Keresés

Részletes keresés

abap Creative Commons License 2006.12.27 0 0 134

Sziasztok!

 

Többen is beszámoltatok kazán vásárlásáról Szlovákiában, én is ezt tervezem jövő év elején (Atmos DC25), de sajnos nem találtam a neten túl sok kereskedőt, (vagy az a baj, hogy nem tudok szlovákul).

Megköszönném ha beirnátok, vagy ha reklámnak minősül mailben elküldenétek a kereskedő paramétereit (cim, telefon, e-mail, ...).

 

Köszi

abap

 

linok21 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 133
A Buderus szerintem is jó név, de a Buderust és az Atmost majdnem egy helyen a cseheknél gyártják.  A Buderus megvásárolta egy részét az Atmosnak./én így hallottam/ Először én is Buderust nézegettem, de többen is mondták,hogy az Atmos is nagyon jónak számít a faelgázosító kazánok között. Az ár pedig mindenképpen az Atmos mellet szól egy 32kw-os kazán 51700 szlovák korona bruttóba /kb 384000forint/. Én szlovákiából hoztam majdnem mindent a rendszerhez, mert ott jóval olcsóbbak az alkatrészek mint itthon, ráadásul nagyon segítőkészek voltak és tudnak magyarul is.
Előzmény: pasmarga (129)
previa696 Creative Commons License 2006.12.19 0 0 132
A buderust szintén a csehek gyártják ismereteim szerint. 2éve még cseh nyelvű aluplakett vol rajtuk. Az atmos forgalmazó szerint a kgst-időkben még egy céghez tartoztak /ezt azért nem ellenőriztem/. A használati utasitása tényleg első osztályu , érdemes letölteni.
Előzmény: pasmarga (129)
Kisveréb:) Creative Commons License 2006.12.18 0 0 131

Mi pénteken hoztuk el Szlovákiából egy DC20-as Atmos kazánt. Így sajnos még tapasztalatom nincs, de szeretném hinni, hogy nem hiába adtuk ki azt a rengeteg pénzt. Mi is nagyon sokat agyaltunk a férjemmel, hogy megvegyük-e a faelgázosító kazánt, vagy inkább csak egy kicsit korszerűbbnek tűnő hagyomágyos kazánt válasszunk, ez a calor lett volna. (Ami szintén rendelkezik azzal a jó tulajdonsággal, hogy nagy a tűztér ajtaja és nem kell nagyon aprítani a fát. ) A jelenlegi fűtési rendszerünkben is volt egy vegyes tüzelésű kazán, az előző tulaj hagyta itt. Sajnos nem igazán lehet szabályozni, egyáltalán nem gazdaságos. ( Valamilyen házi tákolmány) ezzel megtapasztaltuk azt, hogy milyen az amikor egy kazán zabálja a fátés 2-3 óránként le kell futni a pincébe megrakni. A hatásfoka mellett amiatt döntöttünk végül az atmos mellet, hogy el tudunk menni úgy dolgozni, hogy nem fog teljesen leégni a tűz. A calor kazánnál a gyártó max. 4 órát ígért, utána rakni kellene rá.

 

A pufferrel kapcsolatban én végigrágtam magam a vegyestüzelésű topikon is és elhűlve olvastam a 3000-4000 literes puffer tartályokról. Nem értek hozzá és nem igazán tudtam egyértelmű véleményt alkotni az ott olvasottak alapján. Leginkább úgy láttam, hogy kísérletezgetnek az emberek. Akiknek konkrét tapasztalata van azok inkább csak 1000-1500 literesekről írnak. Néhány hónap és okosabbak leszünk, vagy legalább többen leszünk, akik már saját tapasztalataikat írhatják le.

