Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 3753

Szia!

 

Ezek vannak:

Jelenleg 7 határátkelő hely található Cipruson:

1., Ledra Palace (Lefkoşa/Nicosia) 2003 április 23-án nyitott a II.Selim utcában,

2., Metehan (Lefkoşa/Nicosia),

3., Akyar (Mağusa/Famagusta),

4., Beyarmudu (Mağusa/Famagusta),

5., Bostancı (Astromeritis),

6., Lokmacı (Lefkoşa/Nicosia) 2008 április 03-án nyitott a Ledra utcában,

7., Yeşilırmak (Limnitis).



Olvass tovább: http://www.nctohungary.com

 

Üdv: Csabi

Előzmény: szekery (3752)
szekery Creative Commons License 2016.09.30 0 0 3752

Tudtok segíteni Protarasból melyik a legközelebbi határátkelő É Ciprusra?

csaba08 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 3751

Helló!

Naná hogy profik!
És ki ajánlotta? ;)

Jó pihit!

Üdv: Csaba

Előzmény: Ja73 (3750)
Ja73 Creative Commons License 2016.09.30 0 0 3750

Sziasztok,

Mi most vagyunk a Salamis Hotelben.

Mindenkinek csak ajánlani tudom a hotelt és Észak-ciprust ,minden tökéletes:a szoba,a kaja,az időjárás:))))

Jó nyaralást annak aki még idén jön.

Ui:Ja és utazzatok a Viva travellel ,nagyon profik:)

Babjákné Papp Mónika Creative Commons License 2016.09.28 0 0 3749

Szerdán már mi is megyünk az ügyvédhez, és közben a békéltető testülethez is beadom a panaszt. 

E-mailekre nem válaszolnak. Telefonon pedig nem tudják megmondani mikor lesz kifizetve.

Ha az utazási iroda fizetésképtelen, akkor erről miért nem tájékoztatnak. Mi semmilyen tájékoztatást nem kapunk és ez már elkeserítő. 

Szerintem ez az Indexnek már megérne egy cikkre. Miért is nem fizetenek ennyi embernek? Mekkora átverés, hogy még szervezik az utakat, és ezt bárkivel megcsinálhatják!!!!!!!

Legközelebb melyik utakat fogják lemondani és a befizetett pénzt eltüntetni?????

Babjákné

dorcsella71 Creative Commons License 2016.09.27 0 0 3748

Mi elfogadtuk a csereként felajánlott utat, de ígértek 30 % pénzvisszatérítést.  09.22-én felhívtam őket (miután az e-mailjeimre nem válaszoltak), egymás után passzoltak át különböző telefonszámokra, majd sokadszorra sikerült beszélnem Mihálka Róberttel egy mobilszámon, aki megígérte, hogy hétfőn, azaz 09.26-án 1 órakor kezdik a 30%-osok utalását, így 4-ig mindenkinek a számláján lesz. Ma 27-e van, de még ma sincs a számlámon. Nem tartom korrektnek, hiszen mondhatta volna, hogy 2 hét múlva, 1 hónap múlva stb. tudnak utalni ilyen és ilyen ok miatt, ezt el tudtam volna fogadni, de nem, mondott egy közeli, fix időpontot, amit nem tartottak be. Mi még szerencsések vagyunk, mert az eredeti időpontban el tudtunk utazni egy minőségi szállodába minőségi ellátással, bár volt egy kis káosz, de igazából nagy kár nem ért minket, mindössze azért ragaszkodom hozzá, mert ezt ígérték. Sajnálom azokat, akik nem tudtak elutazni, vagy a reptérről küldték őket haza. Holnap ismét teszek egy kísérletet a telefonszámokkal.

Előzmény: Álmaimruhája (3747)
Álmaimruhája Creative Commons License 2016.09.26 0 0 3747

Kedves Babjákné Mónika.

 

Sajnos mi sem kaptuk vissza a befizetett pénzünket. Mi már megtettük a jogi lépéseket.

Az ügyvéd levelét válaszra sem méltatták. Most fizettem az ügyvédnek a bírósági illetékeket. ( nem kevés pénz)

Természetesen elindítjuk a bírósági szakaszt. 

