi a megoldás.
Ha beadok szervízre egy trabantot hogy nem húz eléggé, nem gyorsulja le a többi kocsit előzéskor, és ugyan kicserélik a porlasztót, kipufogót, de így se az igazi. Elvárható lenne hogy azt tudja mint egy bmw vagy ferrari miután kijött a szervízből.. :P
"Csakhogy nem a szervíz a hibás. Hanem a gépház gyártója, aki amiatt hogy 3ezer Ft-al olcsóbban adhassa azt olcsó árnyékolatlan sodratlan vezetéket épített be."
.
"volt benne alaplapcsere, házcsere és tápegységcsere is..."
.
Akkor ki a hibás, ha a szervíz ugyanúgy egy ilyen minőségű házra cseréli az előzőt?
Fellép egy hibajelenság, amit a házba beépített nem megfelelő minőségű vezeték okoz, majd a szervíz ezt úgy próbálja orvosolni, hogy a házat kicseréli egy ugyanolyan házra, amiben ugyanúgy nem megfelelő minőségű vezeték van, és akkor nem a szervíz a hibás abban, hogy nem orvosolta a hibát?
Én egy szervíztől egyetlen dolgot várnák el: a hibák miatt beadott gépet a hibák nélkül adja vissza (és ha egy mód van rá, újabb hibák se legyenek benne).
Lehet, hogy a szervíz munkatársai szépen dalolnak, esetleg fejenállni is tudnak, de azért ügyfélként az embernek mégis csak az a legfontosabb, hogy a dolgukat (hibás gép be, hibátlan gép ki) tegyék megfelelően.
Csakhogy nem a szervíz a hibás. Hanem a gépház gyártója, aki amiatt hogy 3ezer Ft-al olcsóbban adhassa azt olcsó árnyékolatlan sodratlan vezetéket épített be. Ahogy Gorcsev azt már elmondta. A szervíz nem cseréli a ház beépített szerves részeit.
Vagy a user a hibás aki a két teljesen egyforma, teljesen ugyanazon tech specifikációjú ház közül a 3ezer Ft-al olcsóbbat választotta? Vagy kit válasszunk bűnbaknak?
Aki ragaszkodik a low-end kategóriás pendriveokhoz és arra teszi a win telepítőt, annak érdemes ellenőriznie a fileokat, hogy ne szívjon vele órákig mint pimre..
"Miközben, amúgy, az MS sokat lopott az Apple-től,..."
Én úgy tudom, hogy Bill Gates egy az egyben ellopta barátjának Steve Jobsnak az ötletét a grafikus felülettel és az egér elődjével, amit ő, mint barátjának jóhiszeműen megmutatott. Ez lett a Windows. És csak a piacra dobás után értesült erről Steve Jobs. Dühöngve tört rá: "Ha így bánsz a barátoddal, hogy bánsz az ellenségeddel?"
Az olcsóbb OEM-szisztéma amúgy számomra erősen hasonlít a beépített, "tervezett elavulás" módszeréhez, csak az op.rendszerek, szoftverek világában.
A folyton "továbbfejlesztett" (valójában nagyrészt a kiadásakor félig sem kész termékek újabb és újabb hibajavításai) szoftver, ami újabb hardvert kíván meg, és viszont ennek a "másik lába".
Ez, és az OEM-szisztéma adja ki a tervezett elavulást, a "dobd el, és vegyél újabbat" sürgetése ebben testesül meg, így pörgeti a gazdaságot, és így teszi tönkre a Földet.
(Ha az állami és vállalati tisztviselők, döntéshozók nem lennének "motiválhatók", magyarul lefizethetők a nagy cégek által, a nyílt rendszerek is válhattak volna szabvánnyá... De hát a világ már cska így működik.)
Ez a Microsoft patkánysága, valójában azt kellene kikötnie és ellenőriznie, hogy egyszerre nem használható két vagy több gépen.
Mert az valójában teljesen mindegy, hogy mondjuk egy rendszer két gépre van telepítve, de az egyik nappal aktív, a másik éjjel, vagy csak egy gép van, amit két ember éjjel és nappal felváltva használ.
De amíg a MS utóbbit megengedi, az előbbit tiltja.
(Miközben, amúgy, az MS sokat lopott az Apple-től, utóbbi meg a Xerox-tól... De ugye a kapitalista piacgazdaság nem a tisztességről szól, hanem az üzletről, meg az "erősebb kutya barátkozik" elvéről.)
A megoldás nyilván a "használj nyílt rendszereket" lenne, ha a "nagyok" az agresszív piaci politikájukkal nem tették volna magukat, a rendszereiket kvázi szabványokká.
Így azt kell használni, amit használni kell, és úgy, ahogyan azt a gazdáik megengedi, megszabja.
Éljen az opportunizmus, éljen a megbonthatatlan, és éljen az éljen.
"Az Windows 11 digitális licenc van társítva az eszközhöz. Ha jelentős változtatásokat végez, például kicseréli az alaplapot, a Windows már nem talál majd az eszköznek megfelelő licencet."
Elviselhetetlen az ilyen ügyfél, aki valami nehezen érthető ok miatt elvátná a pontos, lelkiismeretes, kielégítő, minőségi munkát a szervíztől.
Meg kell az ilyet büntetni... Hová vezetne az, ha mindenki ilyen mentalitással működne ebben az országban, és nem a "meleg a sör, de nekünk így is jó" alapon?
"Az alaplaphoz szokták kötni a licencet, tehát ha azt cserélik új licenc is kell."
Nem vagyok egy MS-nepper, de tudtommal ez nincs, és soha nem is volt így.
Ambó dominó egyszer kibogarásztam; valahogy úgy van, hogy a win a klf. komponensek (alaplap, midenfle vezérlők) azonosítóit figyeli, ezekből generál valami kontrollszummát vagy -kódot, amit aktiváláskor beír a registrybe, és ha induláskor ez nem stimmel, akkor tudgya, hogy valami cserélve volt. Új licencet venni viszont egyáltalán nem muszáj, néhányszor/bizonyos időnként megengedi az újraaktiválást.
A legnagyobb súlya az algoritmusban* nyilván az alaplapnak van, ennek a cseréje jó eséllyel azonnal triggereli a dolgot, de ha mondgyuk "csak" egy komolyabb diszkvezérlőt + videozsugát + effélét cserélsz, könnyen azzal is átbillenhetc a határon.
* Úgy rémlik, még ezek a "súlyszámok" is meg voltak adva, ill. az is, hogy milyen gyakorisággal "eszi meg" a rendcer a csereberéket, de már nagyon régen néztem...
Hú, hát ez jó kérdés, nagyon-nagyon régi, az biztos... De nincs ráírva a márkája... Külön tápról megy, szürke színű, ahol a bekapcsológomb van, arra rá van írva, hogy 3(valami?) SPEAKER (a "valami"-t nem tudom kiolvasni, mert nagyon kicsi betűkkel van)... Mondjuk gondolom nem annyira drága egy hangfal, szóval nem veszítek sokat, ha veszek egyet, és azzal is ezt a búgást fogja csinálni (de remélem nem fogja)...
"Az alaplaphoz szokták kötni a licencet, tehát ha azt cserélik új licenc is kell."
Ennyire amatőrök lennének ott a szervizesek? :-S Mert ezt szerintem tudniuk kellett volna, és akkor gondolom nem cseréltek volna alaplapot... :-S Vagy legalább szóltak volna előtte nekem... :-S
"DE! Olvastam valami olyat, hogy akinek online fiókja van, az újraaktiválhatja akkor is a Windowst, hogy ha az alaplapot cserélték.
Őszintén merem remélni, hogy jól emlékszem......."
Szerintem (remélem) igen, mert külön be kellett jelentkeznem a Microsoft-fiókkal az aktiválás hibaelhárító futtatásához (ami végül is "újraaktiválta" a Win-t)...
A többieknek is nagyon köszönöm a válaszokat!
(azért csak most reagálok, mert eddig sok dolgom volt)...
A hangfal-dologhoz senki nem tud hozzászólni semmit?
"Remélem, hogy az aktiválással már nem lesz a későbbiekben gond, mert 35 ezer Ft volt ez az OEM Windows licensz, egy alaplap cseréért nem szeretnék újabb Windows-t vásárolni..."
.
Az alaplaphoz szokták kötni a licencet, tehát ha azt cserélik új licenc is kell.
DE! Olvastam valami olyat, hogy akinek online fiókja van, az újraaktiválhatja akkor is a Windowst, hogy ha az alaplapot cserélték.
"elkezdett a Win11 kiabálni, hogy nincs aktiválva, mert hardverváltozás történt (gondolom az alaplap csere miatt)..."
Nyilván.
Tkp. az a gép, minden más csak periféria...
"Viszont ezt miért csinálhatta vajon éppen tegnap? A szervizeseknél korábban már miért nem csinálta?"
Mert akkor járt le a (3 nap vagy mennyi) türelmi periódus...
"Vagy azért történt ez, mert kiléptem az ún. MSI Center nevű programból?"
Nem.
"... fogalmam sincs mi ez (csak annyit sejtek, hogy az MSI az alaplap gyártója lehet)"
Úgy van.
"a monitor tápkábelét nem tudom beledugni a szünetmentesembe, mert a gép kábelétől nem fér rendesen bele, mert a monitor csatlakozója egy nagyobb doboz-szerűség..."
Szóval külső tápegysége van a monitorodnak.
"Ha veszek egy nagyon rövid hosszabbítót, aminek villás dugója van, és azt beledugom a szünetmentesbe, a monitort meg a hosszabbítóba, akkor az úgy működni fog szerintetek a géppel együtt?"
Miért ne működne?
"Nem lesz az, hogy sokkal hamarabb lemerül áramszünet esetén a szünetmentes, vagy ilyesmi?"
Namost a hosszabbító az egy darab drót.
Szerinted az mennyit "fogyaszt"?
Megnyugtatlak: semennyit.
(Na jó, ilyen term. nincs, de abban biztos lehetc, hogy elhanyagolható a vesztesége. Mondgyuk kerek 30 perc helyett 'csak' 29 p 59 mp-et fog bírni!)
"a 3.0-s elülső USB porton keresztül nagyon lassú a másolás"
Ez lehet pl. attól, hogy sz@r, árnyékolatlan madzag megy oda, amitől hiába ismeri a szabványt, az átvitel tele lesz hibákkal, és emiatt visszaveszi a tempót a cucc.
Megkaptam tegnap a gépet (8 napot kellett rá várnom), volt benne alaplapcsere, házcsere és tápegységcsere is...
Az elülső USB portokkal is már rendben megy a másolás, nem szakad meg, nem fagy le, ami mindenképpen előrelépés az eddigiekhez képest, viszont egy gond azonban mégis akadt: a 3.0-s elülső USB porton keresztül nagyon lassú a másolás, lassabb, mint a 2.0-s portokkal... Ez szerintetek miért lehet vajon? Én csinálok / csináltam valamit rosszul? Mindenesetre emiatt már biztosan nem fogom megint visszaküldeni a gépet, mert ezt a bő 1 hetet is alig és nagyon nehezen bírtam ki, még egyszer ennyit vagy többet már biztosan nem bírnék ki egyáltalán nélküle... Szerdától már szabit kellett kivennem, mert úgy besokalltam a laptoppal, hogy mondtam a főnökömnek, hogy én ezzel már 1 percet sem vagyok tovább hajlandó dolgozni...
Ezen kívül akadt még 1-2 kisebb probléma a visszakapott géppel, amire várnék tőletek is választ, ha esetleg tudtok benne segíteni... Az egyik az, hogy a hangfal folyamatosan nagyon búg, ha be van kapcsolva, ez már az előző háznál / alaplapnál is így volt (meg a korábbi gépeimnél is), csak akkor a Windows kernel töltése közben ez megszűnt, míg itt nem szűnik meg, csak valamivel halkabb lesz, de így is nagyon zavaró... Az lenne a kérdésem, hogy ha vennék egy vadiúj hangfalat, annál már szerintetek nem lenne ez? Ugyanis ez egy elég régi hangfal már, már megszámolni sem tudom, hogy hány asztali számítógépemnél szolgált...
