Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Image Creative Commons License 2007.04.21 0 0 127
rugaferenc,

Légszűrő mögötti olajfolyásom nekem is volt. Mármint a Xantiámnak :) '94 Image. Szelepfedél tömítés csere megoldotta a problémát. Fékezéskor néha csakugyan viccelődik a Xantia. Enyém néha inkább kissé megemelkedik a fékpedál elengedésekor.

Hátsó lámpák fehéredése témához: enyémek is ilyenek és nekem egyértelműen az okozza, hogy a csomagtartó fényezése máli szét, a lakkréteg csordogál lefele a nedvességgel. Én motorolajjal szoktam áttörölgetni pár hetente. Újra kéne fényeztetni a csomagtartót, de ehhez hol pénzem, hol időm nincs... A fényszórók magasságát megéri egyszer jó beállítani, többet soha sem kell. Az a pár ezer Ft, nem sok, ha tényleg értenek hozzá és nem a te autódon tanulják.

Üdv
Image
Előzmény: rugaferenc (120)
rugaferenc Creative Commons License 2007.04.21 0 0 126
"Azok ugyan gyári felnik, de az S2 Xantiáé amúgy.:)"
Van egy plakett vagy inkább matrica a vezetőoldali ajtó mögött és ott az van feltüntetve, h. 15-ös kerekek.

Az autó 1994 év végi. kiderítem majd az orga számból, de sztem S1a. Anyósoldaon lévő csodakapaszkodó csak s1aban volt, ha jól tudom.

Fenékejtésre az egyetlen mód a fékszelepcsere lenne?

Senki nem bont Xantiát??? :)

Üdv:
Feri
Előzmény: tcaoe (125)
tcaoe Creative Commons License 2007.04.21 0 0 125
Azok ugyan gyári felnik, de az S2 Xantiáé amúgy.:)
Ha ejti a fenekét, az a fékszelep. Nem normális, főleg a VSX-nél nem, de nem is vészes annyira, hogy aggódni kelljen miatta.
Előzmény: rugaferenc (120)
macimoci Creative Commons License 2007.04.21 0 0 124
normális
Előzmény: forrasr (123)
forrasr Creative Commons License 2007.04.20 0 0 123
"leejti a hátulját effekt" sztem nem egyedi, nekem ugyanezt csinálja de csak ha nagyobbat fékezek, valószínű hogy fékezéskor előrebólint az autó, és iylen állásban fogja meg a fék, mikor elereszted a pedált akkor áll vissza normál helyzetbe.
F-anatiX Creative Commons License 2007.04.20 0 0 122

Isten hozott itt (is)! Gyönyörű autó... Sajnos, én nem vagyok egy nagy szakértő, de elég sok anyagot sikerült összegyűjtenem róla, amit megtalálsz a PSA-topic honlapján.

A motorháztető 'S1a'-szériásra vall - cserélték, vagy '94 szeptember előtti a kocsi?

Előzmény: rugaferenc (121)
rugaferenc Creative Commons License 2007.04.20 0 0 121
Előzmény: rugaferenc (120)
rugaferenc Creative Commons License 2007.04.20 0 0 120
Na sziasztok!

GSA-mat felváltván nem nehéz kitalálni, ha ebbe a topicba írtam, h. mit vettem :)
A delikvens egy 1994 év végi Xantia. 2000-es benzines VSX kivitel(gyárilag 15"os felnikel :) ) klíma , abs, hydractive2 ...

Amire sürgősen szükségem lenne az egy olyan Xantiatulaj, aki érti a dolgát, mert sok kérdésem van ám és ezek között olyanok is, amik a topicon lassan lehetne megoldható. Azért leírok ide is 1-2-t.
A legbosszantóbb problem az a légyszűrő mögötti tér alján lévő olaj megjelenése. Tippelek arra, h. a szelepfedél(ami ugye egyben van a légszűrőházzal) ereszti az olajat. Meg volt repedve és össze lett ragasztva. Én csak azt nem értem, h. hogyan kerül a légszűrő mögé??? elég sok mennyiségről van szó, ezért lenne sürgős. Olajat nem eszi. A legjobb megoldás lenne egy próbalégsűrő+szelefedél feltétele kipróbálásilag.

Másik a fékszelep. Legalább is erre gyanakszom. Főleg városban mikor nyomom a fékpedált(álló helyzet), felengedést követően leejti a hátulját. Ötlet?

