Keresés

Részletes keresés

authorvision Creative Commons License 2007.04.04 0 0 137

Sziasztok !

 

meg tudná mondani valaki nekem, hogy OSB lapra mivel ragaszthatok fűrészporos tapétát ? (és ez kültéren lenne, egy terasztetőnek az alsó burkolása)

 

köszönöm..

peterbush Creative Commons License 2007.03.27 0 0 136

Szeva!

Nagy fába vágtad a fejszéd! :) Az üvegszövettapéta kényes jószág :), némi rutin szükséges a felragasztásához. Szóval;

- sima, pormentes, alapozott felület az első (semmiképpen nem " szívhat" a fal)

- mi SEFRA termékekkel dolgozunk, de minden nevesebb gyártó készít üvegszövettapétákhoz spec ragasztót, ezek álltalában 12l-es kannákban kaphatók. Ne használj por alakú, otthon keverhető ragasztót, az gagyi, csak a vödrös. Higitani tilos!

- haladj helyiségenként, kezd a kazánházzal :). Vágd le előre az adott helyiségbe szükséges összes leeresztést 5-10 cm ráhagyással

- a mennyezettel kezd, kend be alaposan ragasztóval egy cérnahender segítségével. Szükséged lesz egy segítőre aki igazítja elötted a tapétát (előtte gyakoroljátok a létrával való közlekedést), álljatok egymással szemben kb 2m távolságra, az egyik sarokból induljatok az oldalfallal párhuzamosan simítsd bele a tapétát a friss ragasztóba alaposan, nem maradhat alatta levegö. Először a közepén húzz egy csíkot, majd mint egy "karácsonyfa ágai" srégen jobbra balra simogasd.(ehez a munkához vásárolj spec műanyag szerszámot, normális boltokban ajánlják is a tapéta mellé) Ha végigértél egy intarziakéssel vágd le a felesleges tapétát (ami az 5-10 cm ráhagyásból adódik)

- a következő leeresztést pontosan illeszd az előbbi mellé  . . . és így tovább.

- ha kész a mennyezet ugyan ez az oldalfal, haladj falanként. A külső sarkokon mindig át kell fordítani a tapétát, a belsőben mindig el kell vágni

- ha kész akrill tömítőpasztával húzd ki a belső sarkokat ( a mennyezetit is), nedves újjal húzd el a pasztát.

- a paszta száradása után festhetsz az elsőt kicsit hígabb festékkel ( a két réteg között várj legalább egy napot)

- ha hólyagos, levegős a tapéta ínjekcióstűvel nyomj alá ragasztót.

 Jó munkát!

üdv:pb

Előzmény: justinianus1981 (135)
justinianus1981 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 135

Sziasztok!

 

Végigolvastam a fórumot, nagyon sok hasznos infó van itt!

 

A hétvégén szeretnék nekifogni életem első tapétázásának, ráadásul üvegszövettapétával, ebben kérnék segítséget tőletek. 2xi glettelés, csiszolás alapozás már megvolt.

 

A fő kérdés, hogy a plafont hogy lehet megcsinálni?Mármint mitől nem fog leesni a tapéta miközben ragasztanánk fel?

 

Van aki azt mondta, hogy egy hosszú csíkkal csináljam meg az oldalfalat meg a plafont is, ne válasszam külön.Van már valakinek tapasztalata ebben?

 

Mikre kell még odafigyelni, van e valami spéci fortély trükk.

 

Ja és mégegy, szerintetek melyik a legtutibb, legerősebb ragasztó üvegszövettapétához?Nem akarok spórolni ezen, nem szeretném ha pár év múlva lejönne.

 

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

szlr Creative Commons License 2007.03.19 0 0 134
Köszi a jó tanácsokat!
Előzmény: selaci (133)
selaci Creative Commons License 2007.03.06 0 0 133

Szia

 

A radiátor és a lakkhenger ugyan az, csak a feje más. Az egyiknek szivacsos feje van, a másiknak meg olyan, mint a nagy hengereknek. Bocs, ha megkavartalak.Én külön szoktam megvenni a nyelet és a szivacsot, a radiátor henger nyelét/hosszabb/ szoktam a lakkhenger szivacsos fejével használni.

A hengerrel inkább megmaradnak az erezetek, mint az ecsettel, ráadásul a hengerrel egyenletesebben és vékonyabban tudod felhordani és eloszlatni a festéket. A zománcot annyira kell meghigítani, hogy ne legyen túl híg se, de ne maradjon sűrű sem. Ez általában kb. literenként fél deci higítót jelent/1:20/. Az erezet akkor marad meg, ha nem túl vastag réteget hordasz fel. Elégnek kell lennie az egy rétegnek is. Én még sosem hordtam fel egymás után két zománcréteget, és nem is vagyok a híve.