A másik probléma, hogy tegnap, miközben írtam a visszajelzést a szerviznek (ugyanis mindezeket a dolgokat tőlük is megkérdezem, de szerintem itt előbb kapok választ), elkezdett a Win11 kiabálni, hogy nincs aktiválva, mert hardverváltozás történt (gondolom az alaplap csere miatt)... Elvileg ezt sikerült megoldanom az aktiválás hibaelhárítóval... Viszont ezt miért csinálhatta vajon éppen tegnap? A szervizeseknél korábban már miért nem csinálta? Ugyanis ők sokat tesztelték a gépet előtte... Vagy azért történt ez, mert kiléptem az ún. MSI Center nevű programból? Ezt feltelepítették a gépre a szervizelés alatt, de fogalmam sincs mi ez (csak annyit sejtek, hogy az MSI az alaplap gyártója lehet)... Remélem, hogy az aktiválással már nem lesz a későbbiekben gond, mert 35 ezer Ft volt ez az OEM Windows licensz, egy alaplap cseréért nem szeretnék újabb Windows-t vásárolni...
És még egy utolsó gond van, ami már nem a szervizeléssel meg az eddigiekkel kapcsolatos: a monitor tápkábelét nem tudom beledugni a szünetmentesembe, mert a gép kábelétől nem fér rendesen bele, mert a monitor csatlakozója egy nagyobb doboz-szerűség... Ha veszek egy nagyon rövid hosszabbítót, aminek villás dugója van, és azt beledugom a szünetmentesbe, a monitort meg a hosszabbítóba, akkor az úgy működni fog szerintetek a géppel együtt? Nem lesz az, hogy sokkal hamarabb lemerül áramszünet esetén a szünetmentes, vagy ilyesmi? Tehát még azt az időt sem fogja kihúzni, amíg biztonságosan (szabályosan) le tudom kapcsolni a gépet?
Nagyon megköszönném mindazoknak, akik ezekre a kérdésekre érdemben(!) tudnának válaszolni, sokat segítenének! Elvileg a szervizesek is válaszolnak majd, de egyrészt most hétvége van, másrészt szabadságra ment az a valaki, aki az én gépemet intézte...
Nem véletlenül terjedt el Linux világban a telepítő iso-ban, a md5sum file ottléte. Sajnos ez alapból nincs windows telepítőkhöz, de a felcsatolt iso alapján könnyen legenerálhatjuk magunknak (főleg total commanderrel) a pendrivera. Így később is megállapíthatjuk nem romlott-e meg a pen. (bármilyen okból)
Vagy írni nem lehet, de ez így érdekes, HDD alapúnál még lehet próbálkozás, de flashnél? Itt lehet filerendszer hiba, amit megpróbál végtelensésgig javítani, akkor sikerül, vagy csak drivert keres a másik vashoz. Döglött pen nem sok járt nálam, olyan is volt ami csak végtelenségig belassult, vagy nagyon lassú lett döglés előtt, ott is elmehet ez-az borért. Vagy azt hiszed tudod írni, de közben nem.
Aztán elindítottam egy tesztet, igaz csak az elérhető területre, de ott nem talált hibát. Lehetséges, hogy nem maga a pendrájv, hanem a kiírt szoftverrel van baj? Vagy ez a tesztelő szoftver nem elég alapos?
Egyszerűen filekezelővel át kell másolni a pendrive tartalmát. És könnyen ellenőrizhető ha tartalom szerint összehasonlítod a könyvtárakat. Uefi boothoz ennyi elég.
A HP 440-es gépen (ma csak ahhoz férek hozzá), amiről a képeket küldtem, valóban integrált telepítő van (Rufussal készítve). De a képen látható qlfcoei.sys fájl nem található a C:\windows\system32\drivers\ könyvtárban :
Ma csináltam egy újabb tesztet, ott most az ntoskrnl.exe fájlra vonatkozóan adja a 0xc0000098 hibakódot. Ez a fájl sem szerepel a listában.
Megnéztem a bootolást egy windows 10 telepítő lemezzel (az is Rufussal készült). Ez is hibát jelzett elsőre, de a winload.efi volt a bűnös szerinte. Persze olyan sincs a gépen.
A telepítő csomaghoz sajnos (vagy inkább szerencsémre:-))) nem tudok hozzányúlni. Azt készen kapom. De a számítógép egyebekben hibátlanul működik, semmi más gond nincs vele. Sem kék halál, sem váratlan leállások, a frissítések is rendben lefutnak. (ezeket mindig engedem telepíteni, mert meggyőződésem, hogy a rendszer és a fejlesztők jobban tudják, mire van szükségem).
Szóval, ha ez az apró kellemetlenség az ára annak, hogy egyébként rendben vannak a kezem ügyében lévő gépek, akkor ezt tudomásul veszem.
Lehet a flash fáradt, de akkor 1-2 ilyen próba és végleg összedőlt volna. Ez annyira szoftveres lesz, mint szürke szamár Jeruzsálemtől. Kép alapján Wi besopolt a driverekkel, azért kérdeztem rá, hogy mit is használ valójában.
Azt mondja a hogy a pendriveal van gond, pl oxidált zöld rozsda van az érintkezőin. Érdemes a hátlapi alaplapi portba dugni, mert az előlapiak megbízhatatlanok.
Olyan "komplett" rendszerből is kering 100ezer verzió mindenfelé, mint annó ugye a divatos BladeEdition XP-k meg társaik, aztán Sólyom is csak Pistike Faszomeditiön-nak hívta :-D Mégis nehéz volt vele az ipar.
Hirensben van pld. élő Win ami fut is rendesen, a klónozóknak meg se szeri se száma ami valam Linuxos alapon akár grafikusan is bebootol, erre van kitalálva, műxik.
Pedig megint ott van minden a képernyőn ami kell a megodláshoz, mire használsz qlogic FC over Ethernet vezérlőt? ha nem használasz akkor vedd ki a telepítő csomagból.
Ez egy szép kis mindent bele integrált telepítő lehet, aztán így sikerült. Qlogic FC over Ethernet, miért??? :) remélem egy notebook-al próbálkozik, csak hogy szebb legyen.
Nem, csak lusta vagyok hosszan írni, hogy milyen embedded átalakítzott Win kellene, vagy mentsen olyannal ami nem élő Win alól fut, mert két különböző összevissza kavart hardveren mégis mire gondolna a költő? Gondolom a telepítés módját, verziót és egyebet, hogy pontosan milyen OS miképpen került fel arra a penre azt majd barkóbázni fogjuk reggelig. Simán bootolás közben megjelenik saját maga alatt egy teljesen más kontroller, akkor mégis mit csináljon?
"...ugyanazt a pent dugod a két gépre?". Igen. Macrium reflect 8 van rajta. Szeretem néhány havonta menteni az aktuális rendszert, hogy ha probléma adódik, és a rendszer visszaállítás is elromlott (volt már ilyen), akkor vissza tudjak állítani egy nem túl régi állapotot. Azért majd megnézem, hogy más boot eszközzel is jelentkezik-e.
"Nem ugrasztja át a bootolást a hddre és zavarodnak össze a meghajtók?" Ezt a kérdést nem értem. Át kellene ugrasztani a bootolást a penről a HDD-re (nálam az SSD-re)?
Mindenesetre - bár szerintem közismert lehet -, bemásolom a két hibaüzenet képernyőt. Aminek a tartalmát nem tudom értelmezni. Úgy látom, nem sokat segítenek a probléma megoldásában:
Úgy emlékszem, valaha megpróbáltam a QR kódot beolvasni, de nem sokra jutottam vele. A Stop Code-ot meg nem sikerült értelmeznem.
Ez is értelmezhetetlen nekem. A hiányzó, vagy hibás system drivert érteném, csak akkor mitől tölt be mégis a 3. vagy 4. próbálkozásra, ami után aztán működik rendesen.
A recovery tools-ban persze semmi nincs, ami a probléma javításával kapcsolatos.
Az alsó 3 javaslat meg értelmezhetetlen, illetve semmire sem jó.
De mi van a penen? Ez wines hibának néz ki. Nem ugrasztja át a bootolást a hddre és zavarodnak össze a meghajtók? Vagy ugyanazt a pent dugod a két gépre?
Van egy HP Probook 640 G8 és egy HP Probook 440 G8 amikel foglalkozom. Mindkettőn Win10 fut. Van egy közös bajuk. Ha pendrájvról akarok bootolni, rendszeresen csak 2, általában 3-4, ritkábban ennél több próbálkozásra sikerül. felváltva küldi az egy ideje más gépeknél is tapasztalható hibaüzenetek egyikét:
"Your device run into a problem, and needs to restart...", illetve "Your PC/device needs to be repaired..."
Én megalapozatlannak tartom őket, hiszen mindkét gép hibátlanul működik, és végső soron a bootolás is megtörténik. Csak bosszantó, és időrabló. Lehet ezek ellen tenni valamit?
Honnan veszed azt a hülyeséget, hogy erős tiltó listán van? Az üzenet lényeg annyi volt, amit idéztem: "...nem lehetséges megjeleníteni, mert a kapott adatok hitelességét nem sikerült ellenőrizni." Ez gyakran csak tanúsítvány hiba, ami annyit jelent, hogy "Ha egy webhely olyan tanúsítványt használ, amelynek érvényességi dátumai nem egyeznek meg a számítógép órájának dátumával, a Firefox nem tudja ellenőrizni".
Semmi baj nem lett volna, ha megadod, de csak fantáziálj nyugodtan. Vagy foglalkozz inkább a számítógép helyett a tricikli javítással:-)
Megadtam a hibaüzenetet, nem foglalkozott vele senki.
Miután a tricikli javítást fel kellett adnom, rákerestem weben, megtudtam, hogy itt pont az a lényeg, hogy csak legyen egy visszajelzés és ne engedjen semmit csinálni.
Majd amikor más módon keresgéltem, akkor végre megjött a valódi hibaüzenet a blokkolásról.
Nyilván nem fogok publikusan megadni egy webcímet, ami valamiért erős tiltólistán van, mert akkor talán évtizedekig fog minden erre járó újonc a linkre kattintgatni, és még valami baja eshet.
A világért se add meg annak a valaminek (amit weboldalnak nevezel) a linkjét, aminek az elérhetősége szerinted le van tiltva. Nehogy valaki megnézze, és esetleg megtalálja a hiba okát, vagy a megoldást. Vagy hogy kiderüljön, hogy nincs tiltólistán, csak ahogy írják: "...nem jeleníthető meg, mert a kapott adatok hitelességét nem sikerült ellenőrizni.".
Egyébként ilyen hiba szinte naponta előfordul egyes kereséseknél, hogy aztán egy másik böngésző gond nélkül megnyissa.
Azóta meglett a megoldás, a weboldal le van tiltva, a hibaüzenet kamu, a valódi hibaüzenet az, hogy a weboldal valami tiltólistán szerepel és ezért tiltják - FF (firefox) pedig valamiért ezt a hibaüzenetet adta.
Ezért (is) írtam, hogy a jogi képviselőt kellene megkeresned, nem az "ugye, főnök?"-öt, és az esélyegyenlőségi és erőfölénnyel való visszaélési és hasonló témák mentén keresni a megoldást, de a te életed.
Iszonyat jo ez az audacity program. Csak azert mondom, mert itt tanacsolta vki par eve nekem.
Azota is hasznalom.
Tegnap pl egy hasznalhatatlan felvetelt tisztitottam meg a zajtol, a halk beszedet pedig felerositettem.
Lenyegeben ami hang, vegrehajthato szinte barmi. Sajna a 3d hatas talan nem tartozik ezek koze, bar azon sem lepodnek meg. Van hatasok menupontja is pl visszhang, tolni a job bal iranyba a sztereo hangot,de a tavolsagot (8d, vagy 3d hang) az talan nem allithato.
Viszont tegnap zajprofilt csinaltam egyik utca felvetelemrol ahol uvolt az utcazaj a beszed meg alig hallhato es megoldottam szepen:)
Van egy Bextoo web kamerám. Messengerezni tökéletes. Viszont olyan gyönyörű a kilátás, hogy néha megfordítanám, hogy azt mutassa. Ez arra nem alkalmas. Valami olyasmi kellene, mint amivel az időképesek dolgoznak, de messengerre is használható legyen. 20, 30 ezret szánnék rá. Az kevéske?
Tudtok jó megoldást?
A kilátás: szemben Afrika, jobbra a világ 3. legnagyobb kikötője Algesiras, balra a gibraltári szikla.
Hogy ezt beszélgetés közben megmutassam, áldoznák.
"... van még ez az ősrégi laptopom, amivel tudok dolgozni, de egyrészt SOKKAL lassabban, mert az általam leggyakrabban használt billentyűk is itt teljesen máshol vannak, másrészt meg a kijelzője is olyan sz.r, hogy irritálja a szemem..."
Ha olyan ősrégi, akkor nyilván van VGA kimenete, amire jó eséllyel rá tudod gyugni a monitorodat, a billentyűzetnek (ami tán csak nem PS2) a legótvarabb USB is elég.
