Keresés

Részletes keresés

vrob98 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 564

Szia csibe!

Kérlek küldd el a címemre nekem is mi volt a probléma, hátha hasznos információval szolgálhat nekünk is.

vrob98@hotmail.com

Köszönöm, Robi

Előzmény: csibe74 (544)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.28 0 0 563
szia nem erre gondoltam, ebben teljesen igazad van, arra céloztam ott sem magasabb, illetve nem sok 280-290es lakóteleppel találkoztam, pedig sajna volt benne részem bőven... vicces, hogy olyan magas, de legalább nem alacsonyabb:D
Előzmény: martindoc (562)
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 562
Hogy érted, hogy a lakótelepi belmagasságot ne hozzuk fel? Mint viszonyítási alap tökéletes. És szerintem ez gáz.
Előzmény: ebo1a (561)


ebo1a Creative Commons License 2007.11.28 0 0 561

sziasztok...

 

1-2 info, nem sok, de friss...

 

egyrészt csak megjegyzem a lakótelepi átlag magasság 260-270, ezért szidják sokan... úgyhogy azt ne hozzuk fel... emellett a belmagasság jelen állapot szerint 265 lesz (ami a mi jelenleginknél 5 centivel magasabb) nem sok de én 270-re szerződtem ez még belefér, igazából hál'isten én sosem vágytam 3-nál magasabbra, de tudom ezzel kissebbség vagyok...

 

a falvastagság elvileg nem csökkent az eredeti tervekhez képest, és az adott előírásoknak is megfelel, bár pontos méretet nem tudunk, ebből adódóan házak, úgytűnnek meghaladják a 10.5 m-t... ne is számoljatok ezzel...

 

fürdőszoba csempe, volt elgondolás az ajtó feletti csempesorral, de teljes magasságig lesz, muszáj tartani magukat az előszerződéshez...

 

változtatási díj az új vásárlóknál már lehet, hogy 95-195 (ugyanis a weben is ez szerepel), de a régieknek az előszerződésben meghatározott 75-150-es árkategória...

 

burkolat nincs kiválasztva még, semmit nem tudni róla, így a konyhabútor sem, viszont a készülékek FAGOR-nak 'tűnnek', cserében a berendezésben még semmi nem tekinthető fixnek...

 

redőnyből tényleg roló lett, mint írtátok legalább elektromos (pontos infó csak a kivitelezőnél), igazából ezt nem érzem árcsökkentő tényezőnek...

 

teraszra tényleg fagyálló járólap ígértetett, ami most műgyantára cserélődött, viszont a szerződés szerint az anyagok helyettesíthetők, mire mondtam én, hogy ez rendben, de ugyancsak a szerződés szerint, csak ugyanolyan kategóriájú helyettesítőre, itt pedig tudtommal minimum minőségi szintkülönbség van... igen ez jogos, mivel muszáj tartani magukat a szerződéshez, így lehet, hogy még változik a jelenlegi álláspont, ezen téren még folynak a konzultációk, mondjuk hála isten nekünk földszinti, így csak miattatok kérdeztem...

 

SRI E/F 1. műszaki várhatólag majd január közepétől, pontosat nem tudnak...

 

röptében ennyit...

martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 560
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 559
Csekkoljátok a belmagasságot :-)Gazdagréti panel
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 558
Hi Jovanni, Köszi, a fórumnyitásnak ez volt a célja:-) Remélem a többiek is megtalálják.
A másik (sasadresort.uw.hu/forum) nem nagyon müködik, 10-en vagyunk eddig, szerintetek töröljem inkább?
Végülis perpill. az indexes fórum elég, ezt mindenki ismeri, és nem is baj, ha esetleg nagyobb nyilvánosságot kap a téma.

265 cm tényleg nem túl magas. De pl. a 270 cm már teljesen átlagos belmagasság lenne, pl. a Central Park (XIII. Lehel út á la Gropius) és a köbányai Tulipán Lakókert is ennyi. 5 egész cm-t spóroltak.
Előzmény: Jovanni (555)
waces Creative Commons License 2007.11.28 0 0 557
Persze. Reklamban jok, de arrol nincsenek (tudtommal) publikus statisztikak, hogy hanyan alltak el a szerzodestol. Akar ugy is, mint mi, hogy inkabb veszni hagytuk a foglalot. OC-s "ismeros" (ismerose a halalnak, csak dolgoztam vele :) ) meselte, hogy meglepodnek ha latnam a konkret szamokat ilyen esetekben. (Bar a SR-rol beszelgettem vele, de amit mondott az nem csak a SR-re igaz, hanem sok mas felfuttatott lakoparkrol. Pl olyanrol, amit mar tobb mint egy eve hirdetnek ugy, hogy a lakasok tobb mint 50%-a eladva.)