Nameg a millió apróság amit a tulaj összegányolt. csavarok, izzók....
Esetleg bont valaki ilyet?
Motorkód elvileg: XU10J2C/LZ(RFX)
2.0i SX,VSX Kat. (89kW) Inj.

Egyébként csupa pozitívum! :))))

Üdvözlettel:
Feri
Sünimanó Creative Commons License 2007.04.19 0 0 119

 

Bocsi, hogy eltüntem, de a gépem füsté vált vala (béka poraira) Ez a tároló mélyéröl előbányászott meg oldi a javából ,,kicsi&szük" . Sajna a monitor a régi, most meg probálom a kapcsolási rajzokat kinyomtattatni remélve lesz egy jól használható anyag. S.Z.-nek, Már a fele megvan! Lámpa állítással kapcsolatban akit érdekel a Szentendrei út Bogdáni út sarkán az ESSO-kút mosója mellett dolgozik egy szakibácsi (müszeres fényszoróállitás, üveggravir, lámpa-autópolir stb) Üdv ,,A''

Előzmény: F-anatiX (85)
kicsihuszar Creative Commons License 2007.04.13 0 0 118
mar megvan, nekem s1-es Xantiam van, arra a gumik 185/65 r14-esek gyarilag, az s2-nel olvastam en is, h r15-osok.
Mar fel is tetettem a nyarigumikat, jol mukodnek eddig.
A teli gumijaim 175/65 r14-esek voltak.
Igazabol arra lettem volna kivancsi, hogy szamit e, hogy teli vagy lyukacsos a felni.
Előzmény: macimoci (117)
macimoci Creative Commons License 2007.04.12 0 0 117
A BX é csak 14"-os a Xantiáé 15" -nem fog összejönni. 15-ös lemezfelnit én is keresek 3db-ot és tetőtartót is ha valakinek van felesleges, vagy véletlenül belebotlik az ne kíméljen!
Előzmény: kicsihuszar (116)
kicsihuszar Creative Commons License 2007.04.12 0 0 116
Xantia-val kompatibilis a BX felnije, a kerdes az az, hogy a BX felni teli, nincsenek rajta lyukak, elvileg erre tennem a nyari gumikat, ami most fent van teli gumi lyukacsos felniken van, szamit-e vmit az hogy lyukacsos a felni vagy sem?
A teli felniben az lenne a jo, hogy lefujnam feketere, es ratennek egy szep gyari disztarcsat, igy jol nezne ki.
Otlet, velemeny, tanacs?
forrasr Creative Commons License 2007.04.03 0 0 115
hja a kép... :)forrasr
forrasr Creative Commons License 2007.04.03 0 0 114
Egy kép a verdáról: (97 es 1,9 Td)
Valaki tud valami infót írni, mit érdemes első körben átnézni a kocsin? hydraulika gömb nyomások stb?
kicsihuszar Creative Commons License 2007.04.03 0 0 113
koszonom, ha esetleg mas van meg vhol, vkinek, szivesen olvasok rola.
mennyi kulonbseg van egyebkent az s1 es s2 kozott a felszereltsegen es az egyeb aprosagokon tul?
Előzmény: F-anatiX (111)
forrasr Creative Commons License 2007.04.02 0 0 112
Üdv Mindenki! +egy xantia tulaj találtatott, ha már egyszer kerestetnek akkor találtatik is. Remélem jól viselkedik majd a drága
F-anatiX Creative Commons License 2007.04.02 0 0 111

Itt egy korábbi, autó2-es cikk, tesztnek meg talán érdemes átböngészni a Totalcar Népítélet oldalát. Igaz, ott van minden; egytől tízig...

Előzmény: kicsihuszar (110)
kicsihuszar Creative Commons License 2007.04.02 0 0 110
sziasztok,

esetleg vkinek van Xantiarol ujsagban megjelent cikkje, tesztje, vagy vmi hasonlo?

elore is koszonom.
F-anatiX Creative Commons License 2007.03.18 0 0 109

A teljesítmény-adat természetesen nem fedi a valóságot: a 2.0 TCT motor tud éppen ennyit. A V6/3.0 (egész pontosan 2.946 ccm) 194 LE-s.

A fényezés szeritem nem lehet gyári, amit mutat az is, hogy az S1-es széria ellenére - amiken mindig fekete a lökhárító - itt fényezett. Én kétlem, hogy bármely autót is kihoztak volna gyáriként ilyen fényezéssel.

