Keresés

Részletes keresés

cbr 600 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 75
Vegre pezsdul vmi es megindul lassan az elet a forumon!!!Hurrra!NA szoval annak ellenere hogy en egy cbr600f2 tulajdonosa vagyok nagyon jo otletnek tartom azt hogy guruljunk egyet ha lesz megfelelo ido mert nagyon szeretnek turazni es ez egy jo gondolat hogy talakozzunk vhol es menjunk gurulni egyutt'''Ismerkedjunk es motorozzunk egy jot ha lehet.En Szabadkarol vajdasagbol mennek(szegedtol 50km delre)a cbr-el!Remelem osszehozzuk ezt a turacskat mert tuti hogy nagyon jo buli lenne mindannyiunk szamara!Aki jonne az jo lenne ha jelezne!!
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.04 0 0 74
Úgy látszik mindenki téli álmot alszik :)
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.04 0 0 73
Kellene egy gyors közvéleménykutatást csinálni topicon belül, hogy ki az, aki benne lenne a gurulásban. Akárt azt is leirhatnánk, hogy ki milyen mocival és honnan jön, már csak a találka helyének jobb megválasztása érdekében.

Nos, én budapesti vagyok és egy BMW F650 GS túraendúró a járgány.

Többiek ?

Előzmény: KecsŐ (72)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.04 0 0 72
Háát, lehetne valami hóka-mókát csinálni, amint jó idő lesz, csak előre le kell beszélni, hogy kinek mikor, hol, hová jó. Mi tervezünk tavasszal egy több napos szlovák túrát, de az még odébb van. De amint lesz egy motorozható hétvége lehetne egy kis találkozót csinálni valahol azokkal akik szeretnének majd mozdulni valamerre 2004 folyamán, csak nincs társaságuk (igazából mi is csak 3-an vagyunk, de az egyik srácnak még nincs meg a jogsija csak nagyon bevállalós volt és eljött velünk). Csak jobb 4-en 5-en(vagy mégtöbben)menni... Ha érdekel valakit akkor az írjon. Nekünk 400-as naked-jeink vannak, úgyhogy a supersport-osoknak talán nem mi vagyunk a megfelelő társaság, ha csak nem vállalják be a döcögést. De ez már részletkérdés.
Előzmény: BIKE-R (71)
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.03 0 0 71
Szerintem valami hasonló túrát tavaszra érdemes lenne összeszervezni. Jelentkező - a topicot végignézve - szerintem akadna :)
Előzmény: KecsŐ (69)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 69
(na igen a kis-nagy betű itt számít)

Előzmény: KecsŐ (68)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 68
Bocs elszúrtam a képet.
Előzmény: KecsŐ (67)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 67
Itt egy kép az őszi szlovák túránkról, ahol a miskolci haverjaimmal voltunk:

Ez Deniki(?így kell írni?)-nél készült. Jó szerpentines volt az út arrafelé!
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 66
Köszi!
Előzmény: BIKE-R (65)
BIKE-R Creative Commons License 2004.01.03 0 0 65
Üdv KecsŐ!

Nekem ugyan 0 infóm van (sajnos) a szlovén-olasz túraútvonalakról, de had ajánljam kedves motoroskollégánk, HTamás honlapját:
http://www.tar.hu/htamas

Azt hiszem ő minden kérdésedre kimerítő választ fog adni :)

BIKE-R

Előzmény: KecsŐ (64)
KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 64
És még valami...

Van valakinek tapasztalata szlovén-olasz túráról.
Nyáron szeretnénk cimborámmal lemocizni arrafelé, és van-e valakinek tapasztalata ezzek kapcsolatban (merre érdemes menni, mit érdemes megnézni, hol érdemes megszállni, ilyesmi...). Egyébként még nincs sok tapasztalatunk a túrázással kapcsolatban, de megfogadtam, hogy 2004-ben tengerhez megyek a gépemmel. Valamint jó lenne többen menni, úgyhogy ha valakit érdekel az szóljon. Még nincs semmi konkrétum, csak időben szeretném megtervezni a dolgokat.
(LEGYEN MÁR TAVASZ!!!!! :) )

Mindenkinek további benzingőzös szép napot!