Az ingatlanpiac a legsotetebbek egyike itthon (az elmult ~2 ev eleg volt arra, hogy ezt megtapasztaljam :) )
Előzmény: Jovanni (555)
csandra4 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 556
Helló Jovanni! Ezután a sok rossz után igazán üdítően hatott a hozzászólásod. Ez igen! Valahol az emberiesség talán nem halt még ki az "emberből". Pedig igazán néha erre törekednek!!!!!
Jovanni Creative Commons License 2007.11.28 0 0 555

Sajnos sokáig...

Nézd meg. Itt van ez a fórum. A lehetséges vevők közül hányan olvassák? 100-ból 5en, 10en?

A többiek bemennek az irodába, nyakonöntik őket mézzel, oszt jó napot. (reklámban jók vagyunk)

Tovább megyek. 100 vásárlóból hány mer reklamálni? Kb. ugyanaz a szám.

De ez a fórum jó!

Utólag is köszönet érte Martindocnak!

 

És tényleg jó kis csapat alakult itt ki!

 

Előzmény: waces (554)
waces Creative Commons License 2007.11.28 0 0 554
Egy ennyire tultelitett piacon vajon ez a mentalitas meddig mukodhet?

(Idezet: ))))). Egyebkent a legtobb (legalabb is az altalam latogatottak kozul) lakoparkos forumban rengeteg panasz van a minosegre)
Előzmény: Jovanni (553)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.28 0 0 553

Sajnos ez az, ami őket egyáltalán nem érdekli...

"Lesz egy kis bünti? Na és! A lakókon majd megspóroljuk..."

(sajnos ez a hozzáállás ma Mo.-n teljesen mindennapos)

 

Egyébként érdemes a Társasházak, lakóparkok fórum oldalon a hozzászólások között rákeresni a Gropiusra. A Napfürdő otthonpark és a Centrál park kivitelezésében vettek részt, de a hozzászólásokat csak óvatosan olvassátok, mert korhatárosak (12 év)!

 

ui: nekem legjobban a következő tetszett:

 

A lakásátadás után nagyon sok garanciális szerelés volt még hátra. Feljött a parketta, leesett a csempe, nem müködött a villany stb.

Egyszer a férj korábban ért haza, s látta, hogy a villanyszerelő autója a lakásuk előtt parkol, feleség meg otthon. Felsóhajtott: Istenem, add, hogy csak megcsaljon...

 

 

 

Előzmény: waces (551)
csandra4 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 552
Ezek szerint a belmagasság kisebb, mint a lakótelepi lakásokban. Általában 2,8o-2,9o-es belmagasságok a mérvadók. Ennél a belmagasságnál az ember úgy érzi magát, mintha egy dobozban élne. No és a csillárt hova lehet tenni? A magasabb ember mindig beleveri majd a fejét????
waces Creative Commons License 2007.11.28 0 0 551
Azzal eleg erdekesen jon ki a 10.5 m osszmagassag...
Előzmény: martindoc (549)
csandra4 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 550
Az az igazság a fórumot olvasva, hogy az ember igen elbizonytalanodik az egészben. Pedig olyan gyönyörüen indult az egész, és folyamatosan csak a problémák. Nekem egy kicsit az a gyanus, hogy az egész épület egy betontömeg, csak talán a belső elválasztók az ytong téglák. Hát azért ennyi négyzetméterárért elég kemény, hogy lakótelepet kapunk. Valameliyk nap kint voltam, dolgoznak mint güzü, csakhát a minőség. Ki tudja??  No és az építési engedély? Ki tud róla valamit?
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 549
A belmagasság 265 cm.
Előzmény: bejgli2 (548)
bejgli2 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 548

Sziasztok!

 

Én ismeglepődve olvastam Csibe levelét és hát engem is nagyon érdekelne az ok,

amiért úgy döntöttek, hogy esetleg kiszállnak.

 

Csibe, vagy bárki aki már megkapta, megtenné, hogy elküldi nekem is az info@mediavendor.eu -s email címre?

 

Valaki próbált már bejutni az építkezésre? Tudom, hogy veszélyes üzem, stb., de esetleg rövidre lehetne zárni a belmagasságos kérdést..

 

Előre is köszi és további szép napot mindenkinek!

 

 

martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 547
Budaörsön egy 50 millió eurós beruházás keretében új, multifunkcionális kereskedelmi- és irodakomplexum épül, összesen 17 hektárnyi területen. A projekt részeként 50 ezer négyzetméternyi iroda, 10 ezer négyzetméternyi uszoda és sportközpont, valamint egy 400 lakásos lakópark is épül.