Jut eszembe, tegnap végre elvitték a gépet, de csak azért, mert felhívtuk őket délután 3 körül, mert addig még nem jöttek... Ha nem telefonálunk nekik, tegnap már biztosan nem jöttek volna ki (ezt maga a futár mondta nekünk tegnap)... Azért ez nem semmi (ugyanezt csinálták tavaly is, csak akkor még 3 napot kellett pluszban várni)... Remélem a szervizesek már nem ismétlik meg a tavalyi évet, és jók lesznek az USB csatlakozók elől is, és nem fog lekapcsolni sem a gép szabálytalanul a hátsó birizgálástól...
Amúgy lehet, hogy ők is olvassák ezt (futár + szerviz), és ők mínuszolnak... :-) :-(
A 4 órás garantált bérminimumos munkából és a rehabos ellátásból nem igazán telik nekem több gépre... Szerencsére van még ez az ősrégi laptopom, amivel tudok dolgozni, de egyrészt SOKKAL lassabban, mert az általam leggyakrabban használt billentyűk is itt teljesen máshol vannak, másrészt meg a kijelzője is olyan sz.r, hogy irritálja a szemem... De a főnököm azt mondta, hogy addig dolgozzak ezzel, nem kell (kényszer)szabit kivennem (legalábbis egyelőre)... Remélem hamar megcsinálják, de azt sem akarom, hogy nagyon elkapkodják, mert akkor ugyanaz lesz az eredmény, mint tavaly... :-S
Egyrészt nem posztolok gyakran indexen, másrészt nem az érdekel, hogy lemínuszolnak, hanem az érdekelNE, hogy miért, azért e esetleg, mert mégis lehet nagy baja a gépnek a szabálytalan kikapcstól... :-S
"Érdemes a böngészővel (chrome vagy ff +fiók) megjegyeztetni a belépési jelszót". Igen, megtettem chrome-al.
"de előtte visszaállni az aljára írt un+jelszóra". A belépés után automatikusan kérte a jelszó módosítást. Username-nek a user-t meghagytam. Talán meg tudom jegyezni:-), új jelszónak pedig egy általam gyakran használt betű/szám kombinációt adtam meg. És oersze frissítettem a mentett adatokat. Plusz még van egy jelszólistám, ahol a jelszavaimat - némileg kódolva - feljegyzem, és rendszeresen mentem.
Érdemes a böngészővel (chrome vagy ff +fiók) megjegyeztetni a belépési jelszót, de előtte visszaállni az aljára írt un+jelszóra hogy friss offline installos gépről is be tudj lépni ha a router karnyújtásnyira van. 🙂
Végül felvettem a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal. Kiderült, hogy nem az eszköz alján lévő username (ami itt: root)/pw párost kell használnom, hanem névnek azt, hogy user, passwordnek a szeriaszám utolsó 6 karakterét. Ezzel be is tudtam lépni. Szóval minden rendben. Egyelőre nem nyúltam semmihez, csak megnéztem. Lehet, hogy egyszer az SSID-ket átnevezem, talán a WLAN key-t is, egy általam fejből ismertre, amit korábban használtam.
A csatorna beállítások jelenleg automatikusak. Egyelőre békén hagyom egészen addig, amíg nem jön elő újra a korábbi szaggatási gond. Ebben az esetben a jelenlegi 36(50) helyett elérhetőek lesznek a 100 feletti csatornaszámok is, amik pillanatnyilag szinte teljesen kihasználatlanok a közelemben.
Majd ha időm energiám lesz, válaszolok a többire is, most csak annyit, hogy sikerült beüzemelni az ősrégi laptopomat, amivel tudok dolgozni addig, amíg nem lesz gép... Szóval - egyelőre - nem kell szabit kivennem... Amúgy ELVILEG holnap viszik el a gépet, erre kíváncsi leszek, hogy tényleg így lesz e, de ha az előző évre gondolok, akkor holnap még nem hiszem, hogy jönnek érte... :-(
Kérdés: Most a laptop rá van csatlakoztatva a szünetmentesemre (UPS), mivel a laptopnak nem jó az aksija... Ettől lehet baja az UPS-nek? Mármint hogy egy jóval kevesebb teljesítményt szolgál ki (mert gondolom a laptop jóval kevesebb, mint az asztali gép + egy nagy fullHD-s monitor)... Vagy az mindegy, hogy mi van rákötve, elmehet akár üresben is károsodás nélkül?
Amúgy nem mozgássérült vagyok, hanem pszichiátriai betegségekkel vagyok le%olva, ilyen betegségem pl. az OCD is, ami miatt szabályosan megőrülök mostanság, a 3x történt nem szabályos gépkikapcs dolog miatt... :-(
Tudom, az UPS-t nem itt kéne kérdezni, de itt talán nagyobb eséllyel kapok rá választ, mert jóval többen olvassák...
"Ha jól tudom, eredetileg azért vezették be, hogyha nem a fórumtémába tartozó beírás van - mint pl. ez is - akkor keresésnél a kereső hátrébb sorolja a szavakra kereséses találatoknál, de nem volt jelentősége."
Nem hinném. Ha föléállsz a -/+ jelnek az egérrel, akkor negatív értékelés leadása, vagy pozitív értékelés leadása jelenik meg. Volt valaha más jelentése ennek?
Ettől függetlenül hülyeségnek tartom és feleslegesnek. Én például még sose néztem meg, hogy a hozzászólásaimra jött-e ilyen jelzés. Nem ezért írok.
Ha jól tudom, eredetileg azért vezették be, hogyha nem a fórumtémába tartozó beírás van - mint pl. ez is - akkor keresésnél a kereső hátrébb sorolja a szavakra kereséses találatoknál, de nem volt jelentősége.
A trollok és egyebek pedig szeretik ezt önmutogatásra használni, hogy a beírás tetszik nekik, vagy sem, de olvastam valahol, hogy valakire annyira megharagudott valaki, hogy több nicket nyitott és az illető összes beírását mindig négy-öt minusszal jelezte, jókat nevettek rajta.
Hát, akkor ennek nem fogsz örülni, de én így csinálom másfél évtizede:
Eleve két gép van, egy alap, amivel megy a webezés és levelezés, és egy megfelelő az egyebekre. (Nekem csak wordpad és hasonlók kellenek többnyire, így nem kell erős gép.)
A saját gép nem megy webre és nincs összekötve a másikkal, amikor az weben van.
Ha munkáról van szó, akkor kell egy harmadik, biztonsági tartaléknak, de szerintem jobb egy laptop, bár ahhoz talán kell külön billentyű és egér.
Ami a javítást illeti, akár futár hozta, kell részükről egy számla és egy igazolás, hogy mikor és milyen hibát jelentettél be és miket javítottak rajta.
Ez alapján vagy látszik, hogy tojtak a bejelentésre, vagy nem javították meg az USB hibát, tehát azonnal mehet a jogi vonal.
(Nem tudom, most mi a helyzet, nekem utoljára 2005 körül volt ilyen ügyem, zalából kellett Bp V.ker-be vinni a PC-t javíttatni, mert az akkori hálózati kártya és talán a monitorvezérlő hibás volt, de nem volt reprodukálható a hiba. 48órára ígérték a javítást, így három nappal később vissza kellett mennem érte, kiderült, hogy nem foglalkoztak vele, azonnal beírtam a vásárlók könyvébe, ha jól emlékszem ez volt a neve, még aznap jött a telefon a főnöktől, aki soha nem volt elérhető, hogy menjek vissza, minden rendben, és valóban így volt, még elértem az utolsó vonatot visszafelé.
Itt sok lehetőséged van, múltbeli tapasztalatom alapján fogyasztóvédelem weben elérhető, ha egy cég javítja a gépet, akkor egyedi lehet, biztosan van egy vagy több fórum az ilyen gépekre, stb.
A cseregépet nem a javítás idejére értettem, hanem tudtommal létezik az a szabály, ha nem képesek megjavítani a garanciális gépet, akkor másikat kell adniuk.
Előzményt nem olvastam vissza, láttam, hogy régi dátumú, tehát komoly dolog lehet, ha ennyire elhúzódik.
sőt, írtad valahol, hogy mozgássérült vagy és valami szervezeten keresztül dolgozol, ott kutya kötelesség jogi képviselőnek lenni, így azt a vonalat mindenképp érdemes meglépni, már a kényszerszabadság alapján is.
De nem vagyok képben egy jó évtizede az állandóan változó jogi dolgokkal, csak a régi logikám alapján jött most gyorsan pár ötlet.
"Wmail-blog.com is an untrusted website that delivers users unwanted pop-ups and advertisement on their browser. It also redirects current tabs to other suspicious sites that may only pose as a threat to the computer..."
"Attól függ melyik kébelt birizgálod, főleg ha a tápkábelt is elküldted a géppel együtt."
Még nem vitték el a gépet, ELVILEG pénteken jönnek érte (ma és holnap még dolgozok...), bár tavaly is 4 napot késett a futár... De ez nagyon jó, hogy leírtad, hogy vigyék el a tápkábelt is, mert ezt elfelejtettem volna, ha most nem említed...
"Szabadságot sem értem, mert ahol szabadság van ott a gépet a cég adja, ha meg valaki külsős/vállalkozós, ott értelmezhetetlen a szabadság fogalma"
Ez egy rehabos állás (legalábbis annak indult anno, és ELVILEG még most is az...), 50%-ban egészségkárosodott vagyok... Nem tudom, hogy ebben az esetben is a cégnek kellene e adnia a gépet...
Attól függ melyik kébelt birizgálod, főleg ha a tápkábelt is elküldted a géppel együtt. Én műszaki részén kívül már csak a körítést sem értem, mert ha melóeszköz akkor veszek egy bármit, amit addig használni tudok, attól függ mennyire célcuccok és mi a környezet. Szabadságot sem értem, mert ahol szabadság van ott a gépet a cég adja, ha meg valaki külsős/vállalkozós, ott értelmezhetetlen a szabadság fogalma.
Korrekció1: lehet, hogy még 1 hétnél is több szabi elment erre tavaly, nem emlékszem már pontosan...
Korrekció2: Igen, tudom, hogy az USB elosztó illetve az USB hosszabbító talán megoldaná a problémát, de azért vitetem be mégis a szervizbe, hogy nézzék már meg azt is, hogy mi a baja a tápkábelnek, vagy mitől lehet az, hogy kikapcsol a gép, ha hátul bizergálok a csatlakozókkal? Ugyanis szerintem ez sem teljesen normális dolog, és nem árt, ha megnézik...
Valaki megmagyarázná az erre adott mínuszokat? Nem az a bajom, hogy mínuszoltak, hanem az, hogy nem értem, hogy ez mit jelent (mármint hogy mire kaptam mínuszt)... VAGY azért, mert mégis hatalmas probléma ez, mármint hogy 3x is volt szabálytalan kikapcsolás, és mégis nagyon nagy baj lehet ebből, VAGY azért, mert fölösleges ez a hozzászólás, VAGY azért, mert tényleg túlreagáltam a dolgot (amit nem kellett volna)... Vagy miért? Jó lenne ezt tudni, mert ha nem tudom meg, akkor megint 'parázhatok' tovább, hogy valami baja lehet még később ettől a gépnek... :-S
"Miért fogadtad el a "javítást", ha javítatlanul adták vissza a gépet?"
Egyrészt azért, amit Jahno is írt, hogy futár hozta (Pesten javították, és én messze lakok Pesttől)... Másrészt meg azért, mert nekem ez munkaeszköz (ugyanis én Home Office dolgozok), és erre a "javításra" is elment 1 teljes hét szabadságom (hozzáteszem teljesen feleslegesen), nem akartam már még többet erre kivenni... De most már muszáj lesz, mert már USB eszközt sem tudok már hátulra csatlakoztatni SEM, nem csak előre nem tudok...
"Miért nem követeltél cserét, vagy kártérítést, stb.?"
Követeltem, azt is, hogy legalább adjanak addig egy cseregépet, de még azt sem hajlandóak adni, mert "nincsenek erre kötelezve", mivel 30 napon belül javítanak...
"Vagy nem magyar, hivatalos szervízről van szó?"
De igen, csak az a gáz, hogy ők Pesten vannak, én meg Pesttől messze vidéken, és csak ők jogosultak a garanciális javításra (ha más végzi el, ha megnyitják a gépet, akkor ugrik a garancia)...
De szerintem ezeket nem kérdezted volna meg, ha visszaolvasod az előzményt (is)...
A jövőben tedd az idézett mondatokat idézőjelbe. Esetleg még dőlt betűvel is, hogy jól látható legyen, hogy nem kérdezel, hanem válaszolsz. Valahogy így: "Esetleg valaki a kérdéseimre is válaszolna?" Így nem fogja senki azt hinni, hogy te vársz választ a kérdésre. Holott csak idézni akartad a 161304-es hsz-ban olvasott kérdést.