A hengerrel való festést, ha van rá módod kicsit próbálgasd előtte, meg kell szokni azt, hogy milyen erővel nyomd, és hogy oszlasd el,de ha belejössz, igényes felületet lehet vele elérni.

Két jó tanács:

A szivacsokat minden munkakezdéskor újat használj, nem érdemes mosogatni, és olyan szivacsot vegyél, aminek lekerekített a vége, könnyebb vele dolgozni.

Jó munkát

Előzmény: szlr (132)
szlr Creative Commons License 2007.03.05 0 0 132

> Az ajtólaphoz szerintem  vegyél egy  szivacsos radiátor hengert,

Akkor is, ha az ajtólap nem sima , hanem faerezet mintás (azaz vannak rajta pici mélyedések)?

Megjegyzem nem ismerem a "radiátor henger"-t, lakkozó hengert használtam, de az viszonylag kemény szivacsból van.

Ahhoz, hogy megmaradjon az erezet mintája ahhoz normál sűrűsségű zománcot használjak, vagy esetleg hígabbat és mindezt két rétegben?

 

Köszi szépen a tanácsokat!

 

Előzmény: selaci (130)
authorvision Creative Commons License 2007.03.05 0 0 131

Sziasztok !

 

Tudna valaki tanácsot adni, hogy vakolt kerítést milyen kültéri glettel simitsam, illetve milyen kültéri festékkel fessem le? (van e vélemény REVCO exterior, Caparol akril-homlokzatfestékről, termékekről?). Egyáltalán diszperziós vagy szilikát alapú festék jobb e kültérre?

 

Köszi...

selaci Creative Commons License 2007.03.02 0 0 130

Szia

 

Az ajtólap már gyárilag alapozva van, így ha nem sérült, és nem kerültek rá zsíros szennyeződések akkor csak zománcozni kell. A fa részekre a következő sorrendet ajánlanám:

 

1 beeresztés- lenolaj v olajfesték higító

2 gittelés /mélyebb hibákat/

3 simító tapaszolás /teljesen át kell húzni a felületet/

4 csiszolás

5 alapozás

6 enyhe csiszolás

7 zománcozás

 

Én szoktam a fehér zománcba fekete zománcot rakni, így később kezd el majd sárgulni, és egy kicsit jobban is takar. Felfestve úgyis fehérnek fog látszani. Az 5 literbe kb 1 teáskanálnyi. Az ajtólaphoz szerintem  vegyél egy  szivacsos radiátor hengert, és fektetve egy tiszta, nem poros helyiségben oldalanként át lehet hengerezni. Túl híg se legyen a zománc, mert nem fog rendesen takarni. Először ecsettel, a hengerrel nem hozzáférhető helyeket fesd le, majd mehet a henger.

 

üdv, jó munkát

Előzmény: szlr (128)
selaci Creative Commons License 2007.03.02 0 0 129

Szia

 

Új háznál a "beállási" folyamat eltarthat 2-3 évig is. Hiába álltak a falak akár 1 vagy több évet, a hajszálrepedéseknél a vakolat repedezik általában. Használni kell a házat /fűtés stb./, így az első pár évben sajna ezekkel együtt kell élni.

 

üdv.

Előzmény: cicmarek_ (126)
szlr Creative Commons License 2007.03.01 0 0 128

Mit tanácsolsz, ilyen új ajtót hogy kell felületkezelni (MasterCraft):

 

CRAFT MASTER

 

Az én tippem:

A tokot és az ajtó fenyő részeit gondolom csiszolni, beereszteni valami olajjal (lenolaj) aztán glettelni (vagy glittelni?), alapozni (esetleg enyhén csiszolni) és két réteg zománc, az ajtólapot meg egy(?) réteg híg(?) zománccal, hogy az erezet is megmaradjon.

Előzmény: selaci (124)
szlr Creative Commons License 2007.03.01 0 0 127

Köszi a tanácsokat, közben ajánlottak 5l-es Trinát Plusz-ot 5000-ért, amit rövid gondolkodás után megvettem :)

 

A meszettel meg futok egy kört, hátha sikerül, ha nem, legfeljebb elhasználom vakolatba :)

 

Lajos

Előzmény: selaci (124)
cicmarek_ Creative Commons License 2007.03.01 0 0 126

Köszönöm.

Az számomra az érdekes, hogy a főfalak kb 1 évet álltak a vakolás/glettelés/festés előtt. Ennyi idő alatt nem mozogták ki magukat?!?!?!