Igen csábító modell egyébként, csak hát ezt fenntartani... elég szigorú lehet.

Előzmény: Xantia89 (108)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 108
Egyébként nem tudja valaki,hogy ez a fényezés gyári dolog? mert én nem igazán tudok kiigazodni rajta.. ha a motort meg a felszereltséget nézem egyértelműnek találom,hogy ez így jött le a futószalagról,de ha belegondolok nemtom egyáltalán akkoriban ilyen fényezést tudtak-e már produkálni:D

ha valaki útba igazítana meghálálnám:)

mellesleg 2,9-es motor 150LE-vel elég vicces,nemde?:)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 107
Az első képen a bal oldali, a tisztábbik:)

Amelyik mellette van sajnos elég elhanyagolt szegény

itt van még pár kép arról a szépséges darabról:)
Előzmény: F-anatiX (106)
F-anatiX Creative Commons License 2007.03.17 0 0 106
Hú, sok szép autó egy sorozatban! Melyik a tiéd?
Előzmény: Xantia89 (105)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.17 0 0 105
Sziasztok!

Ma voltam pécsett az Allianz Hungária Pécsi Autó - Motor Show-n,rengeteg örült és gyönyörű verdát láttam,és sok xantia-val is sikerült fotózkodni a mai napon:P

Volt 1 a pécsi tesco parkolóban,szegény nem volt valami tiszta.. meg volt 1 a kiállítás parkolójában,szép felnivel,és szintén ott egy bordó! És végül egy gyönyörű darab a pécsi wario autókereskedésben,bivaly motorral ( sajnos:() ,fent van használtautó.hu-n is!

Tesco-nálParkolóParkoló2wario2
F-anatiX Creative Commons License 2007.03.15 0 0 104

A bal oldalon a legbelső (piros) lámpát átalakítottuk ködzáró+helyzetjelzőre (21/5W); a jobb legbelső pedig csak helyzetjelző, vagyis 5W. Egyébként így a szabályos, meg nem hiszik azt mögöttem, hogy egyfolytában fékezek. A meglévő négy mellett így jön ki a hat hátsólámpa.

A két középső is duolux-izzót kapott, vagyis két izzószálast (szintén 21/5W). Értelemszerűen az ötösök a helyzetjelző fényt adják, a 21-esek meg a plusz két féklámpát.

Előzmény: Xantia89 (103)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 103
Köszi!

Polírkrém+Polírozógép-> 1 nap polírozás.. nagyon fárasztó

és még csak a jobb oldal van készen! Holnap jön a bal!

De megérte,mert így már nem kell folyton szilikonnal kennem,hogy szépnek hasson ( ha hosszú távon nem kapott szilikont úgy nézett ki mint azon a képen amit utoljára tettem be,az ,,ilyen volt valaha,,) ráadásul még tisztábban is világít!

Nemtudom mi történhetett egyébként vele,mert a műanyag felület tiszta érdes volt,talán a nap szívta ki? De rengeteg xantia-t látok ilyen lámpával.. mindnek a nap szívná ki? furcsa..

Egyébként a hat hátsó/négy féklámpa alatt pontosan mit is értettél?:)
Előzmény: F-anatiX (102)
F-anatiX Creative Commons License 2007.03.15 0 0 102

Hát sokkal szebb lett, igaz! Ügyes vagy. Mivel sikerült?

Ja, és egy ajánlat, ha már hátsó lámpatesteket szedsz szét: próbáld ki a hat hátsó/négy féklámpát! Pazar... :)

Előzmény: Xantia89 (101)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 101
Így nézett ki valahaÍgy nézett ki valaha
Előzmény: Xantia89 (100)
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.15 0 0 100
Sziasztok!

Kivettem a lámpákat és egész nap políroztam,de megérte!

Szóval jelentem van megoldás a homályos lámpára,még ha szenvedni is kell érte de olcsóbb mint újat venni:)LámpaLámpa
Xantia89 Creative Commons License 2007.03.14 0 0 99
Köszi szépen,megtaláltam a kézikönyvben is ezt az oldalt,így már menni fog! Köszi!
Előzmény: macimoci (98)
macimoci Creative Commons License 2007.03.13 0 0 98

így talán jobban látszik
Előzmény: macimoci (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!