Születőben Budaörs új központja - látványtervekkelSolaris City
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 546
martindoc Creative Commons License 2007.11.28 0 0 545
csibe74 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 544

Sziasztok!

 

Azért annyira nem kell bepánikolni.

Szerintem ez csak egyedi dolog, amit mi nem tudunk elfogadni.

Szóval semmi extra nincs, nyugi.

 

Majd este küldöm a levelet.

 

Nagyon tetszik a hely még mindig nekünk.

 

Hogy véglegesen kiszállunk-e? Úgy tűnik igen, de attól függ, hogy alakulnak a dolgok.

 

SZép napot Nektek!!!

 

 

Előzmény: Penton (543)
Penton Creative Commons License 2007.11.28 0 0 543

Szia Csibe !

 

SR I es vevő vagyok, eddíg nem szóltam bele a fórumba, bár az elejétől olvasom.

 

A vevő tájékoztatásig nem akartam véleményt alkotni, hogy hogy állnak hozzánk a kivitelezők. Elbizonytalanodtam azok után, hogy lett olyan aki kiszáll ebben a fázisban.

 

Kérlek, ha már megfogalamzatad azt a bizonyos levelet, küld el nekem a penton@gmail.hu -címre.

 

Nagyon érdekelne, mik történtek?

előre is köszi

 

Penton

 

 

flore Creative Commons License 2007.11.28 0 0 542

Sziasztok!

 

Csibe! Nagyon sajnálom, hogy ennyire kiakadtatok az egyeztetésen. És ez már tuti, hogy kiszálltok? Nagyon ledöbbentem a híren és el sem tudtam képzelni, hogy mi lehet ennek az oka. Viszont tuti nagy dolog lehet, mert ugye SRI-es révén nem lehet csak úgy kiszállni. Erre már rákérdeztetek? Akárhogy döntötök is, minden jót kívánok nektek.

 

Azért remélem, hogy a többiek folyamatosan beszámolnak az egyeztetésekről és esetleges hasznos infókról.

 

Mi most várjuk a módosítási árajánlatukat. Nagyon kiváncsi leszek rá.

 

Egyébként igazad van főnök, jó kis társaság alakult itt ki. Jó lenne, ha végül minden megoldódna és együtt költözhetne a csapat.

fonok12 Creative Commons License 2007.11.28 0 0 541
Sziasztok, én is mindig Örömmel vártam a Csibe hozzászólásait, ez most engem is nagyon meglepett. Nagon örülnék ha Csibe nekem is elküldenét hogy mi is történt!
Nekem is komoly aggályaim vannak már, hátha segitesz a döntésben.


fonok12@freemail.hu

Üdv. mindenkinek

P.s .
Úgy érzem egy kis családdá (vagy akár barátokká) kovácsolt bennünk a sors. (amennyire ez így láthatatlanba lehetséges)
t-s Creative Commons License 2007.11.28 0 0 540

Sziasztok!

Amúgy ha Csibe bárkinek megírta már a történést, akkor megküldhetné nekem is, tehermentesítve Csibét! Nagyon érdekelne a dolog, hasonló érzések okán!

Köszi, t-s@freemail.hu

t-s Creative Commons License 2007.11.28 0 0 539

szia csibe!

Minket is nagyon érdekel a dolog.

Plíz: t-s@freemail.hu

köszi

Előzmény: csibe74 (526)
ebo1a Creative Commons License 2007.11.28 0 0 538

beszelj csibevel privatban es megtudod, hogy tudja megis lemondani most is:)

 

ti hogy alltok? ep. engedely? valami?

 

hali...

Előzmény: happnuda (537)
happnuda Creative Commons License 2007.11.28 0 0 537

Szia Csibe?

 

Te nem SRI-es vagy? Akkor hogy tudsz "kiszállni"? Ha elállsz, elbukod a pénzed, nem??? (Mi történhetett Veletek, hogy erre adjátok a fejeteket???) Akkor inkább add el a jogod! Te is jobban jársz, meg a GTC sem tudja magasabb áron eladni a lakásod...

Előzmény: csibe74 (526)
waces Creative Commons License 2007.11.28 0 0 536
Barmi is tortent nagyon sajnalom, hogy te is kiszalltal, hisz talan az egyik leglelkesebb forumozo voltal.
Fel a fejjel.

(Ha esetleg elkuldod mailben mi tortent, azt megkoszonnem)
Előzmény: csibe74 (526)
Jovanni Creative Commons License 2007.11.27 0 0 535

Szia Csibe!

 

Köszönöm az emilt, remélem megkaptad a válaszom!

Jó éjt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!