KecsŐ Creative Commons License 2004.01.03 0 0 63
Hi!

Van egy eladó AGV RC5 XL-es cross bukóm.
Használatlan, csak rajtam maradt. Eladó vagy cserélhető is. Mindenféle megoldás érdekel (e-mail-ben vagy telefonon megbeszéljük)!
kecso@headshot.hu



k75rt Creative Commons License 2004.01.03 0 0 62
Szia FGGF Sir Bors!

Az Ebay.de oldalon épp árvereznek 1-et! Siess! Még 9 óra!:-)

Előzmény: Törölt nick (61)
k75rt Creative Commons License 2004.01.02 0 0 60
Szia ZZR!

Szeretnénk elmenni mi is a Kedvesemmel azokra a tájakra, amiket láthattunk a motorinfón. Északra még nem indultunk meg motorral. Ha van lehetőség, hogy veletek menjünk, mennénk. Ha lehet küldj légyszives a tervből! (Remélem időben beleférünk!)

Köszi!

Előzmény: zzr (57)
H.Gyula Creative Commons License 2004.01.01 0 0 59
Boldog új évet mindenkinek, lassan itt a tavasz
partizán Creative Commons License 2003.12.28 0 0 58
Sziasztok!
Engem érdekelne a yamaha sr500as gép. Tudtok erről infót? Eladót?
zzr Creative Commons License 2003.12.28 0 0 57
Üdv mindenkinek!

Ha már megszólítattam, hadd ajánljam túráinkat figyelmetekbe. (Helybeliek többsége inkább
"motor-tulajdonos", mintsem MOTOROS. Nekik a túra, az a balcsi-vissza, 150km oszt jóvan... :-()
Több évi határon belüli csavargás után, idén háromszor, hosszabb-rövidebb időre ellátogattunk északi szomszédainkhoz.
Olyannyira jól sikerültek útjaink, hogy jövőre első, 7-10 napos gurulásunk is cseh - szlovák - ill. lengyel nevezetességek irányába tart.
Hála vendégszerető Zdiar-i barátainknak, házon belül kényelmesen 20-25 ember elfér, ha valaki mérsékelt költségekkel szeretne, egy jókedvű túrán résztvenni, január végén teljes tervet tudok küldeni. (Előző kanyarunk a motorinfo.hu, UTAZÁS rovatban, IDŐUTAZÁS cím alatt látható. Direkt nem másolom be ide csak a szövegét, mert Erik barátunk csodás képei, nagyon sokat dobnak rajta az eredeti helyen.)
Mindenkit szeretettel várunk.

