Keresés

Részletes keresés

ksgy Creative Commons License 2006.11.05 0 0 5104
jessszus, ez most 2004 vagy FSX?
Előzmény: Törölt nick (5103)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5103

Feltettem ezt a GE trackert.

Egész jó.

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5102
Ja bocs, most látom, hogy te is az FSX-es GE kiegészítőt említetted. Félreértettem. Volt Fs2004-hez egy olyan progi, ami a GE-ben a flight plant volt képes megjeleníteni, úgy értettem arra célzol. Na én annak nem láttam értelmét.
Előzmény: TamásD (5099)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5101

Szia,

 

Témához kapcsolódik, létezik egy kis kiegészítés FSX-hez, ami pont fordítva működik, az FS pozíciódat jeleníti meg a Google Maps térképén

 

Ennek szerintem sincs sok értelme. De most láttam egy olyat -ezt már FSX-hez-, ami be tudja hívni az FSX-en belül egy ablakba a GE-t, és ott real-time mutatja az utat. Ez már egy fokkal többet ér, VFR-hez is nagyon jól használható, bár nem a gép alatt van a satfotó, de legalább látszik hol repül a gép a GE-ben.

 

A Simmarketen van egy újabb ígéretes kiegészítés, a Taburet féle Vector Europe

 

Én is láttam, de szvsz kissé borsos árat kér érte. Ha jól emlékszem, 40ójró...

Előzmény: TamásD (5099)
Orltran_ Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5100

Azért én jelenleg is üdvözölném a lehetőséget, h google earth textúrák felett repkedjek, azért akkor csak a valós tájat nézegetném, nem valami véletlenszerűnen generált dolgot. (Főleg így Duna nélkül...)

Ja, és ti tudtátok, hogy FSX SDK csak a deluxe verzióhoz jár, és nem letölthető? Létezik egy jó kis progi, aminek segítségével Google earthben készített polygonokat és polylineokat lehet bepakolni FSX-be, azzal akartam berakni a Dunát, szépen meg is rajzoltam GE-ben, aztán nem találtam SDK-t, és csak ekkor jöttem rá, h nincs is, csak Deluxehoz. Ezer helyen megnéztem mi a különbség a standard és a deluxe között, de ezt sehol se láttam, hogy ez is, mielőtt megvettem, és azóta is csak az fsinsider.com-on, amit viszont csak azóta ismerek, mióta felraktam a progit...

 

TamásD Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5099
Témához kapcsolódik, létezik egy kis kiegészítés FSX-hez, ami pont fordítva működik, az FS pozíciódat jeleníti meg a Google Maps térképén. Értelmét ennek sem látom, csak eszembe jutott.
Más.

A Simmarketen van egy újabb ígéretes kiegészítés, a Taburet féle Vector Europe, ami azt ígéri, hogy pontosabbakra cseréli az Európát érintő vectoros ojjektumokat (utakat, partvonalat, és főleg a folyókat). Direkt rákérdeztem a készítőnél, azt ígérte, hogy benne van a Duna, Tisza, minden korrektül.

TamásD
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.04 0 0 5098

Hát igen, szerintem ez nem egy életképes megoldás egyelőre. Talán majd egyszer.

 

 

Előzmény: vlevi (5097)
vlevi Creative Commons License 2006.11.03 0 0 5097
Van sok hely, ami téli felvételen van meg, és tényleg elég kis terület van lefedve valóban nagyfelbontású képekkel. Ráadásul több éves lemaradásban is lehet.
Előzmény: Törölt nick (5096)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.03 0 0 5096

Mr Spock

 

Találtam egy embert, aki azzal próbálkozik, hogy betegye a Google Map-et FSX alá.

 

http://forums.avsim.net/dcboard.php?az=show_mesg&forum=123&topic_id=32711&mesg_id=32711&page=

 

Ahogy elnézem, elég sok probléma van vele...Valószínűleg nem lehetetlen önmagában beilleszteni a GE tájat, de élvezhető szinten nem igazán kivitelezhető. Ráadásul ebben az esetben el kell felejteni a 3D épületeket, nem lehet éjszakai nézet mivel éjszakai műholdképek nincsenek, és nem lehet évszakonkénti megjelenítést eszközölni stb..stb..

De kíváncsi leszek, mire jut vele a srác. Egy nappali VFR repüléshez nagyon jól használható lenne.

Előzmény: Mr Spock (5079)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.10.29 0 0 5095

Na azért:) Amúgy itt egy kép amin jól látszik hogy valóban van ott egy "füves hasáb" de se nincs karbantartva hogy pályaként használható legyen, se nincs jelölve (számok, TDZ jel...stb), és szegélyvonalai sincsenek!

