Keresés

Részletes keresés

foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22784

alapproblema, hogy nem szeretnek 6 lapot egyszerre hivni. mivel leginkabb 1-1 kepet csinalok es azt hamar elo is hivom. arrol nem is szolva hogy nem biztos hogy azonos parameterekkel szeretnek 6 lapot hivni. persze lehetne csinalni valami kiszoritot es kevesebb anyaggal hivni kevesebb lapot.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (22776)
foveon Creative Commons License 2015.04.17 0 0 22783

kerdes milyen aron es milyen tankba. valamiert nem olvastam jokat rola, de mar a fene tudja mi volt vele a baj, az is biztos hogy sok vegyszer kell hozza, hisz egy full nagy tank (lehet hogy nagyobb is mint az en 2 orsos ap/kaiser tankom). van krokusom 5 orsos abba lehet belemenne.

 

 

 

Előzmény: BNSfoto (22780)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22782

Nem lesz összevonva.

Előzmény: dn_bacsi (22781)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22781

Összevonás után hogy fogok rátalálni?

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
BNSfoto Creative Commons License 2015.04.16 0 0 22780

Plexiből van ilyen ha érdekel:

Előzmény: foveon (22768)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.04.14 0 0 22779

Én is támogatom az ötletet.

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
pacs_425 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22778

Végre, remek hogy valaki feldobta a labdát a modiknál.

Szerintem menjen az összevonás!

Előzmény: Rőth Sándor (22777)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.13 0 0 22777

Javasoltam a moderációs topikban az összevonást, ha nincs a látogatóknak kifogása ellene, megoldható.

 

 

Mivel azonos témák, azonos hozzászólók bukkannak fel, javaslom az alábbi topikok összevonását:

-Fekete-fehér analóg gyakorlati fórum

-Fekete-fehér

-Középformátumú fotózás

-Nagyformátum

-Laborálás

-(Film) Scannerek

-Dia vagy negatív

-Fekete-fehér gyakorlati fórum

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.12 0 0 22776

A philidor betétje jól használható, akár különböző hívás időkre is. Hat darab síkfilmet hívhatsz egyszerre.

Előzmény: foveon (22768)
Rőth Sándor Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22775

Már többször írtam, nem kell hozzá hívógép, bár sokat segít.

Hívhatsz a Jobo 2500-as tankjaiban, hasonlóan, mint géppel, a tankot görgetve. A Jobo forgalmazott ehhez egy Roller Base nevű görgős állványt, amit nagyszerűen ki lehet váltani a Lego, Duplo nevű játék kerekes moduljával.

Másik megoldás a hagyományos tankokba tehető síkfilmes betét, amit Angliában a Silverprint forgalmaz. Itthon pedig Philidor topiktársunk készít hasonlót.

Előzmény: foveon (22768)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22774

De mindez nagyon függ a zónától , melyik kajáldában milyen zónát ettél, mert ha valami nagyon meghajt akkor gond van a hívás felügyeletével.  :))

Ok. Degec.

Előzmény: 1facsavar (22773)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22773

Végeredményben ugyanarról bugyogunk, az akkumlátor ház sötét mint semilyen zs. a kötőtűre ha van kedved ráforrasztasz két függönycsipeszt , arra felakasztod  a filmet, belógatod és szupi merülőtankod van csak le kell takarni valami fedővel. Ugyanilyet szerkesztesz a fixirnek,vagy egyszerűen egy nagyobb  fixálótálba átrakod a cuccot ( papir fixires tál). Sokkal egyszerűbb mint bármely roll buzilás.

Előzmény: fvcc (22772)
fvcc Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22772

Ja igen: facsavar javaslata egylapos, az enyém meg ipari mennyiséghez való.

Előzmény: fvcc (22771)
fvcc Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22771

Én egyszerű sötétkamrás módszert tudok (ha képhívást kibírsz majdnem sötétben, ezt is teljes ...ben)

Valamikor nálatok lehetett kapni az őskorban pozitív (színes) hívókosarat. Ennek a továbbfejlesztett változata: plexi kosár a megfelelő méretben, a kosár beljesében  függöleges "fiókok" filmszélesség (magasság) -1 cm méretben, szélesség + 1 cm méretben. Tehát a film rövidebb oldala a felfelé... Fiókok mérete  (szélessége) kb. 4-5 mm, az egész átfonva vékony damillal legalább 3-4 cm-nként (értelemszerüen a fiókok teteje szabad, hogy bele tudd rakni a síkfilmet -egy fiók egy film), fiókok száma szükség szerint. Természetesen "hívóedényt" is gyártani kell: kosár oldalsó méreteihez hozzáadsz 1 cm-t, a magasságához kb 4-5 cm-t.  Szükséges vegyszer-mennyiség: az edényben levő kosarat kb 2 cm-re ellepje. Hívás, stop, rögzítés: az edénybe merített kosarat a két fülénél fogva fel-le mozgatod. Hívásidő: (régen begyakorlott mozdulattal csavartam a percórát pont ugyanabba a heyzetbe) ma kreatívan meg lehet oldani valami idő-visszaszámláló csörgő biszbasszal.