 

Amin megdöbbentem,  a szlovák forgalmazó mondta, hogy náluk 130Ft egy köbméter gáz, pedig ők sem keresnek jobban mint mi. Talán nem is fájna nekem annyira ez a gázártámogatásos téma, ha igazságos volna. A bicska kinyílik a zsebemben napjában többször, amikor a rádióban fizettett reklámban hülyítik a népet, hogy igazságosabb rendszert teremtettek. Hol élnek ezek?! Megint csak azoknak vágtak oda, akik hivatalosan, bejelentve dolgoznak egy cégnél! Gondolom másnak is vannak ismerősei, akik hasonló vagy jobb színvonalon élnek és mégis kapnak támogatást, esetleg a legnagyobb mértékűt. Bocs az Off-ért. De azt hiszem nem véletlen, hogy ezek a topikok most éledeznek, senki sam akarna passzióból fát hasogatni és 400-500 ezer forintot költeni egy új fűtési rendszerre, ha nem kényszerítenék rá!

Előzmény: pasmarga (129)
urbancsok Creative Commons License 2006.12.18 0 0 130

A Buderus 32 kW-os faelgázosító kazánja pontosan: 499.000.- Ft + Áfa

Az un. vékonycsöves fűtési rendszerekben mindíg kell alkalmazni puffertárolót, ha szilárd tüzelésű kazánt építenek be. Ezt ugyan sokan megsórólják, de ekkor jelenkezik a szabályozhatatlan fűtés vagy a kátrányosodás problémája. Hogy csak  két kirívó példát említsek. 

A Buderus valóban jó név a fűtéstechnikában.

Előzmény: pasmarga (129)
pasmarga Creative Commons License 2006.12.17 0 0 129
Sziasztok,

Gázfűtés mellé/helyett szeretnék fafűtést kiépíteni. A topicot végigolvasva úgy tűnik, hogy a megfelelő nagyságú puffertartály beszerzése jobb befektetés, mint a a hagyományos kazán helyett faelgázosítóra szánni 300eFt pluszt. Igaz ez?

Másik kérdés a gyártókra vonatkozik: az itt inkább olcsónak mint jó minőségűkét jellemzett Vigas faelgázosítóval naygjából egy áron találok Buderust (32kW ~500 eFt), ami (laikus) ismereteim szerint nagyon jó név a fűtésechnikában. Kérdés, hogy a Buderus valóban olyan jó-e, amilyen az imázsa?

A tanácsokat előre is köszi
Pas
chimney2 Creative Commons License 2006.12.16 0 0 128

Sziasztok

 

Volna egy kérdésem azokhoz akiknek kátrányosodik a kazán illetve a kéménye!!

Milyen magas a kémény a bekötéstől a kitorkollásig? Illetve a belméretére volnék még kiváncsi?

 

Köszönöm

Chimney2

previa696 Creative Commons License 2006.12.15 0 0 127
Üdv. Atmosunk van egy éve használjuk, eddig bevált. Nagyon kényelmes a begyújtása , nem lehet egy napon emliteni a hagyományossal. Nézz át a vegyes tűzelésű topikra ott már írkáltam róla.
Előzmény: rol12 (115)
belezne Creative Commons License 2006.12.15 0 0 126
OK Köszi előre is.
Előzmény: kalmangg (125)
kalmangg Creative Commons License 2006.12.15 0 0 125
Megkérdeztem a KOVOTHERMET. Áremelés nem várható csak március áprilistól. Ami árat megadott az nem a listaár, már rögtön adott kb 12% kedvezményt (így lett 36295 korona). készleten kb 20 darab DC 20-asa van. A LADOMAT vezérlés 10200 korona. Puffer 500 literese van pillanatnyilag 12500ks + 6000 ks a szigetelés. Később lesz 800 literese is az kb 14000 ks + a szigetelés összesen kb 20000 ks. Magyarul az üzletben nem tudnak, de azt mondták hogy találnak magyarul tudó segítséget ha kell. A mobilszámom elküldöm majd email-ben
Előzmény: belezne (123)
kalmangg Creative Commons License 2006.12.14 0 0 124

Válaszoltam!