Nem néztem vissza az előzményt, azt láttam, hogy jó régi hivatkozásra válaszolva indítottad újra a témát, a három kérdésedet se értem, számomra csak egy kérdés van:
Miért fogadtad el a "javítást", ha javítatlanul adták vissza a gépet?
Miért nem követeltél cserét, vagy kártérítést, stb.?
Sajnos nem ellenőriztem. Nem számítottam arra, hogy elhibázza a passwordöt (szerintem azt, merthogy a username egyszerű: root, a pw áll kis és nagybetűk kombinációjából. Szerencsére a Wlan key rendben van, azzal tudtam az eszközeimet csatlakoztatni.
A vicc az, hogy megpróbálkoztam a reseteléssel, de ez a szerkezet valahogy úgy van beállítva, hogy a reset után ugyan elment az internet vagy 2 percre, de utána magától visszaállt. De majd ha kicsit jobban ráérek, akkor felhívom az ügyfélszolgálatot, és megkérdezem. Szerintem nekik ezt látniuk kell, nem hiszem, hogy eltitkolhatják a tulajdonos elől.
Csatornát nem babrálnám, doboz az valami HG81/82 vagy milyen dobozaid vannak? SSID-t és jelszavát inkább átírnám. Meg én az alapértelmezett IPket is szoktam, biztos ami tuti alapon.
Ez nem 20% körüli térerő hanem fullos -27dBm térerő..
5GHz-en egy db 80MHz-es csatorna van az 50 csatornaszám alatt, egy fölötte és három 100 fölött. A zárójeles érték jelzi hogy melyiktől melyikig vannak összefogva hiszen nemcsak 80 hanem 40 vagy 20MHz sávszélességű kliens is használhatja őket, de ezzel nem kell foglalkoznod.
2,4GHz en pedig a 1-5-9-13 a négy független 20MHz széles csatorna, amit érdemes választani.
Múlt kedden üzemelte be a DIGI embere a HUAWEI routert, amiről ő azt állította, hogy az nem router, hanem modem. Ebben nem tudtam vitatkozni vele, mert nem látom át a különbséget.
Viszont eddig semmi baja nem volt, egyszer sem volt kiakadás. És úgy látszik, hogy az a 6m körüli távolság sem zavarja.
Pedig érdekes, hogy a Channel használatra azt írja, hogy 36(50), amit nem is értek, hiszen a 100 alatti értékek 36-64 közt négyesével nőnek (elmagyarázhatná valaki, hogy ez pontosan hogy értelmezendő). És azt sem értem, hogy a 0,1 és 0,7m mit jelent, hiszen a távolság, ahol mértem kb. 6m-re van a készüléktől.
Egyelőre még csatornát sem tudok állítani, mert az IP címhez nem a gép alján lévő username/password párost írta be, így nem tudok belépni a huawei felületre. Megkérdeztem az ügyfélszolgálatot, de még nem válaszoltak. De amíg hibátlanul működik, addig nem is sürgős.
Valóban, a Search Watch History-val is lehet keresni (az egy Enter-el többet kíván), a Youtube-on belül... Habár nekem az csak a videók előképét hozza, meg a dátumot, amikor megnéztem. A képből meg nem biztos, hogy rájövök, mi a fene is volt az. :)
"Jók is ezek a hosszabbítók, esik a feszültség és dobálja az eszközt, de azért csak nem olyan dráma egy gép mögött bedugni valamit."
.
Mondjuk azt hozzáteszem, hogy hosszabbítót csak USB 2.0-nál használok, és eddig nem volt vele gond, a végére dugott wifi-stick rendesen működik, és a másiknál is szépen másolgatja az időzített rendszermentést az usb-stick-re.
Lehet, hogy a gyorsabb USB szabványhoz más nem tudnak megfelelő minőségű kiegészítőket összerakni?
Nem tudom, máshol hogy van, én, ha a History (előzmények) keresőjében (Search History) fent beírok csak annyit, hogy "you", máris csak a youtube-os dolgokat jeleníti meg a felsorolásban.
Sőt, ha azt írom be, hogy "forum", akkor csak a fórumos cuccokat.
Ezt mindenféle böngészőnek illik tudni, bár a fene tudja.
(junius elejei hszemrol megfeledkeztem, most olvastam vissza a reakciokat, koszi) (Azota 1x sem csinalta)
Most egy ujabb aprosagot kerdeznek, koszi ha vki otletel. Aprosag az egesz.
3 napja probalok raakdani egy YT. Short vidire, amit neztem a kozeptavoli multban.1-2 hetnel biztos regebben, de nem tudom beloni hogy 3 honapja vagy masfel.
Elozmenyeket bongeszem es oruletbe kerget. Lehet csak a yt elozmenyekre szukiteni?igy is orak lennenek mire megtalalom.
Azert nem remenytelen teljesen elozmenyekben megtalalni, mert nagyon kb-ra megvan a cim (legalabbis a topic)
Szeretnem megtalalni ujbol, elmult 3 napban kb 5x elengedtem fejben, de idegesit roppant mod, mindig visszaterek.
Yt on shorts vidik kozott keresve az egnek nem adja be ujra. Probaltam keresni cim alapjan is. Nem, nem es nem.
:)
win10 mozilla
megvan az elmult fel ev elozmenye kb, szoval ott van vhol.
USBnél nincs olyan, hogy gyakori vagy nem gyakori használatra találták ki. USB port van. Ha valamit ráncigálni kell, vagy lötyög és kicsúszik, az régen rossz.
3. Honnan tudnánk? Lehet legalább 5 féle verzió, amit tippelhetünk aztán az sem biztos, hogy ha én megnézném ugyanazt állapítanám meg, mint ha Te nézed meg és próbálod leírni mi történt.
Az biztos, hogy ha a képek SSDről nézhetők, akkor nem lett baja. És legyen másolat.
Köszönöm a válaszokat! Igazából már felvettem a kapcsolatot a szervizzel és már intézkednek, csak az a baj, hogy ez nekem megint sok szabadságomba fog kerülni (ugyanis Home Office dolgozok ezen a gépen)...
Természetesen megvan még a fényképezőn is (az SD kártyán), sőt, külső HDD-re is kimásoltam és még Google Drive-ra is, csak azért kérdeztem, hogy lehetett e baja a gép SSD-jére felmásolt képeknek, hogy ne kelljen már még egyszer megint átmásolni amiatt a probléma miatt (szabálytalan kikapcs), amit írtam...
Értem... Szóval akkor TALÁN az nem olyan HATALMAS nagy probléma, ha előfordul párszor ilyen... Vagyis ettől még nem lesz világvége... Pláne hogy ha nem is tapasztaltam a működésében azóta sem semmilyen rendellenességet (mármint szoftveresen)... Vagyis akkor esetleg túlreagálom / túlreagáltam a dolgot...
Esetleg valaki a kérdéseimre is válaszolna? Arra a 3-ra, amit feltettem... Bár annyira nem muszáj, legfeljebb majd növeljük tovább az anafranil adagot, eddig úgyis csak az emésztésesem cseszte teljesen szét, lehet, hogy ezután már más szervrendszeremet / szervemet is szét fog... Na tessék, lehet mínuszolni...
"Ha SEMMI problémát nem tapasztalok a felmásolt képekkel, vagyis MINDET betölti ELVILEG RENDESEN, akkor is lehetett a képfájloknak baja / sérülhettek, illetve esetleg történhetett adatvesztés? :-S"
.
Akkor nyilván nem, ha minden kép hiánytalanul előhozható.
Régebbi op.rendszereknél maga a fájlrendszer is összeomolhatott egy idő után a hirtelen kikapcsolásoktól, azt nem tudom, hogy a win11-ben erre milyen ellenörzési-védelmi mechanizmusok működnek. (Már sokkal korábbi verzióknál is végzett fájlrendszer-ellenőrzést, ha szabálytalan volt az utolsó leállítása.)
"Ez egy NAGYON jó ötlet, nekem is eszembe jutott már tegnap óta, addig viszont nem bántam (annyira), hogy mindig ezt kell csinálnom, valahogy kibírtam..."
Kímélhetted is volna vele a gépet, most már nagyobb a baj.....
"Mondjuk így, 2023-ban a tudomány és a technika már elért arra a fejlettségi szintre, hogy feltalálták az USB hosszabbító kábelt ilyen esetekre, amit nem kell folyton hátul kirángatni, csak egyszer bedugni."
Ez egy NAGYON jó ötlet, nekem is eszembe jutott már tegnap óta, addig viszont nem bántam (annyira), hogy mindig ezt kell csinálnom, valahogy kibírtam...
"Kihúzni meg akkor ajánlatos másolás után, ha az USB eszközt szabályosan lecsatlakoztattuk szoftveresen a rendszerről, bár az csak az eszközre irányuló másolás befejezését garantálja, fordított irányba nem, ha a csatlakózóból való kihúzás levágja a gépet, azon ez sem segít."
Na téged sem foglak arra kérni többet, hogy a kényszergondolataimmal kapcsolatban nyugtass meg... :-S Ha SEMMI problémát nem tapasztalok a felmásolt képekkel, vagyis MINDET betölti ELVILEG RENDESEN, akkor is lehetett a képfájloknak baja / sérülhettek, illetve esetleg történhetett adatvesztés? :-S
Megfordítod a gépet hogy a hátulja kerüljön előre, az eleje meg hátra. Legnagyobb hátrány csak az hogy az 1.44 floppykat és dvd-ket nehezebben tudod megírni. Az előlapon levő usbt soha többé ne használd.
"Így továbbra is kénytelen vagyok a hátsó USB-ket használni külső HDD-hez, fényképezőhöz, stb... VISZONT mivel a hátsókat nem gyakori használatra tervezték (gondolom én...), onnan mindig úgy kell kirágatni / kicibálni a csatlakozót, mert máshogy nem lehet kihúzni..."
.
Mondjuk így, 2023-ban a tudomány és a technika már elért arra a fejlettségi szintre, hogy feltalálták az USB hosszabbító kábelt ilyen esetekre, amit nem kell folyton hátul kirángatni, csak egyszer bedugni.
(Kihúzni meg akkor ajánlatos másolás után, ha az USB eszközt szabályosan lecsatlakoztattuk szoftveresen a rendszerről, bár az csak az eszközre irányuló másolás befejezését garantálja, fordított irányba nem, ha a csatlakózóból való kihúzás levágja a gépet, azon ez sem segít.)
De tényleg, hátsó USB esetén hosszabbító... mondjuk évekkel ezelőtt még bementem a számítech szaküzletbe itt, és megvettem a kábelt, most ott már nincs, és az EMAG-ról kellett rendelnem, de csak meglett, szóval nem megoldhatatlan a dolog. (Az egyik gépen csak a hátsó USB csatlakozók működnek, és a WIFI stick is, meg a rendszeres rendszermentés USB stick-re is így van megoldva, hosszabbítóval.)
Folytatódik tovább a kálváriám... Ugye úgy lett vége, hogy visszakaptam nagy nehezen javítás után a gépet, de az elülső USB 3.0-s port továbbra sem működött... Most már nem csak az nem működik, hanem az ÖSSZES elülső USB port sem... Így továbbra is kénytelen vagyok a hátsó USB-ket használni külső HDD-hez, fényképezőhöz, stb... VISZONT mivel a hátsókat nem gyakori használatra tervezték (gondolom én...), onnan mindig úgy kell kirágatni / kicibálni a csatlakozót, mert máshogy nem lehet kihúzni... És tegnap óta képzeljétek el mi történt: a cibálás / rángatás hatására (még egyszer leírom, máshogy nem lehet kihúzni...) már kikapcsol a gép nem szabályosan, és vagy újra visszakapcsol, vagy kikapcsolva marad... Gyanítom, hogy a tápkábel érintkezőjével lehet valami gond, mert az is nagyon picit megmozdul, ha kirángatom az USB eszközt hátulról... Szóval most már csak úgy tudok külső HDD-re másolni, illetve fényképezőről képet másolni, stb... ha a művelet után kikapcsolom teljesen a gépet, akkor húzom ki hátul, majd visszakapcsolom...