üdv
kutya

Előzmény: Roudi (22)
cbr 600 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 56
Haat ez a kozepsztender dolog telleg eleg huzos es valoban borsos volt az ara de orulj,hogy ennyire "kegyes"veleda csalad!!!Az ofelsegekent emlitett AT igen vonzo mar csak azert is mert AT es szerintem barki e nev hallatan nyalcsorgatva gondol a mocira!!!En nagyon vagyom egy ilyen turaoriasra de sajnos ugy nez ki meg egy ideig nem engedhetem meg magamnak!!!Meg elottem all az egyetem es most erre kell koncentralnom!!
Valahogy azonban megsem megy!
Allandoan a tavaszra es a jo idore gondolok!Azokra a csodalatos napokra mikor azon kell majd gondolkodni merre vegyuk utunkat ha van par szabad napunk!!Na nem fajditom senkinek a szivet igya sajatomat sem!Kivanok inkabb minel elobbi TAVASZT es sok elvezetes gurulast!!!!!!!
Baze990 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 55
Sziasztok.
Nekem van egy eladó motorom,lehet hogy olvastatok a hirdetesemet a motorinfon, es ennek ellenere nem erdekel, akkor tekintsetek levelem targytalannak, de ha megsem, hat ime nehany adat: 95-os evjaratu XRV750 Africa Twin. 69000km -el maga mogott nagyon jo karban tartva meg ma is kivalo es megbizható turamotor... en minden nap a teli 2 kemeny honapot kihagyva hasznalom, iden december elejen csereltem fel az automra... a baratnomnek ugyanis nem volt teliesitve a hutorendszere...:-) Ebbol adodik hogy rendszeres szervizelese van a gepnek, (pl.:szelepallitas+ olajcsere+gyertyacsere(4db)+ legszüro+ olajszurocsere 67000-nel ) Volt egy altalanos allapotfelmerese is a Cosmo-motornal, ahol semmifele gondot nem allapitottak meg. Elozo ket gazdaja a sajat motoros korombol valok -baratok, igy mar akkor is ismertem a motorom, amikor meg nem is almodhattam rola, de mar akkor is nagyon tetszett...:-) En csak aprilis ota hasznalom, mert igen hamar kedvet kaptam a nagytesojahoz, bar engem sosem hagyott cserben(legnagyobb baja, hogy leesett az akksisaru, de 5perc alatt visszaraktam), de hat 1000ccm az megiscsak 1000ccm. Nagyon szeretem, igy faj is a szivem miatta, varosban jobb, rugalmasabb konnyebben pakolhato fordulhato es dobalhato gepet nem talalsz.4-5000ig porgetve meg a nagy mercik es BMW-k sem akadalyok...egy ket tuning gep lebirkozasahoz azonban legalabb 7000ig kell forgatni:-) Hatso gumija majdnem vadiuj elso meg 6000ret futhat. 10000ret futott a lanc, de meg a legkulson all a feszito es nem csapkod igy sem.(400km-kent kell fujni) Van rajta turadoboz tarto oldalt, igy harom nagy kofferrel indulhatsz turazni. A bukocso megvedi a labad, ha esetleg eldolnel vele...a turaplexi pedig 160nal utazva is teljes szelvedelmet nyujt...asszem roviden ennyi, ha meg ezutan is erdekel, hat hivj es megmutatom "Ofelseget"... Koszi: Balazs Tel szamom: 06-20-99-66-215
Varadero Creative Commons License 2003.12.26 0 0 54
Az biztos, hogy nincs nagy nyüzsi ezen az oldalon, de ilyenkor legjobb nem is gondolni a jó időre, mert akkor csak a guta üt meg.
Én például egy napja azt nézegetem, hogy a karácsonyra családomtól kapott középsztendert hogyan kéne felszerelni a Varára.
Az is megérne egy misét, hogy a rokonok miként reagáltak arra a darab vasra! Pedig ha tudnák, hogy ez volt a kerácsonyfa alatta legdrágább a maga 84.000 forintjával. :o
Én magaam sem értem ezt, mert mérnök lévén nehéz felfogni, hogyan jött ki ez az ár, amiért manapság 3-4 DVD játszót, vagy másfél színes TV-t lehetett volna venni. Igaz, hogy ez eredeti Honda, de pl. nem aranyból van.

Egyébként minden jót, de leginkább jó időt 2004-re!