Előzmény: belezne (123)
belezne Creative Commons License 2006.12.14 0 0 123
Kalmangg
Küldtem Email-t
Előzmény: kalmangg (122)
kalmangg Creative Commons License 2006.12.14 0 0 122
Második éve fűtök egy VIGAS 25-össel szerintem sokkal jobb mint egy hagyományos vegyestüzelésű kazán. Naponta kétszer kb 20-25 kg fabrikettel rakom meg, a lakásban egyenletes meleget produkál. Az ATMOS szerintem profibb de drágább is. A kazánt szerintem érdemesebb Szlovákiában megvenni, több az árkülönbözet mint a felmerülő fuvarköltség. Egyedül a kátrányosodással küzdök, amire szerintem a puffertartály beépítése lesz a megoldás (no meg a tüzelőanyag felhasználás is szerintem így lesz kevesebb).
Előzmény: rol12 (115)
belezne Creative Commons License 2006.12.13 0 0 121
Megtaláltam közben interneten őket, alapba kedvezőbb áruk van.
a 22 kw 38106sk áfával együtt, de szerintem maradok a közelebbi cégnél ott nagyon készségesek voltak, és persze magyarul.
Előzmény: bendediver (120)
bendediver Creative Commons License 2006.12.13 0 0 120

Nem tudnak. A szlovákoknál jellemző, hogy sokszor ott sem szólalnak meg magyarul ahol tudnak.

Előzmény: belezne (119)
belezne Creative Commons License 2006.12.13 0 0 119
Na az még jobb, és tudnak magyarul?
Előzmény: bendediver (118)
bendediver Creative Commons License 2006.12.13 0 0 118
Én ezen a címen a 25 kw-ost vettem 38500 Sk-ért. Igaz egy helyi szerelő kedvezményével.
Előzmény: belezne (117)
belezne Creative Commons License 2006.12.13 0 0 117
Köszi!
Van egy másik címem, 20 km-re van Esztergomtól ott a 22kw 40900 ssk.
Jövőhéten valószínű megyek érte.
Előzmény: bendediver (116)
bendediver Creative Commons License 2006.12.13 0 0 116

Szia Belezne

Bocs, hogy csak későn válaszolok de nem értem rá.

Itt a cím:

KOVOTHERM Robotnicka 55 tel:037/6424 113

95300 Zlate Moravce

Előzmény: belezne (100)
rol12 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 115

Hello Mindenkinek!

 

A segítségetekre lenne szükségem, ugyanis jövőre jutok a házépítésnél a fűtésszereléshez.

Az lenne a kérdésem, hogy megéri-e faelgázosító kazánt venni?

Illetve milyen márkát javasoltok?

A neten lehet elég sokat találni vigas, olcsó de a forgalmazó mellébeszél( majd két hét mulva hívjam mert átalkul a cég stb)-künzel nagyon drága (forgalmazó szerint ez az egyetlen amelyik 12 órán át is ég)-atmos elérhetőnek tűnik árban de a valóságban még nem láttam.

Megköszönném ha a saját tapasztalatát írná meg valaki mert a forg. szerint mindenben Ők a legjpobbak, hatásfok, gazdaságosság stb, de a igazából a valóság érdekelne.

előre is köszönöm.

previa696 Creative Commons License 2006.12.12 0 0 114
Színesfémtelepen , szét akarták vágni , hogy beolvasztásras kerüljenek.  Rögtön megvettem a maradék két darabot /eredetileg 7 söröstartály volt/. Lánycsókon az út mentén árulnak egy ifa méretű autora való saválló tartályt .                            Szekszárdon a déli kapunál 2db szemre 2köbös vastartályt fekszik az árokparton. Vezetés közben érdemes nézelödni.                                                                          Én mindig azt láttom meg amire szügségem van :)            Tágulási tartálynak pld jó az öreg autogáztartály ,   100literest 3ez ft kaptam ,örökös darab.
Előzmény: kalmangg (113)
kalmangg Creative Commons License 2006.12.12 0 0 113
Hol sikerült 1300-as puffert 100 000-ért kapni? Én már régóta keresem a legolcsóbb megoldást, a legalacsonyabb ár 106 000 + ÁFA volt a 750 literesre szigetelés nélkül.
Előzmény: previa696 (107)
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.12 0 0 112
Igaz, hogy kell hozzá puffer is, de ebben az esetben talán elég 2db, bontott 200 literes bojler is..az pedig nem akkora költség.
Napi felfűtésre, és folyamatos hőfelhasználásra értve.
Itt tervezni kell a begyújtás időpontját is, viszont kis, közepes kazánoknál össze lehet hangolni a "hőkészítés" és a hőkivonás idejét... :))
Előzmény: Sanzistift (111)
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.12 0 0 111
Hatékonyságban azért én a falfűtés mellett teszem le a voksot.