Az egyik helyiséget újrafestettük (nem a repedések miatt, más októl). Ez már kb egy egy hete. Izgatottan várom hogy vajon fel fognak-e tűnni újra a repedések?! Remélem nem.

Üdv

C

Előzmény: selaci (125)
selaci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 125

Szia

 

Ha új házról van szó, akkor természetes, a vakolat repedezik. Én még nem találkoztam olyan új házzal, aminél nem jöttek egyátalán elő a hajszálrepedések néhány hónap után. Majd kimozogja, kiszáradja magát és a következő festéseknél eltűnnek a hajszálrepedések.

Előzmény: cicmarek_ (123)
selaci Creative Commons License 2007.03.01 0 0 124

Szia!

 

Az általam javasolt:

 

1 csiszolás

2 gittelés

Trinát univerzális alapozó

4 Enyhe csiszolás

5 Trinát mesterzománc

 

Én mindig így csinálom.

 

Házilag nehézkes hengerezhető meszet csinálni, de szerintem nem lehetetlen, bár én még nem próbáltam.

Előzmény: szlr (122)
cicmarek_ Creative Commons License 2007.02.20 0 0 123

Sziasztok!

Megint a segítségeteket szeretném kérni. 4 hónapja lett kifestve pár szobánk, és most vettük észre, hogy pókhálószerűen berepedeztek a falak. Ez most a falak mozgásából eredő berepedés, vagy esetleg a vakolás-glettelés-festés munkafolyamata során lett valami elszúrva. Nem nagyon a repedések és nincsenek is túl sűrűn "behálózva", szabad szemmel csak akkor látni ha nagyon-nagyon közel megy az ember. Csak mégis bosszantó.... Repedés található a fő falakon is (ami a tető elkszítése előtt egyszer kapott esőt), és a válaszfalakon is (ami viszont nem kapott esőt).

Tanácsotokat várnám, mert a maradék helyiségek most kerülnének lefestésre, és addig nem kezdenénk el....

Köszi előre is.

C

 

szlr Creative Commons License 2007.02.16 0 0 122

Sziasztok!

 

Szerintetek milyen magasfényű (fehér) zománcfestéket érdemes használni a nyílászárók (régi-festett) újrafestéséhez?

Eddig Trinát mesterzománcot használtam, az jó, de elég húzós az ára, összeszedtem pár fajtát körülbelüli árakkal, minden (jó és rossz) vélemény érdekelne:

 

- Trinát Mesterzománc:                           2 200 Ft/l

- Trinát Plus magasfényű zománc:          1 600 Ft/l

- Trinát magasfényű zománc:                  1 500 Ft/l

- Supralux Durol magasfényű zománc:    1 500 Ft/l

- Supralux Astralin magasfényű zománc: 1 300 Ft/l

- Cellkolor magasfényű zománc:              1 200 Ft/l

 

Esetleg más, ami bevált?

 

 

Más:

 

Oltott mészből lehet olyan festéket csinálni házilag, amit teddy hengerrel fel lehet vinni a falra?

(a "hagyományos recept" szerint készült kifolyik belőle :) )

 

 

Lajos

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 121
Hogy érted, hogy átlapolva?
Előzmény: peterbush (120)
peterbush Creative Commons License 2007.02.05 0 0 120

Akkor ez a keményebb dió . . . valószínüleg átlapolva raktad a makulatúrát és emiatt látod az illesztést. Ha nagyon nem tudsz vele megbarátkozni sajna vissza kell szedni a tapétát, és átgipszelni az illesztéseket.  :(

Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.05 0 0 119
Kidomborodik, nem festett.
Előzmény: peterbush (117)
Djapor96 Creative Commons License 2007.02.04 0 0 118

Sziasztok!

 

Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan kell gipszkarton falat glettelni? Ez az az építőipari munka, amit nemhogy nem csináltam, de még látni se láttam, hogy hogyan csinálják. Az tudom, hogy ki kell tölteni a réseket, aztán a szalagot bedolgozni, aztán glettelni. De telibe az égészet? Sarkoknál mit kell csinálni? Oda és kell szalag? Mi az a fózolás?

 

Kb. 2,65 x 1 m-es sarkot kellene kiglettelnem, erre nem hívnék szakembert...

peterbush Creative Commons License 2007.02.03 0 0 117

Szeva!

 

Hogy látszik át a makulatúra? Kidomborodik, vagy csak a fehérsége miatt? Festetted a vliest?

Előzmény: Törölt nick (116)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.31 0 0 116
Vlies tapétával letapétáztuk a nagyszobát és sajnos látszik alatta a makulatúra, mi a francért lehet ez?
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.29 0 0 115
Köszi a választ.
Az egyik mester javasolja, hogy a sarkokban, ill. belső éleknél festhető akrilpasztát alkalmazzunk - mivel új építésű a ház, a mozgások felvételére alkalmas. Érdemes? A ház PTH téglából épül.
Előzmény: rrroka (111)
peterbush Creative Commons License 2007.01.29 0 0 114

Szervusz!