cbr 600 Creative Commons License 2003.12.26 0 0 53
Annyira sajnalom,hogy ilyen halott ez a forum,pedig ilyenkor telen ido is akakd irni!!!Na remelem majd idovel felpezsdul bennunk valami es majd nem gyozzuk olvasni a hozzaszolasokat!
addig is mindenkinek kellemes unnepeket es boldog Karacsonyt!
Motoros udvozlettel:ZOLI!!!
cbr 600 Creative Commons License 2003.12.13 0 0 52
Eloszor is nagyon koszonom!
Lehet hogy ez kicsit csopogos lesz es ha igy van bocsi mindenkitol de amit ereztem irasodban kedves MGP az vegtelenul jol esett!Annyira jo volt erezni a szovegbol hogy tenyleg egy igazi motorossal van dolgom aki kesz segiteni akar a kezdoknek is es,hogy leri rolad mennyire a szivedben van ez a dolog!Na ez az az erzes,az az osszetartas amit nem lehet senkinek elmeselni ezt erezni KELL es nekem ez fantasztikus erzes volt!
Masodsorban koszi a cimeket az elso dolgom az lesz h a-tol z-ig atragjam oket!
Hmmm a tobbi mar nem ilyen egyszeru!Tudom,hogy nagyon jo lenne egy igazi,nagy turaenduro de sajnos biztos,hogy egyelore csak a cbr marad!Az is rettentoen nagy eredmeny hogy ezt a gepet megvehettem es sajnos most nem cserelhetem le mert abbol csaladi botrany lenne!Ithon mar igy is torkig vannak velem es az altaluk un. motormaniaval bar egyre inkabb belatjak,hogy nem lehet mar visszaforditani engem aki elindult egy csodalatos uton!Masreszt igen megnyeroek azok a velemenyek is melyeket en halottam,olvastam mint az AT-rol mint a VARA-rol!Minden erommel kuzdeni fogok hogy minel elobb elerjem almomat ahogyan a cbr-ert is kuzdottem!Istenem milyen gyonyoru is lenne...
Meg egyszer szeretnem hangsulyozni,hogy NAGYON jol esett a segitokeszseged es az h tanacsokat adsz,adnal nekem!Kerdeseim vannak de majd egy masik alkalommal v talan e-mailben ha nem zavarna hogy szemelyesen neked irjak!!!Mindent koszi ezredszer is,remelem egyszer meg viszonozni tudom valhogy!Talan majd egy jo korso sorrel megvendegellek Pragaban-AAAAAAaaaah mar megint az almaim,de nem baj mondtam,hogy kuzdeni fogok ertuk!!!
Előzmény: MGP (51)
MGP Creative Commons License 2003.12.12 0 0 51
szia!
a turákhoz pár oldal: www.motor.lap.hu turák linkgyüjteménye, vagy a www.motorinfo.hu utazás rovata. Ellátogathatsz a mi honlapunkra is, www.nexus.hu/mgp Csak ajanlani tudom, hogy mielobb vedd meg a Varat, vagy valamely nagy turaendurot. En mar eleve ezzel kezdtem ( a szocgepek utan persze), egy osoreg DR750-el. Utanna az AfricaTwin egy hihetetlenul megbizhato gep, ket ev alatt 60ekm, gond nelkul, es a teli alvas utan mindig rogton indult.. eloszor nem akartam elhinni. A csapatbol ketten valtottak azota uj Varara (egy AT-s es egy TA-as (TransAlp)), meg vannak elegedve vele. Ha ezek is olyan elnyuhetetlen vasak lesznek mint az AT, akkor szep jovo all elottuk. En egy masik nagyvasra valtottam, 1150GS. Azert mondom, hogy mielobb valts, mert a vegyestarsasagos turak kicsit nehezkesek. Ha 10-20 vas megy egyutt, akkor kis tempot lehet csak diktalni, a speedesek halalra unjak magukat, raadasul altalaban kikeszul a kezuk, mert nem egy ket orat megyunk gyorsan (ekkor ugye az ellenszel emeli a testet, nem kell tartani), hanem akar 12-14 orat, de nyugisan. Jott mar velunk speed es chopper is, de mivel turaendurosok vagyunk, ezert minden uton beiktatunk egy-ket olyan szakaszt amin csak a terepesebb gepek mennek el, es egyebkent is az egesz ut altalaban nagyon mellekutakon van vezetve. A tavasszal voltunk Erdelyben... azokat az utakat mar a TDM sem koszonte meg, pedig az is egy jo gep.
Szóval akkor igazan jo a tura, ha kozel azonos tudasu gepek es kozel azonos erdeklodesu emberek mennek.Ha kerdesed van, csak irj! Udv MGP
Előzmény: cbr 600 (50)
cbr 600 Creative Commons License 2003.12.11 0 0 50
Orulok h legalabb te irtal kedves Varaderos!Haat a Vara meg sajnos tenyleg csak alom de tanulni igazan jo a cbr is sooot...en nagyon elegedett vagyok de majd meglatjuk hogyan teljesit ha elkezdek igazan turazni!na ez a gond h nem igazan van kivel gurulnom es orulnek ha adnatok par otletet!Ha peldaul vki befogadna vagy kozolne par tervet a jovo szezonrol igen boldog lennek!
ELore is koszi es udv mindenkinek!
Előzmény: Varadero (49)
Varadero Creative Commons License 2003.12.10 0 0 49
Ha valaki a későbbiekben egy Varaderorol álmodik, akkor az csak jó ember lehet! :)