A kérdéseim a következők lennének ezzel kapcsolatban (NAGYON örülnék, ha valaki válaszolna ezekre):
1) Többszöri nem szabályos kikapcsolástól lehetett e SW-esen (Win11) vagy HW-esen baja a gépnek? Nem szabályos alatt azt értem, hogy nem lép ki szabályosan a Win11-ből, hanem elmegy az áram valószínűsíthetően azért, mert a tápkábellel lehet valami érintkezési gond (tehát mintha egy áramszünet lenne)... Ráadásul ez tegnap legalább 3x megtörtént, amíg rá nem jöttem, hogy miért / mitől lehet... Azóta én nem tapasztaltam SEMMILYEN problémát / rendellenességet sem HW-esen, sem SW-esen, mégis azért kérdezem ezt meg már sokadszorra, mert nagyon súlyos OCD-s vagyok, és ez a dolog totál kikészít... Jó lenne valami megnyugtató válasz (ismét)...
2) Tegnap NAGYON FONTOS fényképeket másoltam át a digitális fényképezőmről a számítógép SSD-jére... Természetesen utána, miután kihúztam a fényképező USB kábelét, megint jött a szabálytalan kikapcs (mint egy áramszünet), és utána az azonnali újbóli bekapcs (újra indult a gép, csak nem szabályosan)... Ettől még a NAGYON FONTOS fényképeknek lett valami baja az SSD-n? Mármint hogy a kikapcsig nem "mentődtek el rendesen" az SSD-n a képek, vagy ilyesmi? A másolás végezte után már nem sokkal megtörtént a kikapcs, hiszen egyből utána kihúztam a fényképezőt... A képeket mindet meg tudom nézni, mindet megnyitja, SEMMI gondot nem tapasztalok velük, csak már megint ez a fránya OCD...
3) Szerintetek tényleg a tápkábellel lehet valami probléma? Azért kapcsol ki a gép attól, ha hátul kihúzok valamilyen USB kábelt rángatással / cibálással? Mert mindig akkor kapcsol ki, és fogalmam sincs, mi más miatt csinálhatja ezt... Mindenesetre most már TÉNYLEG megint írni fogok a szerviznek, hogy csinálják már meg normálisan a gépet, mert ez már tényleg finoman szólva is felháborító, ami ezzel meg az egész géppel van... Nem tudom miért kell ezt mínuszolni, de attól még - szerintem - nekem van igazam (mint vásárlónak, aki nem kevesebb, mint 175 ezret költött erre a gépre, amivel csak a baj van, mióta megvan)...
"Azt már megszoktam, hogy pimre úgy kérdez, hogy közben okosabb, mint a válaszoló,..."
Ha arra gondolsz, hogy a kérdés feltevése előtt próbálok utánajárni a megoldásnak, és csak akkor kérdezek, ha nem sikerül azt megtalálni, akkor majdnem egyetértek. Nem okosabb vagyok, de a kérdés feltevésekor már van némi fogalmam a dologról, amit egyébként nem sikerült megoldani.
Így fordulhat elő, hogy egyes javaslatokra rögtön rávágom, hogy az nem működik.
Ebben az esetben milyen értékekre tudsz gondolni? Hőmérséklet, nyomás, esetleg belső értékek?
Azt már megszoktam, hogy pimre úgy kérdez, hogy közben okosabb, mint a válaszoló, mindig. De azért a jó isten áldjon meg benneteket, mielőtt írtok, gondolkodjatok már egy kicsit.
A "bármi, amibe értéket be tudsz írni" teljesen értelmetlen volt, az első zsebszámológépekbe is be lehetett értéket írni, mégse lehetett velük körbe írt szöveget nyomtatni.
Amúgy a Libreoffice is egy csomag, ahogy XNC írta, a Draw az a program, amire szükség van, az már egy plusz pont volt, hogy azt is megírta, hogyan a leggyorsabb megoldani, a hétvégén lesz időm kipróbálni.
Tavaly láttam olyat egy még a windows 7-et használó gépen, hogy a facebook működött az opera böngészőben, a facebook messengerét viszont csak a chrome-ban tudták használni, a digi tv előfizetés online internetes lehetősége (valami ötven csatorna) meg csak a mypal böngészőben jött be rendesen.
Ha egy gépen nincs minden (oprendszer és a programok) legutolsó, legfrissebb verziója telepítve, használva, sokszor csodák tudnak történni.
A honlapok és programok, alkalmazások fejlesztői meg nyilván nem vehetik figyelembe végtelen ideig a régi op.rendszer és böngésző verziókat... De azért időnként a változás sebessége túl nagy, az ember néha egy kis nyugalomra vágyik, és visszasírja a XIX. század nyugalmasabb élettempóját, zsebóra, sétapálca... szuronyroham. :)
"a Face jobb szélső menüje ott van szinte kezdetek óta"
.
Amúgy, én már láttam olyat, amikor valami böngésző valamilyen verziójában, vagy valamilyen nem megfelelő felbontásnál az ilyen menük egyszerűen nem is jelennek meg a látható területen, és lehetőség sincs ezeket megjeleníteni az adott böngészőben (inkompatibilitás, "elavultság"), illetve addig kell növelni a felbontást, amíg bejön a látható területre a menü.
A programokat (alkalmazásokat) is folyamatosan fejlesztik (vagy "fejlesztik"), pont most történt velem, hogy egy böngészőben, amiben eddig gond nélkül használtam a deepl fordítót, egyszer csak nem működött többé. Az adott böngésző újabb, kísérleti verziójában meg, hoppá, újra működik.
Nyilván a számítástechnika ezen területe nem szabványosítható úgy, mint pl. a csavarok és egyéb alkatrészek világa... mert persze egy adott hosszúságú, adott menetű, és anyagminőségű csavar nem is szorul rá az állandó fejlesztgetésre, amivel folyamatosan lépést kellene tartania a szabványoknak.
Vajon informatika-e a Facebook használata? Nálam vannak olyanok akik posztokat írnak csoportba, hogy nem érti miért van itt, ki szeretne lépni vagy nem belépni meg hasonlók :-D Vagy nem tud különbséget tenni a fal, csoport, privát üzenet közt.
Nem, mert összevissza beszéltél egy csoportról, amit nem találtál meg de adminja is vagy ésvagy meg események és "saját oldalamra visszatérni" sem tudjuk mit jelent. Ki lehet lépni csoportból, alkalmazásból, van csoportos cset és szoba is.... Meg kilépünk az internetből ugye :-D Meg vannak mindenféle összevissza értesítések, más kilépésnek hívja a leiratkozást is, megint a szokásos van, hogy azt sem tudjuk mit nem tudunk de hisztikézel, mikor rájössz, hogy mi van. De ha nem most kezdtél vele foglalkozni, akkor mi a kérdés? Oldjad meg, a Face jobb szélső menüje ott van szinte kezdetek óta, most végre megtaláltad és duzzogsz, hogy igazad van. Akadt már így aztán a következő marharépa meg csodálkozik, ha nem szeretnénk foglalkozni a hülyeségeivel. Azt meg csak tippeltük, hogy mobilos vagy wines felület ugye és sima klienst vagy liteot használsz? De hát aki nem ma kezdett ezzel foglalkozni annak mindegy is. Gondolom én.
Nem egyértelműen írtam akkor ott a kilépésről? Ha egy felhasználó belép egy rendszerbe az ottani tevékenysége a kilépéssel ér véget. Ezt a lehetőséget kerestem ott is a jobb felső területen. Erre az alkalomra kellett egy órát várnom a renszerben. Még, hogy azt se tudom mit akarok? A Facebook felhasználói felülete egy katyvasz és nem mostanában kezdtem foglalkozni az informatikával. Szakemberek válaszát vártam itt is és személyeskedébe torkolló üzenet fogadott.
Közelebb, mert Kanadában nem kellene EU verziót használni és Budapesten sem ázsiai dolgokat (kanadai verziót mi véletlenül használtunk idehaza, pofán is vert A Hivatal). És lehet ki is derül, hogy nem probléma hanem állapot.
"Perszehogy ivott, de attól még nem szokik hüjeségeket beszélni..."
Valóban, csak feleslegeseket. Miután beidéztem - egy szerinte hülye csoportból -, hogy a probléma az EU verzióra vonatkozik, mi értelme volt megkérdezni, hogy Kanadában, vagy Ázsiában használom-e? És közelebb vitt volna bármihez, ha kiderül, hogy Budapesten használom?
Ja, autósra megírtam a napi riportot. Tegnap Robicsekkel partiztunk a Szárcsában. Úgy döntött ez a majom, hogy nyugger lesz oszt meglátogattam néhány fröccsre.
"esetleg véletlenül nem Kanadában használod-e vagy valahol Ázsiában, mert ugye sosem lehet tudni" Még inkább mi van????? Ittál? Ha nem tudsz használható tanácsot adni, akkor legalább ne akarj felbosszantani!
Ez mit jelent? Hogy nem viszi el a Wi-Fi jelet a 6 méterrel lévő helyiségbe (konyha)? Ahol egyébként néha csak internetezek, de többnyire a számítógépen elért rádióműsort hallgatom étkezés közben.
Nem azt mondtam, hogy idézz valami hülye csoportból, hanem kérdeztem, hogy esetleg véletlenül nem Kanadában használod-e vagy valahol Ázsiában, mert ugye sosem lehet tudni, láttunk mi már itt mindenfélét.
Igen,de csak a 38-42 közötti 4 csatornát engedi. Bandokat meg nem lehet váltani. Még megnézem ezt a firm-et, amit írtál,és ha nem megy, akkor kedden jön az elállás. Aznap reggel jön a digi az optikai kábellel, és ad hozzá egy Huawei routert, ami talán ezt tudja.
Mi van???? "Yes it is EU version. However Europe show allow no only Band 1. Why is TP-Link limiting it to only Band 1 but not specifying this in the manual or anywhere else. Disappointed. Is there anyway I can flash the US version firmware or enable more bands?"
Utólag belátom, hogy igazad volt. Igaz, hogy rendben működik a tp-link archer ax1800, és megbízhatóbb, mint a 740-es volt, de azért az disznóság, hogy csak a legsűrűbben használt csatornák érhetők el az 5GHz-n. És erről sokan mások is panaszkodnak: https://community.tp-link.com/en/home/forum/topic/176904
Asztalival is végigszophatod, de egyszer veszel jót vagy drágát, esetleg egy közepes használtat és ha lekonyul az akku akkor megy nélküle, esetleg 8-12ezer egy új. Semmi nem mehet örökké.
Az alacsony energiafelhasználás és a halk működés az smafu neki.
Ugyanakkor ma már vannak mini egerek is, az, de akár egy normál rádiós egér is elfér mellette. Én is hordok vele, mert pont nem szeretem a touch-padot...
Valójában így igaz, az egész világ szarul van berendezve, mert túlnyomórészt idióták uralják a hétköznapokat, és mindent.
Most olvasom az egyik netes portál cikkét, és abban a következőt volt képes leírni a szakértő cikkíró:
"Rengetegen használnak ma már laptopot asztali számítógép helyett, ami nem véletlen, hiszen az összecsukható, könnyen szállítható eszközöknek rengeteg előnye van. Ilyen például a beépített touchpad, amivel megspórolhatjuk, hogy egeret kelljen magunkkal szállítani a hátizsákunkban."
Tetszik érteni? A laptopnak az az előnye az asztali számítógéppel szemben, hogy nem kell az egeret is magával cipelnie.
Az átlagos IQ a 100-as. és az, aki egy ilyen cikket írhat egy nagy olvasottságú portálon, nyilván átlag fölötti értelmi képességekkel rendelkezik.
Nem tudom ki mivel szórakozik, de ebből is látszik, hogy aki a jobb felső sarokban nem találja meg a menüben a kilépés gombot, annak nem való ez a technika, mert azt sem tudom, hogy oldalat szeretnél kikövetni, csoportból kilépni, vagy Facéről a kliensből kilépni?
Mennyiben keseríti meg az életed ha csak 300MB-tel tudsz netezni és nem 800-zal?
Nekem itthon van a gigabit, most mértem itt a sarokban a netem, 70/100. 3-5 perc alatt lejön egy film, távoli asztalon lógok benn, fut a virtuális gépem és azon a net, közben 40 ablak megnyitva a Chrome-ban.
Mire lehet még szükségem?
Amúgy ha veszel, akkor Cat6, de csak mert már nem kapsz mást nagyon.
Nekem itt mindenre is van jogosítványom, de ki mondta, hogy az országban szervezik? Szomszéd ország. Kételkedni is lehet, mellékesen egy csomó hazai autósportban vagyok műszaki háttérmegmondóember, csak túlzottan nem verem rá a nyálam. Rabócsira még nevezhetsz, lenyomhatod a mezőnyt.
Az országban csak két szervezetnek van joga "driftelős mókát" szervezni és kétlem, hogy bármelyiknek a vezetésében van neked ismerősöd. A szokásos nagyotmondás.