 

Szóval a kép:)
Előzmény: Törölt nick (5092)
ksgy Creative Commons License 2006.10.29 0 0 5094
ez az ég brutálisan kék... szerintem enyhén el lett túlozva, vagy nagyon szar kontraszt aranyu lcd-kre lett kitalalva... erdekes mindenesetre :)
Előzmény: TamásD (5085)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.29 0 0 5093
Megnéztem ezt a Cloud9 cuccot, nagyon jónak tűnik. Az oldalukon főként Italy-van demóznak, és az is olyan sivatagos mint Afrika. Az új Landclass szépen kijavítja a képek alapján. Mondjuk engem még nem érint, mert egyelőre nem tervezek átállni FSX-re.
Előzmény: TamásD (5089)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.29 0 0 5092

Jogos az észrevétel, mert ha jól tudom már nem használják, de az is lehet, hogy az a füves pálya ott eredetileg valamiféle vészhelyzeti leszállóterület volt. De az biztos, hogy valami volt ott, mert nekem van egy régebbi Jeppesen chartom LHBP-ről, és azon még jelölve van. De ha megnézed az általad linkelt oldalon a Ground Movement Chart-ot, azon is jelöli egy téglalapppal.

De én is úgy tudom, hogy pályaként nem funkcionál.

Előzmény: dzsoszer3 (5088)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5091
Ja, most látom hogy te az FsX ről beszélsz!!! Mindent visszavontam, FS2004 ről beszéltem!!! bocsi:)
Előzmény: TamásD (5089)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5090

Nem marad sárga!

Nekem olyanom van aminél nem marad "sivatagos":), igaz meg vannak a maga apróbb hibái, de összetettben nagyon jó! Majd ha nem felejtem el csinálok róla képet, és felrakom!!!

Üdv!

Előzmény: TamásD (5089)
TamásD Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5089
Jelenleg FSX-hez nincs textura kiegészítő, másrészt korábban már írtam is, hogy az nem oldaná meg a problémát. A textura kiegészítők az adott texturát kicserélik ugyan egy szebbre, de ha a landclass file-ban az áll, hogy MAgyarország (meg úgy általában Közép-Dél Európa egy sávban) repterei sivatagi sárga texturákkal legyenek kitöltve, akkor bármilyen textura kiegészítőt feltehetsz, Ferihegy sárga marad, legfeljebb a sivatagi textura lesz szebb, részletesebb. Itt tehát nem a textura kinézetével van a baj, hanem a fajtájával.


TamásD
Előzmény: dzsoszer3 (5086)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5088
Előzmény: Törölt nick (5087)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5087

Jól látom hogy BUD nak van egy füves pályája is???:)))

 

Jól. Mivel Ferihegynek van egy füves pályája is :-)

 

Előzmény: dzsoszer3 (5086)
dzsoszer3 Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5086
Jól látom hogy BUD nak van egy füves pályája is???:))) Amúgy én a helyedbe inkább egy normális texture-t vettem volna Ferihegyre mint zöld füvet!!!:)))
Előzmény: TamásD (5085)
TamásD Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5085
Ja, a kép...

TamásD Creative Commons License 2006.10.28 0 0 5084
Hahó.

Nézzétek csak, milyen szép zöldek is tudnak lenni az európai repterek!
A Cloud9 kiadott egy XClass Europe nevű kiegészítőt, ami végre eltünteti a sok ronda sivatagos texturát. 10 Eurot megér.

TamásD
Foltos Creative Commons License 2006.10.22 0 0 5083
Hát ez az, ehhez kellene a kollektív, hogy amikor lelassítom a gázzal, egyben emeljem a kollektívet és állítólag ettől a harmónikus összmozgástól kezdene lebegni, majd a kollektív leeresztésével tudnám letenni a földre. De ha nincs vezérlése a kollektívnak....
Előzmény: Törölt nick (5082)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.22 0 0 5082

Azert, mert ha egyenesbe teszed (amikor nem tolat) nem lehet elore kilatni. Tehat osztonosen aszerint probalgatod, es az ugy nem jo.

Kilátással nincs bajom, mert VC nézetet használok és műszer szerint próbálom a horizonton tartani. Problémám a sebességekkel van. Amikor a függőleges ereszkedéshez lelassulok, akkor egy darabig szépen tudom tartani, de a föld felé közeledve elkezd tolatni. Ha több gázt adok és bedöntöm kicsit előre, akkor  kimozdul a lebegésből, megindul előre és nem tudom oda letenni ahova szerettem volna.

Egyébként érdekes, de az Xplane-ben ez sokkal jobban megy. Ott valahogy jobban érezni a gépeket és szebben is repülnek.