Felháborító a Green Travel hozzáállása. 

Amikor a facebook oldalukon hozzászólást írtam, azonnal letiltottak és letörölték.

Nem értem hogyan árulhatják a mai napig az utakat, amikor átvert és becsapott utasok várják vissza a befizetett pénzüket.

 

Babjákné Papp Mónika Creative Commons License 2016.09.26 0 0 3746

Kedves Kàrosult! 

Érdeklődöm, hogy visszakapta màr a pénzt?

Mi màr több mint egy hònapja vàrunk. Jogi lépést fontolgatunk.

Babjàkné

Előzmény: Álmaimruhája (3739)
csaba08 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3745

Észak-Ciprusi Múzeumok és Kulturális Örökségek címmel új angol nyelvű kiadvány tölthető le a honlapomról!

 

http://www.nctohungary.com/

 

csaba08 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 3744

Lehet beugrom :)))))))))))))))))))))

Előzmény: drnagyreka (3742)
Zsolt369 Creative Commons License 2016.09.08 0 0 3743

Augusztusban voltunk, de szívesen visszamennénk szeptemberben is. :)

 

Előzmény: drnagyreka (3742)
drnagyreka Creative Commons License 2016.09.08 0 0 3742

Sziasztok!

 

Megy valaki szeptemberben a Kaya Artemisbe?

drnagyreka Creative Commons License 2016.09.07 0 0 3741

Szia!

 

Mi már a következő pénteken mvisszakaptuk a pénzt. Nem tudom, mi a probléma, de harcoljatok érte!

 

Nem lehet, hogy nem utalják vissza.

Előzmény: Álmaimruhája (3739)
Betti_91 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 3740

Szia Csaba!

 

Igen, erre a címre írtam, facebookon is van az oldalán egy olyan,hogy infókérés, ott is jeleztem. A telefonszámait még nem írtam ki.

De akkor már csak kint hívjam őt? 

 

Köszi,

Betti

Előzmény: csaba08 (3738)
Álmaimruhája Creative Commons License 2016.09.06 0 1 3739

Sziasztok.

Green Travel károsultak.  Van valakinek valami érdemleges informácója a befizetett pénz visszautalásáról?

Esetleg valaki visszakapta már a pénzét? A 7 nap amit ígértek , már rég lejárt.

Minket csak hitegetnek.  Legújabb ( belső) infó szerint nincs pénze az utazási irodának( Zárolták a számlájukat)

fizetni. Türelmesek voltunk eddig, nem üvöltöztünk hisztiztünk a telefonba, próbáltam kultúráltan  kezelni, pedig lett volna miért. Minket csaptak be és álltunk a repülőtéren, hiába. Kedvesen meg is köszönték, hogy ilyen normálisan kezeljük a dolgot. Max. csütörtökig a számlán lesz a pénz. Múlt csütörtök. 600.000 ft-ról beszélünk, nem kevés pénz. 

Eddig a biztósítóval hitegettek, hogy meg kell várni amig utal nekik. Tudtuk akkor is, hogy ez csak időhúzás.

Nem igazán tudunk senkivel érdemben beszélni, majd visszahívnak, stb. 

Várjunk türelmesen, de mire? Álljak neki én is ordítozni, médiával fenyegetőzni? Reméltem, hogy erre nem lesz szükség.

Úgy döntöttünk ügyvédhez fordulunk.

 

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata.

 

Ha valakinek van információja kérem jelezzen.

csaba08 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 3738

Szia,

 

Erre a címére írtál?

 

susannakirner@gmail.com 

 

Telszámai meg vannak?

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Betti_91 (3737)
Betti_91 Creative Commons License 2016.09.05 0 0 3737

Szia Csaba!

 

Jövő hét csütörtökön indulunk Laptára, próbáltam elérni emailen keresztül Kirner Zsuzsát, de sajnos sikertelenül.

Ha már kint hívom fel őt,hogy szeretnénk menni vele fakultatív programra, úgy nem lesz késő?