Főleg mikor van az a szint, hogy pont a router-modem közti rövid kábel miatt van a nagyobb szívás. De jártam már meg telefonközponttal is, azt is felírom a dossziémba az furaorbitális szopások közé.
És? Tegnap eszembe jutottál, haveromék valami driftelős mókát szerveznek, az már lehet egy szint lesz és nem ilyen vidéki semmirekellő majomkodás, de biztos megmagyaráznád, hogy nem értenek ezek hozzá és bezzeg a Lillafüred táv...
Ma megkaptam, be is üzemeltem a TP-LINK ARCHER AX23 AX1800 DUAL-BAND WI-FI 6 ROUTER-t. Rendben működik, az van most a gépemhez kötve, a wifi-t is biztosítja a közeli eszközeimnek. Lassúságot sem tapasztalok.
De azért meglepett a következő üzenet:
Tehát a hozzáadott Ethernet kábel nem optimális, szerezzek be egy gigabit sebességet támogató kábelt. Viszont ezzel a kérdéssel még nem foglalkoztam. Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen módon keressek megfelelő kábelt? Elég, ha az 1000 Mbps-re kérdezek rá, vagy a Cat 6 szabványra (Esetleg újabbra?)
Szerintem én voltam egyik első az országban aki rácsodálkozott a TP-Linkre, hogy mi ez az új kínai fos. Aztán kipróbáltam és nem tudom mennyi van a kezem alatt, de kettőnél lehet, hogy több. Oszt csak mennek. Akkoriban a LinkSysnek volt nagy pofája, hát azzal azért jóval szarabbul jöttem ki. Többi is összevissz variál, ilyen Buffalo, Gigabyte meg hasonlókkal pár egyszerűbb pofonba belefiutottam, akkor minek variáljak? Biztos ez is elromlik, meg akad vele szívás, de nem jellemző. Cserébe minden sarkon meg lehet venni.
Szia, általában el szoktam fogadni a tanácsaidat, de azt hiszem, ettől most eltekintek. Eddig csak TP-Linket használtam, és nálam beváltak. Mivel nem ismerem a router piacot, ezért az a tervem, hogy ennél maradok.
"...ebből nagyjából mire van szükséged?" Elsősorban az 5 Ghz-re, másodsorban a jobb hatótávolságra, és a megbízhatóbb kapcsolatra. Viszont attól tartok, hogy a leírásban szereplő lehetőségek több mint háromnegyedét nem tudnám majd használni, és remélem, hogy egyszerűbb eszközökkel is el tudom érni, amit szeretnék.
Szóval köszönöm a javaslatot, de kénytelen vagyok elengedni.
Amit a 161161-ben linkeltél, az ha jól értem, a WDS Bridging, amihez itt egy részletesebb leírást is találtam, ugye?
És akkor még egy kérdésem maradt. Elképzelésem szerint veszek egy olyan routert, ami tudja az 5 Ghz-t, és ezt állítom be fő routernek 5 Ghz-vel. A jelenlegi lesz az alrouter. Nem lesz-e gond abból, hogy az utóbbi csak 2.4 Ghz-t tud kezelni?
Még egy kérdés, ami itt off, de érdekelne:Sok helyen látom ezt a szöveget szó szerint: "Az IP-cím alapú sávszélesség szabályozása lehetővé teszi adminisztrátorok részére a routerhez csatlakoztatott eszközökön a sávszélesség kezelését". Viszont bárhogy keresgélek, nem találok semmi további tájékoztatást, hogy mi ez, és hogyan kell alkalmazni. Tudsz erről valamit?
A fénykibocsátó anyag állapota megváltozik. Nem létezik örök fényforrás. A Nap emberi időmértékre viszonyítva tartós fényforrás, de az sem működik örökké.
A kocsimban 4 havonta égnek ki a ledek a műszerfalon. Most elégeltem meg, és tettem eléjük egy előtét ellenállást. 8 V-ról mennek mostmár, és alig van különbség a fényerejükben.
A Led szakinál szoktam venni ezeket, (Soroksári bolt) és bizony alá vannak méretezve rendesen.
"örökéletűek" lennének, mivel nem tudnak elromlani."
Ez azért így ebben a formában erős.
Meg az is, hogy a LEDes ipar végre fejlődni kezdett, aztán most jön egy újabb mélyzuhanás, Osram is eladta az üzletágát és már látványosan szarabb lett.
Nem akarok filozófiai vitát nyitni a tervezett avulásról, de el kell mondanom, hogy az sem feltétlenül ördögtől való. Persze nem a routerekre gondolok, a konkrét példám a LED égők esete. A LED égők gyakorlatilag "örökéletűek" lennének, mivel nem tudnak elromlani. Mi lenne ennek a következménye? Miután mindenki beszerezte a maga égőit, csak egész ritka esetben (törés, új lakás/üzlethelyiség/iroda/szálloda stb.) lenne szükség új égők vásárlására. A gyártók termelésére minimális igény jelentkezne, azok többsége be kellene, hogy zárjon. Akinek ezek után új égőre lenne szüksége, egyszerűen nem jutna hozzá.
Nem tudom, mi lenne a jobb megoldás, de ilyen esetben, amíg más megoldás nincs, a tervezett avulást el tudom fogadni. Saját érdekemben is.
Nálunk pont a TL-WR740N került lecserélésre a TENDA-val. A mi problémánk az volt, hogy a TL-WR740N rendszeresen "bedugult" megmagyarázhatatlan okból. ( én nem jöttem rá miért).
Akkor félreértettem a problémádat. Úgy értettem az a problémád, hogy nem akarod a teljes set-up-ot megtanulni, hogy pontosan mire való - de fenn akarod tartani a teljesen átfogó irányítást. Ezért javasoltam a TENDA N301-et, mert abban minden benne van, ami az otthoni vezérléshez kell és tök érhető annak is, aki nem akarja tudni, hogy pl. mi az MTU.
Szia, most visszatérek a router kérdéshez. Tegnap nem vettem észre, hogy már küldtél egy használati utasítást (...getting started névvel).
Most megnéztem, és elgondolkoztam, hogy tényleg erre van-e szükségem. Ez egy router önálló operációs rendszerrel, a leírás több mint egy tucat fejezetből áll, az egyes fejezetek sok oldalasak, és az ott leírt lehetséges beállítások olyan finomságokat tartalmaznak, amelyek egy részéről fogalmam sincs. Ez nekem a másik véglet a faék egyszerűségű TP linkhez képest.
Lehet, hogy elboldogulnék vele, de kicsit túl profinak tűnik.
Szóval folytatom a tájékozódást a két véglet közt.
Nekem pár hete akadt ki a tálca, hiába van beállítva "eltűnésre", tartósan kint maradt, hiába állítgattam oda-vissza bármit. Aztán tegnap újraindítottam a gépet, et voilà!
Mondjuk, ez még nem is win10-es, de láthatóan vannak örök dolgok. :)
(A nyárról és a melegről: egyrészt a nyár kezdete még kb. 12 nap, másrészt éppen most olvastam, hogy idén tikkasztó, kukoricagyilkoló, aszályos, rohadt hőség várható nálunk is... vagy legalábbis valahol.)
Kellemes huvos nyarkozepi napot kivanok minden kedves jelenlevonek!(Lesz egyaltalan tikkaszto hoseg iden nyaron, vagy komplettul kimarad az evszak?)
Erdekes, aprosagnak tuno, am megis bosszanto dolgot tapasztaltam tegnap win10 alatt.(szerencsere mai napra elharult, kikapcs-bekapcs okan gondolom) Ha barki elo tud allni okkal, kalapot emelek. Lenyegre terek a kerdesemmel:
Mi a franc tortenhetett?
- Van ez az alapveto jelenseg, h mondjuk pl firefox megnyitva, de le van teve talcara!Foleviszem a kurzort(klikk nelkul) es egy kis ablak jelenik meg folotte. Raviszem a kis ablak kepere es megjelenik teljes kepernyoben (szinten klikk nelkul) es addig teljes kepernyoben mutatja , amig el nem viszem a kurzort talcara ismet.
Namost tegnap annyi tortent, hogy nem tortent semmi mikor kurzort ravittem a talcan levo akarmire.
Illetve annyi megis, h kijelolve maradt a szurke hatterrel a talcan levo firefox icon, meg ugy is hogy elvittem onnan a kurzort.
Mi okozhatta a valtozast?A gepem lassan 1 eve esett at egy felujitason, bovitesen, win 10 ujratevesen.
Azota is kitunoen megy, ez viszont bosszanto volt tegnap, foleg azert mert halvany gozom nincs mi okozhatta a valtozast.
A Csoportházirend megvan, használom. A józan paraszti eszemmel azt gondolnám, hogy ha felveszek egy policy-t programlistával, akkor azt utána a házirend Engedélyezve és a Letiltva állapotának használatával ki/be kapcsolgathatnám, és a Nincs konfigurálva törölné a listát. De sajnos a Letiltva is törli. Most egy text fájlból másolgatom be a címeket, de talán van erre jobb eszköz is.
Csoportházirendről gondoltam, de akkor hagyjuk, otthonra nem lesz megoldás. Meg ha nem indul automatikusan, akkor gyerek elindítja, meg a játék is a szervízt.
Ráéreztél a problémára (a játékokat akarom időszakosan letiltani, amikor a gyermeknek tanulnia kellene a gépen), de sajnos a GPO és a PS nem mond semmit.
Azt meg lehet oldani valahogy, hogy a Csoportházirendben a "Ne futtassa..." szekcióban lévő programokat ki-be lehessen kapcsolgatni anélkül, hogy minden alkalommal újra meg kellene adni a fájlok listáját? Esetleg létezik valamilyen külső app, ami tud ilyet?
Azt kár kimondani addig, míg nem ismerjük a helyet. De ja, legyen az ábrád olyan, hogy sárga kör a router lefedettsége és akkor mi lesz a rózsaszín területen belül?
Múltkor egy Ubihoz hívtak vissza, hogy kakukk van, mióta a hétvégén 23-szor ment el az áram. Lényegében eldobta a konfigot, visszaállt gyári alapra, de a mentésből 5 perc volt helyrerántani azt is. Ezért IS szeretem ezt a két márkát. Meg hát magamat is rúgtam már tökön, mikor sikerült véletlenül törölni a default LAN interfacét, de az ilyen csak azért van, hogy az ember tanuljon.
"Azt is olvastam, hogy a gyártó által megadott IP címre nem lehet belépni."
Régen belefutottam olyan Mikrobiba, aminek gyárilag nem volt IPje, de ki tudja miért nem és mennyire gyakori vagy csak az akkori 1-2 szériát érintette-e. Lehet böngészőből próbálták, vagy a jó ég tudja mit követett el a felhasználó.
Szia, azt hiszem, hogy Gb port nekem nem kell. Ha jól értelmezem, amit találtam, ez helyi hálózatok összekapcsolására kell, ami nálam nincs.
Az elsőbe - az árukereső hibájából - biztos nem vágnék bele, mert ez egy hányadék leírás, ráadásul a vélemények sem elérhetők, amit azért át szoktam futni, mielőtt vásárolok. (Mielőtt Jahno megírja, hogy a véleményeket ő el sem olvassa, jelzem, én sem az alapján választok, de figyelembe veszem, ha valamit sokan panaszolnak):
A másik az érdekesebb. Az ára elfogadható, de vannak kérdéseim: Többek szerint pilótavizsga szintű ismeret kell a telepítéshez. Ettől nem feltétlenül ijedek meg, de azért remélem, tudok vásárlás előtt találni egy használati leírást. Állítólag a hálózatokhoz is magam szinten kell érteni, ami nekem nincs meg, de talán bele tudok rázódni, egy használható leírás birtokában. Ha csak Quick Start van, akkor inkább kihagynám.
Többen panaszolják a melegedést. (Ilyesmit már egyes tp-linkeknél is olvastam). Ugyanakkor azt is megírják, hogy ez nem probléma. Így van?
Azt is olvastam, hogy a gyártó által megadott IP címre nem lehet belépni. Ez igaz, vagy csak a felhasználó bénasága?
Amire nem találok adatot, az a méret. Tudsz erről valamit?
Azért még megpróbálok keresni egy manualt. Ha küldenél, az jó lenne, nem kellene keresgélnem. Eddig is találtam valamit, de nem tudom, hogy erre a típusra is találok-e benne valamit:
SNR kérdése és nem méteré, ha ugyanaz a táv de ugyanolyan az antenna akkor nincs vele előbbre. Ennek meg turi kisebb lesz a nyeresége, de akkor megnézem Wikin.