Nem hiszem, hogy hivatott lennék bölcs tanácsokat adni, de néhányat talán megengedhetek.

Ha túrázol, akkor valóban túrázzál, tehát arra is ügyelj, hogy az útközben előforduló nevezetességeket, látnivalókat megnézed. Tehát ne csak az utazás jelentsen örömet.

A leglényegesebb pedig az, hogy nagyon vigyázz magadra, mert szinte védtelen vagy a forgalomban. Remélem a motor mellé tisztességes ruházatot is vettél, mert anélkül rá se ülj a gépre!!!

Üdv nálunk, jó gurulást!

cbr 600 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 48
Hello turasok!Nagyon orulok h vege en is kozottetek lehetek ha szabad ezt ezt igy mondanom!en egy 18 eves fiu vagyok aki nagyon szeretne belekapcsolodni a turazas vilagaba!
Az igaz h nem eppen a lemegfelelobb motrot vettem de anyagi kereteimnek ez a legmegengedhetobb!!!egy 94-es cbr600as ami tenyleg egy alommotor szamomra bar kesobb azert szeretnek egy VARADEROT de hat ez meg a jovo zeneje es most nagyon elegedett vagyok!
Mindossze tanacsot szeretnek kerni h hogyan es milyen turakkal kezdjem?Egyaltalan ha tudtok vmi jo turas klubbot ahov bevallanak ilyen kezdoket is mind en irjatok..Ja es ha valaki tud tanacsokat adni egy kezdo turazonak v egyszeruen nincs kivel turaznia irjon!!!Igaz h en vajdasgbol irok de barmikor atruccannek magyro. barmely reszere ha erdemes!!!Ja es onnan mar indulhatunk barhova ha van kikkel!!!Elore is koszi mindenkinek!motoros udvozlettel ZOLI!
Varadero Creative Commons License 2003.11.08 0 0 47
Nagy hiba, hogy a Varaderot egy öreguras gépnek állítják be.
Te is azt mondod, hogy nem az a lényeg, hogy ezerrel menjek ...
Hát ment a Varámmal egy barátom, akit igen jó motorosnak tartok, neki 1000-es Fazere van, megy, mint állat ha teheti.
Azt mondta, hogy mikor ráült, azt érezte, hogy nem húz a Vara brutálisan. Aztán módosította a véleményét, mert ránézett az órára, és már 200 km/ó körül járt, ráadásul egy nem túl jó minőségű mellékúton.
Szóval ilyen kényelmesen és magasan (!) ülve nem érzed a gyorsulást olyan brutálisnak, mert nem kell bebújnod a plexi mögé, stb.
Második meglepetés akkor érte, mikor fékezett, mert úgy érezte, hogy nem eléggé fog a fék.
Ezt is átértékelte, mert igaz, hogy nem bólintott a gép, mégis megállt ahogy kell, sőt még annál is hamarabb. Ez a kombinált fék miatt van, hiszen az osztja el a fékerőt a két kerék között.
Mindent összevetve azok sem csalódnak benne, akik a sportos túrázást szeretik, pláne ha az út minősége sem tökéletes, mert itt a sportmotorok már esetleg kínlódnak. A varát ez nem hatja meg, megy ott is, ahogyan kell!
milko Creative Commons License 2003.11.08 0 0 46
Ja azt elfelejtettem, hogy nekem nem az a lényeg, hogy egymillióval menjek, hanem tényleg, ahogy Varadero írta kényelmessen megtegyek napi 4-500 km-t. Először nyilván itthon megteszek azért jó pár ezer km-t, ahogy MGP mondta, jól megpakolva, hogy szokjuk egymást és szokjam a nagymotort.