Előzmény: Mr Spock (5081)
Mr Spock Creative Commons License 2006.10.22 0 0 5081
Akkor heli botkormányt még ne vegyél át a pilóta barátodtól in real life :-))

Eszembe sem jutott. Amugysem szeretem a helikoptereket.

Egyébként az Fs-ben állítólag nem túl jó a heli szimuláció. Én sem értek hozzá sajnos. Képes vagyok vezetni a szimben, felszállni, lebegni, repülni, de leszállás közben mindíg valahogy túlságosan lelassítom vagy nem is tudom, és ilyenkor mindíg elkezd "tolatni".

Igen, kozben en is probalgattam. Azert, mert ha egyenesbe teszed (amikor nem tolat) nem lehet elore kilatni. Tehat osztonosen aszerint probalgatod, es az ugy nem jo.

Gabor
Előzmény: Törölt nick (5080)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.21 0 0 5080

Mindenesetre masodpercekkel kesobb beporgott es lezuhant.

 

:-D

Akkor heli botkormányt még ne vegyél át a pilóta barátodtól in real life :-))

 

Egyébként az Fs-ben állítólag nem túl jó a heli szimuláció. Én sem értek hozzá sajnos. Képes vagyok vezetni a szimben, felszállni, lebegni, repülni, de leszállás közben mindíg valahogy túlságosan lelassítom vagy nem is tudom, és ilyenkor mindíg elkezd "tolatni". Néha sikerül letenni, de javarészt sajnos zuhanás a vége.

Előzmény: Mr Spock (5079)
Mr Spock Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5079
Kedves Foltos,

Igen, ahogy ezt már írták, a régi Budapest scenery-ben odébb voltak a dolgok, de nemcsak az volt a baj, hogy mellé tette a gépet a pályának vagy a gate-nek, hanem hogy amikor valahonnan közeledtél Fhegy felé, egy adott ponton, nyilván, ahol az eredeti koordináták elkezdtek ütközni a sceneryével, egyzerűen lefagyott a program. Egyébként ez egy magyar csapat munkája volt, ugyanarról beszélünk?

Igen, ugyanarrol. A 2004-essel semmi ilyen problema nincs.

Forintért és itt a városban is kapható a 2004-es?

Fogalmam sincs. USA-ban elek, en az olasz Lago company-tol vettem online, es letoltottem jelszoval. Mintha multkor mar elkuldtem volna a URL-t, nem?

Még egy kérdés, kínlódok a helikopterekkel, van-e klaviatura parabcs a kollektív emelésére és süllyesztésére?

A helikopter soha nem erdekelt, igy nem is hasznaltam, igy nem is tudom.
A kovetkezo klaviatura funkciokat talaltam (most neztem meg):
SHIFT + . =clutch (nem tudom mi az, az autonal kuplungot jelent)
SHIFT + , =governor (nem tudom mi az, magyarul kormanyzót jelent [mint államfő])
SHIFT + B =brake (féket jelent).

De hogy mi mire jo azt nem tudom. Most probalgattam, a numeric keypad Ins balra, az ENTER (ugyanott) mintha jobbra forditana a helikoptert. Az F1-F4 ugyanugy mintha "throttle" lenne (felfele hajtva a helikoptert), de lehet hogy az amit kerdezel.

Mindenesetre masodpercekkel kesobb beporgott es lezuhant. Majd kiserletezek vele es jelentem ha kitalaltam valamit.

Gabor
Előzmény: Foltos (5078)
Foltos Creative Commons License 2006.10.20 0 0 5078
Kedves MrSpock,

Igen, ahogy ezt már írták, a régi Budapest scenery-ben odébb voltak a dolgok, de nemcsak az volt a baj, hogy mellé tette a gépet a pályának vagy a gate-nek, hanem hogy amikor valahonnan közeledtél Fhegy felé, egy adott ponton, nyilván, ahol az eredeti koordináták elkezdtek ütközni a sceneryével, egyzerűen lefagyott a program. Egyébként ez egy magyar csapat munkája volt, ugyanarról beszélünk?

Forintért és itt a városban is kapható a 2004-es? Vagy már ki is vonták arra fel, hogy itt az FX?

Még egy kérdés, kínlódok a helikopterekkel, van-e klaviatura parabcs a kollektív emelésére és süllyesztésére?
Előzmény: Mr Spock (5071)
Mr Spock Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5077
Na de ha MINDEN odebb volt, mihez kepest volt odebb? Mert ha az Eszaki Sarkhoz kepest, en bizony nem torodnek vele (:-).