 

Köszi előre is!

csaba08 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 3736

Sziasztok,

No tegnap eldőlt a járat.
Akkor kérdezném ki jön?

Bp - LCA szept.18 vasárnap WizzAir?
LCA - BP szept.27 kedd WizzAir?

Kivel fogok találkozni a gépeken?

 

Üdv:
Csaba

margit008 Creative Commons License 2016.08.31 0 0 3735

Sziasztok!

A Budavár is változtatott! Szept. 14 helyett 10.vagy 17-én indít turnusokat, Larnacai leszállással.

csaba08 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3734

Szia,

 

Nagy valószínűséggel Corendon Airlines lesz, de még nem 100%.

Észak-Ciprus teljesen biztonságos!

Ha Corendon, akkor lesz technikai megálló Törökországba.

Másként nem repülhet be Ercanra.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: "Döbrögi" (3725)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3733

Kedves Réka,

 

Kitől ez az infó?

"... az utóbbi napokban továbbra is azon dolgoztunk, hogy ebben a szállodában foglaljunk szobát, viszont a megkeresésre azt a választ kaptuk, hogy magyar vendégeket enm fogadnak.. és nem tudják garantálni, hogy lesz szabad szoba."

 

Megnézzük Neked a lehetőséget?

Keress.

 

Csaba

Előzmény: drnagyreka (3732)
drnagyreka Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3732

Sziasztok!

 

Ahogy már korábban írtam, sajnos a mi utunk is törölve lett (szept. 12-én indultunk volna az Acapulco Resortba 10 éjre), de az utóbbi napokban továbbra is azon dolgoztunk, hogy ebben a szállodában foglaljunk szobát, viszont a megkeresésre azt a választ kaptuk, hogy magyar vendégeket enm fogadnak.. és nem tudják garantálni, hogy lesz szabad szoba. Ezért jelen állás szerint már lemondtunk Észak-Ciprusról, most újra a görög részt nézzük... (a pénzünkről még nincs hír, ha szerenncsénk van, visszakapjuk, kérdés, mikor)

 

Ennyire problémás most ez a desztináció?

Katana750 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3731

Ok. Köszönöm, akkor csak az zavart meg, hogy más volt a nickneved a topiknyitáskor. Jómagam még ott tartok, hogy a déli hatóságok illegális határátlépésként értékelik a nem rajtuk keresztül történő belépést és pénzbünti, börtön stb. jár érte. Nem tudtam, hogy szabad átjárás van ráadásul útlevél nélkül! Ha Larnaca felől érkezve legális, akkor értem a dolgot csak mi az értelme átmenni a török oldalra ha a görög oldalon vagyok és tömkelegével van szállás, strand, vendéglátás? Hiszen abból él a sziget görög része(meg az offshore de az nem ide tartozik). Szóval én az egyenesen oda(északra) érkezésben gondolkodtam(vagy Törökországon keresztül). Addig nézelődöm árakról, lehetőségekről és az utazás kiállításra is ki fogok menni. Köszi a tájékoztatást!

Előzmény: csaba08 (3730)
csaba08 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3730

Szia Tamás,

 

Köszönöm a megszólítást.

Gondolom nem meglepő, hogy ezt a topikot én indítottam valamikor 2008.03.19-én.

Miután 1999-ben volt szerencsém több hetet is eltölteni Észak-Cipruson, mindenféle fennakadás és bonyodalom nélkül.

Sajnos akkor tájt még nagyon ismeretlen volt az hogy Ciprus nem csak a déli részből áll, sok ember számára ma is meglepő, hogy van északi rész, hogy van a két rész között határ és hogy itt található a világ egyetlen "kettéosztott" fővárosa, hiszen Nicosia mindkét ország(rész) fővárosa.

 

Szóval miért Larnaca-ra kérdezek rá?

Azért mert talán legkönnyebben ma a WizzAir Bp-LCA járatával juthatunk el a szigetre, mint ahogy én is ezen az útvonalon közlekedem általában.

Larnaca-ról pedig egy röpke 1-1,5 órás transzfer után már ott is lehetünk Észak-Ciprus szebbnél-szebb városaiban.