Pont ennyi. https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/Getting+started Hatótáv? Az eredeti problémában 6m-re levő eszközről volt szó. Azé nehogy már ne... Az itthoni hAP ac2 a tetőtérből két födémen át lekiabál a garázsba, meg kb. a kert végébe IS.
Tök felesleges, összerakni meg nem tudja. Otthonra teljesen jó az átlagos TPlink vonal, ahhoz legalább van sok szimulátor, ha valamit nem tud megmutatjuk, kap képernyőképet és heló. Egy ilyet meg ki nem bogozunk, főleg távolról.
Egyelőre a 13-as csatornán az első 1 órában nem volt elakadás. Persze ez semmit nem jelent. Majd, ha 1 hét után sem lesz gond, akkor talán.
Viszont: "Vagy vegyél új routert és...". Lehet, hogy megfogadom a tanácsot, és veszek új routert, de olyat, amelyik várhatóan alapból megoldja a gondot a régi helyéről. Bár eddig a 740-essel sem volt sebességgondom, azt meg, hogy 1-2 hetente resetelni kellett, kellemetlen, de kibírtam. Sőt úgy látom, minden frissebb verziónál is vannak ilyen panaszok. Nézegetem az ajánlatokat:
TP-Link Archer C80 AC1900, ez még nem tudja az ax-et, azaz a Wifi 6-ot, de azt is olvasom, hogy vannak egyes eszközök, amik ezzel nem tudnak együttműködni. Nem ismerem ezt a gondot, de ha ez probléma lehet, akkor akár ennél maradok. Tudsz mondani erről a panaszról valamit?
TP-Link Archer AX1500, ez már tudja az ax-et (meg a következők is), ráadásul olcsóbb is, mint az előző.
TP-Link Archer AX10 AX1500: Ez hasonló lehet, bár valamivel drágább.
TP-Link Archer AX23 AX1800: Ez a leggyorsabb a felsoroltak közül, nem tudom, egyáltalán ki tudom-e használni.
Szóval ha már rászánom a 20ezer körüli összeget, mire figyeljek még oda?
Meg bírom mikor gyárban az elvileg hozzáértővel is vitatkozni kell, hogy nem, nem lehet növelni a teljesítményét és két irány van, valamint ha +1 AP-t lerakunk közelre csak Neki, hogy gyorsabban fusson az inderigo, akkor meg az átfedésekkel szopunk, szóval egy határig az van, hogy ennyit tud a technológia.
"A szomszédod is vett egy routert és elkezdett netezni.". Én is ilyesmire tippelek.
Sajnos a "legjobb" csatorna percenként változik. Elsőre 1,2,3,13 volt. Aztán csak 13, most éppen 4. De mivel a 13-ason az Access point 4 körül van (úgy látom, nemigen mozdul el róla), ezért átállítottam erre 20MHz mellett. Kösz a javaslatot.
Kíváncsi leszek a sebességére.
"Vagy vegyél új routert és kábelezz át a távoli szobába és dugd a végére.". Miért kell új router? Nem elég, ha hosszú kábellel a meglévőből vezetem át?
IPcímes és WDSes varázslat sem kell, egyszerűen az a csoda, hogy ez csak most ért el, mert nálam pld. évek óta bedugul az esti dforgalomban és vasárnap délben meg hajnal 1-2 órától hasít. BT forgalmon is ugyanúgy érzehető, most volt Digis csoportban is egy 200 kommentes unalmas megmondás, mert nyilván tegyem más csatornára és nagy nehezen felfogták, hogy itt olyan már nincs és igazából azt sem értették, hogy melyik csatornák közt van átfedés és az egész szituáció nem hiba, nem mindig tudsz vele mit csinálni, hanem egy állapot. Üres 4 sávos úton át tudsz kiabálni az út túloldalára, ha nagy a forgalom akkor már nem nagyon. Ez meg ilyen.
A sávszélesség szabályozásának csak sok eszköz mellett van értelme, a bridge funkció pedig több hozzáférési pont esetén játszik. (Hogy ne kelljen hozzáférési pontonként konfigolni, azaz egységes legyen a WiFi hálózat.)
TP Link WR740N routert használok évek óta. Minden rendben van vele, kivéve hogy egy ideje a tőle kb. 6 méterre lévő helyiségben lévő laptopon internetkapcsolaton keresztül hallgatott rádió adása egyre gyakrabban szakadozik. Ha ilyenkor a gépet közelebb viszem a routerhez, akkor rendbejön, tehát a probléma a hatótávolsággal függhet össze. Itt találtam lehetséges okokat és javaslatokat a megoldásra, pl. ezt: "A wifiroutereken megtalálható olyan opció, amellyel állíthatjuk, hogy a hálózatunk a frekvencián belül melyik csatornán működjön. A mai routereket viszont általában elegendő Auto módra állítani, így az eszköz automatikusan a legkevésbé zsúfolt csatornát fogja kiválasztani." Csak éppen nem tudom, hogyan lehet ezt elérni.
A leírásban meg ilyeneket találok: "Az IP-cím alapú sávszélesség szabályozása lehetővé teszi adminisztrátorok részére a routerhez csatlakoztatott eszközökön a sávszélesség kezelését
WDS bridge funkció lehetővé teszi a hálózat bővítését vezeték nélküli híd üzemmódban". Ezeket sem tudom, hogy miként tudnám elérni.
Van pár gépész könyvem is 1960-70ből. Csak tudnám, hogy minek.
Ebbe is kütyüt akartam építeni, mert jól néz ki meg dizájnos. Aztán "majd".
Sínre húzható, még a nappali falán is kinézne. Csomó vandálbiztos nyomógomb, kültéri fémdobozok wifis cuccoknak, kézi jelzésadó/vésznyitók, egyéb ami 1-1 melóból, átszerelésből vagy bontásból maradt de 10+ éve nem nyúltam hozzá. Most odahaza ki kellett pakolnom és polcokat építek, összehánytam mindent ládákba, elvittem külsős raktárba. Akkor kezdődik a szép buli, mikor majd visszajön a cucc. Mörfi úgyis tudja, ahogy kidobom pont kellene egy olyan bizbasz valakinek sürgősen :-D
Mert ott volt :-D Nekem is van, jó ötletnek tűnt aztán addig nem jutottam el, hogy fotós barkácsnapon szétverjem. Kacatjaim most fogom szelektálni, éppen ez a bajom, hogy van egy csomó érdekes vagy másnak esetleg hasznos cucc, kiszórni nem akarom, de most egyesével hirdessek meg Vaterán mindenféle műszerdobozt, riasztós bontott cuccot meg hasonlókat?
Egy kapzsi embernek nagyon erős a szerzési vágya. Legyőzi az eszét is. :-))
Ha tudnád hány fióknyi felesleges lomom van. Neked hány mobil telefon elé rakható távcsöved van? Egy se? Adok ha kérsz. Nálam van három. 60 ×-os zoomot tudok fényképezőgéppel. Mi a szarnak vettem? Nem tudom. Az még megvan, hogy az első rendelésem soká jött egy Így lett a kettő. Hogy lett három, azt nem tudom. SEmmire nem jó, csak foglalja a helyet. Dehogy dobom. Majd az örökösök!
Amikor eladtuk a házat, akkor voltam bajban a kacatokkal. Egy 70 nm műhely borzalom.
Ja, szokásos hamis volt. 16 terás? 1 terás 20-30ezer és annyiért az most olcsó. Az ilyesmit akárhonnan szerzem most már használat előtt mindig tele írom egyszer. SD kártyák és penek látványosan szokták magukat összehányni 2-4 giga után, mert ennyi a fizikai méretük. SSD-t meg csak itthonról bejáratott helyekről, vagy viselve a következményeit.
Jól van ez! Csak az lepett meg, hogy ennyi idő után szart be. Amikor megvettem, akkor is hangoztattam, hogy hülyeség. Bele vitt a kíváncsiság. Az első meglepetés, hogy küldték. A második, hogy működött. A harmadik, hogy hónapok múlva derült ki, hogy kakukk! Mint írtam, fiók mélyén hevert, Nem érzem átverve magam. Pici tanuló pénz, leszarom összeg.
Üdv! Benézek a számomra idegen világba! Egy kérdést hoztam. Igaz nem tudom megfogalmazni normálisan, így egy kicsit mesélek. Valamikor két, három hónapja vettem egy 16 TB portable SSD-t. Elve úgy, hogy nem bíztam a működésében. Olyan olcsó volt, (8 eFt)hogy még abban is kételkedtem, hogy küldik. Megjött, írtam is rá, olvasta a gép. Öröm és bódogság! Bekerült a kacatos fiókba. Valamit kerestem az előbb és elébem ugrott. Na, akkor gyere, nézzük meg, hogy mit is írtam rá? Sem az asztali gépem, sem a laptopom nem látta, amikor rádugtam.
Nem írogatom a gépek paramétereit. Pusztán arra vagyok kíváncsi, hogy mi történhetett? Semmilyen beavatkozás a gépek konfigurációjában nem történt.
Ha akkor történt volna, amikor vettem, megvonom a vállam és beledobom a szemetesbe. A vége így is az lesz, csak most lesek, hogy mi a tök van?
Ezért gondolkodtam valami "keretendszeren", azon belül írhatnak bármit, de zsákon belül van, meg lehet találni.
Korábban egy mérnök határozottan bizonygatta, hogy a szöveges adatbáziskezelésé a jövő, mert biztonságos, egyszerű és mindig mindent meg lehet találni, de amikor rákérdeztem, hogy mondjon egy példát, egy programnevet se tudott mondani.
Ha csak szöveg, akkor jellemzően txt vagy rtf, ha kép is van benne, akkor html, mert a rtf - állítólag ms szabotázsa miatt - kezelhetetlen méretben kerülne mentésre.
Néztem a wikiset, elvileg szabadon letölthető és használható, de ott kódolás van, ha definiálsz valamit, akkor linket csinál és annak a jelentése az etalon. Itt meg az "etalon" mindig változik, illetve mindenhol egy kicsit más. ;)
Most néztem rá véletlenül a digitális tankönyvtár weboldalra, tárgyszóban van elektronika és Elektronika, és persze a kettő nincs összevonva - úgyhogy a problémám nem egyedi. :-))
Ami ugye elvileg TXT, de nagyon régen a DOS-os időkben láttam már olyat, hogy sorszámozni kellett az anyagot, amire a kiterjesztést használták. Így lett belőle .001 .002 stb.
Azért van ott még más is. Néhány tucat egyéb szempont vehető a listába. Aztán, mivel nem text fájl, hanem Excel, Word stb. lehet benne keresgélni, rendezgetni stb.
Gyárban nem is vagyunk nagyok, ilyesmiket toszogatok most gondoltam a mentési rendszer kialakítása előtt pár dolgot kicsontozok. tmp fileok, régi MSes office fos ~ maradványok, .DS_Store és társai. 10 milliós nagyságrendben töröltem ilyen hulladékokat, amik helyet nem sokat foglalnak, de ha napi mentéskor 1 ezredmásodpercet matekozik fileonként az eléréssel, akkor hát ja.
nem tudom, hogy ezt megcsinalja-e, de mi ertelme van? kb hasonlonak mint a dir/s-nek. semmi. kb megtudod, hogy mekkora a mappastruktura. mas erdemi infot nem ad. vagy valaki hasznalja valamire?
Saját adatbányát indexel és tömörít ahova akar. Ha van egy mappastruktúrád Xezer képpel, akkor db-ből a "templom és rét" keresést előadja, listázza a fileneveket. DB nélkül mi legyen, olvassa végig mindig az összes képet?
hatooo, en boven belefernek abba a vagy 64k-ba, vagy a 16x64k-ba. a modosulasrol meg csak annyit, hogy az exif-ben sok datum mezo van. ami engem erdekel elso sorban, az a kep keszitesenek datuma. annak meg sok koze nincs az utolso modosulas datumhoz, meg hasonlokhoz.
"win alatt nyilik egy pici ablak, aminek adhatok elotte tag-eket. ha konyvtarakban kivalasztok akarhany file-t, es radobom oket az ablakra, akkor a jpg exif nfojaban a tag mezobe ezek a tag-ek beirodnak"
emlekeim szerint nalunk azzal van a kuzdes, hogy bar, a share az relativ, tehat a juzer altal latott hossza z rovid, de a mentorendszer abszolut path-t nez a storage-n, ami problema szokott lenni. mondjuk ezt nem ertem, de ezt most hagyjuk.