   Gondolom, így egy ny sem érthető az egészből: a múlt héten lomtalanítottam a pincét, s egy ilyen tákolmányt elfelejtettem kidobni (fotómodell ???)

    Kb 4-5 mm vastag plexi a kosár keretének + a fülnek és  a hívó edényeknek, 2 mm vastag plexi a fiókoknak.  A 4-5 mm-es plexi kosár rövidebb részébe a fiók-lapok (2 mm) -nak 2 mm mélyen lézergravírozóval, vagy marógéppel belemarunk vájatokat, ide kell beragasztani a fiók-lapokat.

Továbbá kell vékony damil és egy bicikli küllő meghajlítva (ez a "kötőtű")

    Mielőtt visszakérdeznél: a film nem ragad a plexi lapokhoz. Ezért kell a damil.

   

 

Előzmény: foveon (22768)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22770

Több darabhoz meg akkumlátor ház,  kötőtű függönycsipesz.

Előzmény: 1facsavar (22769)
1facsavar Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22769

Legegyszerűbb egy  bordás hívótál.

Előzmény: foveon (22768)
foveon Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22768

jaja nekem is ott a kedvencekben. kar hogy a regiek el lettek uzve, talaj, gellert, ihagee, apca, stb...

 

akkor egy kis ontopic:

4x5-ot ki miben hiv (marmint milyen eszkozzel), ami masok altal is megvalosithato. szoval jobo automata rendszert nem tudok/fogok beszerezni tobb okbol sem. valami egyszeru napfenyes modszer kene.

 

 

Előzmény: BUSZNYI (22767)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.04.11 0 0 22767

Én még olvasom/olvasnám ezt a topikot.

Élesszük fel!

fecskea1 Creative Commons License 2015.04.03 -1 0 22766

Gossen Profisix elkelt. Köszi az érdeklődést.

 

Előzmény: fecskea1 (22765)
fecskea1 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 22765

Hölgyek Urak!

Továbbra is eladó:

 

 - GOSSEN PROFISIX fénymérő (9A49590)

- Profi Lux előtét (szférikus diffuzor)

- Profi COlor előtét (9B51440)

- Profi Flash előtét (1D24726)

- Profi Tele előtét

- Profi Labor előtét

frissen szervizelve, kalibráltatva.

Egyben 30.000,- Ft.

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22764

A 22694-es hozzászólásban szerepelt. Nem is kellett olyan sokat visszatekernem.

Nekem egyébként tetszik a kép.

 

Előzmény: BUSZNYI (22763)
BUSZNYI Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22763

Nekem is ismerős. De lehet akkor se írt senki véleményt és még reménykedik, hogy egy fotós fórumon ír valaki valamit.

Előzmény: DJ Szegecs (22761)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.03.21 0 0 22762

Keresek eladó 4x5-ös síkfilm kazettát, 2-3 darabot, jó állapotban.

SÜRGŐS!

DJ Szegecs Creative Commons License 2015.03.20 0 0 22761

Ugye, hogy igen? :)

Előzmény: dn_bacsi (22760)
dn_bacsi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 22760

Szia!

Csak nekem tűnik úgy, hogy ez a kép már szerepelt itt? Valahogy ismerős, de nem vagyok biztos benne, hol láttam.

Előzmény: Tünde Soltész (22759)
Tünde Soltész Creative Commons License 2015.03.16 0 0 22759

Sziasztok! 

 

Tünde vagyok Pécsről. Eddig elsősorban makro-fotókat tettem fel, de sokszor megihlet szülővárosom. Ezt a képet nagyon szeretem. Remélem, Nektek is tetszik.

 

Szép estét, további jó fotózást Nektek!

 

otifoti Creative Commons License 2015.01.20 0 0 22758

igen, endoterm folyamat

Előzmény: Törölt nick (22755)
azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.19 0 0 22757

 

Budapest, Zenza Bronica etrsi, ilford fp4.

azmárOdébbia Creative Commons License 2015.01.19 0 0 22756

Emberek!

 

Ne essetek egymásnak, inkább fotózzatok, laboráljatok.

A negatívot meg rendesen kifixálni, ami rózsaszín az nem jó.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.17 0 0 22755

Szia! Ha jól tudom, a kristályos Na-tioszulfát oldása jár hőelvonással  ;-))))

A vízmentes ebben az esetben nem nyerő  :-(

Előzmény: otifoti (22754)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!