A transzfer során van egy határátlépés Nicosiában, ahol ma már elég egy kártyás személyi igazolvány. (Ez részben köszönhető a sziget EU tagságának)

 

De lehetőség adódik még Észak-Ciprusra utazni Budapestről a Turkish Airlines és a Pegasus Airlines menetrend szerinti járataival Isztambuli átszállással.

Hetente 4-5 nap közlekednek a légitársaságok, így bármilyen hosszúságú időt tölthetünk a szigeten.

Ha velük utazunk, útlevélre mindenképp szükségünk lesz!

 

Nyaranta az utazási irodák általában indítanak charter járatokat, de ezeknek a gépeknek is le kell szállniuk Törökországban, un. technikai megállóra. 

 

A Toucan Touristnak elég sok szállás lehetősége van Észak-Cipruson, viszont valóban picit korai még egy 2017-es július közepét tervezni...

Nagy valószínűséggel 2017 február végén lévő Budapesti Utazás Kiállításon jelen lesz Észak-Ciprus saját standdal, akkor elég elkezdeni tervezgetni, számolgatni, érdeklődni szállások és árak felől.

Talán én is újra megyek ki akkor felmérni a 2017-es kínálatot, így akkor tudok biztosabbat mondani a 2017-es évről.

 

Addig is, ha infóra van szükséged, látogasd meg honlapom.

Vagy keress bizalommal elérhetőségeimen.

 

Üdvözlettel:

Csaba

http://www.nctohungary.com/

Előzmény: Katana750 (3729)
Katana750 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 3729

Szia! Látom segítesz a Török-Ciprusra utazóknak. Azt is látom, hogy Larnacára kérdezel ami Görög-Ciprus. Ugye a fejlécen meg vagyok kérve, hogy csak Török-Ciprus ügyben írjak ide! Végül is mik a lehetőségek? Át lehet menni délről is északra? Jövő nyáron terveznék nyaralást Ciprusra és ha már oda akkor miért ne északra? Még nem nagyon jártam utána, hogy közvetlen járat létezik e északra, de visszaolvastam itt és látom mik vannak. (visszamondás,megszüntetés, menjen az utazó a török riviérára, stb.)Az általad belinkelt irodák közül a Volcant megnéztem, ők nem tudtak ajánlani semmit. Ennyire távoli még 2017? Famagustát jelöltem meg július közepén, +-4nap és semmi. Természetesen átnézem a többi ajánlatodat is csak jeleztem, hogy itt vagyok. Üdvözlettel(ha már török ciprus) Török Tamás.

Előzmény: csaba08 (3727)
GabiStiffel Creative Commons License 2016.08.24 0 0 3728

Szombaton valaki Laptára?

csaba08 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 3727

Szeptember 18-án valaki Bp-LCA?

Levendula75 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3726

Köszi, de inkább szervezett úttal mennénk, így most elengedtük Észak-Ciprust, jövőre hátha összejön.

Előzmény: csaba08 (3721)
"Döbrögi" Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3725

Kicsit még érdeklődtem (mert felizgattál)
Valószinü bérelt gép lesz  (Antalya-ba is bérelt török gépen lengyel személyzettel mentünk)

Pletyka szinten elmondták az útlemondások okát is ami nem a nem biztonságos út.

Reményeimet erősitették!!!!!!!!!!!?

Előzmény: csaba08 (3723)
"Döbrögi" Creative Commons License 2016.08.23 0 0 3724

Ma de. érdeklődtem meg éppen a Premio-t , miután itt olvastam dolgokat, de azt a tájékoztatást kaptam ez minket nem érint, más szervezés más bonyolitás. Remélem rendben lesz. Utazási szerződésen ez van, még jun.ban foglaltam. Akkor is váltottunk pár szót. Gondoltam kezdek ismét kicsit tájékozódni mert közelit az időpont, de K. Zsuzsanna is azt mondta az még soká lesz, az Ő elérhetőségét is a Te-Ti beszélgetéseitekből irtam ki.

Köszönök előre is minden segitséget, útbaigazitást!!!!!

Előzmény: csaba08 (3723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!