Az Fs gyári adataihoz képest. Pl. ha nem egy gate-hez teszed le magad, hanem eleve kifutóra kéred a gépet, akkor 30méterrel a pálya mellé fog letenni. :-)


Ja, az mas. Az tenyleg problema. A Budapest 2004-nel nincsenek ilyen problemak, a 2003-as nekem nem volt meg, ugyhogy nem tudom.

Ettől függetlenül, fogyaszói társadalom. Vegye csak meg a hülye user az új hardvert ha repülni akar vele. Már csak ezzel elehet tömegével hardvert eladni. Egy normál irodai alkalmazáshoz -Office, Word, nyomtatás stb.- kb. a Pentium 100 óta felesleges nagyobb gépet venni.

Sokaknak mondtam mar ugyanezt, de az emberek tobbsege nem erti.
Oszinten? Onzo okokbol alapjaban "jobb ez igy". Vegulis emiatt lett viszonylag olcso az egesz computer ipar. Ha az emberek megmaradtak volna a Pentium 100-nal, akkor most, akinek mondjuk egy 2 gigas kellene, tobbtizezer dollart kellene felkohognie.
Csak pont az nem akar beindulni amire en olyan nagyon varok, a harom dimenzios technologia. Egy tisztesseges feloldasu HMD, tobbtizezer dollarba kerul. Pedig a technologia megvan, csak nincs sorozatgyartas. Oh well.........

Gabor
Előzmény: Törölt nick (5075)
cloaked Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5076
"Egy normál irodai alkalmazáshoz -Office, Word, nyomtatás stb.- kb. a Pentium 100 óta felesleges nagyobb gépet venni. Internethez sem kell nagy gép, csak jó kapcsolat."

[OFF: Amit 1GHz fölötti korszakban írtak, azon meg is látszik. Használok a szobámban egy 200-as MMX-et is. Azóta tudom, hogy semmilyen weblapot nem lehet normálisan böngészni (szerintem 1 fps-sel görgetni nem normális) sem explorerrel, sem firefoxxal, meg egyáltalán semmivel. Az Opera az összes többinél kb 5-ször gyorsabb (a legújabb is), azt kell használni, nem mintha egyébként nem az egyik legjobb lenne. A régi böngészők nem jók, kompatibilitás miatt.
Az ilyenek, mint MSN messenger (megjegyezném, a Microsoft LETILTOTTA a további Win98 alá telepítését, a már meglévő telepítőkkel is! boldogan ajánlgatja viszont az XP-t), outlook express, stb, szintén a nagy semmire esznek iszonyat erőforrásokat. 500 MHz alatt bármit is csinálni mai programokkal tehát legalábbis igen kényelemetlen.]


A szimulátorok grafikájáról: mikor kijött a Joint Strike Fighter (a "szimulátor" durva túlzás lenne, egy jó repülős játék, ráadásul hadirepülős kategóriában először eső, hó, és állítólag turbulenciák is), tucatnyi tényezővel számolni kezdtem, hogy ha ez 3d kártya nélkül is elmegy 200MHz-en, mi kellene a fotorealisztikus grafikához. Bár az akkori 1GHz-es eredmény talán mégis kicsit merész volt, nem egy programozó értett vele egyet azóta.


Előzmény: Törölt nick (5075)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5075

DOS-ban, 486-os computeren (ami joval lassabb volt mint az elso Pentium 75-os). Nem cartoon, hanem igazi emberek igazan mozogtak a film-beteteken

 

Ez valószínűleg egy videó volt bedigizve, majd beleapplikálva a játékba. Akkoriban sokat próbálkoztak ezzel, mivel 3D gyorsítás és kezelés szinte nem létezett még. De egy előre lerenderelt video tized akkora feladatot nem jelent a processzornak, mint egy real-time 3D számítás x millió polygonból. :-)

Ettől függetlenül, fogyaszói társadalom. Vegye csak meg a hülye user az új hardvert ha repülni akar vele. Már csak ezzel elehet tömegével hardvert eladni. Egy normál irodai alkalmazáshoz -Office, Word, nyomtatás stb.- kb. a Pentium 100 óta felesleges nagyobb gépet venni. Internethez sem kell nagy gép, csak jó kapcsolat.

De termelni kell, különben nem megy a bót. Úgyhogy maradt nekik ez a megoldás  fogyasztást serkentéshez...

 

Épp tegnap rámoltam, és kezembe került egy régi Elsa Gloria kártya.

8Mb-os :-)) Akkoriban ez volt a csúcs. Grafikai munkaállomáshoz vettem 300ezerért.

Na erről ennyit. Ma már egy fillért sem ér.

Előzmény: Mr Spock (5072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!