milko

milko Creative Commons License 2003.11.08 0 0 45
Köszönöm a tanácsokat. Nekem is az a filozófiám, hogy ha egyszer már veszek valamit, akkor az a valami legyen a legjobb.

Tényleg nagyon sokat segítettek köszönöm szépen.

üdv
milko

Előzmény: Varadero (44)
Varadero Creative Commons License 2003.11.07 0 0 44
Kedves Varadero-barát!

Igazi nagy kérdést tettél fel, amin én is gondolkodtam a múlt évben eleget.
Kisebb motorral kezdeni, vagy megvenni az igazit?
Én meghallgattam minden tanácsot, de nem lettem sokkal okosabb.
Egyik oldal azt mondja, hogy kisebb motorral kell kezdeni/újrakezdeni, mert így jobban megszerezhető a rutin.
Mások szerint bele kell ugrani a mélyvízbe.

Én a második megoldást választottam mint újrakezdő. az újrakezdést úgy értem, hogy 25 év kimaradt az MZ-korszak után, de akit a kipufogó füstje egyszer megcsapott ...
Szóval a második verzió mellett szól a következő:

1. Megszokni egy nagyobb méretű motort, pláne egy szép termetes Varaderot nem két perc, de nem is két év! Először úgy fogsz félni rajta, hogy az egykerekezést még gondolatban sem mered bevállalni, ha pedig óvatos és higgadt vagy, akkor ezt a monstrumot is megszokod 1-2 hónap alatt. A varadero ugyanis egy higgadt, kiszámítható kezes bivaly.
2. Ha veszel egy kisebb motort, egy hét után úgyis a guta üt meg, hogy két személlyel, esetleg csomagokkal nem bírja a hosszú tempót a gép, pedig te TÚRÁZNI akartál, nem a sarokra leugrani!
3. Azt a motort, amit megvettél, mégsem kéne azonnal eladni, mert az anyagilag elég kockázatos, nem beszélve az adminisztrációról!
4. Ha ezt a motort megveszed, egy mai, korszerű technikát vásárolsz, kompromisszumok nélkül.
Végleges motornak mondhatod, mert ha a valódi túrázást szereted, akkor ez az utolsó lépcsőfok lesz, mivel nincs jelenleg erősebb, jobb, korszerűbb gép a piacon. Ez pedig nem utolsó szempont, hiszen elég kellemetlen úgy megmutatnod a gépedet a haveroknak, hogy az tulajdonképpen csak ideiglenes megoldás.
Ha együtt mentek legalább 4-500 km-es napi futamú túrákra, magadon fogod érezni, hogy egy sportmotor erejével és gyorsaságával fogsz haladni, mégis olyan kényelemben és szélvédelemben, amiről a többiek álmodni sem mernek! Leszálláskor eldől, hogy ki utazott kényelmesen a hosszú órák alatt. Mellesleg megjegyzem, hogy egyhuzamban lazán elmegy 420-450 km-t.

Szóval nem kell pánikolni, meg kell venni valahogy azt a Varaderot! :)

No meg össze kéne fogni, mert tudomásom szerint nincs Varadero klub Magyarországon. :o

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!