 

Szerintem ha sima falat szeretnél távolítsd el a régi tapétát, és gletteltesd le kétszer (kb 200 ft/nm munkadíj, 85ft/nm anyag) és a festést már te is meg tudod csinálni. Így egy tökéletes kemény és időtálló felületet kapsz. Nyugodtan át lehet festeni még 10szer.

A makulatúra+papírtapéta lehet ,hogy most olcsóbb (bár kétlem), de a következő festésnél mikor elgyengül, felhólyagosodik meg fogod bánni.

 

üdv: Pb

Előzmény: h1stvan (113)
h1stvan Creative Commons License 2007.01.28 0 0 113
Hello!

Tanácsot szeretnék kérni.
Egy panel lakás felújítása előtt állok. Kezdetben fűrészporos tapétára és arra festésre gondoltam, de aztán inkább a sima fal mellett döntöttem. Egy festő ismerős ajánlotta a makulatúra + sima papírtapéta + festés megoldást.
De az jutott eszembe, hogy mi lenne ha a második réteg is makulatúra lenne. Persze nem a vékony csík, hanem az 50cm-es, hiszen úgyis festve lesz.

Mire kell ügyelni? Egyáltalán értelmes ez az elgondolás? Előnyök, hátrányok?
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 112
fontos még az élvédő beleglettelése! egyrészt védi ugye az ajtófélfát, sarkot, másrész sokkal szögletesebb, egyenletesebb, mint ha spaklival próbálja az ember derékszögre csinálni.
Előzmény: CsRob1 (110)
rrroka Creative Commons License 2007.01.25 0 0 111
szerintem ha jól csinálja bőven elég a 2 réteg glett. színes festésnél is elég a két réteg, alá se nagyon kell más szín. elsőre szokták kicsit hígabb/világosabb színnel egyszer átkenni, aztána véglegessel. ha még mindig nem fed jól legfeljebb átmegy rajta mégegyszer - persze ha van még szín...
festék: a héra nagyon jól fed, van hozzá aquacolor színező (pasztel színek). tesco gazdaságost, meg hasonló híg trutyikat nem ajánlom, azt szerintem pl ugy csinálják h egy hérát elfeleznek és vízzel felöntik...
Előzmény: CsRob1 (110)
CsRob1 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 110
Sziasztok!
Új építésű ház első kifestésével kapcsolatban kérnék tanácsot. A munkát festő fogja csinálni, csak tájékozódni szeretnék, hogy mire kell odafigyelni. A falakon és a mennyezeten fent van a vakolat (többek szerint - köztük festők is vannak - szépen dolgozott a kőműves). Hányszor kell/szokás glettelni a felületet, mert az egyik festő 2-szer, a másik 3-szor csinálná - ez természetesen az árban is megmutatkozik. Világos színű falaknál hány rétegben kell festeni, ill. megéri-e a 2-szeri színes réteg alá egy réteg fehér festés? Milyen típusú festéket érdemes használni, illetve melyiknek mi az előnye/hátránya?
Előre is köszi a válaszokat.
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 109

Mégvalami . . . a habprofil darabolásához spec gérládára lesz szükséged ;)

Előzmény: Törölt nick (106)
peterbush Creative Commons License 2007.01.08 0 0 108

Szeva!

 

Csináld meg az első festést, és utánna ragaszd fel a szegélyt festhető akryl pasztával. Felragasztás előt célszerű a sarkokban lemérni a habprofil vastagságát és csapózsinórral kicsapatni. Ez sokat segít a felrakásnál. Valamin a profil végeit kicsit meg kell csiszolni (még felrakás előtt) és így össze tudod gipszelni. Használj finomabb spaklit vagy akár az újjadat. Mikor kezd kötni a gipsz egy nedves ecsettel óvatosan mosd el az éleket. Ha ez teljesen megszáradt csiszoló párnával még alakíthatsz rajt. Ezután fehér diszperziós festékkel kend le csak a profilt, majd alatta és felette is tüntesd el a hézagot akryl pasztával (ezt ha kinyomtad nedves újjal tudod könnyen elhúzni). Ha ezek megszáradtak Kend készre a menyezetet a profillal együtt, majd jöhet az oldalfal.

Zsugorodással még nem találkoztam, szerintem csak az akryl nem volt teljesen száraz mikor lefestették és száradás után kirepedt rajt a festék.

üdv: Pb

Előzmény: Törölt nick (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!