Nem önmagában a fájlnév hossza jelent problémát, hanem a teljes úté (a \-eket pótold önállóan, tetcés/értelem szerint), és nem egy ember cuccainál, hanem amikor mondgyuk egy szerverről kéne pármillió fájlt átmigrálnod (elég, ha csak egy kicsit) más struktúrába, ahol (szégyenszemre) nem, nem alap a 260-nál hosszabb út, és nem, nem fogok mindenféle regisztri-hókuszpókusszal belebarmolni a dologba, ami kitudgya, hol és mikor üt vissza valami tipikus májkroszopcosan nyakatekert és váratlan f@szsággal...
amugy ezzel nincs semmi baj, ha a baromihosszunev utal a tartalomra. ha egy esemenyen keletkezik 100+ kep, semmi ertelme atnevezgetni oket. en nem is szoktam. nalam datum szerint vannak rendezve konyvtarakban, ahol a konyvtarnev azert utal arra hogy hol es mikor keszult. tehat nalam pl. ilyesmi konyvtarnevekkel talalkozhatsz: d:homerprivatepic20120912-salsa-rafting. ez alatt pedig a fotogep altal generat filenevek.
amit elkezdtem csinalni, de meg nem ertem a vegere, az a tomeges taggeles. egyelore ott tartok, hogy win alatt nyilik egy pici ablak, aminek adhatok elotte tag-eket. ha konyvtarakban kivalasztok akarhany file-t, es radobom oket az ablakra, akkor a jpg exif nfojaban a tag mezobe ezek a tag-ek beirodnak. sot, mivel rengeteg termeszetben keszult kepeket csinalok, ezert az exif datum alapjan automatikusan legeneral ilyen tageket, hogy: eeeehhnn, ooppmm, evszak(tel,tavasz, nyar, osz), meg meg most nem emlekszem, hogy miket talaltam ki evekkel ezelott.
hogy mire is jok ezek? hat, hogy ne a kollega altal jelzett agyhugykovek alapjan keresse vissza a miniszteriumi agyhalott a feljegyzeseit, hanem minel tobb infot betoltsek oda, ahova valo. ez persze nem fogja mentesiteni a hulyeket a birkasagtol, mert ezt hasznalni is tudni kell. anno szerettem a picassat, sajnalom, hogy mar nincs. en nem szeretnem a felhoben tudni az adataim. megvan meg az utolso picassa local instal, de mar nem sok ertelme van hasznalatba vonni. hm, amugy erdekes, hogy o sem az exif infot hasznalja a tagek tarolasara, hanem konyvtarankent hoz letre metafile-t hozza. maaaagit! nooomalis!!??
hatooooo, ezt az xls-t nem szivesen dolgoznam fel.
egyszerubb ezt a parancsot hasznalni:
Get-ChildItem -Recurse "<gyokerkonyvtar>" | Where { ! $_.PSIsContainer } | Select Name,FullName |export-csv -Encoding utf8 -Path <ahova akarod a csv-t>
ez egy kb ilyen sorokbol allo csv file-t fog legeneralni:
"abcdefg.jpg","d:sajatkepeim2023abcdefg.jpg"
nyilvan nagyobb file lesz, mint a tied, mert minden sor tartalmazza a full path-t is es a filename-t ketszer is, de sokkal konnyebb feldolgozni. ezt utana xls-ben alakithatod ahogy akarod. a legeneralt file mereterol annyi, hogy a 150.000-es struktura csak a filenevekkel kb 2.x mega volt, szoval nem gaz.
Ilyesmikre szerintem alkalmas lehet az Infonautics.Directory.List.and.Print.Pro program. Megoldható vele, hogy egy könyvtár struktúrában egy sorba írja félkövéren szedve az elérési utat, alatta pedig szépen listázva az adott könyvtárban lévő egyes fájlokat (de nagyon sok egyéb kimeneti forma is választható. Én csak ezt használom). Ezt lehet Excelbe, vagy Wordbe kérni, vágólapra másolni, vagy akár közvetlenül nyomtatóra küldeni.
nah, gyorsan csinaltam egy kimutatast egy konyvtarstrukturarol. kb 150000 file van benne. a 12 es 22 hosszu oszlopokat lenullaztam, mert nem lehetett volna ertelmesen latni a diagrammot. amug 12 hosszu filebol 53000 volt, mig 22-bol 5000.
mondjuk ez ertheto. en pl. sosem hasznalok a filenevekben angol alfanumerikus karaktereken kivul semmit, meg space-t sem. meg a ceges levelezesben sem irok a subjectbe ekezeteket. ha kapok doksikat, amik ekezeteket, mas egyeb interpunktualis karaktereket tartalmaznak, azt az esetek tobbsegeben lecserelem, amikor elmentem.
Fenét. Azt sem tudja, hogy van neve meg mi micsoda. El van a telefonon, oszt jóvanaz. Nagyon kevesen rendszerezik vagy albumoznak, közben ugye a Picasa is kihalt.
Én meg bármilyen generációról tudok mesélni, de talán az 5 évessel a legkönnyebb. Van kedvenc sorozata, felvesz valami videót, fotóz, kész, műxik. A többi nem érdekli, nem bonyolult, felfogja hogy mi van. Egyébbel elég nehéz, fogalmuk nincs a világról.
Ott, ahol még emberek vannak, akiket még értelemre és logikára tanítottak, míg a mai suttyófalvás newgeneráció IT tudása kimerül a két hüvelykujjás használatnál, és akkor még abba ne is menjünk bele, hogy rendszeresen összekeverik a célt meg az eszközt.
Na igen, és persze jellemzően ugyan olyan hosszú a könyvtár neve is, amibe pakolja a programod a fájlokat.
- fotok eseten maradok a gepek altal keszitett fileneveknel
A newgenerációsok viszont átnevezik, méghozzá a tartalom szerint, így a legrövidebb is úgy néz ki, hogy "Juliska néni és Árpi bácsi a 2022 március 27-i házszentelőn" és ez még akkor istenes, de az ilyen ésszel államtitkárjelölteknek kinézők már egy sima mezei emlékezetőt vagy jegyzőkönyvet is úgy mentenek el, hogy a fájl nevébe vesszővel vagy kettősponttal elválasztva felsorolják a résztvevők neveit, hogy könnyű legyen visszakeresni.
Amikor pedig javasoltam nekik, hogy legalább a könyvtárak neve legyen rövid, ha már nap, akkor pl. 20230601 max nyolc karakter, az nem jó neki, mert sok számot nem tud elolvasni, a hónapnak már a nevét kell kiírnia, az már eleve 2023 június 1 lesz, de utána még hozzáteszi a biztonság kedvéért, hogy "csütörtök délelőtti értekezlet a könyvtárszobában", mert anélkül soha az életben nem találja meg többé a keresett fájlokat.
Szóval, minimum negyven fokos szoba javaslatomat fenntartom, de jó lenne látni, hogy valaki ezt jogszabályba is kinyomja, ezekhez képest egy tököli intézményt megjárt szinesbőrű egy észkombájn.
w10: 32k, linux 4k hosszt enged full pathra, amibol lehet a path 4k-4095, es a filename meg 4k-1. ha ez valakinek problema, hat akkor problema. nalam amugy jellemzoen a mappanevek 3-30 karakterbe belefernek (ott van hosszu mappanev, ahol mondjuk a keszitett fotok datuma mellett van rovid utalas a tartalomra is), illetve a filenevek:
- dox, xls, pdf, mas doksik eseten valami ertelmes, a doksira rautalo nev, ezek jellemzoen tudnak lenni akar 50 hosszuak is (bkablabla rendszerterv javitott kiadas ver xx.yyy ver 65).
- fotok eseten maradok a gepek altal keszitett fileneveknel
- egesz letöltött weboldalaknal a weboldal cime,ami jooo hosszu szokott lenni (pl. Index - Tudomány - Ungváry Krisztián A kitörés alulnézetből.htm)
- mas allomanyok is meghaladjak jellemzoen a 15-20 karaktert.
Meg a teljes elérési út hossza szokott baj lenni. És sok más, mert aki így ment ész nélkül az időnként olyan karaktereket csavar bele, hogy csak pislogunk, meg 37 pontot és miazmást, utána meg nem tudjuk mi hol kezdődik és melyik a vége.
Értelmes nevű mappanevekkel talán még kezelhető a helyzet.
De lehet tényleg csak annyi megoldás marad, mint kérni a kollégákat arra, hogy az állomány neve ne legyen már hosszabb annál, mint amit az állományba szövegként beleírtak..... :)
És ha meghagyom az utolsó 5 karaktert, akkor lesz 1527 egyforma nevű fileunk, amiből oldal01, oldal02 és hasonlók születnek de legalább a neve sem az, amit elmentettek és a nevéből következtetni sem lehet a tartalmára.
Volt amikor volt 1 mappában mondjuk 20 állomány, nevei: baromihosszúnév01.jpg, baromihosszúnév02.jpg, stb; ebből elég volt az utolsó 2 (5) karaktert meghagyni, így lett belőle 01.jpg, 02.jpg, stb...
De olyan is volt, hogy volt sok mappában rengeteg kép; ezeket 1 helyre kellett másolni; csak hogy ne kelljen "ugrálgatni" a mappák között a képnézővel. Ezeknél 1 sorszámot osztottam ki 1 másolt képekhez.
mi vele a problemad? ugye nem azt akarod mondani, hogy 8+3 rulez? en rendszeresen hasznalok hosszu fileneveket. sot, ha veletlenul letoltok egy weboldalt, akkor nem irom at a 100+ hosszu filenevet 8+3-ra.
Esetleg besegítene a jogszabályalkotásba, ha már úgyis több jogszabályt gyártanak, mint kenyeret, hogy legyen egy olyan paragrafus, hogy aki harminc karakternél hosszabb fájlneveket és alkönyvtárneveket használ, annak pár héten át legalább negyven fokos hőmérsékletű, ablak nélküli szobában legalább napi 16 órán át kelljen kijavítania a fájlok és könyvtárak neveit?
Távol álljon tőlem, hogy bt-gurunak próbáljam kiadni magam, de az tuti, hogy még nem nagyon találkoztam eszközzel, ill. kombinációval, amivel ne lett volna több-kevesebb prücök...
Nekem ilyen fájlok a lomtárban ($Recycle.bin) szoktak lenni (mivel engedélyezem a rejtett és rendszer fájlok és mappák megjelenítését). Ezek tartalma megnézhető, ha üresek (ez gondolom a Microsoft vicce), hozzáférés megtagadva, ha nem üresek.
Üdv, van egy Word fájlom, ami egyszer csak nem nyílik meg. A hibaüzenet szerint ellenőrizzem a jogosultságokat (OK), a memóriát és a tárhelyet (bőséges). Ha a fájl tulajdonságai között, a Biztonság fülön a System, a Rendszergazdák és magam mellett több (5) "Ismeretlen fiók S-1-5-21-[10 számjegy]-[10 számjegy]-[10 számjegy]-[4 számjegy]" stílusú fiók is látható, az mennyire nagyon rosszat jelent?
A gép otthoni, csak egy fiók van regisztrálva, a VezérlőpultMinden vezérlőpultelemFelhasználói fiókokFiókok kezelése ablakban csak az az egy látható. Az ismeretlen fiókok kb. minden fájl tullapján rajta vannak, a felüknek minden jogosultsága megvan, a másik felüknek csak Olvasás és végrehajtás + Olvasás.
A fájl Biztonság füléről le tudtam szedni az ismeretlen fiókokat, de ettől még ugyanúgy nem tudom megnyitni, viszont más, ismeretlen fiókos fájlokat igen.
"A régebbi belépést kivezeti az OTP. A régebbi bankoló programokat pedig nem fogja engedni.". Remélem, nem bennfentes infóként írtad:-), mert az tragédia lenne.
Most beléptem a több hónapja nem használt "Új Internet és Mobilbankba". Már a belépés is idétlen: Kér egy email címet és egy jelszót. De ez nem elég a belépéshez, kéri telefonon az úgynevezett PIN kódot is. De egye fene, ez még elmegy. Fő a biztonság.
Viszont a régi rendszerben lehet üzenetet küldeni a banknak, amire idővel válaszolnak is, ami néha nagy segítség volt, most csak a bank - néhány naponta/hetente ismétlődő, számomra értelmetlen - üzeneteit nézhetem meg:
És ráadásul ezen a felületen nem is törölhetők ezek az üzenetek.
Aztán az Időzített és rendszeres utalásoknál, amit már Gorcsev is említett az égvilágon semmit nem lehet módosítani továbbra sem.
Szóval szerintem tragédia lenne, ha megszüntetnék a régit, és ezt az elcseszettet hagynák csak meg.
"Ha belépsz valamelyik számlához, tudc neki csinálni saját azonosítót" Nem. Azt készen kaptam valamikor a banktól. Úgy rémlik, hogy a szerződéshez kapcsolódott, ahogy a számlaszámot sem én generáltam:-)