A padlófűtésnél az alapterület fűt, és lebegésben tartja a port.
Falfűtésnél pedig, ha csak a külső falakat nézzük egy szobánál, átlagos elrendezésnél, akkor kapásból minimum másfél-kétszeres a fűtő felület, nem száll a por, és a hőtehetetlenségi mutatói is jobbak.
Előzmény: Atmosati (110)
Atmosati Creative Commons License 2006.12.11 0 0 110
 Na végre itt van:
Atmosati Creative Commons License 2006.12.11 0 0 109
Bocsi az előzőröl lemaradt a rajz
Atmosati Creative Commons License 2006.12.11 0 0 108

Sziasztok!  A következő bekötést melegen javaslom mindenkinek.

A gyakorlatban persze puffer nélkül is megy a verkli, csak pontosan kell méretezni.

A legjobb hatásfok szerintem padló fűtéssel érhető el, itt van 5-10 köbméter beton ami nagyon jól helyettesíti a puffert. Persze óriási a hőtehetetlensége de ez olyan hátrány ami egyben előny is.

Egy éve foglalkozom az Atmos telepítésekkel, már láttam ezt-azt.

previa696 Creative Commons License 2006.12.07 0 0 107
Már a puffer is sokat fog segiteni, a verőcei tartályon mintha nem lenne 15centi szigetelés.Mi 100-ezer ft-ért 1300 tartályt kaptunk 30centire szigeteltünk.A légbevezetést a FR124 vezérli , a TS130 3/4-es az pedig egy biztonsági hálozati vizes hütöhurok.Ezeket más cégek is gyártják, az esbé helyett jó az mtz termosztát állitólag.
Előzmény: Kisveréb:) (102)
Sanzistift Creative Commons License 2006.12.07 0 0 106
Az, hogy ez az 500 liter mire elég, sokban függ a fűtési rendszertől is.
Ha sima radiátorok vannak, abba már nem elég a 40-50 fokos víz.
Falfűtésnél pedig ott kezdünk fűteni igazán... :))

Szóval, ha van 500 liter 80 fokos vized, akkor a radiátoroknak sokkal kevesebb ideig lesz elég.
Falfűtésnek kb egy jó hosszú napig lenne elég -5 -10C körül.

Így kell kalkulálni.
Előzmény: Kisveréb:) (104)
viktor a takarító Creative Commons License 2006.12.07 0 0 105

A szigetelést most vegyétek meg, vagy várhattok februárig, amikor megint lesz. kőgyapotot elvétve kapni már, üveggyapotból is sok fogy, és helytől függően 30-40% árbeli eltérést is tapasztalni....

Én most vettem isover domo-t annyiért, amennyi a közeli - egyébként teljesen korrekt árakkal operáló - tüzépen a nettó ár.

 

A helyetekben vagy letennék 2*10 cm gyapotot kötésben, vagy ha nem akartok egyszerre ennyit, akkor 1*14 cm-t. Ezek járatos méretek, szinte bárhol kaphatók.

Leterítés és szállítás szempontjából a tekercses roll változatok a legkönnyebben használhatók, de ezekből nekem vagy a Knauf 0,040 classis (van 0,044 is, ami gyengébb), vagy a thermolan(?) LHF (az Elf gyengébb), vagy az isover domo (a rio megintcsak gyengébb) a szimpatikus. Kőgyapotból a rockwool rollrock és a toplan tekercses változata egyaránt jó, de pest környékén már nem nagyon találtam, csak "aranyáron" (a domo 578 Ft/m2 volt, roll változatú kőgyapotot 780 Ft/m2 alatt nem találtam, a multirockkal pedig kell egy kicsit vacakolni lerakásnál, előtte megszállításnál, és ez is 700 Ft/m2 felett van, ahol még kapni egyáltalán...)

 

Ha járható padlást akartok, az egészen más terület, arról talán a hőszigetelés topikban volt szó 1 hete.

Előzmény: Kisveréb:) (104)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!